Įmonių Lyga: Neprarado taškų tik Tirola ir Danske Bank Visos

Trečiajame Įmonių Lygos ture užfiksuota ir įdomesnių rezultatų. Įdomesnių tuo, kad ne visos iki šiol viską laimėjusios komandos šįkart išlipo sausos. Tokių, po trečiojo rungtynių trečiadienio liko tik dvi: Tirola ir Danske Bank. Seb ir Swedbank atrado savęs vertus varžovus.

Tačiau tai nereiškia, jog kol kas vyraujanti tendencija, kad praėjusio sezono A diviziono komandos būtinai laimi prieš varžovus iš B diviziono, bent kuo pažeista. Kol kas žemeniojo diviziono ekipos iš priešininkų, žaidusių aukštesniajame vis dar negavo nė taško.

Ir šios tendencijos negalės sugriauti ir paskutinės, praėjusį trečiadienį nesužaistos turo rungtynės, nes jose susitiks komandos, aną sezoną žaidusios tame pačiame B divizione: Genius Sports ir Retal Lithuania. Jų tarpusavio mačas, tarp kitko, bus žaidžiamas tik spalį.

Lyderiai ir autsaideriai

Kaip jau užsiminiau, taškų nepraradę lyderiai liko du. Ir abu savo varžovus nugalėjo pakankamu skirtumu, kad galima būtų sakyti – įtikinamai. Tirola 6:1 nugalėjo Cognizant, o Danske Bank 5:2 - BetGames.TV.

Iki tol dvi pergales iškovojęs Swedbank atkaklioje kovoje susirėmė su LT Advokatūra. Mačas baigesi be įvarčių.

SEB gi 2:3 nusileido Skubai.

Praėjusį sezoną Skuba buvo A diviziono autsaiderė. Tiesa, prieš SEB ji pejėgė laimėti ir pavasarį, bet šiaip taškus rinko ne taip jau dažnai. Šiemet Skubos futbvolininkai per tris mačus jau iškovojo dvi pergales.

O štai keturi iki aprašomojo turo nė vieno taško nesurinkę autsaideriai pralaimėjo ir šią savaitę.

Cognizant ir BetGames.TV nusileido lyderiams, debiutantai Kilo Health pripažino Teltonikos pranašumą 1:6, o prieš tai dvejas rungtynes ne daugiau vienu įvarčių pralaimėję FL Technics šį kartą Girtekai Logistics nusileido didesniu skirtumu – 1:4.

Citatos

Gintautas Šteinas (LT Advokatūra): „Rungtynės baigėsi 0:0 ir tai – galbūt dėsningas rezultatas. Galėjom įmušti įvarčių, bet ir varžvai galėjo. Tad lygiosios šiai dienai – pats tas. Keitimų nebuvo per daug, bet turėjom pagrindą ir vieną keitiką. Varžovai keitimų turėjo daugiau. Ir mes, kadangi esame vyresni, antrą kėlinį kiek nudusom. Bet kita vertus, antro kėlinio pabaigoje kaip tik turėjome progų. Sakyčiau – neblogai kol kas einame, be pralaimėjimų. Pagal situaciją, pagal komandas, su kuriomis žaidėme, tai – tikrai normalu.“

Donaldas Barkauskas (FL Technics): „Prieš įvarčių mašiną Girteką turėjome vienintelį variantą - išsirikiuoti gynyboje. Ir pirmajame kėlinyje po sėkmingo Egidijaus standarto turėjome 1:1. Tačiau varžovai ir vėl įjungė aukštesnę pavarą ir laimėjo 4:1, gerai išnaudoję susikurtas progas. Varžovų komanda žaidė gražų futbolą ir buvo verta pergalės.

Musų komandoje žaidėjai kovojo, spaudė maksimumą ir atidavė visas jėgas, kurių mums, beje, dar prireiks. Nes prieš akis rungtynės su Advokatūra ir Tirola. Ten bus vėl gynyba ir bandymas išsikovoti pirmąjį tašką. Jo mūsų komandai gali prisieiti laukti dar ilgai, nes pagal grafiką pirmos 7 rungtynės - su A diviziono komandomis. Svarbiausias tikslas per jas - garbingai pasipriešinti, galbūt iškovoti taškų ir kaip nors išlaikyti motyvaciją iki kovų su B diviziono komandomis. Kaip minėjo Swedbank atstovas Darius Borisas “…varžovas tai matosi, kad iš B diviziono. Na - ne tas”.

Turbūt didžioji dalis B diviziono komandų vis tik atėjo į turnyrą su sudėtimis, kurios labiausiai ir tiko žaisti tame lygyje. Per tris turus nei viena B diviziono komandų neatėmė nei vieno taško iš A diviziono komandų. Tikėkimės, kad kelios sensacijos dar bus, bet kol kas - “Na - ne tas”.

Marius Valantiejus (Cognizant): „Kol kas mums trūksta kelių pagrindinių žaidėjų. Galvojam, kad į savo formą grįšim spalio mėnesį. Tada jau kibsime į darbus. Dabar tai tik bandome atsilaikyti. Šiuo metu esam kiek silpnesni, nei praėjusiame sezone, kai B divizione užėmėme antrąją vietą. Bet kai grįš visi mūsų pagrindiniai, būsim tokie, kaip pernai. Mums labai trūksta puolimo.

Šiaip tai šiose rungtynėse nebuvo taip labai baisu, kaip galima pagalvoti, pažiūrėjus į rezultatą, visi tie įvarčiai sukrito per paskutines penkias ar dešimt minučių. Taip, pavargom. Ir šiek tiek trūko keitimų. Todėl visos mūsų viltys - į žaidimą po poros rungtynių.“

Skaičiai

Per šešerias trečiojo turo rungtynes įmuštas 31 įvartis. 5,167 įvarčio - per rungtynes. Trijuose mačuose komandos mušė po 7, dviejuose – po 5 įvarčius. Viename susitikime įvarčių nemušė.

Turas rezultatyvumu gerokai nusileido pirmajam (43 įvarčiai, 7,167 per rungtynes). Skaičiumi nusileido antrajam (41 įvartis), bet ne rungtynių vidurkiu (5,125 taiklūs smūgiai per mačą).

Rezultatyviausios turo komandos – Tirola ir Teltonika (po 6 įvarčius), Swedbank ir LT Advokatūra įvarčių nepelnė.

Saugas Tomas Burtilius iš Tirolos tebepirmauja rezultatyviausiųjų žaidėjų sąraše įmušęs daugiau nei dvigubai negu net kuris jo persekiotojas. Viso Tomas pelnė 9 įvarčius, trečiąjį turą – keturis.

Vertėtų pažymėti ir Danske Bank puolėjo Aleksandaro Stankovičiaus į BetGames.TV vartus įmuštą hattricką.

Per trečio turo mačus parodytos dvi geltonos kortelės.

Anonsas

Kito turo maču aš rinkčiau SEB ir Tirolos dvikovą. Tai vienintelis turo mačas, kuriame tarpusavyje susitiks dvi A divizione žaidusios komandos ir pirmosios Tirolos rungtynės su aukščiausios kategorijos varžovu.

Ir nesvarbu, kad SEB aname A divizione užėmė vos septintąją vietą. Bet 2018 rudenį jis būsimąją Įmonių Lygos vicečemionę nugalėjo 6:3.

Tai įvyko be vienos dienos prieš metus prieš anonsuojamą mačą.

Susitikimo pradžia – 20.00

Tuo pat metu varžysis: FL Technics – LT Advokatūra, Cognizant – Swedbank ir Teltonika – Danske Bank. Nuo 20.40 savo rungtynes pradės: Genius Sports – BetGames.TV, Girteka Logistics – Retal Lithuania ir Kilo Health – Skuba.