Įmonių lyga: Prieš žiemos pertrauką lyderių trejetas išryškėjo galutinai Visos

Ankstesnėse apžvalgose jau kelis kartus užsiminiau, jog Įmonių Lygoje ryškėja tris pirmąsias vietas užimančių komandų pranašumas. Dabar, pasibaigus 9-ajam turui ir tuo pačiu visai rudeninei pirmenybių daliai konstatuosiu – tas pranašumas išryškėjo. Įmonių lyga turi savo didijį trejetą, kuris artimiausius persekiotojus lenkia 8-9 taškais.

Jeigu iki pavasario niekas komandų sudėtyse rimtai nepasikeis, šios trys ekipos ir pasidalins visus medalių komplektus.

Lyderiai ir autsaideriai

Per visą rudenį varžovams nenusileidę Swedbank ir Girteka Logistics bei vieną kartą pralaimėjęs Danske Bank devintąjį turą iškovojo eilines pergales.

Lengvą pergalę laimėjo vienintelė jų – Girteka, nors žaidė su artima persekiotoja, ketvirtą vietą užimančia Skuba. Vistik lyderiai nepaliko jai šansų, sutriuškinę 1:0.

Danske Bank turėjo kur kas daugiau vargo su tiek pat taškų, kiek Skuba surinkusiu SEB.Čia kova buvo pakankamai atkakli ir Danske laimėjo 3:1.

O štai Swedbank futbolininkams pasipriešino optimaliausiu atveju prie vidutiniokų priskirtini BetGames.TV. Lyderiai laimėjo tik 3:2.

Ir tai byloja, kad labai didelio pajėgumų skirtumo didžiojo trejeto komandos prieš kitas varžoves neturi. Dažnai šios ekipos būna stiprios būtent tuo, kad sugeba pasiekti rezultatų ir įtemptuose mačuose.

Praleidę du turus ir prigrasinti pašalinimu iš čempionato autsaideriai Kilo Health šį kartą susirinko. Ir ne tik susirinko, o visai padoriai sužaidė. Tiesa, pralaimėjo Cognizant. Bet tikrai ne triuškinamai – 4:6.

Užtai nebuvo sužaistos kitų autsaiderių – Genius Sports rungtynės su Tirola. Aikštėje nepasirodė abi komandos.

Genius Sports prašymu šios rungtynės buvo perkeltos į pavasarį.

Kilo Health ir Genius Sports rudenį nelaimėjo nė vieno mačo.

Devintajame ture vėl pralaimėjo FL Technics. Šį kartą jie nusileido Retal Lithuania futbolininkams 1:3 ir liko 12-oje vietoje, už kurios – nebent du nė mačo nelaimėję autsaideriai.

Ganėtinai netikėtai baigėsi LT Advokatūros ir Teltonikos susitikimas. Aną sezoną žemesniame B divizione žaidusi Teltonika užtikrintai 6:3 nugalėjo A divizione rungtyniavusius advokatus. Tai, kad buvusio B diviziono ekipa įveiktų buvusio A diviziono komandą šio rudens Įmonių Lygoje – retas nuotykis. Daugiausiai taškų iš visų buvusių B diviziono komandų surinkusiai Teltonikai pergalė prieš LT Advokatūrą buvo pirmas toks potyris.

Dabar Įmonių Lyga eis žiemos atostogų. Atsinaujins pirmenybės 2020 metų balandžio 1 dieną.

Citata

Lukas Garelčonka (Retal Lithuania): „Rungtynės buvo kovingos, manau, susitiko lygiavertės komandos, kurios parodė savo emocijas ir norą užbaigti pergalingai pirmąją sezono dalį. Pirmas kėlinys buvo visiškai apylygis, antrame pasimatė, kad varžovas pavargo ir sustojo.Tuo pasinaudoje, įmušėm trečia įvartį ir uždarėm rungtynes. Dėl visos sezono rudens dalies, tai turėjo lūkesčių būti aukščiau už visas B diviziono komandas, bet šiek tiek pritrūko komandos susirinkimo, kartais kišo koją emocijos. Tačiau išliekam pozityvūs, nes sugebėjom apžaisti tiesioginius savo konkurentus ir pavasarį dar planuojam pasispardyti.“

Įvarčiai

Per 9-ojo turo rungtynes įmušti 39 įvarčiai, arba 6,5 įvarčiai per rungtynes.

Rezultatyviausios buvo Cognizant ir Kilo Health rungtynės, per kurias įmušta 10 įvarčių.

Iš komandų rezultatyviausiai žaidė Girteka Logistics – 7 įvarčiai.

Rezultatyviausias turo futbolininkas – 3 įvarčius pelnęs Cognizant puolėjas Tadas Šilkauskas.

Rezultatyviausias rudeninės turnyro dalies žaidėjas – Aleksandras Jegorovas iš BetGames.TV, 15 įvarčių.

Rezultatyviausia rudens dalies komanda – Girteka Logistics, 52 įvarčiai.

Mažiausiai įvarčių įmušė Kilo Health – 9.

Mažiausiai įvarčių praleidusi rudens komanda – Danske Bank (12). Daugiausiai praleido tie patys Kilo Health – 56.