SFL Taurė: Pirmame etape krito trys III lygos komandos (Apžvalga) Visos

 

Balandžio 13 dieną prasidėjusių SFL Taurės varžybų I etapas gerokai užtruko. Tam įtakos turėjo ir visų lygos divizionų startas, ir skubi LFF Taurės varžybų pradžia, tad kai kurioms komandoms teko derintis prie labai įtempto tvarkaraščio.

SFL Taurėje savo pasirodymą ties pirmąja kliūtimi iš karto baigė trys III lygos komandos: Navigatoriai, Aktas ir SK Nemenčinė.

BE KOVOS. Turnyre dalyvaujančių dalyvių kiekis (54) ir varžybų sistema lėmė, kad po burtų traukimo ceremonijos į šešioliktfinalį be kovos tiesiogiai pateko 10 komandų. Šį išrinktųjų sąrašą sudarė VJFK Trakai, Advoco-A komanda, Medžiai-2, Futboliukas, FKK Spartakas, TEC, Stickers, Olandai ir Kaišiadorių Baltai. Nemanykite, kad visos tuščią kamuoliuką ištraukusios komandos džiaugėsi – daugeliui jų norėjosi papildomos praktikos prieš prasidedant sezonui.

TRIUŠKINO. Taurėje visad būna nenuspėjamų mačų, tačiau kelios rungtynės baigėsi nepadoriais rezultatais. Pirmieji tai užfiksavo atsinaujinusios, jungtinės Širvintų/VGTU-Vilkų komandos futbolininkai – jie Maišiagaloje 8:0 sutvarkė kultinę Arpo ekipą. Gyvenimo matę Navigatorių Old Boys'ai Kalveliuose 9:0 nuskriaudė Ave.Ko. dublerius, Lentvaris 10:1 pamokė Pagirių dublerius, o Gariūnai – tokiu pačiu rezultatu nepagailėjo to paties Lentvario dublerių. Na, o rekordą I etape užfiksavo FK Medžiai – jie net 14:1 sutriuškino Reaktyvą. Labai įdomiai šias rungtynes apibūdino FK Medžių treneris Paulius Glosas, numalšinęs apžvalgininko nuostabą: „Nieko ten nenutiko. Sužaidėme, kaip galime ir mokame. Gaila tik, kad prasileidome įvartį.“

SENSACIJA. III lygos liūtai Navigatoriai šiemet vadinamojo „treble“ neiškovos. Tiesa, nebent sugebės laimėti LFF Taurę, nes SFL Taurė jiems nuplaukė jau pirmame etape. Čempionams atiteko vieni rimčiausių galimų varžovų – Naujosios Vilnios Granitas. Iš karto po šv. Velykų Senvagės stadione vykusiame mače Granitas pademonstravo išskirtinį vieningumą bei kovingumą. Sužaidė kietai, tačiau efektyviai ir nukovė Navigatorius 3:1. Mačo herojumi tapo Sergejus Makrovas, užfiksavęs „hat-tricką“.

Navigatoriai aiškino, kad pralaimėjimai yra kasdienė futbolo dalis. Sakyčiau, kad šis buvo nekasdienis, nes vienus favoritų išbraukė iš kovos dėl Taurės ir taip sutrumpino jiems sezoną. Pikti liežuviai plaka, kad Navigatoriams tai bausmė už keistą retoriką bei „perdėtą kuklumą“ socialiniuose tinkluose, kai prieš dažnas rungtynes jie favoritais nurodo varžovus, liaupsindami juos ir pamiršdami, kad tai jie patys yra favoritai. Kaip ten bebūtų, Navigų vadovas Kęstutis Maželis pasiteisinimų neieškojo, pripažino Granito pranašumą, pasveikino varžovus bei pridūrė: „Turbūt koją pakišo per didelis pasitikėjimas savo jėgomis, galbūt – ir netinkamas nusiteikimas kovai, atsidavimo trūkumas. Varžovai kovojo geriau.“

STAIGMENA. Dar vienas „oho“ užfiksuotas besibaigiant Taurės pirmam etapui, kai Salininkų futbolininkai 2:0 iš turnyro eliminavo Akto komandą. Geniai apeliavo į prastą komandos susirinkimą darbo dieną, į nekokybišką Dilgynės stadiono dangą, tačiau dėl vieno dalyko jie ginčytis neketino – net ir tokiomis aplinkybėmis jie privalo įveikti Salininkus. Akto senbuvis Tomašas Labul akcentavo, kad su tokiu nekokybišku pasirengimo sezonui procesu jo komanda dabar yra itin prastos formos, o kažkokio pagerėjimo ir pagyvėjimo galima tikėtis nebent gegužės pabaigoje. Bet kokiu atveju, tai nemenkina Salininkų komandos nuopelnų. Pergalę jie išplėšė susitikimo pabaigoje. 70 min. po komandos vadovo Prano Janušausko prasiveržimo ir perdavimo gražiu smūgiu pasižymėjo Algirdas Vitkauskas, o paskutinėmis minutėmis tašką padėjo Pavelas Šarynskis. Tokiu būdu bliūkšta teorija, kad Aktas yra „Taurių komanda“. 2017-ųjų Taurės laimėtojai Geniai pernai krito šešioliktfinalyje, šiemet nepasiekė net ir jo.

OZAS. Jei primiršote, priminsime, kad 2018 metais SFL Taurę iškovojo Ozas, finale Širvintose po 11 m baudinių serijos įveikęs Navigatorius. Oranžiniai šiemet titulo gynybą pradėjo taip pat Širvintose, nuo puslengvio pasivaikščiojimo, kai pirmame etape 4:2 įveikė Euforijos-Tirolos komandą. Šios rungtynės Ozui galėjo būti paprastesnės, bet jie paprasčiausiai nusprendė, kad komandą iš B diviziono galima įveikti žaidžiant viena koja. Toks „pižoniškumas“ dar labiau įsigalėjo pirmiems įmušus įvartį. Euforija naudojosi varžovų tingumu ir smagiai kovojo, o kėlinio pabaigoje uždirbo 11 m baudinį ir išlygino rezultatą. Tik tuomet Ozas labiau pasistengė ir pasinaudojęs didesniu meistriškumo bei patirties bagažu, nusvėrė rungtynių svarstykles savo naudai. Rezultatas galėjo būti didesnis nei 4:2, bet runtgynių pabaigoje oranžiniai neišnaudojo kelių labai gerų progų įmušti. O Euforija-Tirola nusipelnė pagyrimų iš kovingumą ir už tai, kad privertė Ozą rimčiau įsijungti į rungtynes.

BAUDINIAI. Pirmame etape buvo vos trys mačai, kuriame nugalėtojui išaiškinti pagrindinio rungtynių laiko nepakako ir prireikė 11 m baudinių serijos. Įdomu, kad baudiniai buvo mušami jau pirmose viso šio sezono rungtynėse tarp Pagirių ir Mostiškių komandų (1:1). Čia pranašesni buvo pagriečiai – 4:2. Po to Viesulo dubleriai atsilaikė kovoje su III lygoje debiutuojančia Nemenčinės komanda (2:2) ir galiausiai juos 4:2 eliminavo po baudinių. Vilties dubleriai pirmavo prieš Vienus Vartus, tačiau leido jiems išlyginti rezultatą priešpaskutinę minutę. Nepaisant to, Viltis B triumfavo baudiniuose – 5:4.

DRONAS. Pastaruoju metu SFL komandos vis didesnį dėmesį skiria komunikacijai, kelios jų filmuoja savo rungtynes ir vėliau montuoja video klipus. Šį kartą iš peties pasidarbavo jungtinės Top Kickers ir FC Vovos media pajėgos. Kviečiame pasigrožėti jų sukurtu klipu, o per šių komandų rungtynes Širvintose į orą netgi buvo pakeltas dronas. Rungtynes 6:3 laimėjo Top Kicers, kurie šiemet savo sudėtyje turi A lygoje ryškų pėdsaką palikusius Jurijų Mamajevą, Saulių Klevinską, Marių Rapalį.

STABDŽIAI. „Taurė palauks“, – nusprendė SK Nemenčinės ir Granito dublerių komandos ADS AUTO-Nemenčinė su Granitu B ir paniro į kasdienius reikalus SFL batalijose. Tik kai jiems buvo priminta, kad pirmo etapo rungtynes buvo pageidautina sužaisti iki gegužės pradžios, vyrukai susizgribo derinti rungtynių laiką. Suderėjo gegužės 22-ąją – tuomet, kai jau bus prasidėję šešioliktfinalio mačai.

DUBLERIAI. Skirtingai nei LFF Taurės varžybose, SFL Taurėje leidžiama dalyvauti ir dublerinėms komandoms. Tokių atsirado net 13, bet ne visas lydėjo sėkmė. Pirmo etapo barjerą peržengti pavyko Viesului-2, Navigatorių Old Boys'ams, Vova Juniors'ams ir Vilties B komandai. Toliau žengs ir Nemenčinės arba Granito dubleriai. Šešioliktfinalyje bus ir šeštoji dublerių komandą, ten patekusi burtų keliu – FK Medžiai-2.

BLYKSNIAI. Pirmame SFL Taurės varžybų etape turėjome ir keletą įkvepiančių asmeninių pasirodymų. Pirmiausiai reikėtų išskirti po 4 įvarčius įmušusius, vadinamus „pokerius“ užfiksavusius Jaroslavą Dičkovskį iš Skaidiškių ir Arvydą Veikutį iš Tėvynės Sąjungos, kurie praktiškai vieni nulėmė savo komandų pergales prieš oponentus. S. Makrovo „hat-trickas“ į Navigatorių vartus – solidus pasiekimas, tad nieko keisto, kad Granitui tai atvėrė duris į kitą etapą. Prie Ozo pergalės prieš Euforiją-Tirolą trimis įvarčiais prisidėjo ir Erikas Milašauskas. „Hat-trickus“ taip pat užfiksavo Andrej Kostevič (Lentvaris), Ernestas Bilotas (Širvintos/VGTU-Vilkai), Artūras Karasiovas (Navigatoriai Old Boys), Aivras Grabliauskas bei Danielius Vaitkus (abu – FK Medžiai), bet jų komandos rimtesnio varžovų pasipriešinimo nesulaukė.

 

Pirmo etapo rezultatai

Pagiriai – Mostiškės-Tonitra 1:1, 11 m – 4:2

Skaidiškės – Pressas 5:2

Arpas – Širvintos/VGTU-Vilkai 0:8

Granito Senjorai – Katastrofa 0:2

Viesulas-2 – SK Nemenčinė-Hegvita 2:2, 11 m – 4:2

Elektrėnų Versmė – Ozo tapyrai 4:1

Tėvynės Sąjunga – Molėtai 4:1

Gariūnai – Lentvaris B 10:1

Ave.Ko.-2 – Navigatoriai Old Boys 0:9

Ozas – Euforija-Tirola 4:2

Imperialas – Vova Juniors 2:4

Top Kickers-Koloro – AFK 0:3

FK Medžiai – Reaktyvas 14:1

PILK – Vėtra 7:0

Viesulas – Futbolo Broliai-Railana 0:3

Granitas – Navigatoriai 3:1

Trivartis – Geležinis Vilkas 1:6

Pagiriai-2 – Lentvaris 1:10

Vieni Vartai – Viltis B 1:1, 11 m – 4:5

Top Kickers – Vova 6:3

Salininkai – Aktas 2:0

ADS AUTO-Nemenčinė – Granitas B: gegužės 22 d.

 

Šešioliktfinalio burtai

FK Medžiai – Futbolo Broliai-Railana

TEC – Širvintos/VGTU-Vilkai

Viesulas-2 – Salininkai

PILK – Viltis B

Kaišiadorių Baltai – Tėvynės Sąjunga

Geležinis Vilkas – ADS AUTO-Nemenčinė/Granitas B

VJFK Trakai – Lentvaris

Navigatoriai Old Boys – Advoco-A Komanda

FK Granitas (III) – Top Kickers (SFL A)

Kalvelių Ave.Ko. (SFL A) – FK Stickers (SFL B)

AFK (III) – Futboliukas (SFL B)

FC Vova Juniors (SFL C) – FK Katastrofa (SFL B)

Elektrėnų Versmė – FKK Spartakas

Pagiriai – Skaidiškės

Gariūnai – Olandai

Ozas – Medžiai-2