Select II lyga: 2018-ieji - Maccabi metai Visos

Pradėsiu sveikinimo Maccabi futbolininkams – futsalo Select II diviziono pirmenybių laimėtojams. Vėlų pirmadienio vakarą jie sužaidė paskutiniąsias rungtynes, 9:3 įveikė Delfinus ir tapo nebepavejami varžovams.

Maccabi finišas buvo galingas – 8 pergalės paeiliui. Daugiau nei visą antrą ratą. Pradėję pergale prieš Delfinus ir baigę pergale prieš juos pačius, žydų sporto klubo futbolininkai sukūrė įspūdingą laimėjimų seriją ir šiemet neprarado nė taško.

Metų sandūra kovoje dėl Select II čempionato aukso, buvo kaip kažkoks lemtingas lūžis. Švenčiant naujuosius 2018-uosius tikrai negalima buvo tikėtis Maccabi pergalės. 2017-aisiais visus šešis savo žaistus mačus laimėjo VGTU-Vilkų komanda ir buvo kalbama, kad tai ekipa, kuri žaidžia be konkurencijos.

Bet 2018-ieji tapo Maccabi metais.

„Sezonas baigėsi puikiai, nors pradžia nebuvo labai gera. Tiesa, kaip visada, jokių tikslų prieš sezoną neturėjome. Pasižaisti, patobulėti, gal kokią nors prizinę vietą užimti. Juolab, kad paprastai VGTU mūsų divizione rezervuoja pirmą vietą. Antrame rate žaidėme puikiai, ypač džiugino tai, kad praleidome labai mažai įvarčių. Nustebino, kad VGTU išbarstė labai daug taškų, bet galų gale tai tikrai ne mūsų problemos“, - apie visą sezoną kalbėjo Maccabi futbolininkas Romanas Buršteinas.

Tam, kad užsitikrintų čempionų titulą, Maccabi laikotarpyje nuo praėjusios Select II apžvalgos teko laimėti du mačus.

Iš pradžių ŽSK susitiko su Karo Akademija, ekipa, tuo metu dar pretendavusia į prizines vietas ir nugalėjo ją 5:3, o vėliau 9:3 įveikė Delfinus.

Pasakoja R. Buršteinas: „Paskutiniai du mačai buvo labai atsakingi - po pergalės prieš VGTU viskas buvo mūsų rankose, bet Nemenčinė labai laukė mūsų klaidų.

Mačas su Karo Akademija vyko gana nervingai, nors visą laiką ir pirmavome. Salė maža, šviesos trūksta, todėl nuolat raginome vienas kitą neatsipalaiduoti, nes viskas gali pasikeisti per keletą akimirkų. Be to, buvome be pagrindinio vartininko, vienas iš lyderių namie pamiršo batelius - buvo įdomių akimirkų.

Mače su Delfinais ilgai negalėjome pramušti varžovų, bet po to įvarčiai pasipylė. Antroje pusėje ir progas švaistėme, ir jų vartininkas traukė kamuolius lyg magnetu, bet baigtis buvo aiški ir visi gavo pasižaisti. .

Sveikinimai visiems mūsų komandos žaidėjams, ir, panašu, kad susitiksime I lygoje.“

Bet pirmoje lygoje Maccabi žais tik kitą sezoną. O šis sezonas dar nesibaigė. Nėra dar aiškūs ir antrosios ir trečiosios vietų savininkai. Antrojoje vietoje šiuo metu yra Vilkai. Trečia – Nemenčinė. Komandas skiria du taškai. Bet VGTU futbolininkams žaisti liko vienerias rungtynes, Nemenčinei – dvejas. Ir todėl vargu ar galima VGTU-Vilkus laikyti pagrindiniais pretendentais į antrą vietą.

O nuo praėjusios apžvalgos VGTU-Vilkai sužaidė du susitikimus iš iškovojo dvi pergales: labai sunkią (5:4) prieš Trakus ir lengvesnę (9:5) prieš Karo Akademiją.

Per mačą su Trakais VGTU rezultatą išlygino likus žaisti dešimt minučių, o persvėrė – likus žaisti šešias.

O po to dar įvyko tas incidentas, tiksliau komandų muštynės, po kurių VGTU futbolininkas Andrius Viktoravičius ir komandos vadovas Haroldas Kerušauskas ne vien išvydo prieš save raudonas korteles, bet ir vėliau buvo įvairiems terminams diskvalifikuoti.

Antrame mače Vilkai laimėjo ir be šių dviejų žaidėjų, jau pirmą kėlinį atitolę nuo varžovų iki gana saugaus atstumo 5:2.

Nemenčinė gi tuo metu 11:3 sutriuškino Geležinį Vilką.

Paskutinėse savo rungtynėse, paskutinę aštuntąją vietą pirmenybėse užėmęs Geležinis Vilkas atsisveikinimui su futsalo sezonu stuktelėjo durimis – 4:3 nugalėjo Trakus.

Puikiai vilkai sužaidė pirmą kėlinį, per jį išsiveržę į priekį 4:0, o į pertrauką išėję, pirmaudami 4:1.

Tiesa, rungtynių pabaigoje iššovė Trakai ir paskutines tris mačo minutes Geležiniam Vilkui teko ginti tris taškus, varžovams priartėjus iki grėsmingo vieno įvarčio skirtumo.