SFL savaitė: toliau siautėjantis Modulis ir rezultatyvus Granito B lyderio sugrįžimas Visos

Oficialiai praėjęs savaitgalis A ir B divizionų komandoms turėjo būti laisvas, tačiau keturi atkelti (iš ankstesnių ar vėlesnių) susitikimai įvyko, tad kviečiame trumpai susipažinti su jais bei tuo, ką įpusėjus čempionatams rodo visų divizionų turnyrų lentelės.

A divizione buvo sužaisti du mačai – Aktas susitiko su Top Kickers, o čempionato lyderis Lentvaris kovėsi su Granitu B. Stipresnė komanda paaiškėjo tik vienoje iš šių akistatų – Aktas 3:1 susitvarkė su Top Kickers, tuo tarpu Lentvaris su Naujosios Vilnios klubu išsiskyrė lygiosiomis 2:2.

Top Kickeriai akistatoje su Aktu vienu metu pirmavo, tačiau geniai perlaužė rungtynės, persvėrė rezultatą savo naudai, o tada, kai TK po Aurimo Stupenkos gautos raudonos kortelės liko žaisti mažumoje, tiesiog įtvirtino savo pergalę.

Tuo tarpu Granitas B akistatoje su lyderiais pirmą kartą sezone (lygos rungtynėse) sulaukė ir Dariaus Kazubovičiaus, kuris šiemet daugiau varžosi su pirma komanda III lygoje, pagalbos. Pagalba atsispindi ir statistikoje – D. Kazubovičius du kartus buvo išvedęs savo ekipą į priekį, tačiau Lentvaris abu kartus rado vaistų ir rezultatą lygino. Taškas galbūt nėra iki galo abi komandas tenkinantis rezultatas, tačiau po kurio laiko gali paaiškėti, kad jis buvo itin svarbus abiems pusėms.

Žvelgiant į sužaistą atkarpą A divizione bendrai, turbūt galima sakyti, kad Lentvaris pelnytai rikiuojasi ten, kur yra dabar – pirmoje vietoje ir dar turėdami nedidelę persvarą. Tiesa, tą persvarą panaikinti kėsinasi ne vienas varžovas.

Jei Granito B bei Akto buvimas viršutinėje lentelės dalyje nėra didelė staigmena, tai pagirti norėtųsi Geležinį Vilką. Akivaizdu, kad sezono starto prognozė šios komandos atžvilgiu buvo visiškai neteisinga – vilkai šiemet gana stabiliai renka taškus ir, nors pasitaiko kartais nelauktų kluptelėjimų, 10 įvarčių pelniusio Mato Gudaičio vedami vilkai kol kas atrodo vieni iš realių kandidatų sezono finiše užsikabinti medalius.

Tuo tarpu tas pats Granitas B, turint omenyje slogią atkarpą rato viduryje, turbūt gali džiaugtis dabar užimdami trečią vietą – vienu metu jie lygoje buvo pralaimėję trissyk iš eilės, tačiau vėliau atsitiesė ir galime neabejoti, jog antroje sezono pusėje jie į titulo gynybą mes absoliučiai visas likusias jėgas.

O neabejotinais grupės nelaimėliais galima vadinti Katastrofą. Prieš sezoną stilistiškai atsinaujinusi diviziono naujokė kalbėjo apie tikslą būti pirmame šešete, tačiau dėl įvairių priežasčių vis negali surinkti optimalios sudėties, o tai žvilga ir rezultatuose – per 10 rungtynių paimtas vos vienas taškas, įvarčių santykis – -39, o apie šeštą vietą galima tik pasvajoti. Na, turbūt galima pasvajoti ir apie išlikimą divizione.

Galima neabejoti, kad antra sezono dalis A divizione bus itin įdomi, nes skirtumai tarp komandų – itin nedideli, o tai byloja ir apie apylygį diviziono pajėgumą.

Atkeltos A diviziono 11 turo rungtynės: Lentvaris 2:2 Granitas B.

Atkeltos A diviziono 10 turo rungtynės: Aktas 3:1 Top Kickers.

Pora mačų iš esmės ne rungtynių savaitgalį buvo sužaista ir B divizione, jų metu, nors ir ne tarpusavyje, rungėsi abu diviziono lyderiai. Ir abu pelnytai įrodė savo persvaras prieš varžovus.

Pirmoje vietoje esanti Nemenčinė 3:1 nugalėjo į prizines vietas besikabinantį Imperialą, tuo tarpu savo uraganinę atkarpą dar labiau pratęsė Pabradės Modulis, savo aikštėje atkeltose rungtynėse net 8:1 sudorojęs Vienų Vartų kolektyvą.

Kalbant apie Nemenčinę, čia jie visus klausimus išsprendė iš esmės per pirmą valandą, kai susikūrė gana saugią persvarą 3:1, o vėliau jų neišblaškė ir tai, kad kone pusvalandį dėl gautos kortelės teko rungtyniauti mažumoje.

8,7,8 – turbūt tūlas futbolo sirgalius tokio spėjimo nesugalvotų, bet čia – įvarčių skaičiai, kuriuos paskutiniuose savo trijuose mačuose mušė Modulis. Prieš tai jų jėgą jau pajuto Vilties B-MTG bei Granito Senjorų komandos, o dabar galingu volu buvo pervažiuoti ir Vieni Vartai.

Įdomu, kad dar keturis įvarčius pelnė Pabradės komandos lyderis Paulius Stupenka, kuris per šią atkarpą iš viso pelnė 14 įvarčių, o bendrai savo sąskaitoje turi 25. Artimiausią persekiotoją Luką Vaičiūną (15 įvarčių) jis jau lenkia dviženkle persvara.

Tuo tarpu VV reikalai nesitaiso – komanda pralaimėjo paskutines ketverias rungtynes (vienas iš jų – be žaidimo) ir, jei situacija po nedidelės pertraukos iš esmės nesikeis, komandai gali tekti grįžti į C divizioną.

Kalbant apie sezono eigą B divizione bendrai, tai čia jau tarsi tradicija tapo situacija, kai diviziono lyderiais tampa iš žemiau atėjusios komandos. Ne išimtis ir dabar – iš C grupės atėję du klubai demonstruoja madas ir rodo ambicijas kilti aukštyn.

Iš geros pusės stebina ir anksčiau B divizione neblizgėjęs Skaidiškių kolektyvas, kuris kol kas sėkmingai laikosi pirmame trejete, o nuvilia – Tėvynės Sąjunga.

Nepaisant to, kad turi individualiai vieną geriausių diviziono žaidėjų Luką Vaičiūną, konservatoriai kol kas stringa ir per pirmą sezono dalį surinko vos 4 taškus.

Strigimo priežasčių toli ieškoti nereikia – jei L. Vaičiūnas vienas turi įmušęs 15 įvarčių, tai visa likusi komanda sukrapštė viso labo 10. Turbūt didesnio kitų komandos narių indėlio puolime tam, kad TS galėtų atsispirti nuo dugno. Juolab, kad padaryti tai nėra neįmanoma – nuo saugios devintos vietos komandą dabar skiria viso labo keturi taškai, tad niekas dar tikrai nėra prarasta.

Antroje sezono dalyje pagreitis turbūt pamažu pereis į Pabradės komandos pusę – jei jie sugebės išlaikyti bent panašią formą, jie neabejotinai galės mesti iššūkį ir kol kas praktiškai neklystančiai Nemenčinei. O štai kova dėl trečios vietos turėtų būti itin karšta – į ją realiai pretenduoja bent penkios komandos.

Atkeltos B diviziono 11 turo rungtynės: Nemenčinė 3:1 Imperialas.

Atkeltos B diviziono 5 turo rungtynės: Modulis 8:1 Vieni Vartai.

C ir D divizionų komandos šiuo metu turi trumpas atostogas ir į aikštes grįš dar kitą savaitgalį, tačiau trumpai galima užmesti akis ir į tai, kokia situacija yra žemesniuose SFL divizionuose.

C divizione, kaip ir dviejuose prieš tai aptartuose, kova dėl titulo nusimato itin karšta. Ir, kaip ir B divizione, nusimato tarp dviejų iš žemiau pakilusių komandų.

Kad ir kaip norėtųsi į šį sūkurį įtraukti ir vos trimis taškais nuo antros vietos atsiliekančius Ozo tapyrus, turbūt ir jie patys sutiks, kad pagrindinė kova dėl diviziono aukso vyks tarp FKS Ukmergės dublerių bei Anykščių komandos, kurios abi pernai dar varžėsi D divizione.

Ukmergiškiai jau trečiame ture prarado taškus, o tuo pasinaudoję Anykščių futbolininkai perėmė iniciatyvą ir gana ilgai nebarstydami taškų buvo diviziono lyderiais. Visgi 7 ture juos pristabdė Pressas, o po prarastų taškų ir FKS pergalės anykštėnams bent jau kuriam laikui teko pasislinkti į antrą poziciją.

Paskutiniame pirmo rato mače lyderės susikovė tarpusavyje, tačiau ten stipresnė komanda nepaaiškėjo – centrinė rato dvikova Ukmergėje pasibaigė lygiosiomis 1:1, o tai reiškia tik dar karštesnę kovą diviziono kovoms atsinaujinus.

Tuo tarpu kovoje dėl bronzos kol kas favoritais išlieka jau minėti Ozo tapyrai, tačiau vilčių pakovoti dar neatsisako nei Olandai, nei, kas ten žino, tie patys PILK ar Presso kolektyvai, kuriems pirmoje sezono pusėje itin stigo stabilumo.

Tiesa, bet kuri iš aukščiau minėtų komandų po vieno ar dviejų silpnesnių pasirodymų gali staigiai nusiristi ir žemyn, mat net ir paskutines vietas užimančios Reaktyvo bei Ave.Ko. 2 komandos nėra tiek daug atsiliekančios, kad nebegalėtų pakovoti dėl aukštesnių vietų.

Reziumuojant – kova dėl aukso, tikėtina, nusimato tarp dviejų komandų, tačiau dėl visų kitų pozicijų lenktynės yra visiškai atviros.

Na ir pabaigai – D divizionas. Paskutinė komandų grupė turėtų būti tarsi tam tikras desertas, tačiau reikia pripažinti, jog pirmos vietos likimas čia iš esmės buvo nulemtas dar prieš oficialų sezono startą.

Aiškia lygos favorite laikyta Ataka kol kas šį vardą pateisina be didesnių problemų – laimėti 9 mačai iš 9, susikurtas +67 įvarčių santykis ir užtikrintai žygiuojama link pirmos vietos. Vienintelis klausimas – ar praras Ataka per sezoną bent vieną tašką, ar visus peržengs kiaurai.

Tiesa, jei dėl pirmos vietos klausimų daug nekyla, dėl kitų – intriga išlieka itin didelė. Ant antrojo laiptelio kol kas stovi A komanda-Margiris B, o atsistojo jie čia po sėkmingo spurto – trečiame ture nusileidę tai pačiai Atakai, vėliau jie iškovojo šešias pergales paeiliui, jų metu mušė vidutiniškai po keturis įvarčius ir atrodo, kad būtent jie yra pagrindiniai favoritai užimti antrą vietą ant podiumo.

Gerų žodžių galima skirti ir turbūt geriausią sezoną savo trumpoje istorijoje žaidžiančiai Top Kickers-Koloro komandai, kuri, nors kartais ir stiprinasi pagrindinės komandos nariais bei taip susilaukia varžovų pastabų, tačiau gana stabiliai renka taškus ir kol kas yra pralaimėjusi tik dviem aukščiau esančioms komandoms.

Aišku, ambicijų pakovoti dėl medalių turbūt neatsisako ir SFL didžiojo futbolo naujokai Sviedinys, ir po sunkių metų pergalių skonį vėl pajutęs Trivartis, ir tie patys Molėtai, kurie, nors ir neretai bangavo, tačiau turi galimybių būti aukščiau, nei yra dabar.

Tuo tarpu tokios komandos, kaip debiutuojanti Tirola B arba po pertraukos į didįjį futbolą grįžusi Vėtra šį sezoną kaupia naudingą patirtį, kuri, šiek tiek praturtinta taškais, gali tapti atspirties tašku ir ateities kovoms. To joms galima ir palinkėti.

Jau šią savaitę savo kovas pratęs A ir B divizionų komandos, o C ir D grupių ekipos į stadionus grįš rugpjūčiui įsibėgėjant. Visoms komandoms galima palinkėti sėkmės, atkaklių kovų ir pozityvių emocijų.