Įmonių lyga: Be nuostolių tik Danske Bank Visos

Ketvirtąjį turą sužaidė Įmonių Lygos komandos. Ir po to ketvirtojo turo nepraradusi taškų liko viena – į patį turnyro lentelės viršų iškilusi Danske Bank ekipa.

Viena komanda liko ir neiškovojusi nė vieno taško – tie patys praėjusioje apžvalgoje žadėję rimta jėga tapti nuo spalio Cognizant.

Dar ką būtina paminėti, kad po šio turo jau negalima sakyti, jog buvusio A diviziono komandos iš ekipų, žaidusių B divizione, atima viską. FL Technics buvo pirmas kolektyvas, atsilaikęs prieš varžovus iš buvusio A diviziono. Technikų pavyzdžiu pasekė ir lygoje debiutavę Kilo Health, savo pirmąjį tašką iškovoję iš taip pat iš A diviziono į jungtines pirmenybes atėjusio varžovo.

Lyderiai ir autsaideriai

Kaip jau užsiminiau, vienvaldžiais lyderiais tapo Danske Bank, iškovoję ketvirtą pergalę. Negali sakyti, kad lengvai – Teltonika galingam varžovui pasipriešino rimtai ir pralaimėjo padoriu rezultatu 2:4.

Iki tol kartu su Danske Bank pirmavusi Tirola suklupo anonse mano išskirtame, kaip rimčiausias, mače su SEB. Iki šio turo daugiausiai įvarčių įmušusi ekipa niekaip negalėjo įveikti SEB gynybos ir nusileido 0:2.

Ši vienintelė nesėkmė Tirolą iš pirmosios vietos nuleido į ketvirtąją.

O arčiausiai lyderių Danske Bank įsitaisė iki šiol pralaimėjimo dar nepatyrusios Swedbank ir Girtekos Logistic ekipos, laimėjusios ketvirtojo turo mačus be didelio vargo. Girteka 6:2 įveikė Retal Lithuania, o Swedbank net 10:1 sutriuškino Cognizant.

Katvirtajame ture net trys komandos iškovojo pirmuosius taškus.

BetGames.TV taškus rinkti pradėjo nuo pergalės – 6:3 nugalėjo Genius Sports. FL Technics ir Kilo Health tenkinosi išplėšę po tašką iš buvusių elito diviziono varžovų. FL Technics sužaidė lygiąsias 1:1 su LT Advokatūra, o Kilo Health – 2:2 su Skuba.

Beje, LT Advokatūra – taip pat pralaimėjimo iki šiol nepatyrusi komanda. Bet per keturis mačus iškovota vos viena pergalė lygiųjų karaliams advokatams neleidžia pakilti aukščiau turnyro lentelės vidurio – septintosios vietos.

Citatos

Giedrius Slivinskas (Danske Bank): „Mūsų forma jau buvo nebloga praeito sezono paskutinį mėnesį. Kadangi pavyko išlaikyti bei nuolat surinkti stabilią sudėtį ir šiemet, gerus rezultatus pasiekiame ir toliau. Aišku, reikia sutikti, kad nežaidėme su kitomis pirmo penketuko komandomis. Manau, visos jos pakankamai gero lygio, tad tikrasis pajėgumas paaiškės kiek veliau. Norėjome, kad rungtynės su Teltonika butu lengvesnės, bet nepavyko - nerealizavome daug progų, o varžovai kėlė pavojų po standartinių situacijų.“

Donaldas Barkauskas (FL Technics): „Didžiuojamės savo komanda, kuri pirmoji sugebėjo paimti taškų iš A diviziono komandos (KiloHealth tą pakartojo po 45 minučių - su kuo debiutantus taip pat sveikiname). Pagaliau tai padaryta!

Surinkome gerą sudėtį, darėme ilgą apšilimą ir išėjome į rungtynes, nusiteikę imti pirmuosius savo taškus.

Advokatūra pirmąjame kelinyje turėjo iniciatyvą ir po kombinacijos mušė įvartį. Antrajame kėlinyje pakeitėme puolimo taktiką, darėme keitimus, intensyvinome žaidimą ir atsirado daugiau progų įmušti. Gudriai įžaistas Mariaus ir Egidijaus baudos smūgis baigėsi gražiu Egidijaus įvarčiu 1:1! Uždirbome pirmąjį tašką ir tuo džiaugėmės, lyg būtume laimėję.

Džiugu, kad nepaisant sunkaus grafiko, FL Technics kolegų komanda išliko vieninga ir kovinga. Pirmasis taškas - tai pelnytas atlygis už sunkų darbą.“

Skaičiai

42 įvarčiai įmušti per septynerias ketvirtojo turo rungtynes. Arba 6 per rungtynes. Turas ganėtinai rezultatyvus, ir įvarčių kiekiu, ir vidurkiu nusileidžia tik pirmajam turui (43 ir 7,167)

Daugiausiai įvarčių – 11 buvo pelnyta Swedbank ir Cognizant susitikime, mažiausiai: SEB – Tirolos ir FL Technics – LT Advokatūros mačuose (po 2).

Rezultatyviausias turo žaidėjas – Rimvydas Strazdas (Girteka Logistics) į Retal Lithuania vartus įmušęs pokerį. Po tris įvarčius pelnė Swedbank futbolininkai Vytaras Šukys ir Tomas Delnickas, skriaudę Cognizant.

Per turą teisėjai žaidėjams parodė tris geltonas korteles. Dvi išvydo Kilo Health ir Skubos, vieną – FL Technics ir LT Advokatūros mačų dalyviai.

Anonsas

Kitą trečiadienį bus žaidžiamos aštuonerios Įmonių lygos rungtynės. Be 5-ojo turo susitikimų dar bus sužaistas atidėtas 3-ojo turo mačas tarp Genius Sports ir Retal Lithuania.

Kaip labiausiai intriguojančius aš išskirčiau du susitikimus.

Lyderio Danske Bank pagaliau lauks varžovas iš stipriausiųjų penketuko – Girteka Logistics. Tai ir bus vienas tokių mačų, apie kuriuos kalbėjo kalbėjo Danske Bank futbolininkas G. Slivinskas – parodantis tikrąjį lyderių komandos pajėgumą. Nesiimčiau spręsti, ar Danske Bank po penktojo turo tebebus nepraradę nė vieno taško ir net to, ar jie išliks pirmojoje turnyro lentelės vietoje.

Kitos dėmesį pritraukiančios rungtynės – SEB ir Swedbank bankų derbis. Dėmesį jis traukia ne vien tuo, kad yra derbis, bet ir tuo, kad abi jo komandos taip pat pretenduoja į aukščiausias vietas.

Ateinančio trečidienio rungtynių tvarkaraštis:

20.00 Skuba – Retal Lithuania, Cognizant – Genius Sports, SEB – Swedbank, FL Technics – Tirola.

20.40 Teltonika – BetGames.TV, Girteka Logistics – Danske Bank, Kilo Health – LT Advokatūra, Genius Sports – Retal Lithuania.