Pirmo rato finišas pasibaigė istorine Teros savaite Visos

VRFS III lygoje baigėsi pirmoji sezono dalis. Komandos skyla į dvi grupes ir rugsėjį bei spalį kovos dėl 1-8 ir 9-15 vietų.

Su antrašte aš jūsų nesuklaidinau. Per du sezonus III lygoje FK Tera iki šiol nebuvo iškovojusi dviejų pergalių iš eilės. O šį kartą tai padarė trijų dienų atkarpoje.

FK Tera – FK Navigatoriai 5:3 (2:1)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
18' Dariuš Jankovskij 0:1
29' Donat Vasiljev 1:1
38' Mark Daniliuk 2:1
63' Oleksij Mazurenko 3:1
75' Oleksij Mazurenko 4:1
80' Modestas Bajoriūnas 4:2
83' Mark Daniliuk 5:2
88' Paulius Sakalis 5:3

FK Teros prisikėlimą galima buvo nuspėti jau rugpjūčio pabaigoje vykusiame mače su AFK, ten jie žaidė geras rungtynes, pirmavo prieš lyderius, kurie aikštėje liko vos devyniese ir vis tiek įsigudrino pralaimėti 2:3.

Navigatoriai šiemet sunkiai nuspėjami, bet nepaisant to, neatrodė patogus varžovas. O dvikovos baigtis nustebino visus neutralius stebėtojus.

Teros treneris Sergejus Vasiljevas atvirai pripažino: tai buvo geriausios šios komandos rungtynės per dvejus metus. O prieš rungtynes komandai jis nurodęs nekreipti dėmesio į tai, kiek įmuš varžovai – patiems tiesiog įmušti daugiau.

Nurodymas išpildytas visu 100 proc., bet iš pradžių neatrodė, kad būtinai taip nutiks. Navigai, nepaisant prasto susirinkimo, Nemenčinėje pirmieji išsiveržė į priekį ir toliau kūrė progas.

Bet Tera klausėsi trenerio ir taip pat ėjo į priekį, lipo ant varžovų. Realizacija šį kartą nepavedė ir greitai pavyko persverti rezultatą. Lūžio taškas rungtynėse įvyko sužaidus valandą. Rezultatui esant 3:1, Navigatorius Dariušas Jankovskis nepasinaudojo proga realizuoti 11 m baudinį ir užkurti intrigą. Dar po keliolikos minučių Oleksijus Mazurenko padidino šeimininkų persvarą iki 4:1 ir po to Tera atgal nesidairė.

„Antrame kėlinyje Navigatoriai spaudė mus, o mes kontratakavome ir mušėme įvarčius. Svarbiausia, kad šį kartą gerai išnaudojome savo progas, nors galėjome ir dar geriau“, – pažymėjo Teros žaidėjas Vytautas Velička.

Navigatoriai šiemet patyrė šeštą pralaimėjimą, trečią kartą praleido 5 įvarčius, bet ši nesėkmė, ko gero, buvo skaudžiausia.

„Galimybių mes turėjome, bet ne futbolą žaisti tą vakarą susirinkome, o grybų rinkti, – apgailestavo Navigatorių kapitonas Kęstutis Maželis. – Ką čia daugiau bepridursi. Nebent tai, kad vėl žaidėme be tikro vartininko. Ši problema šiemet mums tampa labai skausminga.“

Elektrėnų Versmė – FK Granitas 1:5 (0:3)
Kaišiadorių stadionas. Teisėjas – A. Pipiras.
4' Darius Kazubovičius 0:1
40' Žygimantas Kirsis 0:2
43' Darius Kazubovičius 0:3
59' Giedrius Mažrimas 1:3
83' Žygimantas Kirsis 1:4
84' Darius Kazubovičius 1:5

Šeštadienį Hegelmann Minifootball komanda laimėjo mažojo futbolo čempionatą. Šios komandos branduolį sudaro Elektrėnų Versmės žaidėjai. Todėl šeštadienį pustrečios valandos atžaisto mažojo futbolo atsiliepė Versmės pasirodymui sekmadienį didžiojo futbolo mače.

Nuovargis, šviežumo stoka nulėmė klaidas, o klaidos kainavo praleistus įvarčius. Jau po pirmo kėlinio Granitas buvo priekyje 3:0 ir valdė situaciją.

„Pirmas kėlinys buvo labai sunkus, kol vyrai išjudino raumenis. Šeštadienį penkiems žaidėjams sužaisti po beveik 150 minučių yra reikalų, žinant kokiu tempu vyksta minifutbolo rungtynės“, – sakė Versmės treneris Romas Ščiuka.

Antrame kėlinyje Elektrėnai išsijudino. Giedrius Mažrimas sušvelnino atsilikimą iki 1:3, o paspaudę varžovus šeimininkai susikūrė daugiau progų ir galėjo kabintis už lygiųjų. Tačiau galiausiai jėgos išseko ir susitikimo pabaigoje Granito lyderiai vieną po kito įmušė du įvarčius, įtvirtindami saviškių persvarą iki 5:1.

„Galiu pasakyti, kad Granitas buvo geriausia komanda, su kuria šiemet mums teko žaisti. Jaučiasi ir susižaidimas ir vienas kito supratimas“, – varžovus gyrė R. Ščiuka.

„Galbūt pirmame kėlinyje tokie ir buvome, bet antras kėlinys jau buvo sunkus, – replikavo Granito atstovas Jevgenijus Rybakovas. – Buvo varžovų spaudimo ir atakų, bet galiausiai pavyko susitvarkyti ir išvengti nemalonumų.“

VJFK Trakai – FK Tera 2:3 (1:0)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
39' Mantas Leonavičius 1:0
61' Mark Daniliuk 1:1
71' Tomas Vitkauskas 2:1
86' Mark Bogdevič 2:2
90+2' Viačeslav Trušakov 2:3

Po įsimintinos pergalės prieš Navigatorius praėjus vos 44 su puse valandos, Tera stojo į kitą kovą – šį sykį Trakuose. Ir vėl pademonstravo išskirtinį charakterį bei kovingumą.

Trakai kontroliavo šias rungtynes. Ir kai Tomas Vitkauskas pakišo kamuolį po skersiniu (2:1), pakvipo antra jų pergale iš eilės.

Tačiau Tera ne tik išsigelbėjo, bet paskutinėje atakoje sugebėjo išplėšti dramatišką pergalę – 2:3.

Pasveikinęs varžovus su pergale, Trakų komandos treneris Vidmantas Zagurskas sakė: „Geros rungtynės su visa dramaturgija. Antrame kėlinyje neišnaudojome daug gerų progų įmušti. O kovingai rungtyniavę varžovai pasinaudojo mūsų silpnybėmis ir išsivežė tris taškus.“

„Šiose rungtynėse teko kentėti“, – sako Vytautas Velička iš Teros komandos.

Jis prisiminė ir dramatiškas komandų tarpusavio dvikovas pernai, abu sykius pasibaigusias trakiškių pergalėmis 4:3.

„Viename mače jie ištraukė pergalę atsilikdami 0:3. Todėl visai smagu, kad mums šį kartą pavyko panašiai laimėti. Dabar abi komandos turi fainų ir nefainų prisiminimų iš tarpusavio rungtynių“, – teigė Vytautas.

Trakams nefaina, kad jie pergalės atveju galėjo iš karto šokti į 9 vietą. Tuo metu Tera po puikaus savaitgalio 14 vietą turnyro lentelėje išmainė į 12-ą poziciją.

FK Aktas – FK TEC 3:4 (0:1)
Pilaitės stadionas. Teisėjas – P. Malžinskas.
2' Artūras Bubokas 0:1
48' Almantas Tamulionis 0:2
54' Sergej Lukašionok 1:2
57' Gražvydas Gujis 2:2
70' Naglis Milkevičius 2:3
80' Martynas Rumkis 3:3
85' Almantas Tamulionis 3:4

A lygoje žaidžiančio Panevėžio klubo treneris Valdas Urbonas neseniai paleido sparnuotą frazę apie tai, kad įvarčiai keičia rungtynes ir jų eigą (kaip netikėta).

Šiose rungtynėse keitė labai greitai. Viena pirmųjų TEC komandos atakų baigėsi įvarčiu. O kaip žinia, lėtesnei Akto komandai būna sudėtinga lipti ant varžovų, nes praradus kamuolį, dažnai nespėjama sugrįžti į gynybą. Ir TEC tuo naudojosi, dar pirmame kėlinyje galėjo susikrauti solidesnį pranašumą.

Nors TEC'ų susirinko 14-a, jie neturėjo tikro vartininko, tad į vartus stojo puolimo lyderis Valdemaras Šaveiko. Galbūt tai ir lėmė, kad antro kėlinio pradžioje Geniams pavyko atsilošti iš 0:2 į 2:2.

„Antrą kėlinį Aktas pradėjo aukštu presingu, tai ir išmušė mus iš vėžių, – pasakojo TEC komandos atstovas Darius Baltiejus. – Bet gerai, kad jie negalvojo apie gynybą ir leido mums greitai atsitiesti.“

TEC saugų grandyje sėkmingai darbavosi greitakojis jaunimas. Jie gerai matė aikštę, neužlaikydavo kamuolio ir greitomis atakomis judėjo į priekį. Aktas klydo, nespėjo, todėl galiausiai pralaimėjo rezultatyvią dvikovą 3:4.

Užsitęsusią nesėkmių seriją nutraukusi TEC komanda pakilo iš turnyro lentelės dugno. Bet D. Baltiejus išliko savikritiškas: „Rungtynės nebuvo įspūdingos ar taktiškai profesionalios. Tiesiog laimėjo mažiau blogai žaidusi komanda.“

FC Vova – A komanda-Margiris 2:3
Senvagės stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.

Margiris įveikė Vovą ir pernai, ir užpernai, tačiau turėjo su ja daug sunkumų. Sunkumų netrūko ir praėjusį sekmadienį Senvagės aikštėje vykusiame mače.

„Gynyboje – aktyviai, puolime – drąsiai“, – prieš rungtynes sukomandavo Margirio sudėtį šiame mače dėliojęs Tomas Mikuckis.

Voviniai susirinko palyginti gausiai, tuo metu Margiris žaidėjų irgi nestokojo, tačiau neturėjo tikro vartininko. Ir į vartus pastatė aikštės žaidėją su darbininko pirštinėmis.

Reikia pasakyti, kad šis „darbininkas“ sužaidė patikimai ir kliurkų neprisidarė, nutraukė nemažai pavojingų atakų.

Margirio aktyvumas ir drąsumas naudos nedavė. Atakoje vis kažkam pritrūkdavo kantrybės, o gynyboje ne viskas pavyko ir teko pirmiems prasileisti įvartį.

Po to Margirio komandos uždirbtą 11 m baudinį stojo realizuoti Gediminas Paberžis, bet jam to padaryti nepavyko.

Antrame kėlinyje Margirio situacija tapo komplikuota. Begalinis pasitikėjimas ir noras vedžioti kamuolį savo baudos aikštelėje virto antruoju FC Vovos įvarčiu – 2:0.

Tada jau T. Mikuckis nusprendė, kad be jo aikštėje niekas nepasikeis ir žengė ant žaliojo kilimo.

Margiriui sušvelninus rezultatą, FC Vova pametė žaidimo giją ir ėmė klysti. O varžovai tempo nemažino, įmušė dar du kartus ir triumfavo 3:2.

Šiuo maču Margiris nutraukė trijų sausų pralaimėjimų seriją. Tai ne tik idealaus T. Mikuckio vadovavimo rezultatas – komandoje debiutavęs Artūras Žarnovskis taip pat pridėjo savo indėlį.

„Nustebino, kad atsiliekant 0:2 niekas nepanikavo, nerėkavo, aceit pasitikėjo savimi. Ir iš tikrųjų! Įmušėme vieną, tada Vova degti pradėjo. Išlyginome, persvėrėme. Tiesa, Mikuckis sakė nežais, nes šuo bucus sugraužė. Bet kai visiems pradėjo svilti sėdimos, užsidėjo kažkokias sarakanoškes (bucai su daug šypukų, tinkami Fanų stadionui ar net futsalui – red. past.), išėjo žaisti ir dar uždėjo lemiamą įvartį. Va tokie tai įspūdžiai“, – pasakojo A komandos-Margirio naujokas.

Geležinis Vilkas – BFA-B 1:2 (0:0)
Kariškių stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
53' Dovydas Petrauskas 0:1
64' Kipras Urbanavičius 0:2
71' Lukas Kaziukevičius 1:2

Iš devynių BFA dublerių pergalių tai buvo antroji, pasiekta minimalia persvara. Akademijos auklėtiniai pasižymėjo didesniu meistriškumu, bet fiziškumu kovingi oponentai jiems niekuo nenusileido ir net lenkė.

Geležinio Vilko treneris Šarūnas Beivydas įvertino jaunos varžovų komandos potencialą, todėl saviškiams parinko atsargią taktiką, didesnį dėmesį skiriant gynybai.

Nors kariškiai progų turėjo, jas geriau išnaudojo svečiai, pirmosiomis antro kėlinio minutėmis išsiveržę į priekį. Š. Beivydo teigimu, po šio epizodo jo komanda sutriko, sustojo ir netrukus praleido antrą įvartį.

Vis tik Lukui Kaziukevičiui vėliau pavyko atgaivinti intrigą (1:2), bet BFA-B pergalingą rezultatą išsaugojo.

„Mūsų jaunimui tai buvo naudingos rungtynės. Ačiū varžovams už gerą kovą. Daugelyje dvikovų jiems nusileidome, bet džiugina tai, kad vis tiek sugebėjome pelnyti pergalę“, – komentavo BFA dublerių treneris Artūras Švaikevičius.

Geležinis Vilkas gali pasidžiaugti rudeniop gerėjančiu žaidimu, tačiau taisytinų dalykų komandos žaidime vis dar yra nemažai.

„Žaidimas neblogas, kovingumo netrūko, bet netrūko ir techninio broko. Morališkai pakritome po praleisto įvarčio ir nesugebėjome pavyti varžovų. Vilkams noriu palinkėti daugiau tikėjimo savo jėgomis ir daugiau valios sunkiomis akimirkomis“, – sakė Š. Beivydas.

Artimiausios rungtynės (rugsėjo 10-12 d.)

Elektrėnų Versmė – BFA-B. Šeštadienis, 14:30, Kaišiadorių stadionas.

Pirmas ratas: Birželio viduryje Fabijoniškių stadione Versmė į rungtynes atvyko su nepalyginamai mažesniu keitimų skaičiumi, bet rungtynes pradėjo ankstyvu ir viltingu Tomo Bučmos įvarčiu. Tiesa, BFA jaunimas dėl to nė kiek nepanikavo – dar pirmame kėlinyje atsakė keturiais įvarčiais ir užtikrintai laimėjo susitikimą rezultatu 4:1.

Prognozė: galima neabejoti, kad Kaišiadoryse bus atkakli kova, nes labai panašiu metu pagrindinė BFA komanda žais I lygos rungtynes, todėl B ekipa turės ribotą žaidėjų pasirinkimą. Tokiomis aplinkybėmis Elektrėnai gali tikėtis teigiamo rezultato – 2:2.

FKS Ukmergė – FK Medžiai. Šeštadienis, 17:00, Ukmergės centrinis stadionas.

Pirmas ratas: prieš kiek daugiau nei savaitę Senvagėje vykusi pirmoji komandų dvikova išimtimi netapo – jau trečią sezoną iš eilės Medžių ir Ukmergės susirėmimai baigiasi lygiosiomis. Skirtumas tas, kad šį kartą ne 1:1, kaip ankstesniais metais, o nulinėmis lygiosiomis.

Prognozė: Ukmergėje – didelis tikėjimas savo komanda. Klubo paskyroje surengtoje spėlionėje iki ketvirtadienio vidurdienio 86 proc. respondentų prognozavo saviškių pergalę. Tačiau ir Medžiai rudenį žaidžia gera atkarpą bei kyla iš apačios (5 rungtynės – 11 taškų). Būtų keista, jei ir šeštasis iš eilės komandų tarpusavio mačas pasibaigtų lygiosiomis. Arba ne. 1:1.

Širvintos/VGTU-Vilkai – FK Tera. Sekmadienis, 12:00, Širvintų stadionas.

Pirmas ratas: Joninių išvakarėse VGTU-Vilkai į skutus sudraskė Teros komandą. Širvintose šeimininkai praleido pirmieji, tačiau vėliau totaliai uždominavo varžovus ir sutriuškino juos 9:2.

Prognozė: dar vieno tokio scenarijaus nereikėtų tikėtis. VGTU-Vilkams, kad ir ką jie kalbėtų, nėra lengva atrasti motyvacijos kovoti dėl 9 vietos. Tuo metu Tera po dviejų pergalių iš eilės dabar yra karšta ir varžovams duos rimtesnę kovą, nei buvo birželį – 4:3.

VJFK Trakai – FK TEC. Sekmadienis, 17:00, Trakų naujas stadionas.

Pirmas ratas: gegužės viduryje iš Pilaitės stadiono Trakų futbolininkai parsivežė rezultatyvią pergalę 4:3. Reikia pasakyti, kad jie dominavo rungtynėse, pirmavo 4:1 ir tik du praleisti įvarčiai per paskutines keturias minutes pavertė rezultatą labiau konkurencingu.

Prognozė: nežinia, kaip Trakų jaunimą paveiks dramatiškas pralaimėjimas Terai paskutinę minutę, tačiau jie vis tiek ryškūs šios poros favoritai ir namie privalo įsirašyti pergalę – 4:1.

FC Vova – AFK. Sekmadienis, 17:15, Pilaitės stadionas.

Pirmas ratas: šį sezoną AFK su Vova tvarkosi užtikrintai. VRFS taurės aštuntfinalyje juos sudorojo 4:0, o lygoje birželio mėnesį kirto varžovams 5:1. Tai buvo rami, solidi ir užtikrinta AFK'ų pergalė, jau po pirmo kėlinio įgijant trijų įvarčių persvarą.

Prognozė: pirminį tikslą – patekti į Top8 – FC Vova pasiekė. Ir šis faktorius nuo komandos gali nuimti nereikalingą įtampą. Įtampos gali būti AFK stovykloje – buvo prigrybauta mače su Versme (2:3), vos neprisižaista su Tera (3:2) ir maksimalaus rezultato siekis gali uždėti psichologinius pančius. Lyderių laukia sunkus mūšis – 1:2.

Geležinis Vilkas – FK Aktas. Sekmadienis, 18:00, Kariškių stadionas.

Pirmas ratas: pirmas dublis Kariškių stadione baigėsi lygiosiomis 2:2 ir abiem komandoms tai buvo šiokia tokia atgaiva po abipusių penkių pralaimėjimų serijų. Tiesa, labiau nepatenkinti buvo kariškiai – jie du kartus pirmavo, bet Aktas abu sykius lygino rezultatą. Antrą sykį – jau paskutinę dvikovos minutę.

Prognozė: jei Š. Beivydo komanda nekartos ankstesnių klaidų, išlaikys motyvaciją ir bus kantrūs – turi pasiimti pergalę – 2:1.

FK Navigatoriai – FK Granitas. Pirmadienis, 20:20, Senvagės stadionas.

Pirmas ratas: rugpjūčio pabaigoje Naujojoje Vilnioje vykusi senų varžovų akistata bus prisimenama ilgai. Atsilikdami 0:2, Navigatoriai grįžo į rungtynes per penkių minučių sėkmingą atkarpą. O tada – pritrenkiantis Žygimanto Kirsio gamewinneris iš aikštės vidurio ir šeimininkų pergalė 3:2. Skaudus pralaimėjimas Navigams, po kurio jie netikėtai pralaimėjo ir Teros komandai.

Prognozė: Pirmosios dvikovos „demonai“ gali sukliudyti Navigatoriams siekti revanšo, juolab Granitas šiemet žaidžia vieną geriausių savo sezonų – 1:3.