SFL komandų reitingo viršūnėje – čempionų trijulė Visos

 

Balandžio 24 dieną FK Gariūnai ir Rūdiškių Vėtros rungtynėmis prasidės Sekmadienio futbolo lygos ir III lygos čempionatų kovos. Prieš oficialų varžybų startą siūlome susipažinti naujausiu SFL komandų reitingu.

 

Pasak reitingo autoriaus Vaidoto Kazlausko, pagrindinis reitingo tikslas – padėti sudaryti tam tikrą vaizdą apie tai, kaip šiuo metu Vilniaus futbolo sistemoje pagal pajėgumą išsidėsto komandos. Jo teigimu šis reitingas turėtų padėti ir pačioms komandoms sekti savo progresą. „Reitingo sudarymo principas yra panašus kaip ir SFL 7x7 žiemos pirmenybėse. Tiesa, kadangi skirtinguose SFL divizionuose tam tikrais metais  skyrėsi žaidusių komandų skaičius, nebuvo vienos universalios formulės, tad reikėjo taikyti tam tikras procentines išraiškas. Lygos varžybose galimi iškovoti reitingo taškai buvo apskaičiuoti taip: čempionate surinktas taškų kiekis yra dauginamas iš šimto, vėliau dalinamas iš maksimalaus galimo surinkti taškų kiekio (III lygoje – 66, A ir B divizionuose – 60, C ir D divizionuose – 54). Gautas skaičius yra dauginamas iš kiekvienai lygai pritaikyti koeficiento (nes elementaru – vienas taškas, iškovotas III lygoje, yra vertas daugiau, negu tas pats vienas taškas iškovotas D divizione). Koeficientai tokie:  III lyga – 1; A divizionas: 0,75; B divizionas – 0,5; C divizionas – 0,3; D divizionas – 0,25. Gautas taškų skaičius komandai skiriamas bet kokiu atveju, nes yra skirtas už būtent LYGOS varžybas. Taip pat pridedami taškai ir už žygius SFL taurės turnyre“, – paaiškino V.Kazlauskas.

Beje, būtent SFL taurės turnyre žemesnių lygų komandos turi geriausias galimybes svariai papildyti savo taškų kraitį. „SFL taurės turnyre nuo pirmo etapo iki taurės iškėlimo reikia įveikti šešis etapus (1/32, 1/16, 1/8, ketvirtfinalis, pusfinalis ir finalas). Už vieną praeitą etapą komandai yra duodami papildomai 2 taškai. Tai savotiška motyvacija žemesniuose divizionuose žaidžiančioms komandoms, nes iškovoti tuos pačius 2 taškus lygoje yra daug sunkiau, negu vienose taurės rungtynėse. Taigi, vien iš taurės varžybų galima susirinkti papildomus 12 taškų. Tuo atveju, jei komanda burtų dėka pirmąjį taurės etapą praleidžia, du taškus įsirašo automatiškai, nes tas etapas bet kokiu atveju yra įveiktas. Tad kartais gali pasitaikyti tokių atvejų, kai čempionate panašų kiekį taškų surinkusios komandos bendrame reitinge gaus skirtingą kiekį taškų vien dėl to, jog viena jų bus toliau nužengusi taurės turnyre“, – teigė V.Kazlauskas.

Pastarojo SFL komandų reitingo rezultatai skaičiuojami nuo 2015 metų sezono, kai nusistovėjo stabili lygų ir divizionų sistema – III lyga ir SFL A, B, C ir D divizionai. Kaip ir galima buvo tikėtis, per praėjusį ketverių metų laikotarpį daugiausiai reitingo taškų surinko sėkmingiausios III lygos komandos – 2018 m. čempionai (ir 2016 m. SFL taurės nugalėtojai bei 2018 m. finalininkai) FK Navigatoriai (323,53 taškai),  2016 m. čempionai (ir SFL taurės finalininkai) – FK Granitas (289,51 tšk.) ir 2017 m. čempionai (bei 2018 m. SFL taurės laimėtojai)  – FK Ozas (263,87 tšk.).

Tuo metu 2015 m. III lygos nugalėtojai (tais pat metais ir SFL taurės turnyro finale žaidę) FK Fakyrai su 147 taškais SFL komandų reitinge užima 16 vietą. Po 2016 m. sezono iš SFL pasitraukę Fakyrai užima aukščiausią poziciją reitinge tarp visų varžybose jau nebedalyvaujančių komandų. Reitinge neblogai atrodo ir 2018 m. SFL varžybose nebežaidę Naujieji Verkiai (118,26 tšk., 22 vieta) ir FK Olimpija (102,76 tšk., 27 vieta).

SFL komandų reitingo lentelę uždaro tik pernai lygoje debiutavę Molėtai. Pernai SFL D divizione 14 taškų surinkę ir 9 vietą užėmę molėtiškiai užsidirbo 6,48 reitingo taško. Kiti pernykščiai SFL debiutantai – Pagiriai-2 (6,94 tšk.) užima 70-ą poziciją, FK Top Kickers-2 (7,8 tšk.) – 69-ą, Vova Juniors (14,5 tšk.) – 65-ą, o SFL D diviziono nugalėtojai Navigatoriai Old Boys (21,29 tšk.) – 60-ą vietą.