Lyga 8x8: netikėtas smūgis Spartakui ir į pergalių kelią sugrįžę lyderiai Visos

Galbūt kažkas pamenate, galbūt kažkas nebe, bet vis dar vyksta ir 8x8 čempionato varžybos. Dėl įvairių stadiono užimtumo priežasčių komandos paskutinį kartą į aikštelę žengė kone prieš mėnesį, tačiau dabar, panašu, rungtynės vyks kas kelias dienas, tad įdomybių čia netrūks.

Galima spėti, kad užsitęsusi pertrauka labiausiai atsiliepė Spartakui – vieni pretendentų į medalius pirmadienį kiek netikėtai pralaimėjo Stickers komandai, tuo tarpu prieš pertrauką pirmus taškus praradę lyderiai MV Team grįžo į pergalių kelią ir vėl iškovojo laimėjimą įmušę dviženklį įvarčių skaičių.

REZULTATAI

VSG United 4:13 MV Team, Stickers 1:0 Spartakas, Euforija 2:5 Vieni Vartai, Pietų IV 2:2 New World;

Futbolo Broliai 7:4 Partizanas-GV, Sviedinys 0:4 BSK Pilaitė, LMFT Medikas 4:7 Dvarčionys;

Prieš pat užsitęsusią sezono pertrauką iki tol be kluptelėjimų žengę lyderiai MV Team prarado taškus su New World komanda, tačiau į stadioną pirmadienį grįžo pergalingai.

13:4 sudoroti VSG United futbolininkai, kurie po sėkmingos atkarpos krito į duobę ir dabar yra pralaimėję tris mačus iš pastarųjų keturių.

Šiose rungtynėse tradiciškai žybėjo įprasti komandos lyderiai – Valerijus Mižigurskis pelnė penkis įvarčius, po du mušė Vytautas Lukša ir Edgaras Česnauskis.

Beje, verta paminėti, kad šiame susitikime „atsidarė“ ir dabartinis LFF prezidentas Tomas Danilevičius, žaidęs pirmas savo sezono rungtynes ir pelnęs pirmąjį įvartį.

Tačiau net ir po tokios pergalės lyderiai nepameta savo persekiotojų – jiems ir toliau į nugaras kvėpuoja Futbolo Brolių komanda, šiame ture nugalėjusi Partizano-GV jaunuolius.

7:4 laimėtame mače ryškiausiai sužibėjo Povilas Malinauskas – jo sąskaitoje buvo net penki tikslūs smūgiai iš septynių.

MV Team ir Futbolo Broliai kol kas lentelėje pirmauja, o tuo tarpu dėl kitų pozicijų kova kaista vis labiau.

Svarbų žingsnį žengė ir BSK Pilaitės komanda, 4:0 nugalėjusi Sviedinį ir toliau besistiebianti aukštyn.

Visus reikalus iš esmės sutvarkęs per pirmas minutes, Pilaitės kolektyvas ramiai sulaukė mačo pabaigos ir teigiamų rezultatų. Vieno tokio ir sulaukė.

Apie viską pasakoja BSK Pilaitės futbolininkas Mantas Urbonas.

„Norint kovoti dėl medalių, turim imt po 3 taškus kiekvienam mače. O šitam susitikime su Sviediniu praktiškai savo darbą padarėm per pirmas 10 minučių įmušdami 3 įvarčius. Vis tik ir varžovai turėjo gerų progų, bet arba pavesdavo baigiamieji smūgiai arba labai patikimai visą turnyrą žaidžiantis mūsų vartininkas.

Po turo žvilgtelėjau į kitų komandų rezultatus ir teko pasiklausti asmeniškai Stickerių vadovo Ruslano, ar jų pergalė prieš Spartaką nėra klaida sistemoje. Jis patikino, kad ne, tad intriga lentelėje dar padidėja“, – teigė M. Urbonas.

O štai Stickersai ėmė ir 1:0 nukalė iki tol tikrai užtikrintai žaidusį Spartaką, kuriam šis pralaimėjimas tikrai nebuvo planuotas.

Visgi, kaip minėjo nugalėtojų vadovas Ruslanas Daškevičius, futbolininkai į rungtynes susirinko gana optimaliai ir tai suteikė vilčių kovoti dėl teigiamo rezultato.

„Gan gerai susirinkome – atėjo pagrindiniai žaidėjai bei turėjome tris keitimus, kas mums yra tikrai nemažai. Visų rungtynių metu Spartakas kontroliavo kamuolį, o mes drausmingai žaidėme gynyboje ir bandėme kontratakuoti ir kartą tokia ataka pasibaigė įvarčiu iš toli.

Spartakas turėjo kelias geras progas ir aiškiai dominavo aikštėje, bet dėka geros gynybos, puikaus vartininko žaidimo bei sėkmės, mums pavyko laimėti. Spartakui linkiu laimėti čempionatą, o pats tikiuosi, kad tai nebuvo mūsų paskutinė pergalė“, – jau į ateitį žvalgėsi R. Daškevičius.

Ir toliau į viršų kyla Vieni Vartai. Sunkiai sezoną pradėjusi komanda vis didina apsukas ir iškovojo jau net septintą pergalę paeiliui, taip visiškai priartėdami prie pirmojo trejeto.

Tiesa, žvelgiant į šį turą, kitokios baigties nei pergalė turbūt ir nereikėjo tikėtis – VV kovėsi su Euforija, kuri šiuo metu lentelėje užima paskutinę vietą ir iš esmės jau kovoja tik dėl garbės.

5:2 laimėtame susitikime du sykius pasižymėjo Paulius Obolevičius, o Vieni Vartai nuo trečios vietos jau atsilieka vos vienu taškeliu.

Tuo tarpu driokstelėję ir pirmą smūgį MV Team ekipai sudavę New World tokios formos į kitą turą neatsinešė ir kiek netikėtai 2:2 baigė su Pietų IV.

Kaip pasakojo Pietų IV atstovas spaudai Ingvaras Butautas, tas įspūdis, kurį SK New World sudarė atimdami taškus iš MV Team buvo kiek klaidingas ir net tų lygiųjų jis nebūtų linkęs laikyti teigiamu rezultatu.

„Iš tiesų tai jie nelabai ko tikėjomės prieš mačą, varžovai, kiek juos kada akį užmesdavom, labai stiprūs atrodė. O dar kai pradėjo aikštėje lakstyti neribodami greičio, spausti mus, tai pagalvojau, kad gausim tikrai ir gausim nemažai. Bet va skubėjo, skubėjo ir perskubėdavo. Atrodė, kad tiesiog bando pramušt į vartus kuo greičiau, o tikslumas jiems ne toks ir svarbus. Dar per savo padidintą aistringumą ir tarp savęs apsilodavo.

Na o kartą subėgo visi į ataką ir paleido Radavičių vieną prieš vartininką. O Radavičius tam ir Radavičius, kad tokį įmuštų. Vis tik tebeatakuodami ir visą laiką presinguodami sugebėjo du kartus pralaužt mūsų gynybą ir pirmą kėlinį laimėjo.

O antras kėlinys buvo visiškai kitoks. Nežinau, ar jie patys pavargo, ar taktiką sugalvojo pakeist, bet aukštas presingas baigėsi ir susispietė varžovai pas save gynyboj. Na tai visą kėlinį jau mūsiškiai atakavo, graibėsi už galvų, nepataikę iš kelių metrų ir tas tęsėsi ir po to, kai sulyginome.

Jeigu prieš mačą kas būtų tokį rezultatą pasiūlęs, tai, manau, su malonumu imtume, bet po mačo tai šiek tiek apmaudu, kad nepribaigėm jų“, – reziumavo I. Butautas.

ANONSAS

Kaip ir minėjome, 8x8 turnyro rungtynės dabar vyks dažniau nei tik antradieniais, o artimiausias turas LFF stadione numatytas šį penktadienį (09.18). Reikia tikėtis, kad situacija ženkliai nebepasikeis.