SFL Taurės finale – titulų ištroškusių komandų akistata Visos

 

Sekmadienio popietę Senvagės stadione finišuos SFL Taurės kovos. Po sezono kulminacijos paaiškės, kas perims trofėjų iš Ozo komandos, kuri taurę iškovojo pernai.

2019 metų sezono finale susigrums Ukmergės FKK Spartakas ir Vilnius Viltis–B. Abi komandos taurės Taurės finale kovos pirmą kartą. Abi šiemet liko be medalių – Spartakas VRFS III lygoje finišavo šeštas, Viltis B SFL A divizione liks vienuolikta arba dvylikta. Todėl motyvacijos netrūks nė vienoje stovykloje, nes abi jos jaučia titulų badą!

 

Viltis B – FKK Spartakas
Sekmadienis (lapkričio 3 d.), 16.30 val.
Senvagės gimnazijos stadionas
Teisėjas – Aleksandras Radiušas

 

Kelias iki finalo

Pirmame Taurės varžybų etape Vilties B komandai teko rimtas išbandymas – lygiosiomis 1:1 pasibaigęs mačas prieš Vienus Vartus persikėlė į 11 m baudinių seriją, o ten dubleriai laimėjo 5:4.

Kitos kliūtis peršoktos paprasčiau. Šešioliktfinalyje 3:1 įveikta PILK komanda, aštuntfinalyje 5:2 sutvarkyti reikalai su FK Medžių dubleriais, ketvirtfinalyje nekilo sunkumų su pasimetusiais Salininkais – 5:1. Pusfinalyje Viltis iškovojo labai svarbią ir sunkią pergalę, po Vaido Pajarsko vienintelio įvarčio 1:0 eliminuodama Gariūnus.

FKK Spartakas kelią link finalo pradėjo nuo šešioliktfinalio, nes pirmame etape gavo „wild cardą“. Šešioliktfinalyje jie Ukmergėje surengtose rungtynėse 2:1 eliminavo vieną grėsmingiausių varžovų Elektrėnų Versmės komandą, nors tose rungtynėse vertėsi be kelių svarbių savo žaidėjų. Ant tos bangos vėliau taip pat namie 5:1 nepaliko vilčių Skaidiškėms. Įspūdinga atkarpa buvo sužaista antrame kėlinyje kai per 12 minučių Ukmergės komanda įmušė net 4 įvarčius.

Ketvirtfinalyje buvo rimtas mūšis su Top Kickers, pareikalavęs pademonstruoti įgūdžius 11 m baudinių serijoje. Nors vienu metu atsiliko 0:2, Spartakas paskutinėmis minutėmis ištraukė lygiąsias 2:2, o baudinių serijoje triumfavo 4:2. Pusfinalyje prieš kelias dienas FKK Spartakas 2:1 įveikė FK Medžius, o apie tas rungtynes viską jau žinote.

 

Pasirodymai lygoje

Po vidutiniško praėjusio sezono, kai III lygoje buvo užimta 8–a vieta, FKK Spartakas šiemet turėjo tikslų pasirodyti geriau, gal net po metų pertraukos vėl pasipuošti medaliais. Spartakiečiai atsispyrė sunkiai, sezono pradžioje per 3 turus surinko 1 tašką. Tačiau vėliau įgavo pagreitį ir sparčiai kopė pozicijomis lentelėje.

Prieš paskutinį turą III lygoje buvo tokia situacija, kad keturios komandos pretendavo į trečią vietą ir nė viena iš jų 22 ture pergalės neiškovojo. Apie Taurės pusfinalį galvojęs FKK Spartakas Trakuose 1:2 pralaimėjo vietos komandai ir su 38 taškais liko 6–oje vietoje. Iki bronzos apdovanojimų jiems pristigo dviejų taškų.

SFL A divizione debiutavusiems Vilties dubleriams buvo keliamas ambicingas tikslas laimėti turnyrą ir prasimušti į III lygą. Tačiau labai greitai Viltis B susidūrė su niūria realybe. Pirmoji pergalė iškovota tik 10 ture, o per pirmą ratą surinkti tik 4 taškai. Todėl visos pajėgos buvo mestos į Taurės varžybas. Ir klubo svetainė konstatavo, kad „Dubleriams Taurė ir A divizionas yra du skirtingi pasauliai.“

 

Ką kalba finalo dalyviai

Teodoras Žukas, Vilties B komandos atstovas: „Pagal turnyro lentelę tarsi FKK Spartakas turėtų būti mums palankesnis (nei Medžiai) – jie III lygos vidutiniokai. Tačiau jie įveikė lygos lyderius, todėl komandos pajėgumu nedrįstu abejoti. Tai, be abejo, visai kitokio tipo komanda nei Gariūnai, prieš kuriuos žaidėme pusfinalyje. Jie, regis, stipresni, ištvermingesni, tačiau gal kiek mažiau techniški. Informaciją apie varžovus, žinoma, renkame. Spartakas turi vieną labai pavojingą žaidėją – Tomą Bielicką, su kuriuo teks tvarkytis mūsų gynėjams. Bet manau, kad susitvarkys. Nuėjome tokį kelią iki finalo, tad motyvacijos užteks visiems komandos draugams, reikia nepritrūkti koncentracijos ir išnaudoti progas, kurių tikrai susikursime. Esame pasiruošę laimėti.“

Igoris Krasinas, FKK Spartako kapitonas: „Apie Viltį žinome pakankamai. Jei kalbame apie tikrąją B komandą, tai ji vienokia, o jei pasipildo pagrindinės klubo komandos žaidėjais – vaizdas visai kitas. Prieš rungtynes pasitikrinsime protokolą, kad netyčia nepažeistų taisyklių (juokiasi – aut.).

Viltis – puikus klubas, puiki organizacija, turi daug gerų žaidėjų su teisingu požiūriu į futbolą. Jei jie finale – tai reiškia jie to nusipelnė, tokio ilgo kelio „per fuksą“ niekas nenueina. Gerbiame savo varžovus ir žinome, kokie jie pavojingi. Šiuo metu abi komandos turi tokias pačias vienodas galimybes laimėti taurę ir favoritų finale nėra.“

Mindaugas Bielinskas, Vilties klubo vadovas: „Kuomet Viltis dar žaidė SFL'e ir III lygoje, teko ne kartą lankytis Ukmergėje ir žaisti kontrolinius mačus prieš Spartaką. Ši ekipa yra geri mūsų draugai ir ten visuomet būdavo smagu nuvykti. Stadiono dangos kokybė ten dažniausiai lenkdavo didžiąją dalį šalies stadionų. Pagal Vilties filosofiją, mes nesame pernelyg linkę žvalgytis į kitus. Didžiausią akcentą visuose frontuose skiriame savo kiemui. Žiūrime savęs, jog įvykdytume savo užduotis. Ir jeigu jas įgyvendinsime – tai realu, jog ir rezultatas ateis.

Šiame lygyje daug ką lemia kovingumas. Spartakas nuo seno žinomas kaip kovinga komanda, tad pirmiausiai tuo turime nenusileisti jiems. Tikimės panašaus lygio, ką gavome iš Gariūnų. Tiesa, atakoje, ko gero, ukmergiškiai nebus tiek patyrę ir su kamuoliu nebus linkę užsibūti ilgai. Todėl ypatingai pavojingos bus jų kontratakos, iš ko seka mūsų rimtos užduotys praradus kamuolį trečiame aikštės trečdalyje. Bet kuriuo atveju laukia nuožmi kova ir nenustebtume, jeigu čia prireiktų 11 m. baudinių loterijos.“

 

Ką mano ekspertai

III lygos nugalėtojų FK Medžių vadovas Paulius Glosas: „Įvertinęs Vilties B matytas rungtynes, finalo poros favoritu laikyčiau FKK Spartaką. Taip, Viltis B įveikė Gariūnus, bet nelaikau to sensacija. Gariūnai gera komanda, turi garsių pavardžių, bet jie lėti gynyboje. Ir jauniems greitiems III lygos puolėjas tokia gynyba būtų saldainis. Viltis B turbūt valdys kamuolį, bet strigs, nes FKK Spartakas yra patikimos gynybos komanda. O puolime jie turi Tomą Bielicką – stiprų, greitą puolėją, galintį nulemti mačo baigtį. Prognozuoju FKK Spartako pergalę 2:0.“

2018 metų Taurės laimėtojų Ozo žaidėjas Gediminas Skrockas: „Vilties dublerių labai gerai nepažįstu, todėl negaliu jų palyginti III lygoje žaidžiančio FKK Spartako kontekste. Vis tik daug priklausys nuo Tomo Bielicko vaidmens, ar sekmadienį jis žais futsal A lygoje su Kauno Vyčiu prieš VDA. Jei žais, gali būti pavargęs. Ir jei reikėtų, savo pinigus statyčiau už Spartaką, nors jie ir nesugebėjo Trakų nugalėti. Spėčiau, kad rungtynės vis tik baigsis lygiosiomis 2:2, o po baudinių laimės Spartakas, jei žais su pagrindiniu savo vartininku.“

VRFS komunikacijos vadybininkas Evaldas Gelumbauskas: „SFL Taurės finale favoritas aiškus – III lygoje rungtyniaujanti Ukmergės Spartako ekipa yra ištroškusi titulų ir tikrai nepasididžiuos į savo kolekciją įsisegti laimėtos SFL Taurės. Esminis Viltis B komandos koziris – II lygos Pietų zonos pirmenybėse žaidžiančios pagrindinės klubo ekipos atstovai. Jie padėjo Vilties dubleriams žengti į finalą, nėra abejonių, kad padės ir finale. Bet vargu, ar to užteks pergalei prieš Spartaką. Prognozuoju Ukmergės ekipos triumfą 3:1.“

 

Tik faktai

– Finale nugalėjusi komanda taps jau 8–uoju SFL Taurės laimėtoju per 14 sezonų trunkančią šių varžybų istoriją. Daugiausiai kartų – po 3 – titulą iškovojo Bekentas ir Aktas.

– Senvagės stadione jau vyko 2015 metų finalas. Tuomet Akto komanda 3:1 įveikė Naujosios Vilnios Granitą.

– Viena seniausių SFL struktūros komandų FKK Spartakas ir viena naujausių Viltis B tarpusavyje susitiks pirmą kartą. 2013 metais III lygoje Spartakas du kartus nesėkmingai grūmėsi su pagrindine Vilties komanda (0:3 ir 0:3).

 

SFL Taurės laimėtojai

2006 m. Bekentas
2007 m. Užupis
2008 m. Bekentas
2009 m. Bekentas
2010 m. Aktas
2011 m. Prelegentai
2012 m. Ozas
2013 m. Taip (Vilniaus Vytis)
2014 m. Taip (Vilniaus Vytis)
2015 m. Aktas
2016 m. Navigatoriai
2017 m. Aktas
2018 m. Ozas
2019 m. ???