III lygos sugrįžimas: Ozas pasitraukė, netikėtumai Širvintose ir Nemenčinėje Visos

 

Po trumpų vasaros atostogų ir VRFS ketvirtfinalio kovų į stadionus sugrįžo III lygos kovos. Sugrįžo lėtai, neforsuodamos tempo ir didindamos būsimų rungtynių maratoną rugsėjo mėnesiui. Aptrupėjęs 12 turas išsitęsė kelias dienas, taip pat buvo sužaistos vienos nukeltos rungtynės. Jose pirmuosius taškus prarado AFK, tačiau komandos viduje niekas dėl to tragedijos nedaro.

Turo apžvalgos pradžioje reikia pakalbėti apie liūdnesnius reikalus - FK Ozo komandos pasitraukimą iš pirmenybių.

Link šio skausmingo sprendimo Ozas ėjo palaipsniui. Pastaraisiais metais komandos susirinkimo į rungtynes vidurkiai ženkliai krito, dažnai tekdavo žaisti netgi visai be keitimų.

Šiemet oranžinių situacija tapo dar dramatiškesne. Komanda išlaikė labai solidų amžiaus vidurkį, dirbtinai sudėties nejaunino, nes norėjo geros, per ilgus metus susiformavusios atmosferos komandos viduje. Nepavyko.

Atrodo, Ozo vadovas Domantas Savičius, prieš sezoną spėliodamas būsimų pirmenybių eigą, ištarė pranašiškus žodžius: „Čia yra mėgėjų futbolo klasika: jei renki 15-20 žmonių, tuomet būna šviežumas, konkurencija dėl vietos aikštėje ir pastangos. O kai vos surenki 11 ir du formalius keitimus – kokybė ryškiai krenta. Nėra jokio recepto, kaip surinkti geriausią sudėtį. Nesame profesionalai. Paprastai į rungtynes geriausiai renkasi tie, kurie neturi šeimų, papildomų hobių ar darbų. Kiekvienas žaidėjas susidėlioja savo prioritetus. Jei nemoki pinigų – negali iš jų reikalauti žaisti. O jeigu moki – prasideda kitos bėdos, tada visi tampa meistrais. Jei bus prasta vasara orų prasme – turėtume rinktis normaliai. Jei bus geri orai – kils sunkumų.“

2022-ųjų III lygoje FK Ozas sužaidė trečdalį sezono. Patyrė penkis pralaimėjimus aikštėje, du kartus gavo techninius 0:3 nesusirinkę į rungtynes, o vienintelį tašką pelnė kovoje su FK Medžiais (1:1).

VRFS Drausmės komiteto sprendimu FK Ozo komandai nesužaidus 50 proc. sezono visi jos pasiekti rezultatai anuliuojami. Dėl to atsirado minimalių pakitimų turnyro lentelėje. O mums belieka palinkėti, kad 2000-aisiais įkurtas klubas atsitiestų ir kitą sezoną vėl sugrįžtų į mėgėjų futbolo pasaulį.

Šią savaitę ir vėl neapsiėjome be techninio pralaimėjimo. Aktas nesusirinko į trečiadienį turėjusias vykti rungtynes su FK Granitu. Rungtynių dieną Geniai apskaičiavo, kad komandoje yra vos 8-9 sveiki ir žaisti galintys nariai, todėl nusprendė nesikankinti ir priėmė sankciją išraiška 0:3.

 

AFK - VJFK Trakai 5:1 (4:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas - K. Guobys.
2' Osvaldas Čipkus 1:0
3' Augustas Trinkūnas 2:0
11' Deividas Čereška 3:0
18' Nedas Zagurskas 3:1
37' Paulius Obolevičius 4:1
63' Erikas Tamaliūnas 5:1

AFK komanda iškovojo vieną iš lengvesnių pergalių šį sezoną, visus reikalus išspręsdami susitikimo pradžioje, kai rezultatas jau 11 min. buvo 3:0.

"Komanda susirinko labai prastai, į aikštę išėjo žaisti nuleidę rankas ir dėl to gavosi toks rezultatas", - apgailestavo VJFK Trakų treneris Vidmantas Zagurskas.

AFK vadovas Darius Navikas taip pat pripažino, kad ilgesnis jų atsarginių suolas ir gilesnė sudėtis padarė skirtumą: "Žinome, kad būdami pilnos sudėties Trakai yra smagi komanda, todėl mūsų užsivedimas buvo maksimalus. Aktyviai spaudėme nuo pat pradžių ir tai davė vaisių."

Vieną įvartį į Trakų vartus įmušė AFK naujokas Paulius Obolevičius, į šią komandą vasarą persikėlęs iš Akto.

"Rungtynių likimas realiai buvo nuspręstas per pirmąsias 15 minučių, todėl vėliau buvo galimybė įjungti dar didesnę rotaciją ir kažkiek pataupyti jėgas trečiadienio kovai su BFA", - sakė D. Navikas.

 

FK TEC - FK Elektrėnų Versmė 0:9 (0:4)
Pilaitės stadionas. Teisėjas - A. Lotužys.
5' Benas Buzevičius 0:1
29' Mindaugas Bičkovas 0:2
38' Edvinas Mučinis 0:3
45' Lukas Sendžikas 0:4
53' Edvinas Mučinis 0:5
68' Tomas Bučma 0:6
70' Arturas Juchno 0:7
79' Edvinas Mučinis 0:8
90' Nikita Juščenko 0:9

Versmės futbolininkai į vasaros atostogas išėjo 9:0 sutriuškinę Geležinį Vilką, o sugrįžo taip pat griausmingai - tokiu pačiu rezultatu sudoroję TEC komandą.

Sunku nebuvo: TEC po atostogų susirinko nepasiruošę ir be keitimų. Ant Versmės suolo buvo ne tiek ir daug - du atsarginiai žaidėjai, tačiau svečių komandos kokybė ir meistriškumas buvo akivaizdžiai aukštesnio lygio. Todėl rungtynių likimas išsisprendė dar pirmame kėlinyje.

Versmės vadovas ir treneris Romas Ščiuka sakė, tokio tipo rungtynės buvo labai tinkamos antrosios sezono dalies pradžiai.

"Gerai, kad po pertraukos tokios rungtynės, per kurias galėjo visi pasižaisti ir pajusti žaidimo ritmą. Kadangi dar rugpjūtis, dėl susirinkimo gali kilti bėdų ne tik mums, bet ir varžovams. O varžovai ateityje laukia stiprūs. Matysime, kaip pavyks susirinkti ir duoti kovą", - svarstė R. Ščiuka.

Skaičius 9 lydėjo ir dvejas pastarąsias TEC komandos rungtynes. Liepą jie 1:9 neatsilaikė prieš AFK, dabar tokią porciją gavo nuo Elektrėnų. Kitas TEC varžovas Aktas, tad bus proga atsitiesti po šių dviejų nokdaunų.

 

FK Tera - FK Medžiai 1:1 (1:0)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas - K. Guobys.
38' Oleksij Mazurenko 1:0
64' Audrius Bukovskis 1:1

FK Medžių sausra tęsiasi. Tai buvo jau penktosios jų nelaimėtos rungtynės iš eilės. Jei pridėsime ir VRFS taurę - bus šešerios. Paskutinė pergalė buvo iškovota birželio 12-ąją kovoje prieš Aktą (2:1).

Pirmadienį į Nemenčinę Medžiai vėl rinkosi prasčiau, nei įprasta. Jiems teko vytis varžovus, o tašką išplėšti pavyko tik po Audrias Bukovskio išlyginamojo įvarčio antrame kėlinyje.

Maža to, FK Tera po šių rungtynių konstatavo, kad lygiosios - ne tas rezultatas, kuriuo jie galėtų džiaugtis.

"Buvo lygios rungtynės, 50 prie 50. Bet mums nusivylimas, nes neišpildėme savo progų ir teko tenkintis lygiosiomis", - sakė FK Teros atstovas Liudvikas Velička.

Dar didesnis nusivylimas Medžiams. Ne tik dėl rezultato, bet ir dėl to, kad mačo pabaigoje raudonas korteles susiveikė Giedrius Lekandra ir Dovydas Diržius, kurie praleis artimiausią turą.

 

Širvintos/VGTU-Vilkai - Geležinis Vilkas 0:1 (0:1)
Širvintų miesto stadionas. Teisėjas - A. Gutovskis.
44' Herkus Biekša 0:1

Tarp Vilkų ir Geležinio Vilko pastarosiomis savaitėmis netikėtai susiformavo priešprieša. Viskas prasidėjo per VRFS taurės ketvirtfinalį, kai Širvintų komandoje žaidė tokios galimybės neturėjęs futbolininkas. VGTU-Vilkai laimėjo po 11 m baudinių serijos, tačiau Geležinis Vilkas pateikė protestą ir pasiekė techninę pergalę su kelialapiu į pusfinalį.

Buvo akivaizdu, kad pirmadienio vakarą VGTU-Vilkai bus pikti ir pilni ryžto reabilituotis.

Tačiau Širvintų komandos akcijos smarkiai krito paaiškėjus, kad jiems negalės padėti keturi pagrindinės sudėties žaidėjai.

Nepaisant šių netekčių, šeimininkai entuziastingai pradėjo mačą ir pirmame kėlinyje kelis kartus rimtai tikrino kariškių vartininką, kuris klaidų nedarė.

Ir kaip tokiais atvejais kartais pasitaiko - neįmušęs pats prasiledi. Prieš pat pertrauką Geležinis Vilkas sukonstravo kontrataką, kurią tiksliu smūgiu pabaigė Herkus Biekša - 0:1.

Į antrąjį kėlinį kariškiai išėjo su mintimi žaisti labiau nuo gynybos, saugoti rezultatą ir mėginti kontratakuoti. Toks vaizdas aikštėje išsilaikė iki pabaigos, o Geležiniam Vilkui pavyko išsaugoti trapią persvarą ir triumfuoti 1:0.

"Po rungtynių - labai smagios, komandine dvasia ir kovingumu pasižymėjusios emocijos, - pasidžiaugė Geležinio Vilko treneris Šarūnas Beivydas. - Vienas kito palaikymo netrūko ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Sveikinu visą komandą ir linkiu nesustoti treniruotis, būti kartu. Tuomet pergalių bus daugiau."

 

AFK - BFA-B 0:0
Senvagės stadionas. Teisėjas - A. Gutovskis.

Centrinis savaitės mačas pateisino lūkesčius. Trečiadienio vakarą Senvagės aikštėje susitiko vienas kito verti varžovai, sukūrę atkaklią kovą.

Įvarčių nebuvo pelnyta, tačiau progų buvo, o ypač mačo pabaigoje komandos pradėjo žaisti atviriau ir tiek vieni, tiek kiti galėjo išplėšti tris taškus.

Tai buvo pirmasis AFK ekipos taškų praradimas šį sezoną. Oficialaus III lygos rekordo - 16 pergalių serijos, kurią 2013-aisiais fiksavo TAIP - jie jau nepagerins. Bet ne šio rekordo šturmas buvo pagrindinis šio sezono AFK'ų tikslas.

"Tikrai nedarome problemos dėl pirmųjų prarastų taškų, - tvirtino AFK vadovas Darius Navikas. - BFA žaidžia geras, greitas jaunimėlis. Mums prireikė kėlinio, kol perpratome juos ir išsiaiškinome savo pranašumus. Antrame kėlinyje progų sukūrėme, bet jau ir jėgos buvo išsekusios. Todėl rezultatas dėsningas."

 

13 turas (rugpjūčio 14-17 d.)

 

FK Aktas - FK TEC. Tikslus laikas derinamas.

Gerai viena kitai pažįstamos komandos didžiojo futbolo aikštėje susitinka po ketverių metų pertraukos. 2018-aisiais vienas mačas baigėsi 3:3, kitame Aktas nugalėjo 3:1.

FK Ozo pasitraukimas iš III lygos atėmė vienintelę šiemet Akto iškovotą pergalę, paliko su 1 tašku ir nustūmė į turnyro lentelės dugną. Ne ką geresnė moralinė padėtis TEC kolektyve - jie pralaimėjo paskutinius du mačus bendru skirtumu 1:18. Akivaizdu, kad ši dvikova taps proga kažkuriai komandai pradėti kilti iš pelenų.

Prognozė: pergalė bus tų, kurie susirinks padoriai ir sukrapštys bent 2-3 keitimus. Arba bus vienodai blogai - 3:3.

 

VJFK Trakai - FK Tera. Sekmadienis, 17:00, Trakų stadionas.

Trakų futbolininkai į lygą sugrįžo siaubingu pasirodymu prieš AFK (1:5), o Tera priešingai - sumedžiojo tašką kovoje prieš Medžius ir dar galėjo pasiimti visus tris.

Praėjusį sezoną abu šių komandų susitikimai buvo įsimintini: abiejuose Trakai nugalėjo 4:3, o dvikovoje buvusioje Žalgirio bazėje netgi atsitiesė turėdami trijų įvarčių deficitą.

Savo žiūrovus Trakai pradžiugino senokai - birželio pradžioje 2:1 įveikė Širvintas. Todėl sekmadienį - gera proga prisiminti pergalės skonį namie.

Prognozė: mažiau įvarčių nei pernai, bet Trakų sėkmė 3:1.

 

FK Elektrėnų Versmė - FK Navigatoriai. Pirmadienis, 15:00, Kaišiadorių stadionas.

Pernai Navigai su Versme susitvarkė stebėtinai lengvai - laimėjo 3:1 ir 5:1. Netikiu, kad kažkas panašaus nutiks šiame ture. Visų pirma - pirmadienį vidurdienį gali papleškinti iki 30 laipsnių karščio ir ne totalinis puolimas bus žaidėjų galvose. Antra - Navigatoriai oficialių rungtynių nežaidė jau daugiau kaip mėnesį. Tuo metu Versmė sustingusius raumenis ir sąnarius jau pramankštino praėjusį savaitgalį lengvai įveikdami TEC.

Prognozė: turnyrine prasme išskirtinai svarbi Versmės pergalė 2:1

 

BFA-B - Širvintos/VGTU-Vilkai. Antradienis, 20:00, Širvintų stadionas.

FKS Ukmergė ir AFK šiemet jau parodė, kaip reikia pažaboti energingą BFA jaunimą. Neabejotinai, Širvintos patyrinėjo šias rungtynes ir jeigu kantriai laikysis plano nuo pirmųjų minučių - viskas jų rankose.

Kitas dalykas - VGTU-Vilkams namų stadione ne visuomet ir sienos padeda. Pavasarį buvo skaudus pralaimėjimas AFK (2:5), pirmadienį - dar skaudesnis Geležiniam Vilkui (0:1). Antradienį reikia teigiamo rezultato, nes kova dėl vietos Top-8 išlieka labai atvira.

Prognozė: kovingos lygiosios 1:1.

 

FKS Ukmergė - FC Vova. Trečiadienis, 19:30, Ukmergės stadionas.

Jeigu kam nors ir nesiseka namų stadione, tai tikrai ne daugiau nei Ukmergei. FKS komanda savo aikštėje šiemet iš 7 rungtynių pralaimėjo 3. Pastarieji du pralaimėjimai minimaliais rezultatais Trakams ir Terai buvo apmaudžiausi.

Apskritai, FKS Ukmergė pastaruoju metu yra patekusi į duobę. Ukmergiškiai per ketverias rungtynes III lygoje ir VRFS taurėje, arba per 360 minučių gryno žaidimo laiko įmušė tik 1 įvartį.

Nėra geresnės progos nutraukti juodą atkarpą, nei po trumpų atostogų vėl žaidžiant namų stadione su turnyro lentelės kaimynais.

Prognozė: sunki šeimininkų pergalė 2:1.

 

AFK - FK Granitas. Trečiadienis, 20:15, Senvagės stadionas.

Centrinis turo, o galimai ir viso pirmojo rato mačas. Šiuo metu turnyro lentelėje pirmaujantis AFK lenkia Granitą 4 taškais. Tačiau jei skaičiuotume prarastus taškus, +2 pranašumas priklausytų Granitui. Todėl AFK'ams trečiadienį mažų mažiausiai reikia nepralaimėti prieš kol kas pergalingai žygiuojančią komandą.

Pertraukos metu AFK prarado savo lyderius - į TransInvest numigravo Erlandas Juška ir Edvinas Baniulis. Bet jiems greitai atsirado pamaina - į komandą sugrįžo Osvaldas Čipkus, prisijungė Egidijus Janukonis ir Paulius Obolevičius.

VRFS III lygos istorijoje AFK dar niekada nėra įveikę Granito: 2 lygiosios ir 5 pralaimėjimai, įvarčiai - 5:18. Bet reikia pripažinti, kad ir AFK dar niekada nebuvo tokie stiprūs, kokie yra šiemet.

Prognozė: lygiosios, paliekančios intrigą esamoje situacijoje - 1:1.