Select I lyga: penkios „kovo beprotybės“ išvados Visos

 

„Kovo beprotybė“ (arba „March Madness“) – amerikiečių sugalvotas terminas, skirtas JAV studentų NCAA krepšinio lygos atkrintamųjų varžybų įtampai apibūdinti.

Mes skolinamės šį terminą, nes Select I lygoje kovo mėnuo irgi beprotiškas – kiekvienos rungtynės kovoje dėl medalių įgauna išskirtinę vertę.

Nauja eksperimentinė varžybų sistema, kai po pirmo rato komandų surinkti taškai buvo padalinti per pusę, įnešė šiek tiek sumaišties, tačiau sumažino atsilikimą tarp ekipų ir sustiprino kiekvienos pergalės vertę.

A grupėje dviem pergalėmis startavo VGTU–Inžinerija, o dvi visiškai skirtingas – puikias ir siaubingas – rungtynes sužaidė Vilniaus kolegija.

 

B grupėje smagiai pradėjo Karo akademijos komanda, nepersistengia Širvintos, o Visinčia nerodo realaus savo potencialo.

Įpusėjus kovo mėnesiui galima padaryti penkias išvadas apie antro rato batalijas Select I lygos pirmenybėse.

 

1. Favorito vaidmenyje Vilniaus kolegiją keičia VGTU

Ilgo sezono metu įmanomi visokie scenarijai ir pozicijų pasikeitimai. Žiemos viduryje Vilniaus kolegija vienu metu solidžiai atitrūko nuo persekiotojų, tačiau tuomet jų treneris Eduardas Vaitilavičius vis kartojo, kad kabinti aukso medalius jiems gerokai per anksti.

Treneris nerimas turėjo pagrindo – praėjusią savaitę Vilniaus kolegija gėdingai, 6:12 pralaimėjo Setaltui ir prarado lyderių pozicijas.

„Žaidėjai jau gyvena mintimis apie lauko futbolą. Todėl į futsal rungtynes susirenka tik tie, kurie dar turi minimalią galimybę ateiti čia“, – pažymėjo E. Vaitilavičius.

Kolegijos problemomis kaip mat pasinaudojo ir į pirmąją vietą išsiveržė VGTU–Inžinerija, per tris dienas laimėjusi dvejas svarbias rungtynes.

Pirmiausiai jie namie 4:3 nugalėjo pernykščius čempionus Baltus, o po to svečiuose 5:1 nurungė VDA–2.

Bet VGTU treneris Giedrius Barevičius sako, kad lengva nebuvo: „Kai laimi 5:1, atrodo, kad paprasta. Bet tikrai nieko panašaus. Tą vakarą VDA–2 turėjo trumpesnį žaidėjų suolelį, todėl greičiau pavargo. Ir tik tuomet padidinome rezultatą. Panašiai buvo ir su Baltais, kai mus lydėjo sėkmė, nes jie neturėjo 2 ar 3 svarbių žaidėjų. Taigi varžovų nuovargio faktorius nemažai prisidėjo prie mūsų pergalių.“

Kaip ten bebūtų, inžinieriai tęsia pergalingą žygį ir prailgino laimėjimų seriją iki 7.

„Gavosi dar viena nebloga savaitė. Kaip jau esu minėjęs, mums labai padėjo kelių žaidėjų pastiprinimas. Su jais sustygavome savo žaidimą, antras sudėties ketvertas tapo solidesnis. Kol kas einasi neblogai, o kaip bus toliau – žiūrėsime“, – svarstė VGTU treneris.

O toliau – Spartakas. Niekam neparanki komanda, kurią inžinieriai rudenį namie įveikė po atkaklios kovos 5:3.

„Ypač savo aikštėje jie yra nepatogūs, žaidžia kibiai. Bus labai sunku“, – neabejojo G. Barevičius.

 

2. „Tamsieji arkliukai“ šansų neprarado

Logiškai vertinant, kova dėl medalių A grupėje iki pat balandžio vidurio turėtų vykti tarp keturių komandų – VGTU, Vilniaus kolegijos, Baltų ir VDU–ŠA.

Tačiau nepamirškime vadinamųjų „Tamsiųjų arkliukų“ Spartako ir Setalto, kurie viso sezono metu tai priartėdavo prie pirmaujančio trejeto, tai vėl nutoldavo.

Vis tik sėkmingai susiklosčius aplinkybėms, Spartakas su Setaltu gali įsimaišyti į kovą dėl I lygos apdovanojimų. Tą abi komandos pademonstravo praėjusios savaitės rungtynėse.

Spartakas nustebino valinga pergale 6:5 prieš VDU–ŠA komandą, kuri šiaip jau pasižymi tvarkingu žaidimu ir šešių įvarčių paprastai nepraleidžia.

„Po kelių apmaudžių nesėkmių tai buvo labai laukta pergalė prieš aukščiau esančią stiprią komandą. Patiko, kad nepalūžome, nors po pirmo kėlinio atsilikome 1:3“, – teigė Spartako kapitonas Dmitrijus Raksa.

Pirmame kėlinyje šeimininkams sunkiai sekėsi išnaudoti progas, bet po pertraukos „pramušė“ – du greiti įvarčiai suteikė sparnus siekti pergalės.

Kaip manote, kas pelnė pergalingą įvartį? Pažiūrėkite siužetą iki pabaigos:

„Aš esu tikras, kad savo geru žaidimu prieš VDU–ŠA komanda nusipelnėme šios pergalės“, – tikino D. Raksa.

Dar įspūdingesnes rungtynes sužaidė Setalto futsalininkai. Jie 12:6 suniokojo Vilniaus kolegijos gynybą, o antrą įvarčių šešetuką sumušė per paskutines 10 minučių.

Vilniaus kolegijos treneris jau kalbėjo apie žemą žaidėjų motyvaciją ir prastą sudėties susirinkimą.

Setalto tokios bėdos nekankina, jie buvo surinkę vos ne tris ketvertus.

„Puikiai sužaidė visa komanda, ypač po traumų sugrįžę žaidėjai. Puikus buvo ir vartininkas Jaroslavas Jodko, padėjo ir namų sienos“, – pasidžiaugė Setalto vadovas Dmitrijus Timko.

Jo požiūris į ateities perspektyvas yra toks: „Pirmadienį susitinkame su VDU–ŠA jų aikštėje ir tuomet pamatysime, ką sugebame ir ko nesugebame didelėje salėje.“

 

3. VDA dubleriams dar daug augti

Šioje vietoje visai tiktų kiek kitoks, sodresnis apibūdinimas, bet išlikime mandagūs.

Kalba eina apie tai, kad VDA–2 komanda bangavo viso I lygos sezono metu, nors potencialo nestokojo. Jie sužaidė kelias puikias rungtynes, bet lygiai taip pat kelias beviltiškai prapylė.

O svarbiausioje sezono stadijoje komandai pritrūko tvirtesnių Velykų atributų.

Panašiai nutiko pastarosiose, 1:5 pralaimėtose rungtynėse su VGTU–Inžinerija.

Surinkę kuklesnę sudėtį, dailininkai akcentavo gynybinį rungtynių planą. Jo laikėsi pusantro kėlinio, vėliau šeimininkai subyrėjo. Subyrėjo jau pagal daug kartų matytą scenarijų.

„Tas pats per tą patį. Kartojame, ko negalima daryti aikštelėje – ir vis tiek darome. Kvailystė daryti tą patį ir tikėtis kitokių pasekmių. Mešką išmokyti važiuoti dviračiu paprasčiau, nei mums įsisavinti kaip neprarasti kamuolių pavojingose zonose“, – facepalmino VDA–2 treneris Artūras Žarnovskis.

Pastaroji nesėkmė braukia dailininkų šansus finišuoti bent jau ketvertuke.

Ir A. Žarnovskis paaiškino, kodėl sezonas prastas: „Nesame laimėję nei vienų rungtynių prieš aukščiau esančią komandą. Jie prieš mus susirenka planuotus taškus. Visada. Jei prieš silpnesnę komandą kartais „pravažiuojame zuikiu“, tai prieš stipresnę greitai esame baudžiami už disciplinos ir koncentracijos stoką bei už individualų broką.“

 

4. Kariai pažadus vykdo

Kariai visuomet buvo bene labiausiai pasitempusi visuomenės dalis, motyvuota ir atsakinga už savo pažadus.

Ilgai varžovai be gailesčio talžė Karo akademijos komandos gynybą, neretai įmušdavo jai po dviženklį įvarčių kiekį. Bet situacija kariškių žaidime ėmė gerėti sezonui einant link pabaigos.

Vasario pabaigoje Karo akademija 11:5 nušlavė Granitą ir tuomet treneris Andrejus Nachajus pasakė: „Laukia įtemptas tvarkaraštis, bet skųstis ne mums. Manau, pergalių pasieksime daugiau.“

Kaip tarė, taip ir padarė. B grupės starte per 3 mačus buvo surinkti 7 taškai. Tiesa, viena pergalė prieš Granitą pasiekta techniniu būdu, bet lygiosios su Širvintomis (4:4) ir pagaliau įveikta Visinčia (9:7) atrodo neprastai.

Lieka rungtynės su Pabrade bei Maccabi ir per jas viso sezono metu dugne tūnojusi Karo akademijos komanda turės galimybę finišuoti palyginti aukštoje pozicijoje.

 

5. Pradingusi Visinčia

Ne, upė Šalčininkų rajone niekur neprapuolė. Ir vietos mėgėjų komanda tebekruta. Bet ta Visinčios komanda, kuri žiemą Select I lygoje krutėjo smagiai, dabar kažkur prapuolė.

Atkarpoje tarp sausio ir vasario Visinčios vaikinai per 5 rungtynių seriją surinko net 11 taškų ir toks jų žaidimas visiems paliko neblogą įspūdį. Džiaugėsi ir patys komandos vadovai bei treneriai, kad pagaliau atsirado susižaidimas, kovingumas bei troškimas laimėti.

Tačiau pastaroji atkarpa vėl siaubinga. Patirti 4 pralaimėjimai iš eilės leidžia daryti išvadą, kad kovoje dėl B grupės laimėtojo vardo Širvintų komandai konkurencijos nebus.

„Pastaruoju metu į rungtynes atvykstame vos su 1–2 keitimais. Turbūt ne visi mūsų žaidėjai rimtai vertina likusią sezono dalį, dėl to kenčia rezultatai. Įmušti sugebame, bet prasileidžiame dar daugiau“, – konstatavo Visinčios komandos vadovas Jurijus Rimpa.

 

Pabaigai – smagus filmukas apie tai, kad salės futbolas rezultatyvumu gali prilygti rankinio mačams:

 

Šešioliktosios savaitės (kovo 18–22 d.) rungtynės

A grupė

VDU–ŠA (15 tšk.) – Setaltas (12). Pirmadienis, 20.15. LEU salė.

VDA–2 (9) – Vilniaus kolegija (18). Antradienis, 20.40. VDA salė.

Spartakas (13) – Baltai (16). Trečiadienis, 19.00. Kaišiadorių ŽŪM salė.

Spartakas (13) – VGTU–Inžinerija (20). Penktadienis, 19.15. Pliaterytės mokykla.

B grupė

Granitas (9) – LSŽK Maccabi (8). Pirmadienis, 20.50. Naujoji Vilnia.

Pabradė (4) – Karo akademija (9). Antradienis, 20.00. Pabradė.

Visinčia (6) – Širvintos (14). Trečiadienis, 20.30. Šalčininkėliai.