Solidų jubiliejų pasitinka legendinis Lietuvos treneris Visos

LFF nuotrauka

Šiandien garbingą 80 metų jubiliejų švenčia nusipelnęs Lietuvos futbolininkas ir treneris Benjaminas ZELKEVIČIUS.

Futbolo legenda gimė 1944 metų vasario 6 dieną Kaune. Futbolininko karjeros laikotarpiu atstovavo Kauno „Bangos“, Vilniaus „Žalgirio“, Donecko „Šachtar“ ir Vilniaus „Pažangos“ komandoms. Skaičiuojama, kad „Žalgiryje“ per 8 čia praleistus sezonus sužaidė 331 rungtynes ir pelnė 50 įvarčių. Greitas, staigus ir plastiškas puolėjas žavėjo žiūrovus savo aštriais prasiveržimais ir sumaniais sprendimais aikštėje. Du kartus – 1972 ir 1973 m. – B. Zelkevičius buvo išrinktas geriausiu Lietuvos futbolininku.

Baigęs žaidėjo karjerą, B. Zelkevičius ėmė krimsti trenerio duoną. Pradėjęs nuo Vilniaus „Šviesos“ komandos, vėliau buvo paskirtas legendinio „Žalgirio“ treneriu. Įspūdingai B. Zelkevičiaus vadovaujami žalgiriečiai pasirodė 1987 metų sezone. Tais metais jie SSRS čempionate iškovojo bronzos medalius ir tapo pasaulinės studentų universiados Zagrebe čempionais. Ši universiada išsiskyrė tuo, kad trenerio sprendimu „Žalgiris“ atsisakė jiems brukamų raudonų sovietinių aprangų ir žaidė širdžiai mielomis žalios ir baltos spalvų aprangomis. Iš pradžių sovietų biurokratai širdo dėl tokio lietuvių įžūlumo, bet atlyžo, kai jie tapo universiados nugalėtojais. B. Zelkevičius mėgsta sakyti, kad dėl techniško žaidimo stiliaus žalgiriečius to meto kolegos vadindavo lietuviškais brazilais.

Lietuvos rinktinę B. Zelkevičius treniravo 1990-1991, 1995-1997 ir 2000-2003 metais. Jis vadovavo pirmosioms neoficialioms mūsų nacionalinės rinktinės tarpvalstybinėms rungtynėms Tbilisyje prieš Sakartvelo komandą (2:2).

1998 metų pasaulio čempionato atrankos cikle B. Zelkevičiaus treniruojami lietuviai buvo netoli istorinio pasiekimo. Per 10 turų surinkę 17 taškų, jie savo grupėje užėmė 3 vietą ir tik tašku atsiliko nuo Airijos, kuri pateko į lemiamą atrankos atkrintamųjų etapą. Iš viso treneris Lietuvos rinktinei vadovavo 58 rungtynėse.

B. Zelkevičius taip pat dirbo Vienos „Austria“ klube, treniravo Rusijos klubus „Kamaz“, „Rotor“, „Šinnik“, „Baltika“ ir „Luč-Energija“, taip pat latvių Liepojos „Metalurgs“. Su šia ekipa tapo Latvijos čempionu ir laimėjo šalies taurę. Trenerio karjeros pabaigoje 2009-2011 metais treniravo vaikus „Ateities“ futbolo mokykloje. Vėliau B. Zelkevičius dirbo LFF Trenerių komisijos pirmininku.

VRFS sveikina garsų trenerį su gražiu jubiliejumi ir linki ilgų gyvenimo metų!