VRFS Futsal lyga: auksinių rungtynių kvapas ir laukimas Visos

 

Egzistuoja nemenka tikimybė, kad VRFS salės futbolo I lygos pirmenybės su kovo mėnesiu nepasibaigs. Svarbias tarpusavio rungtynes prieš Aktą laimėjęs Setaltas pagaliau pavijo savo varžovus ir jei abi komandos šią savaitę nenustebins iš blogosios pusės – balandį turėsime priešvelykinį sezono finalą.

Tuo metu bronzos klausimas baigiamas spręsti VDA Futsal komandos naudai. Būtų didelis kuriozas, jei ši komanda neužsitikrintų trečiosios vietos, bet šį sezoną negali žinoti, ko sulauksi iš jų...

 

17 turo rezultatai

Eišiškės-Nauja Banga – SFK Novovileisk 3:8
Setaltas – Aktas 4:1
Vilnius TECH – Spartakas 7:4
SFK Novovileisk – Mostiškės-Tonitra 8:5
FK Pabradė – VDA Futsal 3:10

 

Turo rungtynės: Setaltas prieš Aktą

Prieš paskutinę sezono savaitę Setaltas užkaitino I lygos intrigą iki maksimumo. Jie antrą kartą šį sezoną nugalėjo Aktą ir susilygino su jais pagal surinktus taškus (po 43). Tada ir atsirado didelė tikimybė, jog pasibaigus sezonui turėsime auksines rungtynes dėl I lygos nugalėtojų titulo.

Sausio mėnesį VIKO sporto salėje Setaltas prieš pagrindinius varžovus laimėjo 4:2, o praėjusią savaitę Širvintose juos pranoko 4:1.

Akto treneris Tadas Diržininkas šį kartą po nesėkmės neieškojo pasiteisinimų, o davė kreditų varžovų komandai: „Vis tiek turbūt pas juos yra krisleliu meistriškumo daugiau. Pirmose tarpusavio rungtynėse įmušėme 2 įvarčius, dabar 1 – tiek aiškiai per mažai ir su tiek nelaimėsi. Sukuriame progų, bet nesugebame jų išnaudoti, net pakeitę vartininką ir žaisdami 5 prieš 4 nesugebėjome kažko nuveikti. Kai atsiliekame, pradedame nervintis ir skubėti. O Setaltas priešingai – jie pradeda mėgautis žaidimu ir sėkmingai stumdyti kamuolį. Šie niuansai ir parodo, kodėl esame mėgėjų klubelis.

Įvarčiai, kuriuos praleidome, nebuvo kažkoks Setalto šedevras. Mes prarandame kamuolį, jie bėga į kontrataką ir baudžia. Gerai sužaidė Skrockas, Romanovas, kiti žaidėjai. Jie laimėjo pelnytai, nes buvo pajėgesni.“

Jo oponentas iš Setalto Dmitrijus Timko sako, kad sezono finiše komandai jau pradeda stigti energijos, bet rezultatai viską atperka: „Sezono pabaiga labai sunki. Po kiekvienų rungtynių komanda ateina į rūbinę visiškai be jėgų, bet su puikia nuotaika. Pergalės prieš Spartaką ir Aktą buvo labai sunkios, tačiau tiesiogine to žodžio prasme uždirbtos.“

Setalto komanda prieš Aktą žaisdama pasirinko pragmatišką, bet veiksmingą taktiką – perėjo į „antro numerio rolę“ ir sėkmingai išlaukdavo galimybių užpulti.

„Viskas labai paprasta: žaidėme nuo gynybos ir bandėme išnaudoti savo progas“, – sakė D. Timko.

„Girdėjau repliką, kad Setaltas žaidžia primityvų futsalą, kuris turėtų būti mums parankus. Bet tas primityvumas surištas su geru futsalo išmanymu. Jie duoda pasą į priekį – užmina ant kamuolio, palaiko jį ir sulaukia pagalbos. Moka išnaudoti standartus, „pramušti“ skersai prie vartų. Mes irgi galime pramušti ant galinės linijos, bet niekaip ten neina pastatyti žmogaus kad uždarytų kamuolį – jis būtinai stovės 5-6 metrus nuo virpsto. Tokiu atstumu net nekvepia įvarčiu. Todėl viską suvedu iki nedidelio meistriškumo skirtumo, kuris ir lemia tas detales“, – skirtumus tarp komandų analizavo T. Diržininkas.

Jo įsitikinimu, Akto bandymas žaisti agresyviau naudos nedavė, bet žalos atnešė – palikdavo neuždengtus plotus užnugaryje. Setaltas buvo kantresnis, drausmingesnis ir išlaukė savo momentų.

Šios rungtynės keičia situaciją lentelėje ir abiem lyderiams gali prailginti sezoną. Jei abu jie turės po lygiai taškų ir po sezono – turėsime papildomas auksines rungtynes dėl 1-osios vietos. Antradienį Setaltas susitinka su VDA Futsal, o trečiadienį Aktas žais su Vilnius TECH. ir čia dar gali nutikti visko.

„Žvelgiant iš Setalto perspektyvos, gal ir logiška jiems manyti, kad jie turi būti pirmi, nes abu sykius mus apžaidė. Bet varžybų reglamentas yra kitoks ir galbūt gausime trečią šansą išsiaiškinti, – svarstė T. Diržininkas. – Galbūt tokiame auksiniame mače psichologinis pranašumas priklausytų jiems. Po rungtynių Širvintose mačiau Setalto žaidėjų veiduose daug džiaugsmo. Tai parodo, kad mūsų nelaiko silpnais. Bet dar yra paskutinis turas – neskubėkime. Mums dabar reikia visą koncentraciją skirti rungtynėms su TECH komanda.“

Lygiai taip pat galvoja ir D. Timko: „Anksti dar džiaugtis. Žinau, koks sunkus susitikimas bus su VDA. Džiugina, kad komanda į finišo tiesiąją atėjo be traumų ir diskvalifikacijų, visi pasiruošę kovoti iki galo.“

 

Savaitės tema: Vilnius TECH faktorius

Ilgai prizinę vietą medžiojęs Spartakas priverstas pasitraukti iš šių lenktynių. O galutinai kapituliavo po riebaus pralaimėjimo 4:7 VGTU sporto salėje.

Porą dienų anksčiau Spartakas krito Vilniaus taurės pusfinalyje nuo Teros ir paveiktas tokio fiasko nesugebėjo atsitiesti.

Vilnius TECH komanda uraganiniu ritmu pradėjo rungtynes ir dar pirmame kėlinyje pirmavo 4:0. Antro pradžioje jų persvara dar padidėjo – 5:0. Spartakas mėgino priešintis, mažino atsilikimą iki 5:3 ir 6:4, bet didesniems žygdarbiams tą vakarą neužteko kvapo.

„Trūko noro, emocijų ir dar turbūt paprasčiausios sėkmės, – gūžčiojo pečiais Dmitrijus Raksa, – Žaidėme ketvirtas rungtynes per savaitę, tai atsiliepė ir nuovargis. Pirmas kėlinys buvo labai nesėkmingas. Antrame jau mes spaudėme. Atrodė, kad grįžtame į rungtynes, bet po to paaiškėjo, kad niekur mes negrįžome.“

Spartako problemos mažiausiai rūpėjo Vilnius TECH komandai. Aišku, rūpėjo, bet tik pasirenkant rungtynių planą.

„Nusprendėme juos spausti iš karto, nes žinojome, kad jei leisime laikyti žemesnį tempą – bus problemų. Nepaisant amžiaus vidurkio, Spartakas gerai moka stumdyti kamuolį. Tas pavyko, – paaiškino Vilnius TECH atstovas Erikas Milašauskas. – Kai pirmame kėlinyje sumušėme 4, o po to ir 5 įvartį – kažkiek atsipalaidavome, bet sugebėjome išlaikyti pergalę. Sezono pabaigoje dažnai žaidžiame be trenerio, tačiau jau pramokome ir patys žaisti. Jei visą sezoną taip – dabar stovėtume aukščiau.“

Su treneriu ar ne, TECH jau laimėjo 5 kartus iš eilės. Kaip čia neprisiminus keisto pralaimėjimo savo namų aikštėje prieš Pabradę (4:5) vasario viduryje. Jei ne jis – inžinierių šansai paimti bronzą dabar būtų šiek tiek didesni nei teoriniai.

„Pasvarstymai kaip būtų – irgi tik teoriniai. Lygą laimi ne sprinteris, o maratonininkas. Mes nesugebėjome palaikyti pastovaus tempo ir patys esame kalti“, – ranka į pasvarstymus numojo Erikas.

Vis dėlto, Vilnius TECH dar gali tapti svarbiu bei lemtingu faktoriumi braižant futsal I lygos galutinę lentelę. Trečiadienį jie susitinka su Aktu – teigiamas rezultatas gali atnešti titulą Setalto komandai. Arba sukritus tam tikroms aplinkybėms – netgi pasitarnauti Akto gerbūviui.

„Setaltas alaus ar kito gėrio už tai nėra pažadėję, bet maloniai lauktume pasiūlymo. Tačiau jei rimtai – mes ateisime į rungtynes su nusiteikimu laimėti ir negalvodami, koks rezultatas kuriai komandai būtų palankesnis. Tokioje situacijoje būdami mes irgi norėtume, kad kitos komandos žaistų kaip gali ir moka. Tą ir padarysime“, – žadėjo E. Milašauskas.

 

Savaitės pozityvas: Novovileiskas

Antrame pirmenybių rate SFK Novovileisk komandą mušė ir skriaudė visi iš eilės. SFK užfiksavo 8 pralaimėjimų seriją, o dažnose rungtynėse praleisdavo dviženklius kiekius įvarčių.

Komanda prastai rinkosi į rungtynes ir laukė, kada šis košmariškas sezonas pasibaigs.

Bet sugebėjo atsigauti, pozityvia gaida pabaigti sezoną ir pabėgti iš gėdingos paskutinės vietos. Prisikėlimas įvyko per rungtynes su Mostiškėmis. Novovileisk visas rungtynes kontroliavo situaciją ir nepaisant varžovų pastangų kabintis bei lyginti rezultatą, iškovojo pelnytą pergalę 8:5.

„Parako mūsų komanda turėjo visada. Deja, šį sezoną labai daug priklausydavo ne nuo mūsų komandos, o nuo varžovų“, – pastebėjo Novovileisk vadovas Marekas Rasinskis.

Savo sezoną Novovileiskas pabaigė praėjusį penktadienį Eišiškėse. Ir nors į paskutines rungtynes nuvyko ne kovine sudėtimi, sugebėjo lengvai susidoroti su varžovais ir šventė pergalę 8:3.

Novovileisk pakilo iki 7 vietos, o 6-oje tikrai finišuos Mostiškės. Jie po minėto pralaimėjimo praėjus porai dienų įsirašė tris taškus, nors nežaidė – varžovai Internationalas dar kartą nesusirinko į rungtynes. Tokiu būdu Mostiškėms atiteko pergalė 5:0.

 

Turo pasirodymas

Savoje specifinėje salėje Pabradės komanda yra pagavusi ne vieną varžovą. Čia 10 įvarčių prasileido Eišiškės, Internationalas, čia taškus užmerkė netgi Setaltas (6:6).

Praėjusią savaitę pasistumdyti ankštoje Pabradės salėje teko VDA Futsal komandai. Ir akivaizdu, kad mažesnių matmenų aikštėje rungtynės būna ne apie meistriškumą ir įgūdžius, o apie tai, kas tokiame „ping-ponge“ įmuš daugiau. Ir labai daug priklauso nuo vartininkų pasirodymo.

O VDA Futsal vartus gynęs Kęstutis Rainys Pabradėje sužaidė nepriekaištingai. Jau pirmosiomis sekundėmis jam teko susidurti su nestandartiniu varžovų sprendimu – smūgiu tiesiai iš aikštės centro. Atrėmęs pirmą tokį šeimininkų bandymą, K. Rainys vėliau ištraukė daugybę pavojingų smūgių ir drąsiai galėjo pretenduoti į geriausio rungtynių žaidėjo titulą.

VDA atstovai pasakojo, kad šioje išvykoje susidūrė su deja vu jausmu – užplūdo prisiminimai iš treniruočių jų akademijos sporto salėje, kuri yra labai panašių matmenų. Dailininkai suprato, kad tokiomis aplinkybėmis reikia smūgiuoti į vartus kuo dažniau ir negudrauti.

Sprendimas pasiteisino. Kai po pirmo kėlinio pirmauji 6:1 – varžovams galimybių surengti comebacką nelieka. O galiausiai vilniečiai išsivežė užtikrintus tris taškus laimėdami 10:3.

Trečioji vieta buvo minimalus šio sezono VDA Futsal tikslas. Geriau finišuoti nepavyks, o ir trečiąją vietą paleisti reikėtų neeilinių gabumų. Tiesiog iš likusių trijų mačų su Setaltu, Eišiškėmis ir Mostiškėmis reikia kažkaip išžvejoti maksimum šešis taškus. Bet gali pakakti ir trijų.

 

Savaitės citata

„Nevaidinsiu mandagaus ir neapsimesiu, kad nežinau kaip bus, kad visi moka žaisti ir kad kamuolys apvalus. Paimsime tą trečią vietą. Jei nepaimsime – būsime lochai paskutiniai. Juolab viskas priklauso tik nuo mūsų“, – VDA Futsal atstovas Artūras Žarnovskis.

 

18 turo rungtynės

VDA Futsal – Setaltas. Antradienis, 20:45, VIKO sporto salė.

Aktas – Vilnius TECH. Trečiadienis, 20:45, VIKO sporto salė.

Mostiškės-Tonitra – VDA Futsal. Ketvirtadienis, 20:00, Nemenčinės gimnazija.

Spartakas – Eišiškės/Nauja Banga. Penktadienis, 20:20, Pliaterytės mokykla.