„Snaigės“ taurės turnyre liko tik vienas nežinomasis Visos

Praėjusį savaitgalį paaiškėjo nugalėtojai A ir B grupėse. Pastarojoje grupėje po paskutinio turo mačų paaiškėjo ir finalinės dvikovos dalyviai, o A grupėje atsakymas į šį klausimą bus pateiktas trečiadienį, po lemiamo FK „Tera“ ir Vilniaus „Žalgiris B“ komandų susitikimo.

A grupėje šeštadienį buvo sužaistos vienerios rungtynės. Jose Daugpilio BFC „Daugavpils“ 5:2 įveikė FK „Tera“ ekipą ir laimėjęs visas ketverias rungtynes grupėje užėmė pirmą vietą. „Tera“ komandos nario Liudviko Veličkos teigimu varžovų pranašumas išryškėjo antrame kėlinyje. „Nors šioms rungtynėms nepavyko surinkti optimalios sudėties, tačiau dar didesnę įtaką prastam pasirodymui turėjo be futbolo praleistos kelios savaitės. Matėsi, kad žaidimas išsiderinęs, nors pirmas rungtynių pusvalandis ir nebuvo prastas. Nemažai atakavome, kontroliavome kamuolį, po Eriko Milašausko ir Vadimo Ivaško įvarčių pirmavome 2:0, bet pirmo kėlinio pabaigoje atlikome gal kiek skubotus keitimus – ir to užteko, kad varžovai išlygintų rezultatą. Vis dėlto, reikia pripažinti, kad Daugpilio komandos žaidime jaučiasi profesionalumas, komanda tikrai dirba tinkama linkme, – konstatavo L.Velička. – Antro kėlinio pradžia nežadėjo nieko blogo, bet nesugebėjome grįžti į žaidimą, o varžovai persigrupavo ir vis aštriau atakavo bei įmušė dar tris įvarčius. Šiek tiek apmaudu, kad po trečio praleisto įvarčio mes faktiškai nustojome žaisti. Aišku, jei patys būtume išnaudoję savo progas, gal rungtynių eiga būtų pasikeitusi, bet kai iš metro nepataikai į tuščius vartus jau nieko negali sakyti. Pralaimėjom pelnytai, tik noriu pasakyti savo komandai, kad visas rungtynes privalome žaisti iki paskutinio švilpuko, tikėdami savimi, nes tik nuo mūsų priklauso galutinis rezultatas“.

Po 3 rungtynių 4 taškus turinti FK „Tera“ užima trečią vietą ir vienu tašku atsilieka nuo laipteliu aukščiau esančio „Vilniaus Vyčio“. Vyčiai savo pasirodymą turnyre jau baigė, o „Tera“ ekipa dar turi vienerias rungtynes atsargoje, o su jomis – ir galimybę dar kartą susitikti su „Daugavpils“. Tik šį kartą susitikimas įvyktų „Snaigės“ taurės turnyro A grupės finale. Tačiau norint patekti į finalą iš pradžių reikės įveikti kol kas nei vieno taško savo sąskaitoje neturinčių „Žalgirio“ dublerių. „Mes esame kovotojai, tad visada kovojame dėl kiekvieno taško. O tai, kad žaisime su „Žalgiriu“ mus tik dar labiau motyvuoja siekti teigiamo rezultato“, – pareiškė L.Velička.

FK „Tera“ ir „Žalgiris B“ rungtynės šį trečiadienį įvyks Senvagės gimnazijos aikštėje. Jų pradžia – 18.20 val.

B grupėje praėjusį savaitgalį įspūdingą pergalę pasiekė FM „Ateitis“ komanda. Lyderių akistatoje „Ateitis“ 4:1 nugalėjo Naujosios Vilnios „Granitą“ ir surinkusi 13 taškų (iš 15 galimų) grupėje užėmė pirmą vietą. „Pagaliau sužaidėme tikrai neblogas rungtynes. Pirmame kėlinyje turėjome teritorinę persvarą, geriau kontroliavome kamuolį negu oponentų komanda. Manau taip atsitiko, nes Jurij Serbin pastangomis gan greitai įmušėme du įvarčius, psichologiškai geriau jautėmės, todėl nebuvo kažkokio nepamatuoto skubėjimo. Kėlinio pabaigoje pavyko dar kartą nuginkluoti „Granito“ vartų sargą, o po to jau nebuvo abejonių dėl rungtynių pabaigos. Antrasis kėlinys buvo šiek tiek lygesnis. Darėme daug keitimų, išbandėme į peržiūrą atvykusius legionierius iš tolimosios Japonijos, prisidėjo atsipalaidavimas, tad kėlinio viduryje įmušę dar vieną įvartį, netrukus patys prasileidome. Varžovai naudojosi mūsų žioplomis klaidomis ir daug pavojingiau atakavo nei pirmoje mačo pusėje, tačiau daugiau niekam nepavyko pasižymėti. Rungtynės taip ir baigėsi ramiai 4:1. Du skirtingi kėliniai, bet užtikrinta pergalė“, – po dvikovos pasakojo „Ateities“ žaidėjas ir treneris Remigijus Semėnas.

Įdomu, kad „Snaigės“ taurės turnyrą FM „Ateitis“ pradėjo netikėtomis lygiosiomis 3:3 su „Vilnius U17“ komanda, bet paskui iškovojo ketverias pergales iš eilės. „Pradėjome Snaigės turnyrą sunkiai, įsivažiavome ir užbaigėme sakyčiau gana solidžiai“, – konstatavo R.Semėnas.

Dėl B grupės nugalėtojų titulo šį savaitgalį FM „Ateitis“ kovos su antrą vietą grupėje užėmusia FK „Lentvaris“ komanda. Lentvario futbolininkai paskutinėse rungtynėse 2:1 įveikė Naujosios Vilnios „Granitas-2“ ekipą ir iš viso surinko 12 taškų. Vienintelę nesėkmę FK „Lentvaris“ patyrė vasario 9 d., 1:2 nusileidęs „Ateities“ ekipai.

Paskutinėse B grupės rungtynėse sekmadienį FK „Žalgiris U17“ 3:0 įveikė FK „Vilnius-BFA U17“ futbolininkus. 6 taškus surinkę jaunieji žalgiriečiai užėmė ketvirtą vietą, o 1 tašką pelniusi Vilniaus komanda liko paskutinė – šešta. Penktoje pozicijoje finišavo 3 taškus surinkusi „Granitas-2“ ekipa, su 9 taškais trečioje vietoje liko pagrindinė „Granito“ komanda.