Select I lyga: senukai dar turi parako, o buvę lyderiai išsikvėpė Visos

 

VRFS salės futbolo Select I lygoje prasidėjus paskutiniam sezono mėnesiui intriga kyla iki karščiausio taško.

Tik viena pergalė ir trys taškai skiria penkias pirmaujančias komandas. Joms dar liko sužaisti po 3-4 rungtynes, tad įmanoma bet kokia pirmenybių atomazga.

 

A grupė

Elektrėnų Versmė – VDU-ŠA 10:2; Spartakas – VGTU-Inžinerija 4:3; Setaltas – Vilniaus kolegija 11:7

B grupė

SFK Novovileisk – Geležinis Vilkas 4:5; VDA – Mostiškės-Tonitra 5:8; Aktas – Kaišiadorių Baltai 5:15

 

Savaitės įvykis: triuškinamas VDU-ŠA pralaimėjimas

Reguliariajame I lygos sezone VDU-ŠA futsalininkai žygiavo užtikrintai ir be didesnių užsikirtimų. Tačiau problemos pasipylė prasidėjus lemiamo rato kovai dėl medalių.

Akademikai pralaimėjo jau antrąsias rungtynes paeiliui. Iš pradžių jie lygioje kovoje 2:3 pripažino VGTU-Inžinerijos pranašumą, o praėjusią savaitę Vievyje 2:10 buvo pervažiuoti Elektrėnų Versmės komandos.

Reikia pažymėti, kad VDU-ŠA į šias išvykos rungtynes nuvyko ne pačios stipriausios sudėties. Komandos paraiškoje buvo devyni žmonės, bet trūko kelių pagrindo žaidėjų ir vartininko.

Į vartus stojo pats VDU-ŠA treneris Donatas Gražulis, kuriam tai nebuvo geriausias vakaras.

Jau pirmosiomis mačo sekundėmis elektrėniškis Audrius Plytnikas užtaisė tolimą patranką ir smūgiu iš aikštės vidurio užklupo D. Gražulį nepasiruošusį (1:0).

Vėliau vilniečiai lygino rezultatą, tačiau Versmė atsakė savo įvarčiais ir įpusėjus rungtynėms, pirmavo 5:2. O po pertraukos dominavo šeimininkai. Elektrėnų komanda pelnė penkis įvarčius be atsako bei triumfavo įspūdingu rezultatu 10:2.

„Varžovai nesurinko geriausios sudėties, bet turėjo du ketvertus ir tikrai kovojo, priešinosi, – pasakojo Versmės komandos treneris Romas Ščiuka. – Bet mes nebe pirmą kartą idealiai sužaidžiame antrą kėlinį ir varžovams nepaliekame vilčių.“

Idealus susirinkimas ir optimali sudėtis taip pat svariai prisidėjo prie Versmės komandos siekio laimėti šias rungtynes.

Tai buvo vienos geriausių Versmės rungtynių šio sezono I lygoje, nors buvo ir geresnių.

„Geriausi mačai buvo prieš Vilniaus kolegiją (11:3 ir 10:7). Tikiuosi, kad dar ne paskutiniai tokie pasirodymai šį sezoną“, – vylėsi R. Ščiuka.

 

Savaitės netikėtumas: atgijęs Spartakas

Po praėjusio turo VGTU-Inžinerija galėjo dar labiau sutvirtinti savo lyderių pozicijas, tačiau tam paprieštaravo Spartako komanda.

Komanda, kurią pastaruoju metu „pjovė“ traumų epidemija ir kurios kapitonas Dmitrijus Raksa praėjusią savaitę nespinduliavo dideliu optimizmu. Dėl įvairių negalavimų buvo iškritę bemaž 4 pagrindinės sudėties spartakiečiai.

„Visos šios netektys turbūt sutrukdys mums kovoti dėl medalių“, – tada nerimavo D. Raksa.

Tačiau rungtynes prieš VGTU-Inžineriją Spartako senukai pradėjo su vėjeliu ir dar nesibaigus pirmam kėliniui pirmavo 3:0.

Antrame VGTU grąžino intrigą (3:2), bet paties D. Raksos įvartis suteikė progą Spartakui sėkmingai baigti rungtynes. Pabaigoje jie praleido įvartį, tačiau triumfavo 4:3.

„Geros rungtynės. Tiek įtampos, emocijų ir galų gale saldi pergalė“, – džiaugėsi nugalėtojų kapitonas.

„Prieš 10 metų tai būtų paprasta pergalė ir tuomet niekas nesistebėtų. O dabar tai neeilinė pergalė, prieš lygos favoritus, jauną ir ambicingą komandą, puikiai subalansuotą ir gerai fiziškai pasiruošusią. Ir motyvuotą labai, – varžovus gyrė D. Raksa. – Duodu 90 proc., kad pergalės atveju jie būtų tapę čempionais. Įvertinus visas šias aplinkybes ir mūsų traumas – tikrai labai smagus laimėjimas.“

Spartakas pasistengė, kad sezono pabaiga nebūtų nuobodi, užsuko intrigą iki maksimumo ir tuo turėt džiaugtis kitos komandos.

„Geras treneris privalo būti geru motyvatoriumi, atrasti vidinių resursų ten, kur jau niekas neatrastų, – akcentavo Spartako lyderis. – Atsidavimas ir didelis noras padėjo laimėti. Manau, kad VGTU iki šiol nesupranta, kokiu būdu sugebėjo pralaimėti mums.“

Pasidžiaugęs puikia pergale, D. Raksa ėmėsi platesnės saviškių žaidimo analizės: „Ačiū komandos draugams, kurie penktadienio rungtynėse buvo nuostabūs. O labiausiai išskirčiau puikiai ant slidžių važiuojantį Rolandą Jurkevičių. Linkėjimai jam.“

 

Turo skaičius: 39

Tiek įvarčių per pastarąsias trejas I lygos rungtynes praleido Akto komanda.

Iš pradžių Genius nukenksmino VDA-2 (16:6 ir 8:4), o praėjusią savaitę savo galią pademonstravo pernykščiai čempionai Kaišiadorių Baltai – 15:5.

Rungtynės vyko penktadienį, kuomet Akto komandos susirinkimas į rungtynes būna labiausiai problematiškas.

Rungtynių rezultatas šįkart buvo tiesiogiai susijęs su jėgų santykiu komandų protokoluose. Aktas surinko penkis žaidėjus, Baltai – penkiolika. Rezultatas – 5:15.

 

„Dyr dyr“ lietuviškame futsale

Dvi pergalės prieš Aktą buvo užauginę VDA dubleriams pasitikėjimo savimi sparnus, tačiau jie dužo atsimušus į Mostiškių-Tonitros komandos sieną. Dailininkai vylėsi pakovoti su B grupės favoritais, bet pralaimėjo jiems 5:8.

Rungtynės išėjo keistos. O pasakodamas apie jas, visą citatų vėrinį pažėrė VDA treneris Artūras Žarnovskis: „Tose rungtynėse su futsal bendro buvo tiek pat, kiek tarp daktariškos dešros ir medicinos. Grynai „Stoke City“ futbolas. Ir ne salės futbolas, o futbolas salėje. Grubios dvikovos, aukšti kamuoliai, daug kovos. Išskydome ir įsivėlėme į tą jų „dyr dyr“. Antrame kėlinyje ėmėme žaisti ramiau ir pavyko. Sumažinome atsilikimą iki 1 įvarčio, jau atrodė, kad perlaušime, bet pasidarėme dvi kliurkas, praleidome du įvarčius ir motyvacija dingo.“

VDA-2 pralaimėjo ir šias rungtynes nori pamiršti kuo greičiau.

„Labai grubus žaidimas. Daug emocijų ir nervų. Maniau, kad bus masinės muštynės. Nedaug trūko, bet išvengėme“, – mačą apibendrino VDA treneris.

 

Per plauką: Novovileisk vis dar be pergalių

Per 14 žaistų rungtynių SFK Novovileisk komanda futsal I lygoje vis dar lieka vienintele, kuriai nepavyko iškovoti pergalės.

Praėjusiame B grupės ture jie buvo labai arti savo tikslo, tačiau permainingoje kovoje 4:5 pripažino Geležinio Vilko pranašumą.

Rungtynes puikiai iliustruoja SFK Novovileisk komandos atstovo Pavelo Abragimovičiaus išsakytos mintys: „Permaininga ir emocinga kova. Spėjome pralaimėti, vėliau laimėti, atšvęsti pergalę ir galiausiai vėl pralaimėti. Jau esame patyrę kažką panašaus MFL turnyre, kai žaidėjai pamiršta, kad rungtynės baigiasi tik po švilpuko.“

Naujosios Vilnios komanda šį sykį subūrė ganėtinai konkurencingą sudėtį. Jie praleido du įvarčius, bet į tai atsakė keturiais tiksliais smūgiais ir pirmavo 4:2.

Nuo pirmo triumfo juos skyrė 7 minutės, vis tik sukrutę kariškiai pelnė 3 įvarčius ir nugalėjo rezultatu 5:4.

„Pirmaudami dviem įvarčiais pridarėme daug taktinių klaidų gindamiesi, kokių nepridarome net per treniruotes, – apgailestavo P. Abragimovičius. – Palikome varžovams daug erdvės prie mūsų vartų ir už tai buvome nubausti. Dėkojame už pamokas ir žadame jas išmokti.“

Geležinio Vilko žaidimui diriguojantis Šarūnas Beivydas šią sėkmę priėmė santūriai: „Vis dar esame jauna komanda, kuri dažnai per rungtynes pameta šaltą protą. Tačiau jau rodome geresnį žaidimą, įgyjame daugiau pasitikėjimo. Mums daug naudos davė pralaimėjimas Baltams, kur nemažai išmokome.“

Šarūną teigiamai nuteikė ramus komandos žaidimas rungtynių pabaigoje ir pelnyti įvarčiai situacijose, kurios buvo šlifuojamos per treniruotes.

„Dar lieka dvejos rungtynės, jas norime sužaisti sėkmingai ir pergalingai baigti debiutinį mums futsal sezoną“, – sakė Geležinio Vilko strategas.

 

Savaitės citata

„Dar kartą akcentuosiu, kad labai svarbu yra gynyba, gynyba ir dar kartą – gynyba. Kai taip ginamės, daug paprasčiau užpulti varžovus“, – po efektingos pergalės prieš VDU-ŠA sakė Versmės treneris Romas Ščiuka.

 

Ateinančios savaitės rungtynės

Geležinis Vilkas – Aktas. Antradienis, 20.00. Karo akademijos salė.

SFK Novovileisk – VDA. Antradienis, 20.40. VDA salė.

Visinčia – Vilniaus kolegija. Penktadienis, 18.30. Šalčininkėliai.

Spartakas – VDU-ŠA. Penktadienis, 19.15. Pliaterytės vidurinė mokykla.

Baltai – Mostiškės-Tonitra. Penktadienis, 19.30. Kaišiadorių ŽŪM salė.

Setaltas – VGTU-Inžinerija. Penktadienis, 21.15. Sigmos SC salė.