Įmonių Lyga: Visi taškai sudėti, visi prizininkai patenkinti Visos

Taigi, 2018-2019 metų Įmonių lygos pirmenybės baigėsi. Sveikinu abiejų divizionų nugalėtojus. Sveikinu ir prizininkus, nes atrodo, kad komandos, užėmusios antras ir trečias vietas nėra nusvylusios sezonu.

Į prizininkus prasmuko Swedbank

A divizione pirmoji ir antroji vietos buvo aiškios jau prieš paskutinįjį, 14-ąjį turą.

O paskutiniajame tų dviejų vietų savininkai ir susitiko. Čempionė Studio Moderna rungėsi su antrąją vietą užėmusia Tirola.

Ir šis susitikimas buvo principinis ne vien dėl to, kad žaidė dvi stipriausios diviziono komandos, bet ir dėl to, kad Tirolos futbolininkai – vieninteliai, kurie šį sezoną pajėgė nugalėti 13 pergalių iškovojusią Studio Moderną.

Ir šis nieko turnyro lentelėje nelėmęs mačas vyko įdomiai, atkakliai ir dramatiškai.

Tirola pirmavo 3:0, 4:1, bet galutinis rezultatas užfksuotas 6:5 čempionų naudai.

„Žaidėm prieš vienintelę komandą ,kuri davė mums į kailį ir užėmė antrą vietą. Todėl vadintis čempionu nelaimėjus prieš ją, nelabai gali. O čia atsilikom 1:4. Bet nesame vaikai: išlipom, grįžom atgal ir labai džiaugiamės laimėję, - po rungtynių kalbėjo Studio Moderna kamandos futbolininkas Domantas Patinskas. - Mes pradėjom čempionatą pralaimėjimu, tad kilome nuo dugno. Bet radome tikrai puikų trenerį, surinkome komandą, kuri stabiliai žaidė visą sezoną ir nesikeitė ir su tuo išvažiavom.“

„Mes tiesiog norėjome garbingai sužaisti ir duoti pažaisti žmonėms, kurie per visą turnyrą rečiau išeidavo į aikštę, - teigė Tirolos atstovas Aleksandras Suslonovas. - Pirmavome 3:0, po to mus prispaudė. Nes Studio Moderna yra labai lygi komanda be silpnesnių vietų. Ir nors šioks toks kartėlis dėl pralaimėjimo liko, apskritai savo pasirodymu labai džiaugiamės. Mes vieninteliai, kurie laimėjo bent rungtynes prieš Studio Moderną šį sezoną. Tai buvo viso čempo pirmosios rungtynės ir galbūt jie mūsų neįvertino. Gal Rudzianecas nebuvo psiruošęs iki galo po vasaros sezono, gal mes geriau pasiruošėme psichologiškai. Tada sužaidėme labai drausmingai ir nedavėme savęs nugalėti emocijoms.

Kai ėjome į A divizioną, taikėmės į viduriuką,manėme, kad svarbiausia yra neiškristi. Todėl sezoną tikrai vertinam teigiamai.“

Swedbank į trečią vietą praslydo, pasinaudojęs varžovų nesėkmėmis.

Paskutinį turą iki tol buvusi trečia Girteka Logistics 1:7 nusileido Danske Bank, o ketvirtąją vietą užėmusi LT Advokatūra 1:4 pralaimėjo autsaiderei Skubai.

Taip pukiai Swedbankui susiklosčius konkurentų rungtynėms, pastarajam tereikėjo laimėti bankų derbį prieš SEB ir džiaugtis prizu. Swedbank taip ir padarė – nugalėjo varžovus 5:1.

Tomas Delnickas (Swedbank): „Sezono pabaigą galima palyginti su Žalgirio patekimu į Eurolygos atkrintamasias varžybas. Norint iškovoti medalius, mums reikėjo ne tik laimėti paskutines 2 rungtynes, bet ir tikėtis kitų parankių rezultatų. Paskutinėse rungtynėse netrūko motyvacijos ir užtikrintai laimėjome derbį prieš SEB, o iškart po rungtynių labiausiai įsiminė akimirka, kai atėjo linksmas Malžinskas ir pranešė džiugias naujienas iš kitų aikštelių. Taigi viskas sukrito kaip priklauso ir dabar švęsime medalius.

Sezono pradžioje tikslai buvo maksimalūs, bet sezonas susiklostė labai permainingai, trūko ir sėkmės, daugybę rungtynių pralaimėjome vienu įvarčiu paskutinėmis minutėmis. Bet labai džiugina komandinė dvasia, nebuvo tarpusavio pykčių, visada puikiai praleisdavome trečiadienio vakarus.“

Inter Cars aukso iš rankų nepaleido

B divizione padėtis prieš paskutinįjį turą buvo kur kas labiau supainiota. Aišku buvo tik tai, kad jeigu lyderiai Inter Cars Lietuva paskutinių rungtynių nepralaimės, jie taps turnyro nugalėtojais. Nepralaimėjo. Įveikė FL Technics užtikrintai - 8:2. Tiesa, pirmą kėlinį Technicsai rimtai atsispardė ir jo rezultatas buvo 4:2. Bet po pertraukos B diviziono čempionai varžovams šansų nepaliko.

FL Technics po šio pralaimėjimo smuktelėjo į penktą vietą.

Komandos vadovas Donaldas Barkauskas: „Net nežinome džiaugtis ar liūdėti, kad turėjome galimybę sužaisti prieš pilną varžovų žvaigždyną, nusiteikusį pasiimti pirmąją vietą turnyre.

Patys surinkome pagrindinius žaidejus ir visai neblogai pradėjome rungtynes. Varžovai kontroliavo kamuolį, bet pavykdavo įmušti ir mums – du kartus pasižymėjo techniškasis Egidijus. Po pirmojo kėlinio visai neblogas rezultatas 2:4.

Antrajame kėlinyje oponentai įjungė aukštesnę pavarą ir galingais tiksliais smūgiais įtvirtino persvarą. Reziumė: visi ankstesni pralaimėjimai mums buvo skaudesni nei šis, o rungtynės buvo įdomios ir vyko geroje atmosferoje. Sveikinimai Inter Cars komandai, manome, kad išlaikę lyderius, aukštesniame divizione jie turėtų pakovoti dėl aukštų vietų.

 Svarbiausia, kad mūsų komandoje išliko gera nuotaika. Sezono tikslas - užimti ne paskutines dvi vietas, buvo įvykdytas. Pozityviai nusiteikę lauksime naujojo sezono.“

Inter Cars Lietuva ekipos vadovas Aleksandras Boldoševas: „Aišku, jau čempionato pradžioj tikėjomės kovoti dėl pirmos vietos. Kai prasidėjo pirmasis ratas, iš pradžių labai sunkiai rinkdavomės. Žaisdavom arba septyniese, arba aštuoniese. Plius dar neateidavo kai kurie kertiniai žaidėjai – buvo gavę traumas, bet nieko, viskas baigėsi gerai. Ir pirma vieta apie tai kalba. Visada laikydavomės to pačio plano ir jis veikė.

O esmė, kad galiu pasireikšti ir aš, ir vyresni kolegos ir visi puikiai praleidžiam tą trečiadienio laiką.“

Nors prieš turą BetGames.TV ekipa dar turėjo teorinių šansų į auksą, realiai televizininkų mačas su Cognizant vyko dėl antrosios vietos.

Ir BetGames.TV buvo labai arti jos, kol rezultatas buvo pakankamas jų sidabrinei vilčiai – 2:2. Bet pačioje labai atkaklaus mačo pabaigoje Cognizant įmušė pergalingą įvartį.

Marius Valantiejus, Cognizant vadovas: „Paskutinėse rungtynėse su tiesioginiais varžovais aiškinomės antros vietos B divizione likimą, lygiųjų atveju antri būtų likę varžovai, taip kad buvo šioks toks spaudimas mums. Tačiau rungtynes pradėjome gerai – išnaudojame varžovų klaidą ir pirmaujame 1:0, tada uždirbome baudinį, kurį įmušę, manau, būtumę uždarę rungtynes ankstyvoje stadijoje, tačiau varžovų vartininkas smūgį atrėmė ir užvedė savo komandą psichologiškai.Ir priešininkai rezultatą išlygino ir apskritai, atrodė, perėmė iniciatyvą. Nepaisant to, kantriai gynėmės, išnaudojome dar vieną klaidą ir vėl priekyje, bet praleidome įvartį po baudos smūgio (nors teisėjas pats pripažino, kad buvo pražanga prieš mūsų vartininką, kuris buvo neleistinai laikomas) ir vėl lygu – 2:2. Atrodė, kad senka jėgos ir jau paleisime antrąją vietą, bet likus 2 minutėm varžovai stabdo mūsų kontraataką, gauna raudoną kortelę, o mes gražiai įžaidžiam ir realizuojam baudos smūgį bei švenčiame pergalę  ir antrąją vietą. Taip nutraukėm trijų pralaimėjimų iš eilės seriją ir baigėm pergale sezoną, kurį vertinu labai gerai - antra vieta, gal net iššokome aukščiau bambos, ilgą laiką vertėme vytis mus Inter Cars komandą, kuri tikrai individualiu žaidėjų talentų daug pajėgesnė už kitas ekipas, o mūsų pergalė prieš juos pirmame etape pralaimint 0:2 (bet perlaužiant į 3:2) - turbūt apskritai įsimintiniausios sezono ir mano asmeniškai "karjeros" rungtynės. O antroje vietoje būtų šios paskutinės rungtynės dėl sidabro. BetGames ekipa irgi tikrai neblogai spardėsi, bet sužaidė daug lygiųjų su silpnesnėmis komandoms, manau, mes buvome pastovesni viso sezono metu, be to abejose rungtynėse tarpusavyje jiems nepralaimėjome. Apskritai, su lyderiais žaisdami pralaimėjome tik kartą. Manau toks geras mūsų pasirodymas ir buvo keisčiausias dalykas sezone."

Teltonikos komanda 1:0 nugalėjo Retal Lithuania ir aplenkė FL Technics. Jos varžovai užėmė šeštąją vietą.

Aurimas Adomaitis (Teltonika): „Rungtynės buvo kovingos, nes abi komandos labai norėjo laimėti. Tačiau tas kovingums pasireiškė labai klampiu žaidimu. Žaidimas buvo lėtas, ne itin gražus, o ir kamuolio pirmajame kėlinyje turbūt laukdavome ilgiau nei žaidėme patį futbolą. Iš tokio mačo buvo aišku, kad tai bus vieno įvarčio rungtynės ir džiugu, kad tą įvartį pelnėme mes. Pavyko suorganizuoti greitą kontrataką, kurią nepriekaištingai užbaigė Viačeslavas. Pačioje rungtynių pabaigoje varžovai turėjo gerą progą išlyginti, bet mus ir vėl išgelbėjo vartininkas Linas. Reikia pagirti Retal komandą, nes žaisti prieš ją nėra lengva ir ji nesunkiai įtraukia varžovus į tą klampų futbolą. Svarbiausia, kad laimėjome ir užėmėme ketvirtą vietą, o tai, kaip debiutiniam sezonui, vertiname tikrai gerai. Jau ne kartą sakiau, kad žaidimas antrojoje sezono pusėje pagerėjo, reguliarios treniruotės duoda vaisių, todėl jau dabar nekantriai laukiame kito sezono, kur tikrai bandysime kabintis į medalius.“

Lukas Garelčonka (Retal Lithuania): „Trumpai apie paskutines rungtynes : Rungtynės buvo apylygės,o rezultatas, deja, ne į nauda mums. Kovojom tikrai nuoširdžiai, tiesiog pritrūko sėkmės - kamuolys mažiausiai 4 kartus pabučiavo skersinį, varžovų vartininkas irgi sužaidė gerai ir neleido mums pelnyti įvarčių. Gaila, kad sezoną užbaigėm apmaudžiu pralaimėjimu. Bet žadam sugrįžti kitais metais ir, kaip sakoma, trečias kartas nemeluos.

Noriu nuo komandos padėkoti visiems varžovams už kovas ir emocijas. Taip pat SFL organizacijai - už sklandų turnyrą.“

Paskutinis turas išsprendė ir kas išvengs paskutinės vietos. Genius Sports 9:2 sutriuškino Tesonet ir iškilo į sepntąją vietą, aštuntą palikę paskutiniojo turo varžovams

Genius Sports vadovas Artūras Bubokas: „Susirinkome puikiai, net 11 žaidėjų. Rungtynių taktika ir žaidimo planas buvo aiškus bei jau tapęs gana pastovus. Galvoje turėjome tik vieną tikslą - pergalė dideliu skirtumu, bandant revanšuotis už skaudų pralaimėjimą rudenį, ir pabėgimas iš paskutinės lentelės vietos!

Deja, apšilimo metu sunkią traumą patyrė Augustinas (greito pasveikimo jam, mes su tavim!), tai truputį sukrėtė komandą, tuo pačiu ir dar labiau visus mobilizavo rungtynėms.

Pradėjom agresyviai ir spaudėme Tesonet, privertėme juos suklysti ir įsiridenti kamuolį į savo vartus. Taip išsiveržėme į priekį 1:0! Puiki ir labai sėkminga pradžia mums, kadangi buvo aišku, jog varžo0vai spausis prie savo vartų ir bandys tiesiog atsilaikyti.

Toliau neatleidome spaudimo, pelnėme du greitus įvarčius – 3:0 ir viskas aišku. Tačiau mums reikėjo (dėl visa ko) panaikinti 6 įvarčių tarpusavio rungtynių deficitą, todėl ir toliau negailėjome varžovų (nors labai juos gerbiame).

Įvarčių krito ir daugiau, pirmą kėlinį vainikavo mūsų debiutanto Miquelio kataloniškas smūgis į vartų devyniukę.

Antrame kėlinyje išleidome savo vartininką pasiganyti ir jis iškart pasižymėjo įvarčiu ir rezultatyviais perdavimais. Patys truputį atsipalaidavom, padarėme dvi reikšmingas klaidas gynyboje, tačiau užtikrintai laimėjome 9:2. Tikslas pasiektas – revanšas su kaupu!

 Noriu padėkoti visiems bei pasidžiaugti komandos charakteriu, sugebėjimu atsitiesti po labai skaudžių, apmaudžių ir kartais gėdingų (1:11) pralaimėjimų. Puikus komandinis žaidimas, taktikos įgyvendinimas ir besąlygiškas atsidavimas paskutiniuose turuose leido pasprukti iš paskutinės vietos.

Puikia nuotaika užbaigėme savo pirmąjį įmonių lygos sezoną, tikimės rudenį sugrįžti stipresni ir siekti geresnių rezultatų.“

* * *

O pabaigai, kas dar nematėte, – SFL video su dar daugiau komandų atstovų pasisakymų.