SFL savaitė: pirmieji oficialūs čempionai, Presso klajonės ir prisikėlusi Katastrofa Visos

 

 

SFL pagaliau turi pirmuosius oficialiai patvirtintus čempionus. Kad Ataka šiemet laimės D divizioną iš esmės aišku buvo dar balandžio mėnesį (taip, dar net nestartavus sezonui), tačiau praėjusį savaitgalį tai buvo patvirtinta oficialiai. O tuo tarpu A divizione gyvybės ženklus pradėjo rodyti ilgą laiką visiškai be kvapo buvusi Katastrofa. Apie viską – tradicinėje Betsafe SFL savaitės apžvalgoje.

Visgi A diviziono aptarimą turbūt vertėtų pradėti ne nuo Katastrofos, o nuo lentelės viršaus reikalų. Čia situacija, beje, kaista. Po patirtų pralaimėjimų ankstesniame ture, šį kartą abi pirmaujančios komandos iškovojo pergales (skirtingais būdais) ir toliau risnoja link apdovanojimų.

Pirmoje vietoje ir toliau lieka Lentvaris, šiame ture be žaidimo nugalėjęs Visinčią, kuri tą savaitgalį dalyvavo Žalgiriadoje, bet jų nepaleidžia ir Geležinis Vilkas – vilkai Kaišiadoryse (nors ir buvo teoriniai rungtynių šeimininkai) nugalėjo vietos Baltus ir toliau nepaleidžia Lentvario – abi ekipos savo sąskaitose turi po 36 taškus.

Tačiau galvoti, kad tik šios dvi komandos kovoja dėl pirmos vietos, būtų apgaulinga, mat už jų patyliukais savo šansų laukia dar bent keli klubai. Vienas tokių – Top Kickers, kuris šiame ture nugalėjo Navigatorių Old Boysus ir šoktelėjo iki trečios vietos, nuo lyderių atsilikdami vos trimis taškais.

Šoktelėti iki prizininkų vietų jiems leido ir palankus rezultatas centriniame turo mače, kur Ave.Ko. 3:2 nugalėjo Granitą B. Kalvelių komanda po šios pergalės peršoko Naujosios Vilnios klubą, tačiau vilčių čia nelaidoja dar nė viena iš visų paminėtų komandų, mat penktą ir pirmą vietas vis dar skiria vos 5 taškai, tad viskas čia dar prieš akis.

Na o dabar jau galima pagirti ir Katastrofą – šie savo turo rungtynėse 6:3 įvarčių fiestoje aplenkė Aktą ir pagaliau, kone pirmą kartą nuo pat sezono starto, pakilo iš paskutinės vietos! Katastrofai tai buvo antra pergalė paeiliui ir trečia per pastarąsias penkerias rungtynes, tad panašu, kad katastrofiniai rankų nenuleidžia ir per likusią sezono dalį duos kovą visiems savo varžovams.

Net keturis įvarčius laimėtojų komandai pelnė Nedas Suokas.

Visi A diviziono 17 turo rezultatai: Granitas B 2:3 Ave.Ko., Lentvaris 3:0 Visinčia (be žaidimo), Geležinis Vilkas 2:0 Kaišiadorys-Baltai, Gariūnai 3:0 Futbolo Broliai (be žaidimo), Navigatoriai Old Boys 0:2 Top Kickers, Katastrofa 6:3 Aktas.

Kalbant apie B divizioną, galima būtų pajuokauti, kad čia bent minimaliai grįžta intriga. Tiesa, kol kas tik labai minimaliai, mat Modulis laimėjo, o pirmoje vietoje einanti Nemenčinė sužaidė lygiosiomis.

Na bet taškų praradimas yra taškų praradimas, o tokių dalykų Moduliui dabar ir reikia laukti. Juolab, kad Nemenčinė buvo labai netoli to, kad ture taškų apskritai nepaimtų – mače su Euforija lyderiai atsilikinėjo, o tašką dramatiškai išplėšė jau tik pačiomis paskutinėmis mačo minutėmis – 3:3.

O pats Modulis neklupo ir 3:1 apsilošė Viesulą. Bet jau kurį laiką buvo aišku, kad Nemenčinė su Moduliu aiškinsis reikalus dėl pirmos vietos, o va dėl trečios – reikalų bus daugiau.

Pamažu situacija panašėja į tai, kad Skaidiškės praranda kontrolę lenktynėse dėl bronzos – pastarosiomis savaitėmis šią komandą lydi vis dažnesni kluptelėjimai (šiame ture buvo tik lygiosiomis 3:3 sužaista su Vienais Vartais), o tuo naudojasi varžovai, siekdami dar pakovoti dėl bronzos.

Vienas tų varžovų – mūsų jau minėta Euforija, dabar nuo Skaidiškių atsiliekanti vos pora taškų, o dar žemiau rikiuojasi Imperialas. Įdomu, kad ilgą laiką būtent ši komanda atrodė realiausia pretendentė gąsdinti Skaidiškes, tačiau pastarajame ture patirta nesėkmė 2:5 prieš Tėvynės Sąjungą tokias svajones kiek atitolino.

Beje, atskiras pagarbos žodis TS – komanda iškovojo dvi pergales paeiliui, nepralaimėjo jau tris sykius iš eilės, o jos lyderis Lukas Vaičiūnas ir toliau demonstruoja įspūdingą formą. Savaitgalį jis pats pelnė tris įvarčius, dar vienam asistavo ir rezultatyviausiųjų įskaitoje pavijo Modulio atakų lyderį Paulių Stupenką – abu snaiperiai dabar turi po 30 įvarčių, tad lenktynės dėl auksinio batelio B divizione laukia itin karštos.

Atskirai nepaminėtose rungtynėse Viltis B-MTG išvykoje 4:0 sudorojo Granito Senjorus, o Medžiai 2 pratęsė Futboliuko agoniją lentelės paskutinėje vietoje.

Visi B diviziono 17 turo rezultatai: Granitas Senjorai 0:4 Viltis B-MTG, Modulis 3:1 Viesulas, Skaidiškės 3:3 Vieni Vartai, Nemenčinė 3:3 Euforija, Imperialas 2:2 Tėvynės Sąjunga, Futboliukas 1:3 Medžiai 2.

O štai C divizione vėl turime lygybę. Anykščiai pabėrė taškų, FKS Ukmergė B savus susirinko ir štai abi komandos turi po 35. Dėl geresnio įvarčių santykio kiek aukščiau stovi ukmergiškiai, tačiau pagal dabartinę situaciją einame link to, jog stipriausia C grupės komanda paaiškės paskutiniame ture, kai tarpusavyje susikaus abi pirmaujančios komandos.

Visgi reikia pabrėžti ir tai, kad Anykščiai taškus pametė prieš būsimus bronzininkus Ozo tapyrus, tad anokia čia gėda. Priešingai, turint omenyje, kokia tądien buvo Panerio stadiono danga, aiškiai išreikštų ambicijų į pergalę turbūt negalėjo turėti nė viena komanda.

O štai ukmergiškiai į kitus nesižvalgė, ramiai 8:0 suvalgė Vovą Juniors ir dabar jau atsisėdo į vairuotojo sėdynę lekiant link pirmos vietos.

Atskiros istorijos verta Presso kelionė į Kalvelius – rungtynių pradžia vėlavo, nes didelė dalis Presso narių nuvažiavo... ne į tuos Kalvelius. Taip, man irgi keista, kaip tai įmanoma, tačiau būna pasitaiko.

Rungtynės vėlavo, Pressas ir taip jas pradėjo mažumoje, vėliau prisijungė likę nariai ir prieš Ave.Ko. antrąją komandą žurnalistai laimėjo 2:1. Na bet ką jau čia, geriau viską paskaitykite iš pirmų lūpų.

Kalvelių komanda po šio mačo, beje, nukrito į paskutinę vietą, mat juos aplenkė Reaktyvas, 2:1 palaužęs Viesulą, o lentelės kaimynų kovoje PILK tokiu pačiu rezultatu nugalėjo Olandus.

Visi C diviziono 15 turo rezultatai: Vova Juniors 0:8 FKS Ukmergė B, Ave.Ko.2 1:2 Pressas, Reaktyvas 2:1 Viesulas 2, Ozo tapyrai 1:1 Anykščiai, Olandai 1:2 PILK.

Keliamės į D divizioną, kur pradėti reikia nuo sveikinimų oficialiems čempionams – Ataka titulą užsitikrino likus žaisti dar tris turus, 3:0 nugalėję Sviedinį ir tapę nebepavejami. Na, galima sakyti, kad titulą kažkuria prasme jie užsitikrino dar prieš sezoną, surinkę tikrai ne D diviziono lygio sudėtį, tačiau formalumus teko atlikti.

O Sviedinys jau anksčiau aptartoje Panerio aikštėje kėlinį atsilaikė, visgi po pertraukos įrodė savo meistriškumo persvarą ir šventės į kitą turą nebenusikėlė. Žemiau – daug įvairiausios medžiagos ir reportažų iš tų rungtynių.

Dėl antros vietos lenktynės ir toliau vyksta pilnu tempu, čia toliau kovoja A komandos-Margirio dubleriai bei Top Kickers-Koloro. Pastarajame ture abi iškovojo pergales ir toliau turėdamos identišką skaičių taškų žengia koja kojon.

Tiesa, nugalėti varžovai buvo skirtingo kalibro – A komandos-Margirio B komanda ramiai sutriuškino Arpą, tuo tarpu TK antroji komanda 2:0 nugalėjo Trivartį ir taip iš esmės eliminavo juos iš kovos dėl apdovanojimų.

Trivartis pralaimėjimą priėmė savotiškai ir į interneto platybes paleido video įrašą, kurio komentarų sekcijoje užsimezgė įdomi diskusija. Video su visais komentarais – jūsų dėmesiui žemiau.

Likusiuose turo mačuose Molėtai neturėjo didelių bėdų su Vėtra, o ADS Auto futbolininkai minimaliu skirtumu nugalėjo Tirolą B.

Visi D diviziono 15 turo rezultatai: Molėtai 6:2 Vėtra, Sviedinys 0:3 Ataka, Top Kickers-Koloro 2:0 Trivartis, Arpas 0:7 A komanda-Margiris B, Tirola B 0:1 ADS Auto.