LFF įstatų pokyčiuose VRFS nemato gerosios valdymo praktikos atspindžių Visos

 

Lietuvos Respublikos Seimui inicijavus Lietuvos futbolo valdymo reformą, savo pertvarkymo gaires Lietuvos futbolo federacijai (LFF) pateikė Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA) ir Tarptautinė futbolo asociacijų federacija (FIFA).

Šią savaitę posėdžiavusi Vilniaus regiono futbolo sąjungos (VRFS) valdyba išsamiai susipažino su visų suinteresuotų šalių pasiūlymais ir pateikė savo idėjas dėl pokyčių Lietuvos futbolo valdyme.

Pateikiame visą pranešimo tekstą:

Vilniaus Regiono Futbolo Sąjungos

kreipimasis dėl numatomo

Lietuvos Futbolo Federacijos įstatų keitimo

      

Vilniaus regiono futbolo sąjunga (VRFS) yra pilnateisė Lietuvos Futbolo Federacijos (LFF) narė, vienijanti didžiausią savo narių – 60 juridinių asmenų – futbolo bendruomenę, savo tarpe turinti  futbolo klubų, besivaržančių visose lygmenyse: nuo žemiausių divizionų iki aukščiausio lygos, moterų pirmenybėse, salės futbolo, veteranų, vaikų ir jaunimo ar mėgėjų pirmenybėse.   

      Atstovaudami gausią, plataus spektro ir reprezentatyvią futbolo bendruomenę, esame tvirtai įsitikinę, jog numatomi LFF valdymo pokyčiai yra nepakankamai įtraukiantys futbolo klubus ir to pasėkoje bus mažai efektyvūs. Tiek LFF konferencijoje, tiek Vykdomajame komitete neproporcingai didelę įtaką numatoma suteikti šakinėms asociacijoms, klubams paliekant nors ir padidėjusią, tačiau nereikšmingą įtaką. Pabrėžtina, kad VRFS įsitikinimu, tik didesnis klubų įtraukimas gali atnešti laukiamus teigiamus pokyčius LFF valdyme ir atspindėti gerosios valdymo praktikos pamatinius principus. Todėl siūlome:   

  • Įtraukti į LFF narius I lygos klubus (be dublerinių A lygos komandų);
  • Įtraukti į LFF Konferencijos narius moterų A lygos klubus;
  • LFF Vykdomajame komitete nustatyti apskričių asociacijų ir klubų proporciją, kuri atitiktų gerojo valdymo praktiką;
  • Siekiant efektyvesnio ir kryptingesnio valdymo, tikslinga šakines asociacijas įtraukti į LFF struktūrą. Nauji LFF padaliniai turėtų būti tiesiogiai pavaldūs ir atskaitingi LFF generaliniam sekretoriui

 

VRFS prezidentas Deividas Šemberas