Joma B2: Nemenčinė prarado auksinę viltį Visos

Na jau atleiskit už tokį ilgą tarpą tarp apžvalgų, mieli skaitytojai, bet jau išėjo taip, kaip išėjo. O išėjo taip, kad kol apžvalgininkas sugebėjo prisėsti prie apžvalgininkavimo, Vilniaus regiono futbolo sąjungos Joma salės futbolo B2 pogrupio komandos sužaidė net aštuonerias rungtynes.

Lyderė LEU-Šviesa žaidė du mačus ir abu juos laimėjo. Užtikrintai - per juos įmušė 28 įvarčius, o praleido – 8.

Pirmiausia ji žaidė svarbų mačą su Nemenčinės komanda. Beje, labiau svarbų ne pačiai LEU-Šviesai, o iššūkį lyderei bandžiusiems mesti Nemenčinės futbolininkams. Kadangi LEU-Šviesos vadovas Donatas Gražulis kas kartą tvirtina, kad jo komandai šiose pirmenybėse rezultatas ar užimtoji vieta nėra labai svarbūs ir kad B2 divizionas yra veikiau pasiruošimo turnyras Studentų salės futbolo pirmenybėms.

Nemenčinės komandos vadovas Gediminas Janavičius gi tikino, kad ši ekipa kovoja dėl aukščiausios vietos B2.

Iki šio mačo buvo susiklosčiusi tokia situacija, kad Nemenčinė nuo LEU-Šviesos atsiliko vos vienu turnyro lentelės tašku ir pergalė nemenčiniečius galėjo labai priartinti prie tikslo.

Bet laimėjo ne ta komanda, kuri tos pergalės geidė labiau.

Jau pirmą kėlinį LEU-Šviesa išsiveržė į priekį, įmušusi penkis sausus įvarčius. Po pertraukos greitai įmušė dar tris ir nusiramino. Tai buvo šioks toks šansas svečiams iš Nemenčinės, kurie iki antrojo kėlinio vidurio sušvelnino rezultatą iki 3:8.Bet antroji antrojo kėlinio pusė vėl buvo lyderių. Jie įmušė dar penkis kartus ir sutriuškino Nemenčinę 13:3.

„Jaunesni, stipresni, turintys geresnį susirinkimą. Aplošė mus aiškiai. Su kuo juos ir sveikiname“, - kalbėjo apie varžovus G. Janavičius.

Dabar jis jau sako, kad pirma vieta nuplaukė. Į Lietuvos edukologijos universitetą.

„Ne, pirma vieta mums jau tikrai nebešviečia. Na nebent jie stebuklingai sukluptų porą sykių, o mes laimėtume viską. Na, bet taip nebus. Mums jau reikia labiau pasidomėti antrosios vietos išlaikymu“, - kalbėjo Nemenčinės vadovas.

Nemenčinei ir LEU Šviesai liko žaisti po penkerias rungtynes. Skirtumas tarp komandų – 4 taškai.

Vėliau Nemenčinė 9:2 įveikė Delfinų komandą.

Atkaklus čia buvo pirmasis kėlinys, per kurį Nemenčinė išsiveržė į priekį, Delfinai sulygino, Nemenčinė vėl įmušė ir taip komandos ir baigė pirmą kėlinį. O antrą vyko jau Nemenčinės benefisas.

Penkis įvarčius per šias rungtynes įmušė Nemenčinės puolėjas Viktoras Joknys.

„Nesame juk profesionalai ir susirinkimas ne visada būna idealus. Su Delfinais tad susirinkome septyniese. Pirmą kėlinį jie iš tiesų rimtai mums priešinosi, bet antrą – subyrėjo“, - pasakojo G. Janavičius

Antrą mačą LEU-Šviesa žaidė su dar viena aukštesnės turnyro lentelės pusės komanda – Dūkštomis. Ir vėl laimėjo, ir vėl labai įtikinamai - 16:5.

Dūkštų ekipa, beje, per pertrauką tarp apžvalgų sužaidė daugiausia susitikimų – tris. Tiesa, daugiausiai, nereiškia – geriausiai. Jei imti šią atkarpą nuo apžvalgos iki apžvalgos, Dūkštų komanda jos sėkminga pavadinti negalėtų. Ekipa pralaimėjo du kartus, o pergalę šventė kartą. Labai atkaklioje ir rezultatyvioje dvikovoje 12:11 nugalėjo Alfą.

Pirmą kėlinį pirmavo tai viena, tai kita komanda, bet vis dėl to jį 5:4 laimėjo Dūkštos.

11-ąją antrojo kėlinio minutę jos pirmavo jau 10:4. Nuo tada svečiai Alfos futbolininkai mažino, mažino, sulygino ir galop, likus žaisti vos vieną minutę, persvėrė rezultatą.

Bet visos alfiečių pastangos nuėjo vėjais. Per paskutinę minutę rungtynių didvyris Robertas Lipnevičius įmušė du kartus. O viso per šį susitikimą jis pelnė šešis įvarčius.

Ir taip, kaip ir prieš apžvalgą, „Dūkštos“ išliko ketvirtojoje vietoje, tašku atsiliekant nuo VGTU-Kybartų. Bet su skirtumu rungtynių grafoje. Prieš atkarpą Dūkštos buvo sužaidusios už VGTU-Kybartus vienu maču mažiau. Dabar jau – vieneriomis rungtynėmis daugiau.

VGTU-Kybartai, žaisdami be dviejų diskvalifikuotų futbolininkų, pajėgė 8:2 nurungti Vingį.

Sėkminga atkarpa buvo Vilniaus Dailės Akademijos dublerių komandai, kuri, kaip ir LEU-Šviesa laimėjo abejas žaistas rungtynes.

VDA neužima labai aukštos vietos ir nesiveržia į prizininkus. Tiesiog pridėjusi šešis taškus prieš šešių, turėtų anksčiau, ji įsitaisė turnyro lentelės viduryje, aplenkusi visą krūvą konkurenčių.

Pirmą mačą VDA 15:7 nepasigailėjo Dūkštų. Antrosiose rungtynėse prieš VDA neatsilaikė Olimpija-Alvora -3:8.

Į Dūkštų vartus Evaldas Lukaševičius įmušė šešis įvarčius, Gediminas Skrockas pasižymėjo 5 kartus.

Olimpija VDA komandai priešinosi ilgiau, negu Dūkštos. Dar likus aštuonioms minutėms ir VDA pirmaujant 5:3 negalima buvo garantuoti, kad pastaroji ekipa laimės. Tik per paskutines minutes VDA gerokai išaugino skirtumą.

Delfinai rezultatu 11:6 įveikė Vingio komandą.

Pirmas šių rungtynių kėlinys buvo labai atkaklus ir į pertrauką komandos išėjo jūros gyvūnams pirmaujant 4:3. Sutikite – nelabai įtikinamai.

Kažkas panašaus į rungtynių lūžį įvyko antro kėlinio pirmąjį trečdalį. Per jį Delfinai pasižymėjo dar tris kartus. Tiesą sakant, vėliau Vingis ėmė švelninti santyki ir buvo pasiekęs dviejų įvarčių atsilikimo ribą (6:8), bet – tik tiek. Mačo pabaigoje Delfinai įmušė dar tris įvarčius ir įrodė savo pranašumą.

B2 diviziono rungtynės atsinaujins ketvirtadienį. Per tris dienas nuo tada bus sužaistas 13-asis jo turas.

Jau ketvirtadienį tarpusavyje rungsis antrą ir trečią vietą užimančios komandos. Nors atstumas tarp Nemenčinės ir VGTU-Kybartų nemenkas, nemenčiniečių vadovas sako, kad jo komandai tas mačas gali lemti išties nemažai.

„Ketvirtadienį vyks rungtynės dėl antrosios vietos. „Kybartų“ negalima neįvertinti. Tai komanda, kuri pagaliau priprato prie salės futbolo ir kaskart žaidžia vis geriau“, - kalbėjo nemenčinietis G. Janavičius.

Nors man atrodo, kad jis rungtynių svarbą šiek tiek perdeda. Nemenčinė lenkia VGTU-Kybartus aštuoniais taškais. Ir nors Nemenčinė yra sužaidusi vieneriomis rungtynėmis daugiau nei varžovai, tas skirtumas yra per didelis, kad VGTU-Kybartai būtų pajėgūs jį panaikinti.

Lyderis LEU-Šviesa taip pat ketvirtadienis rungsis su Olimpija-Alvora. Vargu ar lentelės apatinėje pusėje besitrinantys olimpiečiai galės pasipriešinti galingiems varžovams.

Penktadienį rungtyniaus Alfos ir VDA antrosios komandos, o šeštadienį Delfinų namų salėje svečiuosis Dūkštos.