III lygos starte - solidus Ozo ir Navigatorių pasirodymas Visos

VRFS III lygos pirmenybės šiemet startavo be didesnių netikėtumų (ko nepavykdavo išvengti ankstesniais metais).

Pirmame ture visos šešios dvikovos pasibaigė taip, kaip ir buvo galima prognozuoti. Galbūt kiek nustebino tik Granito pralaimėjimas VGTU-Vilkams. Kitų dvikovų baigtis yra daugmaž dėsninga.

Aktas- FKK Spartakas 4:0 (2:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - J. Paškovskis.
27' Andžejus Romeiko 1:0
44' Marius Ambotas 2:0
50' Paulius Sakalis 3:0
56' Paulius Sakalis 4:0

Dar prieš sezoną Ukmergės Spartako atstovai mus visus perspėjo, kad pirmenybių pradžioje didelių darbų iš jų tikėtis nereikia. Komanda turėjo prastą pasirengimą, skaudžiai atsiliepė keli praradimai, ką jau kalbėti apie Tomo Bielicko persikėlimą į Panerį.

Todėl toks Akto dominavimas rungtynėse ir pergalė stebinti neturėtų.

FKK Spartakas rungtynes pradėjo atsargiai, nuo žvalgybos. Jie netgi susikūrė keletą progų pasižymėti, bet vėliau įvarčius mušė tik geltonai mėlyna komanda, su laiku užvaldžiusi aikštės vidurį ir perėmusi kamuolio kontrolę.

"Mes irgi nesame idealiai pasiruošę, bet matomai geriau už juos, - svarstė Akto treneris Nerijus Jakučionis. - Turėjome ir geresnių ir prastesnių atkarpų šiame mače, bet svarbu, jog atakų užbaigimas buvo neblogas. Dabar reikia išlaikyti šį ritmą."

Akto gretose puikiai debiutavo Paulius Sakalis. Profesionalaus futbolo ragavusio žaidėjo galimybės buvo žinomos. Ir jau pirmame savo mače už Genius jis atliko dublį.

Spartakiečiai pažymi, kad pirmus praleistus įvarčius lėmė apmaudžios klaidos gynyboje. Ne geriausią atkarpą tuomet sužaidė ir vartininkas. O po to jau "sugrįžti" į rungtynes šansų nebuvo.

Pirmasis turas parodė, kad FKK Spartako laukia sudėtingas pavasaris, per kurį teks apsišarvuoti kantrybe.

"Galvų nenuleidžiame ir bandome žvelgti į priekį. Taip jau yra, kad sezono pradžia mums visada tampa iššūkiu. Ne išimtis ir šie metai. Tikimės, kad mūsų garvežys įsibėgės", - sakė šios komandos vadovas Benas Terekas.

Salininkai - Elektrėnų Versmė 1:1 (0:0)
Dilgynės stadionas. Teisėjas - A. Gutovskis.
88' Pavelas Šarynskis 1:0
90+1' Benas Buzevičius (iš 11 m) 1:1
Pašalintas - Mindaugas Kasparas (Versmė, 83)

Šių rungtynių aprašymui pirmiausiai norisi pacituoti ambicingų III lygos naujokų Versmės trenerį Romą Ščiuką: "Savo debiutą laikome nepavykusiu. Žinojome, kad bus sunku ir kad Salininkais žais kietai, bet šiuos varžovus tikrai turėjome nugalėti."

Kritikos sulaukė ir Dilgynės stadionas bei nelygi jo danga. Tokioje aikštėje komandoms sunkiai sekėsi kažką kombinuoti, todėl pagrindinės grėsmės kildavo po standartinių situacijų.

Tokioje aikštėje geriau adaptavosi Salininkai, naudoję taip vadinamą "spirk ir bėk" taktiką.

Visgi pagrindiniai rungtynių įvykiai fiksuoti paskutinėmis minutėmis. 88 min. sėkmė šyptelėjo Salininkams ir Povilui Šarynskiui. Jo baudos smūgiu spirtas kamuolys kurioziškai atsidūrė vartuose, kai varžovų vartininką apakino saulė ir jis nepastebėjo kamuolio skriejimo trajektorijos.

Tačiau lygos naujokams pavyko išplėšti lygiąsias. Paskutinę minutę šeimininkų gynėjas baudos aikštelėje sužaidė ranka ir 11 m baudinį realizavo bei rezultatą išlygino Versmės žaidėjas Benas Buzevičius.

"Manau, kad visoms komandoms bus sunku žaisti Dilgynės stadione dėl jo nelygumų. Todėl čia galima laukti įvairių netikėtumų", - sakė R. Ščiuka.

Jam savotiškai pritarė ir Salininkų treneris Pranas Janušauskas: "Aikštė aplygino abiejų komandų žaidėjų meistriškumą. Atliekant perdavimus trūko tikslumo. O mūsų žaidime labai norėtųsi didesnio greičio. Komanda dar tik pradeda susižaisti."

Ozas - AFK 4:1 (2:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - D. Ramanauskas.
17' Gediminas Skrockas 1:0
23' Gediminas Skrockas (iš 11 m) 2:0
54' Gediminas Sinkevičius 2:1
66' Deivydas Venckus 3:1
83' Vytas Galeckas 4:1

Tuo metu kiti III lygos debiutantai Alternatyvus futbolo klubas pirmame ture pasirodė daug prasčiau. Tiesa, ir varžovas buvo neeilinis - nugalėtojų titulą ginantis Ozas.

"Buvome tėviškai paauklėti čempionų", - trumpai drūtai paskelbė AFK paskyra.

"Manau, kad viskas aišku vaizdo medžiagoje ir negali būti klausimų apie mūsų optimalumą", - sakė Ozo vadovas Domantas Savičius.

Iš tiesų, rungtynių "highlightuose" galima matyti aiškų oranžinių dominavimą. Jie įmušė keturis įvarčius ir galėjo pasižymėti dar panašiai tiek kartų.

"Žaidėme geriau už AFK ir nusipelnėme trijų taškų. Bet dar yra taisytinų dalykų tiek puolant, tiek ginantis. O kol kas labiausiai džiugina 3 taškai, tik 1 kortelė ir 0 traumų", - reziumavo D. Savičius.

AFK vadovas ir treneris Edvardas Čyvas ginčytis su kolega iš priešingos barikadų pusės net nebandė.

"Ar galėjome tikėtis taškų?, - perklausė gudrų apžvalgininko klausimą jis. - Po pirmo kėlinio rezultatas turėjo būti 5:0 Ozo naudai. Mums tos 45 minutės buvo tragiškos. Po pertraukos ėjome žaisti labiau susikaupę. Ir rezultatui tapus 2:1 buvo akimirka, kuomet galėjome užsikabinti. Tačiau neimušę, patys prasileidome."

Edvardas neabejojo, kad rudens rate bus kitokio siužeto rungtynės. Tačiau pridūrė, kad toks antausis pačiu laiku: "Iš vienos pusės tai gerai. Pamatėme ir įsitikinome, kad III lygoje norint kažką nuveikti nepakaks tik susitikti stadione. Reikės ir pakovoti."

TEC - Navigatoriai 1:5 (0:2)
Fanų stadionas. Teisėjas - K. Bartuškevičius.
20' Modestas Bajoriūnas 0:1
21' Modestas Bajoriūnas 0:2
47' Vytautas Žičius 1:2
64' Gražvydas Mikulėnas 1:3
80' Modestas Bajoriūnas 1:4
90' Pavel Sorokin 1:5
Pašalinti - Vladimiras Medvetski (TEC, 38) ir Karolis Strolys (Navigatoriai, 38)

Navigai praėjusių metų klaidų nekartoja ir jau pirmose rungtynėse sumalė į miltus varžovus, kurie istoriškai jiems nėra labai parankūs.

"Startavome solidžiai, bet manau, kad TEC nesurinko geriausios sudėtis. Todėl taip ir gavosi. Sveikinu savo žaidėjus, bet linkiu neatsipalaiduoti. Labai jau norisi išvengti pernykščių bangavimų", - teigė Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis.

Jei "biteStats" nemeluoja, galima kalbėti ir apie aiškų nugalėtojų pranašumą. Kamuolį jie kontroliavo du trečdalius laiko, pagal smūgius į vartų plotą oponentus pranoko 12-2.

"Navigai labai gerai ir rimtai ruošėsi šiam sezonui. Buvo tai matyti iš visos socialiniuose tinkluose pateiktos informacijos ir draugiškų rungtynių", - pažymėjo Donatas Stakauskas iš TEC komandos.

TEC'ai iš pradžių neblogai laikėsi numatyto žaidimo plano. Tačiau kėlinio viduryje jie prarado koncentraciją. Tada per dvi minutes sekė du Modesto Bajoriūno įkirtimai ir krito du įvarčiai.

Po to, kai iš aikštės buvo pašalinta po vieną abiejų komandų žaidėją, atsiradus daugiau erdvės parankiau žaisti tapo Navigams.

Antra vertus, TEC'ai solidžiau pradėjo antrą kėlinį ir Vytautas Žičius atgaivino intrigą (1:2). Įkvėpti šios nedidelės sėkmės, jie toliau dažnai atakavo ir netgi buvo arti išlyginamojo įvarčio. Kirilas Abaškinas netgi tolimu smūgiu patikrino vartų virpstą.

"O po to įvyko tai, apie ką yra sukurta daug auksinių taisyklių", - nelinksmai pajuokavo D. Stakauskas.

Tuomet Gražvydas Mikulėnas Navigatoriams pelnė trečią įvartį ir šis epizodas perlaužė rungtynių eigą. O paskutinėmis minutėmis favoritai rezultatą apskritai pavertė nepadoriu.

"Prasileidusi trečią, mūsų komanda stabtelėjo, po to pasireiškė jėgų stygius, trumpesnio suolelio įtaka. Varžovai tempo nemažino ir siekė stambios pergalės. Jų atakos davė vaisių. Dėl rezultato nėra labai skaudu, nes paskutiniai įvarčiai krito per "garbage time", kaip sakoma NBA terminais", - komentavo TEC atstovas.

VGTU-Vilkai - Granitas 3:1 (2:0)
Fanų stadionas. Teisėjas - R. Valikonis.
31' Vydmantas Kuzmickas 1:0
32' Aurims Vasiliauskas 2:0
57' Rolandas Kamparskas 2:1
67' Patrick Molderink 3:1

Jei jau labai reikėtų atkapstyti kokią sensaciją ar netikėtumą, tai toks epitetas tiktų būtent šiam mačui.

Tačiau ir šis rezultatas bei kažkiek netikėta VGTU-Vilkų pergalė turi savo priežastį. Ji Granitui iki skausmo žinoma ir pernai linksniuota daugybę kartų. Tai yra prastas susirinkimas.

"Norint sėkmingai sužaisti, mums labai svarbu negauti traumų. O šį kartą prieš pat rungtynes neapibrėžtam laikui iškrito trys žmonės. Todėl tikrai atrodėme silpniau. Ypač antrame kėlinyje, kai neturėjome keitimų", - pripažino Granito žaidžiantysis treneris Jevgenijus Rybakovas.

Haroldas Kerušauskas iš VGTU-Vilkų komandos tikino, kad lengva nebuvo. Anot jo, Vilkai iš pradžių niekaip negalėjo ilgiau palaikyti kamuolį, buvo pasimetę ir Granitas turėjo iniciatyvą.

Ir visai kaip Navigatoriai, VGTU-Vilkai pirmame kėlinyje per poros minučių atkarpą pelnė du įvarčius, stipriai atsispirdami link pergalės. Ir nors granitiečiai antrame kėlinyje kuriozišku įvarčiu sušvelnino santykį, bet po to viską atstatė VGTU legionieriaus Patricko Molderinko tikslus smūgis - 3:1.

"Nors susitiko vienodo pajėgumo komandos, toks rezultatas yra dėsningas. Įvertinus įvykius aikštėje, mes neturėjome teisės pralaimėti, - apibendrino H. Kerušauskas. - Verta paminėti ir tai, kad turėjome lygiavertį atsarginių suolą, o įvarčiai buvo įmušti po teisingai atliktų keitimų."

Kaišiadorių Baltai - FK Medžiai 1:2 (0:1)
Fanų stadionas. Teisėjas - G. Macevičius.
23' Justinas Baltrimavičius 0:1
54' Ernestas Šadurskas 1:1
74' Renatas Giriūnas 1:2

Kaip ir FKK Spartakas, taip ir Kaišiadorių Baltai šiam III lygos sezonui pasirengė bene prasčiausiai. Be draugiškų rungtynių, beveik tiesiai iš futsalo arenų į lauką. Pirmame ture prisidėjo ir kelios netektys, tad tikėtis sėkmės kovoje prieš Medžius buvo sudėtinga.

"Jie neturėjo nemažai svarbių žaidėjų, turbūt dėl to jų futblas buvo keistas. Visi kamuoliai buvo spiriami į priekį ir ten bandoma užsikabinti", - pastebėjo Medžių treneris Paulius Glosas.

Ir čia pat pridūrė, jog ir patys nežaidė tiki-takos: "Mes irgi nežaidėme gerai. Įsivėlėme į jų futbolą, buvome lėtoki, darėme daug broko skirstydami kamuolius ir per mažai pavojingi atakose."

Tokiame ne itin išraiškingame futbole pranašesni pasirodė Medžiai. Pirmo kėlinio viduryje juos į priekį išvedė Justinas Baltrimavičius.

Prasidėjus antram kėliniui, Baltams pavyko išlyginti rezultatą po klasikinės atakos "kabinant" kamuolį toli į priekį. Priėmęs tolimą perdavimą, Ernestas Šadurskas baudos aikštelėje apdorojo kamuolį ir netrukus išlygino rezultatą.

Vis tik Medžiai tą pavakarę Fanų stadione pasiekė savo - tris taškus jiems garantavo Renato Giriūno įvartis.

"Futbolas tą dieną nebuvo gražus. Tačiau pergalė, kokia ji būtų, ir dar ypač pirmose rungtynėse, yra svarbiau už gražų žaidimą", - reziumavo P. Glosas.

Antras turas (balandžio 27-30 d.)

III lygos antrame ture neabejotinai įdomiausias mačas laukia pirmadienį. Navigatoriai tęsia tradicijas namų mačus rungtynes pirmadienio vakarais Senvagėje ir čia priims jau principiniu varžovu tampantį Granitą.

Visi pamename, kaip 2016-aisiais Navigatoriai išleido III lygos nugalėtojų titulą Granito naudai tik po finalinių peržaidimo rungtynių. Praėjęs sezonas prasidėjo atkaklia Supertaurės dvikova, kurioje sėkmė lydėjo Navigatorius. Vėliau sezone komandos apsikeitė po pergalę vienodais rezultatais 2:1.

Šiuo metu sezonui geriau pasirengę atrodo Navigatoriai. Juolab Granito sudėtį ir vėl pjauna traumos. Tačiau Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis lengvo pasivaikščiojimo nesitiki: "Kaip ir minėjau, norisi išvengti bangavimo ir startuoti solidžiai. Mes į kiekvienas rungtynes einame su mintimi ir tikslu nugalėti. Granitas - ne išimtis."

FKK Spartakas - VGTU-Vilkai. Penktadienis, 18.30. Ukmergės centrinis stadionas. 21/32/47.

Elektrėnų Versmė - Aktas. Šeštadienis, 14.00. Fanų stadionas. 37/33/30.

TEC - Kaišiadorių Baltai. Sekmadienis, 16.10. Fanų stadionas. 42/34/24.