Įmonių Lyga: Pirmoji Payswix pergalė Visos

Sužaistas dar vienas Įmonių Lygos turas. Kuo jis išsiskyrė? Tuo, kad buvo rezultatyviausias turas šį sezoną. Per jį įmušti 37 įvarčiai. Vienu daugiau nei iki šiol buvusiame rezultatyviausiu antrajame ture.

Bet tai, kad buvo įmušta daugiausia įvarčių, visai nereiškia, jog susitikimai buvo neįdomus ir vienos komandos triuškino kitas. Tą žodį „triuškino“ gal būt galima panaudoti, kalbant apie vienintelį turo susitikimą. Tą, kuriame šiemet nesulaikoma Girteka Logistics 8:2 nugalėjo Swedbank.

Logistų gretose per jį pasižymėjo Jegoras Kovalkovas, įmušęs tris kartus.

Rezultatyviausias buvo Danske Bank ir LT Advokatūros susitikimas. Per jį įmušta 11 įvarčių.

Šiaip jau nežiūrint į tai, kokias vienas komandos užima, Danske Bank ir Advokatūros susirėmimai būna nenuspėjami. Tiksliau, aukštesnes vietas praktiškai visada užimdavo bankininkai. O štai iki pastarojo sutikimo tarpusavio pergalių saldo buvo advokatų pusėje. Per visą susitikimų istoriją LT Advokatūra buvo laimėjusi penkis kartus, Danske Bank – keturis. Lygiosiomis ekipos sužaidusios nebuvo.

Ir štai praėjusį trečiadienį Danske išlygino tarpusavio pergalių-pralaimėjimų santykį. Bet pavyko jam tai labai nelengvai. Tikrai ne taip, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio į rungtynių rezultatą.

Pirmą kėlinį LT Advokatūra laimėjo 4:2. O po to ilgą laiką Danske nepavyko išlyginti. O išaugino santykį Danske Bank tik jau rungtynių pabaigoje. Be keitimo žaidę LT Advokatūros futbolininkai ar tai pavargo, ar tai galop palūžo, bet jų varžovai iškovojo ketvirtąją pergalę per penkerias žaistas rungtynes. Aišku, antro kėlinio rezultatas 5:0 kalba pats už save, bet štai būtų dar kiek labiau pasisekę advokatams, dar kiek labiau nepaėję bankininkams, ir mačas galėjo susiklostyti visai kitaip.

Nesusiklostė.

Na ir negali nepaminėt Roko Slivinsko indėlio. Penkis iš septynių Danske Bank įmuštų įvarčių pelnė jis.

Rokas dabar užtikrintai pirmauja Įmonių Lygos snaiperių rikiuotėje, viso pelnęs 13 įvarčių ir artimiausią varžovą lenkdamas keturiais neatremtais smūgiais.

Link prizinės vietos toliau gana užtikrintai žingsniuoja Teltonika. Šį sykį ji 5:1 sutvarkė potencialiai bene stipriausią Įmonių Lygos debiutantę TG LAB komandą.

O Payswix jau pasiekė savo tikslą.

Turnyro pradžioje Payswix vadovas Tomas Vasiliauskas teigė, kad jo komandos pagrindinis tikslas – iškovoti bent vieną pergalę. Kurios Payswix nepavyko laimėti per visą pernai metų sezoną.

Bet šiemet tais atvejais, kai Payswix sudėtis susirenka geriau, ekipa nebeatrodo tokia ryški autsaiderė, kokia buvo prieš metus. Ir štai Payswix ėmė ir pasigavo vieną iš šių metų Lygos debiutantų - nugalėjo Guidehouse 6:4.

Su kuo negalima jų nepasveikinti.

Payswix šįsyk surinko tikrai kovingą sudėtį ir pirmavo nuo pirmo įmušto įvarčio. Paviję po to  varžovai jų taip ir nebuvo. Tik pabėgti toli neleido. Bet ir netoli pabėgę Payswix laimėjo 6:4. Ir, kaip po rungtynių pareiškė tas pats T. Vasiliauskas, sustoti nežada. Na bet apie tai – citatose.

Benas Pinigis sumušė pusę nugalėtojų komandos pelnytų įvarčių – tris.

Rezultatai

Payswix – Guidehouse 6:4, Swedbank – Girteka Logistics 2:8, TG LAB – Teltonika 1:5, Danske Bank – LT Advokatūra 7:4.

Citatos

Giedrius Slivinskas (Danske Bank): „Buvo gan įdomios rungtynės. Mes pirmi įmušėm, bet advokatai žaidė stipriau, įmušė daugiau ir pirmą kėlinį laimėjo 4:2. Bet antram mes geriau susifokusavom ir po truputį pradėjom mušti įvarčius. Tad rungtynės buvo permainingos. Advokatai šiaip neturėjo nei vieno keitimo. Mes irgi jų turėjom nedaug – du. Gal tas kažkiek ir lėmė, gal jie kažkiek antrą kėlinį pavargo. Juolab, kad pirmam kėliny jie bandė mus aktyviai spausti. Antram jie irgi stengėsi turėt iniciatyvą, bet kas turėjo jos daugiau tą antrą žaidimo pusę, man sunku būtų nuspręsti. Tiesiog per ją mes geriau susidorodavom su advokatų spaudimu. Ir susikūrėm visai nemažai momentų. Bet ir jie turėjo neblogų progų, iš kurių jiems nepavyko įmušti. Jų komanda paliko gerą įspūdį, žaidė kokybiškai.“

Tomas Vasiliauskas (Payswix): „Po pergalės niekur nesustosim, bandysim laimėti daugiau ir nelikti paskutiniai lentelėje. Manau - yra šansų. Tikrai prieš daugelį galime pakovoti.

Po pirmųjų rungtynių turėjom keletą traumuotų žaidėjų, per antrąsias ir pats gavau traumą, dėl kurios vis dar negaliu žaisti. Turbūt prisijungsiu tik antrame rate. Tai gaila, kad negaliu padėti komandai.

Rungtynėse turėjom persvarą visą laiką. Pirmavom 3:0, pirmą kėlinį, jei neklystu, laimėjome 3:1. Ma o pabaigėm 6:4.  Tad ganėtinai neblogai sužaidėm, smagu kai susirenka didžioji dalis pagrindinių žaidėjų. Tuomet galim pasirodyti geriau ir nebūna pralaimėjimų 3:16...

Nuotaikos po rungtynių, žinoma, - geros. Visgi tai - pirmoji pergale.

Į ateinančias rungtynes su Girteka, aišku daug vilčių nededame, bet bandysim užbaigti pirmąjį ratą. sėkmingai žaisdami prieš Teltoniką. Kaip ir minėjau, jeigu turėsime didžiąją dalį pagrindinių žaidėjų, tuomet turėtume pasirodyti neblogai, galbūt įnešime ir šiek tiek intrigos.“