Komandų reitingo viršūnėje - FK Navigatoriai Visos

Pasibaigus 2021 m. VRFS IIl lygos ir Sekmadienio futbolo lygos čempionatų kovoms pateikiame apžvalgininko Vaidoto Kazlausko atnaujintą Vilniaus miesto futbolo pirmenybėse dalyvaujančių komandų reitingą.
 
Didžiausią reitingo balų kraitį antrą sezoną iš eilės susikrovė A komanda-Margiris. Pernai surinkę 82,83 balo, šį sezoną VRFS III lygos nugalėtojai pelnė 78,33. Kodėl šiais metais kraitis kiek mažesnis? Tik dėl to, kad pernai A komanda-Margiris iškovojo dar ir SFL taurę, o šiais metais tokios galimybės neturėjo.
 
Antroje vietoje finišavo III lygoje antrą vietą užėmę FK Medžiai (71,66 balo). Beje, pernai Medžiai neturėjo kuo pasidžiaugti ir su 49,83 balo užfiksavo prasčiausią paskutinių keturių sezonų komandinį rezultatą. Su 65 balais sąskaitoje trečią vietą karščiausių sezono ekipų sąraše užėmė III lygos bronzą pelnęs Naujosios Vilnios Granitas. Vos 1,67 balo nuo jų atsiliko pernykščiai III lygos vicečempionai (ir vicetaurininkai) FK Navigatoriai.  Top 5-uką užbaigia 61,66 balo surinkę Širvintos-VGTU-Vilkai. Pernykščiai SFL vicečempionai šiais metais nepasimetė ir III lygoje bei galutinėje rikiuotėje užėmė 5 vietą.
 
Iš karto už pirmo penketuko išsirikiavo SFL čempionai ir vicečempionai: Geležinis Vilkas (54,54) ir Lentvaris (52,27). Top 10-uką uždaro šeštoji III lygos komanda Elektrėnų Versmė (48,33), SFL A diviziono brozininkas Granitas B (46,59) ir ketvirtą vietą čempionate užėmusi Kalvelių Ave.Ko (45,45) komanda.
 
Liūdniausias (bent jau reitingo ir balų prasme) sezonas nutiko SFL D divizione paskutines vietas užėmusioms ir po 3,24 balo surinkusioms Euforijos-Tirola B ir Arpo komandoms. Į prasčiausiai pasirodžiusių komandų Top 5 pateko 8 vietą D divzione užėmusi Vėtra ir 10-oje pozicijoje C divizione finišavę Ave.Ko dubleriai (abi po 5,55 balo). 6,94 balo penktą vietą nuo galo karščiausių sezono komandų reitinge garantavo ADS Auto ekipai iš Nemenčinės.
 
Bendroje įskaitoje po šio sezono pirmame dešimtuke turime tas pačias komandas, taip pat ir tuos pačius du lyderius: lyderių pozicijų neužleidžiantys FK Navigatoriai (366,04) ir Naujosios Vilnios Granitas (309,57 tšk.). Į trečią vietą pakilo po pernykščio nesėkmingo pasirodymo susiėmę Medžiai (308,69), į ketvirtą - per tris pozicijas pasikėlusi A komanda-Margiris (307,34).
 
Iš 3-ios į 5-ą vietą smuktelėjo FKS Ukmergė (buvęs Ukmergės Spartakas, 289,54 tšk.). Vieną poziciją prarado ir Elektrėnų Versmė (281,33). Dar dvi pozicijas prarado ir 8-ą vietą smuktelėjo Ozas. Dešimtuką užbaigia šį sezoną SFL A divizione žaidęs ir ten 7 vietą užėmęs, bet reitinge savo 9-ą poziciją išsaugojęs FGBK Aktas (234,03) ir 10-oje vietohje likusi AFK (228,50).
 
Didžiausią šuolį į viršų šiais metais atliko FK Gariūnai ir Pabradės Modulis. Abi ekipos savo pozicijas pagerino per 14 vietų. Trečią sezoną užbaigusius gariūniečius tai mestelėjo į 28 vietą bendroje įskaitoje, o SFL B divizione antrą vietą užėmęs Modulis pakilo į 40-ą vietą.
 
12 laiptelių reitinge pasilypėjo SFL C divizione antrą vietą užėmusi FKS Ukmergė B (iš 64-os į 52-ą), 11 - SFL C diviziono nugalėtojai Anykščiai (iš 66-os į 55-ą). Po 10 laiptelių peržengė A Komanda-Margiris B, Top Kickers-Koloro ir Vieni Vartai.
 
Net 21 vietą reitinge prarado jau trečią sezoną praleidusi Pabradės komanda, 18,14 ir 13 laiptelių atidavė taip pat veiklą jau senokai pabaigusios Naujų Verkių, Valčiūnų ir Širvintos komandos. Iš aktyvių kolektyvų labiausiai nepasisekė 7 vietas praradusiai Rūdiškių Vėtrai. Nors SFL B divizione užėmė 4 vietą, tačiau reitinge 5 laipteliais atsitraukė Imperialas. Po 4 žingsniukus apačion dėjo Futbolo broliai ir TEC
 
Iš viso į reitingą įtrauktos 74 komandos, o VRFS III lygoje ir SFL divizionuose šiais metais varžėsi 56 kolektyvai.
 
REITINGAS
 
Komandų reitingas skaičiuojamas pagal paskutinių penkerių sezonų rezultatus. Tačiau šiais metais reitingo formulėje neatsispindi komandų rezultatai SFL taurės turnyre, nes jame nedalyvavo VRFS III lygos komandos. Priminsime, kad pernai kiekviena komanda už kiekvieną įveiktą etapą SFL taurės varžybose gavo po 2 taškus.
 
Pagal V.Kazlausko formulę kiekviename čempionate komandos surinktas taškų kiekis buvo dauginamas iš 100, vėliau dalinamas iš maksimalaus konkrečiame divizione galimo surinkti taškų kiekio, o gautas skaičius yra dauginamas iš kiekvienai lygai pritaikyti koeficiento (III lyga – 1; A divizionas – 0,75; B divizionas – 0,5; C divizionas – 0,3, D divizionas – 0,25). 
 
Kadangi šiais metais III lyga po pirmo rato pasidalino į du šešetukus, komandų reitingai buvo apskaičiuoti taip: surinktas taškų kiekis dauginamas iš 100, dalinamas iš galimo max surinkti taškų kiekio (48) ir dauginamas iš atitinkamo koeficiento (III – 1). Tarpusavio rungtynėse viršutinio šešeto komandoms tas skaičius ir paliekamas, apatinių šešetų skaičiai buvo dauginami iš 0,9, nes visgi antrą sezono dalį teko žaisti su sąlyginai silpnesniais varžovais.