Šeštojo III lygos turo anonsas ir prognozės Visos

 

III lygoje komandoms sužaidus po 4-5 turus, išryškėjo dvi lyderių stovyklos. Pirmauja visas ketverias rungtynes laimėjusios ESFA-Versmės ir AFK komandos. Jos surinko po 12 taškų ir turi apčiuopiamą 5 taškų pranašumą prieš Top Kickers, VGTU-Vilkus ir Žalgirį U-19.

Šį savaitgalį startuoja 6-asis lygos turas.

 

FK Tera – FK Granitas

Šeštadienis, 19:00, Nemenčinės stadionas.

Nuo pat Teros pasirodymo III lygoje per pastaruosius tris sezonus Granitas laimėjo visas ketverias tarpusavio dvikovas. Bet ne faktas, kad šetadienį vėl viskas vyks tuo pačiu scenarijumi.

Pastarųjų dviejų sezonų lygos čempionai Granitas labai slogiai pradėjo šias pirmenybes. Pirmąją pergalę iškovojo tik 5-ame ture, kai sunkiai, 3:2 palaužė Vilties dublerius.

Tera irgi turi tik vieną pergalę, tačiau ne bet kokią – pirmieji įrašė pralaimėjimą Žalgirio U-19 komandai (3:2). Ši pergalė pasiekta Nemenčinės stadione, kur Tera žaidžia namų rungtynes. O Nemenčinės aikštės veja nepaliko įspūdžio jaunųjų žalgiriečių atstovams, įpratusiems rungtyniauti ant dirbtinės dangos.

„Žalgiriečių treneris atėjo ir tiesiai paklausė: į kokį dirvoną mus atvežėte?, – prisiminė Teros komandos vadovas Sergejus Vasiljevas. – Jie pripratę žaisti ant kilimo, jiems taip atrodo... O mes įpratę Nemenčinėje. Ten pasakiška aikštė ir atmosfera. Rami aplinka, miškas, niekas netrukdo – susikaupi futbolui ir varai. Tikras futbolas turi būti žaidžiamas tokiomis sąlygomis.“

Kad ta pergalė nebuvo atsitiktinumas, Tera įrodė praėjusios savaitės rungtynėmis su AFK, kai kovojo iki paskutinės minutės ir pralaimėjo tik 1:2. Ir dabar panašu, kad prieš sezoną piešdamas niūrias savo komandas perspektyvas, S. Vasiljevas bandė blefuoti. Tik yra vienas akivaizdus „bet“ – ieškant dažnesnių tokių pergalių, reikia ir optimalios sudėties.

„Į treniruotes pas mus ateina daug žmonių, bet nemaža dalis iš jų jaunimas, kuris dar nepasirengęs atlaikyti visų rungtynių. Pagrinde turime apie 13 žmonių. Jei kuris neateina į rungtynes, tenka kitus stumdyti per pozicijas ir tada atsiranda problemų. Mums tiesiog reikia rinkti savo pagrindą“, – tvirtino S. Vasiljevas.

Prognozė. Nepaisant visų sezono pradžios nesklandumų, poros favorito statusas vis dar priklauso Granitui. Bet pastarųjų dviejų savaičių savo formą parodžiusi Tera galėtų tikėtis pirmųjų taškų tarpusavio mačų istorijoje. O pirmiausiai reikia surinkti savo kritinę pagrindinės sudėties masę. Lygiosios 2:2.

 

Širvintos/VGTU-Vilkai – FK Medžiai

Sekmadienis, 16:00, Širvintų stadionas.

Dviejų rungtynių per tris vakarus Širvintų VGTU-Vilkams buvo per daug. Pirmadienį 4:0 nunešę Navigatorius, trečiadienį jie lygioje kovoje 1:2 turėjo pripažinti AFK pranašumą. Ir paleido juos į priekį 5 taškais.

Sekmadienį į Širvintas atvažiuoja Medžiai, viešėję čia prieš mėnesį ir Vilniaus taurės turnyre pralaimėję 0:1.

Medžiams šis sezonas prasidėjo įsimintinais įvykiais, kurių prisiminti niekas nenorės. Pasirodymas Vilniaus taurėje baigėsi vos prasidėjęs, o prieš pusantros savaitės jie patyrė gėdingiausią savo pralaimėjimą III lygoje per 7 metus. Navigatoriai juos sudorojo rezultatu 7:2.

2018-aisiais Medžiai du kartus vienodu rezultatu 2:6 neatsilaikė prieš Aktą ir... tuos pačius Navigatorius, o 7 įvarčių dar nebuvo praleidę.

„Niekas nesigavo. Atrodė, visi mūsiškiai išėjo žaisti viena koja, o Navigatoriai atvirkščiai. Žaisdami be keitimų atrodė daug geriau, turėjo daugiau noro ir išspardė mums subines“, – pripažino Medžių vadovas ir treneris Paulius Glosas.

Jis vylėsi, kad tai taps dar vienu spyriu į sėdimąją kopiant iš duobės, bet atėjus kitam savaitgaliui, duobė tik pagilėjo, kai 2:3 buvo pralaimėta ESFA-Versmės komandai.

Traumos yra esminė priežastis, kodėl praėjusio sezono sidabriniai prizininkai šiemet pralaimėjimų turi daugiau nei laimėjimų.

„Kenčiame nuo to, kad komandoje turime žmonių, kurių mums labai reikia, bet jie negali žaisti dėl traumų“, – paaiškino P. Glosas.

Traumuotų sugrįžimas planuojamas palaipsniui, o žaisti vis tiek tenka. Sekmadienį, anot trenerio, laukia dar vienas „bombinis“ turas.

Pastarųjų sezonų abiejų komandų susitikimai būna su fejerverkais, o ypač ryškiai jie blyksi Širvintų miesto stadione. Praėjusią vasarą VGTU-Vilkai du kartus atsiliko, lygino rezultatą ir išplėšė pergalę 3:2. Užpernai širvintiškiai namie lipo iš gilios trijų įvarčių deficito duobės, taip pat lygino rezultatą, tačiau paskutinę minutę pralaimėjo rungtynes 3:4.

Prognozė. Panašaus 5-7 įvarčių fejerverko tikėtis galbūt neverta, nes kadrinių problemų turintys Medžiai bus priversti žaisti santūresnį ir pragmatiškesnį futbolą. Daug platesnį žaidėjų pasirinkimą šioje sezono stadijoje turintiems Vilkams lažybų bendrovės prognozuoja darbinę pergalę 2:1.

 

FC Top Kickers – AFK

Sekmadienis, 18:00, Pilaitės stadionas.

Trečiadienio pergalė prieš VGTU-Vilkus AFK kolektyvui buvo jau 4-oji iš eilės sezono starte. Ir klubo vadovybė socialinėje erdvėje santūriai pasidžiaugė, kad jiems tai panašėja į 2022-ųjų sezono pradžią. Užpernai AFK pasirodymą III lygoje pradėjo 13 pergalių atkarpa, bet ne apie tai kalba eina. Šiemet AFK 3 pergales iš 4 pasiekė minimalia persvara, rezultatu 2:1, o tai rodo komandos narių charakterį, kovingumą ir neabejotinai kylantį pasitikėjimą savo jėgomis.

Negalėtų skųstis savo sezono startu ir Top Kickers. Naujokai neabejotinai įnešė naujų ryškių potepių į lygą ne vien dėl savo aprangos spalvų. Vien ko vertos rungtynės su Žalgiriu U-19 praėjusią savaitę visiškai pasileidžiant plaukus. Turėta keturių įvarčių persvara, tada ji iššvaistyta per pusvalandį ir pagaliau Simono Stankevičiaus puikus pergalingas smūgis priešpaskutinę minutę bei neįtikėtinas rezultatas 5:4.

„Kai žaidi su jaunimu ir laimi 4:0, gyvenimas atrodo gražus. Jautiesi neliečiamas. Tik pamiršti, kad tas jaunimas treniruojasi ir turi neįtikėtinai daug jėgų <...> Pirmas kėlinys buvo vienas iš geriausių šį sezoną, ir sukome kamuolį, ir įvarčiai geri buvo po gerų atakų. Ir neblogi epizodai. Bet nusprendėme į antrą kėlinį eiti per daug atsipalaidavę. Gerai, kad priekyje turime Simą, kuris ne tik, kad įmušė hattrick'ą, bet ir paskutinis jo iš nulio sukurtas gražuolis išgelbėjo mus nuo fiasko“, – savo emocijomis tada dalinosi Top Kickers atstovai.

Prisiminus, kad Top Kickersai panašiai žaidė ir su Vilties dubleriais (3:3), panašėja į futbolo rockenrollą. Bet sekmadienį Pilaitėje laukia labai patyrusi AFK komanda ir toks žaidimo stilius garantuotai būtų pražūtingas.

Prognozė. Pirmoji komandų tarpusavio dvikova kelia didelę intrigą ir nenuspėjamumą. Kickersų polėkį sutramdę AFK pretenduotų į penktą iš eilės sezono pergalę. O čia taip pat galime sulaukti ir įvarčių gausos. 3:2.

 

ESFA-Versmė – Žalgiris U-19

Sekmadienis, 18:00, Elektrėnų SM stadionas.

„Prognozės tam ir skirtos, kad jas būtų galima paneigti“, – šyptelėjo Elektrėnų Versmės vadovas ir treneris Romas Ščiuka.

Kol kas jo komanda į šipulius daužo apžvalgininko priešsezonines pranašystes apie kovą dėl vietos lentelės viduryje.

Keturios pergalės iš keturių galimų – nuo 2018-ųjų VRFS III lygoje žaidžiančiai Elektrėnų komandai tai yra geriausias sezono startas.

O pastarosiomis savaitėmis jie nugali ne bet ką. Iš pradžių po ketverių su puse metų pertraukos nugalėjo Granitą (2:1) ir tą padarė iš esmės dominuodami. Turėdami ilgesnį suolą ir kontroliuodami rungtynes bei kamuolį. Dar vėliau 3:2 nugalėjo Medžius. Visą tai jie pasiekė be trijų savo komandos narių, atstovavusių mažojo futbolo rinktinei Europos čempionate.

Nuotaikos Elektrėnų komandoje dabar pakylėtos ir žadama deramai pasitikti pas juos atvykstantį Žalgirio jaunimą. Be to, pastarieji pasirodė ne toks baisus žvėris, kaip daugelis galvojo prieš sezoną. Tuo pasirūpino juos nugalėję Tera ir Top Kickers. Tačiau sekmadienį Versmei bus labai sunku. Net jei Žalgiris U-19 vadovai deklaruoja dėl pozicijų III lygoje nekovojantys, pastarieji du pralaimėjimai turėjo kaip reikiant užgauti jaunimo ambicijas, kad į sekmadienio rungtynes jie pažiūrėtų su tinkamu „atsinešimu“.

Prognozė. Įpratome girdėti, kad kartais Žalgirio U-19 sudėtis bus eksperimentinė, o kartais daugmaž kovinė. Panaši turėtų būti pirmo rato antroje pusėje. Jei tokia atvyks į Elektrėnus – šeimininkų serija pasibaigs. 2:5.

 

Viltis B – FK Navigatoriai

Pirmadienis, 20:15, LFF stadionas.

Stabilumu Navigatoriai retai pasižymi, bet kasmet iškrečia vis kokį šposą. Pernai atseikėjo 8 įvarčius AFK, o šiemet 7:2 sudaužė Medžius su unikaliu Dariušo Jankovkij „pokeriu“.

Navigatoriams vadovaujantis Danielis Gunevič tada pasakojo, kad pakako komandai susirinkti bent su vienu keitimu, tinkamai nusiteikti, išnaudoti progas – yra ir rezultatas, ir pagarba komandai.

Bet praėjo kelios dienos ir Navigatoriai su tuo pačiu vienu keitimu be variantų 0:4 pralaimėjo Širvintų VGTU-Vilkams. Prieš sezoną Navigai stipriai išplėtė savo sudėtį, įliejo daug naujokų, tačiau tie naujokai kol kas nesirenka padėti komandai ir nors tu ką.

„Šiaip su šiuo niuansu komandoje yra tam tikrų problemų, – pripažino pats D. Gunevič. – Gal po truputį susidomės, įsivažiuos, prisidės tie, kurie gydosi traumas ar yra atostogose ir vasaros ratą sugebėsime pabaigti garbingai, pririnkti daugiau pergalių.“

Viltis B atrodytų kaip patrauklus varžovas taškų kraičiui padidinti, bet Navigams nereikėtų skubėti trinti rankomis. Sezono pradžioje Vilties dublerių treneris Furkanas Yerlikaya tik pažindinosi su III lygos aplinka ir daug eksperimentavo su sudėtimi.

„Sužaidėme trumpas geras atkarpas, bet to nepakanka, reikėtų ištisų, bent 60-70 solidaus žaidimo tarpsnių. Jungiasi pagrindiniai mūsų žaidėjai, o kai išmoksime gautas pamokas, viskas pagerės“, – sakė Furkanas.

Pasakyta – padaryta. Iš pradžių Viltis B ištraukė kovingas lygiąsias 3:3 su Top Kickers, o po to vos neapvogė čempionų Granito (2:3).

Prognozė. Kol Navigatoriai toliau ieškos, ką įtraukti į rungtynių protokolą, apeliuos į komandos naujokus, Viltis B išrikiuos daugmaž optimalią sudėtį, paruoš tinkamą planą ir džiaugsis pirmąja sezono pergale – 3:2.