VRFS III lyga-1 turas: Chebra pajudėjo prieš srovę Visos

Na štai, III lygos karavanas pajudėjo ir iš karto mums pateikė keletą netikėtumų.

Lyg feniksas iš pelenų atgijo Aktas, nukalęs čempionus, Granitas ir vėl neįveikė Ozo. O III lygos lyderiais iš karto tapo čia sugrįžę Navigatorių-LT Aqua futbolininkai.

Aktas - Fakyrai-MRU 3:1 (2:1).
Senvagės stadionas. Teisėjas - A.Gutovskis.
15' Aivydas Ruškys 0:1
35' Vytautas Palšvys 1:1
44' Martynas Raudonis 2:1
63' Dontas Zykus 3:1

"Kur apžvalgininkas???", - po pirmosios rimtos III lygos sensacijos klausė vienas iš senųjų Akto mohikanų.

Aš čia Andžejau, prie klaviatūros, kaip visad. Vis buriu ir vis verkiu, kad jūs mano prognozių nepildot... Vieną dieną gaunat septynis, o kitą - patys užmetat tris. Kur teisybė?

"Savo galimybių tikrai nepervertinome. Kaip minėjau dar prieš rungtynes - mes neturėjome iliuzijų, kad viskas gali pasikartoti taip, kaip buvo Supertaurės rungtynėse. Taip ir įvyko. Aktas sužaidė labai brandžiai", - po skaudaus pralaimėjimo sakė Fakyrų prezidentas Kastytis Valantinas.

Žinodamas savo galimybes, Aktas pasirinko taktiką žaisti antru numeriu. Tačiau Fakyrai taip pat gudravo - jie leido varžovams kontroliuoti kamuolį ir stengėsi kontratakuoti vos progai pasitaikius bei atsiradus šiek tiek erdvės. Taip ir išsiveržė į priekį 15 min. po tikslaus Aivydo Ruškio smūgio.

"Kai praleidome tą įvartį, pamaniau, jog istorija kartojasi. Nes ir Supertaurės mače praleidome pirmą įvartį analogišku metu, - prisiminė Akto treneris Nerijus Jakučionis. Tačiau vaizdas buvo visai geras. sugebėdavome palaikyti kamuolį."

Ir dar prieš pertrauką genių nuotaika pasitaisė, galvas užplūdo pasitikėjimo savimi banga. 35 min. rezultatą išlygino Vytautas Palšys, o 44 min. persvėrė Martynas Raudonis. Abiems tai buvo pirmieji įvarčiai atstovaujant Aktui didžiajame futbole. Štai jums visą žiemą slėpta naujoji Genių karta.

Po tokios atomazgos Aktas pagavo antrąjį kvėpavimą ir atsidūrė mėgiamoje stichijoje - žaidime antru numeriu. 63 min. kontrataką tiksliu smūgiu pabaigė Donatas Zykus ir Fakyrams pasidarė visai liūdna. Per likusį rungtynių laiką komandos dar keitėsi pavojingais išpuoliais, tačiau sensacingas rezultatas išliko nepakitęs.

"Galime kaltinti tik save - įmušėme ankstyvą įvartį, galėjome ir privalėjome padidinti persvarą. Deja, neužtvirtinome, o Aktas kantriai išlaukė mūsų klaidų, tam tikro nenusiteikimo, pasinaudojo tuo ir nugalėjo. Mes vaistų prieš juos neradome ir lieka laukti antrojo rato", - konstatavo Kastytis.

"Dabar visi į treniruotę, o savaitgalį laukia Ozas", - pridūrė jis.

Kruša-Basica - Ave.Ko. 3:1 (1:0).
Senvagės stadionas. Teisėjas - Z.Markovskis.
41' Ignas Keras 1:0
48' Valdemar Šaveiko 1:1
82' Darius Pupliauskas 2:1
87' Martynas Rašinskas 3:1

Užbėgdami viso mačo eigai už akių, pradėkime nuo to, kad Ave.Ko. lemiamus įvarčius ir vėl praleido per paskutines 10 minučių. Kiek kartų pernai taip nutiko - jau net sunku suskaičiuoti.

"Tikėjausi šito klausimo, - spaudos konferencijoje sakė naujasis Ave.Ko. treneris Pavelas Pristavka. - Daug nenorėčiau komentuoti. Tiesiog trūko indėlio žaidėjų, kurių šį kartą nebuvo rungtynėse. Nesame komanda, kuri visą laiką skiria tik treniruotėms ir rungtynėms, visi turi ir kitos veiklos. Todėl mūsų žaidimas nuo to priklausomas. Pabaigoje pavargome, bet vaikinai nenusivylė. Žaidėme gerai, tik pritrūko greitai bėgančių "šviežių" kojų..."

Žiūrovams rungtynės turėjo patikti, nes progų buvo nemažai. Tačiau ir broko iš abiejų pusių buvo nemažai. Krušos treneris Valius Bagdonas džiaugėsi pirma pergale, bet pripažino, kad iš saviškių norėtų solidesnio žaidimo.

Pirmieji rimtesnes progas ėmė kurti Ave.Ko., bet Krušos vartų sargas Tomas Molnikas žaidė patikimai. Maždaug nuo kėlinio vidurio ėmė ryškėti jo komandos pranašumas. Vis dažniau juodai baltos atakų bangos ritosi prie varžovų vartų. Vien Modestas Sičinskis nepasinaudojo dviem puikiomis progomis pasižymėti. Krušos pastangos davė vaisių - po keitimo aikštėje pasirodęs Ignas Keras iš 30 metrų uždėjo neatremiamą bombą - 1:0. Netrukus Igno smūgį galva nuo vartų linijos išmušė gynėjai.

Antro kėlinio pradžioje visas Krušos pranašumas išgaravo per kelias minutes. Vidurio saugai prarado kamuolį, Ave.Ko. staigiai perėjo į kontrpuolimą, gynėjai nespėjo persigrupuoti ir Valdemaras Šaveiko išlygino rezultatą.

Po išlyginamojo įvarčio Ave.Ko. atsitraukė atgal ir varžovai perėmė iniciatyvą.

"Po kurio laiko pastebėjome, kad Ave.Ko. sunkiai kvėpuoja. Mums puolime atsirado daugiau erdvės, gana lengvai priartėdavome prie jų vartų", - esminį lūžį rungtynėse prisiminė V.Bagdonas.

Taip Krušai spaudžiant, 82 min. Darius Pupliauskas po standartinės padėties smūgiavo į vartus ir rikošetu atšokęs kamuolys įlėkė į tinklą. Tašką 87 min. padėjo Martynas Rašinskas. Po "skerso" perdavimo jo smūgį galva vartininkas atrėmė, bet antru bandymu Martynas įrideno kamuolį į tuščius vartus - 3:1.

"Jei reikėtų apibendrinti, tai mes laimėjome, nes pranokome varžovus fiziniu pasirengimu. Laiku atlikome keitimus, o tai padėjo pridėti jėgos, dėl ko neleidome Ave.Ko. pereiti į kontrpuolimą, o tuo pačiu išnaudojome jų klaidas gynyboje", - reziumavo V.Bagdonas.

Tuo metu jo kolega P.Pristavka net ir po pralaimėjimo rado pozityvių dalykų: "Jei pagal prognozes tai buvo TOP-3 komanda, tai mes šiais metais galime pasirodyti neblogai. Aišku, tai priklauso ir nuo kai kurių vidinių dalykų."

Ozas - Granitas 1:1 (1:1).
Fanų stadionas. Teisėjas - R.Valikonis
11' Deivydas Venckus 1:0
30' Jevgenijus Rybakovas 1:1

Teisus buvo Ozo vadovas Domantas Savičius teigdamas, kad surinkus bent 15 žaidėjų, kiekvienose rungtynėse galima kovoti ir siekti teigiamo rezultato. Taip ir šį kartą - Ozas turėjo 6 keitimus, tad ir rezultatas palankus pasiektas.

Draugiškose rungtynėse "oranžiniai" praleisdavo 3-5 įvarčius, bet lygos starte gynyboje jie sužaidė gana patikimai. Pernai ir šiemet Ozas tapo neparankiausiu varžovu Granitui - trys tarpusavio akistatos, viena pergalė ir dvi lygiosios.

"Šiose rungtynėse buvo daug kovos ir mažai momentų. Ozas tokia komanda - nei pati lošia, nei kitiems duoda", - pastebėjo Granito atstovas Jevgenijus Rybakovas.

Pirmąjį Ozo įvartį šiemet įmušė ne kas kitas, o vienas rezultatyviausių praėjusio sezono komandos žaidėjų Deivydas Venckus. Po dvidešimties minučių pusiausvyrą atstatė J.Rybakovas.

Nors rungtynėse labai daug progų nebuvo užfiksuota, tiek viena tiek kita komanda galėjo iš Fanų stadiono išjoti ant balto žirgo. Tačiau abi iššvaistė po puikią progą persverti rezultatą. Granitas vos "neatsivežė" įvarčio sau, kai gynėjas nepataikė į kamuolį ir leido varžovui atsidurti vienam prieš vartininką.

"Žinoma, norėjosi pradėti sezoną pergalingai ir galėjome tą padaryti. Tačiau atsižvelgiant į dabartinę mūsų formą, ir taškas yra gerai. Be to, 1 ture trūko kai kurių žaidėjų ir beveik neturėjome kuo pagyvinti žaidimo po keitimų", - sakė J.Rybakovas.

Paradoksalu, bet šios lygiosios Granitui netgi išėjo į naudą. Arba bent jau nuostolių kainavo minimaliai. Pagrindiniai jų konkurentai Fakyrai pralaimėjo, tad bendroje įskaitoje granitiečiai yra priekyje 1:0.

Ozo vadovo D.Savičiaus komentaras apie šias rungtynes: "Prieš rungtynes visada tikiesi trijų taškų. Kartais tvirtai, kartais abejodamas, kartais naiviai. Bet tikiesi. Sekmadienio maču esu patenkintas. Tikslas pelnyti bent tašką - pasiektas. Rezultatas 1:1 yra pakankamai logiškas ir dėsningas. Vienas taškas mače su pretendentais į trejetuką ir dar pirmame mače mums tinka."

Naujieji Verkiai - FKK Spartakas 1:1 (0:1).
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - D.Ramanauskas.
25' Laurynas Liausas 0:1
83' Artiom Barinov 1:1

Abi komandos susitiko pirmą kartą. Abi viena kitą pažįsta nedaug, todėl lygiosios yra dėsningas rezultatas, tenkinęs abi Fabijoniškėse žaidusios puses. Pačias rungtynes galima skelti į du kėlinius. Rungtynes visada galima skelti į du kėlinius, bet šį kartą pirmame iniciatyva priklausė Ukmergės, antrame - Naujųjų Verkių komandai.

"Pradėjome rungtynes truputį susikaustę ir jausdami jaudulį. O tai mane, kaip kapitoną, džiugino, nes kai chebra jaudinasi - reiškia jiems ne tas pats, kas nutiks per ateinančias 90 minučių, - pažymėjo Spartako kapitonas Igoris Krasinas. - Po 10 minučių įsivažiavome. Buvo duoti nurodymai kamuolio kontrolę perleisti šeimininkams, aktyviai gintis tik nuo aikštės vidurio. Ir naudotis aikštės kraštais."

Planas veikė ir ukmergiškiai 25 min. išsiveržė į priekį - po Fausto Žemaičio asisto pasižymėjo Laurynas Liausas.

Tuo metu Naujųjų Verkių stovykloje prasidėjo barniai ir nesutarimai, o Spartakas tuo naudojosi kurdamas pavojingas atakas. Tačiau paversti jų įvarčiais jiems nepavyko.

Suprantama, tokia padėtis verkiečių tenkinti negalėjo ir po pertraukos jie privalėjo kažką keisti.

"Pirmiausiai nuraminome žaidėjus, pakeitėme kai kurias pozicijas. Tai padėjo perimti iniciatyvą ir kamuolio kontrolę", - pasakojo Naujųjų Verkių kapitonas Ruslanas Sidorovičius.

Jo komanda po pertraukos vis dažniau "lipo" ant varžovų. Ukmergiškiai pavojų šeimininkams kėlė po standartinių padėčių, kadangi vartininkui nesisekė tvarkytis su aukštais kamuoliais. Visgi dažni keitimai išbalansavo Spartaką ir Naujiesiems Verkiams pavyko pelnyti išlyginamąjį įvartį. O jį 83 min. įmušė puikius techninius įgūdžius pademonstravęs Artiomas Barinovas. Tad kovingos lygiosios 1:1.

"Pirmąsias rungtynes norėjome pradėti pergalingai, bet dėl lygiųjų liūdesio nėra. 1:1 yra dėsningas rezultatas", - vertino R.Sidorovičius.

"Turėjome planą ir jo laikėmės iki kol įmušė Artiomas. Bet mano chebrytė super, pirmos rimtos rungtynės, dar ant dirbtinės dangos, ir šitiek noro bei kovingumo", - džiaugėsi I.Krasinas.

Dar vienas labai pozityvus dalykas Igoriui tas, kad spartakiečių sekmadienį į Vilnių suvažiavo visos dvi dešimtys. Tiek jų seniai bebuvo net namų rungtynėse.

Olimpija - TEC 3:2 (1:1).
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - J.Paškovskis.
6' Oleg Kricun 1:0
36' Rokas Kulys 1:1
61' Ugnius Juozatis 1:2 (iš 11 m)
79' Oleg Kricun 2:2
85' Deividas Maciulis 3:2

Prieš jūsų akis - rungtynių santrauka. Ir subjektyvų vaizdą apie jas galite susidaryti patys. Šiaip jau į akis krinta itin nesuderinti TEC gynėjų veiksmai - kamuolį iš savo baudos aikštelės reikėtų išnešti toliau, o ne numesti jį bet kam ties linija; daug bėdų jiems kėlė ir varžovų perdavimai iš gilumos bei įkirtimai į baudos aištelę.

"Prasileidome dėl panašių bėdų kaip ir sezono pasirengime. Pirmas įvartis krito po klaidos lygioje vietoje, atkertančios visą komandą, antras - mūsų žaidėjas pametė visą gynybos liniją ir liko su savo žmogumi per žemai, o trečias - gynėjų tarpusavio nesutarimas ir nepavykęs susikeitimas dengiamaisiais. Visi įvarčiai krito po mūsų pačių klaidelių", - pripažino TEC atstovas Donatas Stakauskas.

Buvo ir vienas ginčytinas momentas. Pirmam kėliniui artėjant prie pabaigos, vienas Olimpijos žaidėjas patyrė traumelę. Jo komandos draugai kažkodėl delsė išmušti kamuolį ir toliau jį ritinėjo. Kodėl delsė - nežino nė patys. Tuo metu TEC perėmė kamuolį, nubėgo į priekį ir įmušė išlyginamąjį įvartį. Aikštėje užvirė karšta diskusiją, kaip tokioje situacijoje reikėjo pasielgti. Vieningos nuomonės nebuvo prieita, bet TEC nusprendė, kad jei varžovai neišmušė kamuolio, kodėl jie tai turėjo padaryti patys? Vadovautis naujai įvesta "žaidimo dvasios" metodika? Galbūt...

Kaip ten bebūtų, Olimpija sugebėjo pademonstruoti valios ir charakterio savybes. 79 min. Olegas Kricunas aplenkė gynėjus ir išlygino rezultatą. O po 6 minučių, TEC gynėjams padarius dar vieną liapsusą, pergalingą įvartį įrideno Deividas Maciulis.

Taigi, komentarai apie rungtynes.

D.Stakauskas (TEC): "Pirmosios rungtynės buvo įtemptos, kietos ir dažnai ant traumos ribos. Pačiam teko sugerti smūgį ir ilgam sėsti ant suolo, Olimpijos žaidėjui irgi teko kelį šaldyti. Žodžiu, sezoną pradėjome vyriškai. Olimpija buvo stipri, o po antrojo įvarčio jiems apskritai sparnai išaugo. Energijos ir noro laimėti turėjo lyg pradėję rungtynes. Tuo metu mus tas antrasis įvartis nužudė... Gynyba sutriko, varžovai turėjo 2-3 progas ir viena iš jų pasinaudojo."

Olimpijos vadovas Šarūnas Beivydas: "Džiugu, kad parodėme charakterį, nenuleidome rankų kai mums nesisekė, neįsivėlėme į kalbas su varžovais ir patys tarpusavyje šnekėjomės mažiau, nei įprastai. Rungtynės buvo kovingos, atkaklios, kietos. Kokios dažniausiai ir būna, kai žaidžiame su TEC. Pirmame kėlinyje iki praleisto įvarčio turėjome persvarą, antrame - iki įmušto antro įvarčio geriau žaidė TEC. Bet pabaiga priklausė mums. Beje, iki šiol III lygoje sezoną neišvengiamai pradėdavome pralaimėjimu. Gal ši pergalė taps naujos Olimpijos užgimimo ženklu?".

Navigatoriai-LT Aqua - Divenda 6:1 (3:0).
Senvagės stadionas. Teisėjas - V.Gomolko.
9' Marius Kazlauskas 1:0
22' Modestas Bajoriūnas 2:0
42' Daniel Padron 3:0
52' Karolis Eidukonis 4:0
60' Kęstutis Balčiūnas 4:1
68' Liutauras Mažeika 5:1
77' Modestas Bajoriūnas 6:1

Solidus ir galingas Navigatorių sezono startas. Sugrįžimui į III lygą komanda rengėsi rimtai, treniravosi lengvosios atletikos manieže, atliko įvairius testus, tad požiūris ir nusiteikimas buvo aukšto lygio.

Kažko panašaus buvo galima tikėtis peržvelgus Navigatorių draugiškas rungtynes prieš sezoną su kitomis III lygos komandomis - 0:0 prieš FKK Spartaką, 2:2 prieš Olimpiją, ir 9:0 prieš ne stipriausios sudėties TEC.

"Gal tų rungtynių su TEC nereikėtų vertinti rimtai, nes jie nesusirinko, bet kiti du mačai parodė, jog vyko lygi kova su lygos senbuviais", - atkreipė dėmesį Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis.

Pernai IV lygoje Navigatoriai nugalėjo Divendą abu kartus įmušdami po keturis įvarčius, o šį sykį Senvagėje keturis buvo pelnę jau antro kėlinio pradžioje.

"Po pirmo kėlinio rezultatas buvo 3:0 ir tai praktiškai reiškė aiškią mačo pabaigą. Rungtynės nebuvo gražios ir turo nepapuošė. Jos tiesiog įvyko. Nei mūsų žaidimas nebuvo gražus, nei varžovų. Belieka pasidžiaugti tik trimis taškais", - po lengvos pergalės nedžiūgavo Kęstutis.

Tuo metu Divendos atstovas Mindaugas Žigutis atskleidė, kad dvikovos baigtį iš esmės nulėmė jo komandos bėdos vartininko pozicijoje.

"Neturėjome abiejų pagrindinių vartininkų ir praleidome bent 4 įvarčius, kurių galėjome išvengti. Vienam vartininkui lūžusi koja, kitas negalėjo ištrūkti dėl darbų. Varžovai pajautė, kad vartuose stovi aikštės žaidėjas ir tuo naudojosi. Nors pats žaidimas nelabai atspindi rezultatą", - pažymėjo Mindaugas.

II turo anonsas

TEC - Naujieji Verkiai

Šeštadienis, 18.00. Senvagės stadionas.

Pastaraisiais metais šios komandos nuolat susidurdavo 7x7 formato futbole. III lygoje jos kovodavo 2014 metais ir tuomet abu kartus lengvai - 3:0 ir 6:3 - laimėjo TEC'ai. Šį kartą jų sėkmė didžia dalimi priklausys nuo to, kaip pavyks susitvarkyti su klaidų reiškiniu gynyboje. Naujieji Verkiai sėkme džiaugsis, jei žais taip, kaip rungtynių su FKK Spartaku antrame kėlinyje. 30/45/25.

Granitas - Kruša-Basica

Šeštadienis, 19.30. Fanų stadionas.

Sakytum, kad Granitas po lygiųjų su Ozu bus piktas, tačiau Kruša ne ta komanda, ant kurios galėtum lengvai išlieti pyktį. Tą patvirtina pernykštės akistatos (1:0 ir 0:1). Be to, Granitui prireiks didesnės žaidėjų įvairovės, nei mače su Ozu. 31/34/35.

Ave.Ko. - Olimpija

Sekmadienis, 17.00. Buivydiškės.

Ave.Ko. Olimpiją atsiveža į pernykštę jų namų areną. Ir nors pernai Olimpijai Buivydiškėse per daug nesisekė, būtent čia jie sutriuškino Ave.Ko. net 4:0. 1 turas parodė, kad rungtynių pabaigoje Olimpija gali įgauti antrąjį kvėpavimą, o Ave.Ko. to kvapo kaip tik pritrūksta. Todėl reikia kažkaip protingai paskirstyti jėgas, kad būtų pirmieji taškai. 30/40/30.

Fakyrai-MRU - Ozas

Sekmadienis, 18.15. Senvagės stadionas.

Na štai, priėjome prie įdomiausios turo dvikovos. Galite įsivaizduoti, kad Fakyrai patirtų antrą pralaimėjimą iš eilės? Ar bent nelaimėtų? Turbūt nelabai. Todėl sekmadienį į kovą bus mestos visos pajėgos. O jų varžovai žais ramiai ir be įtampos. Nes pralaimėjimas Ozui tragedija netaptų. Todėl Fakyrams gali tekti pavargti kokį pusantro kėlinio. 47/33/20.

Navigatoriai-LT Aqua - Aktas

Pirmadienis, 20.20. Senvagės stadionas.

Sunkiausiai prognozuojama pora. Navigatoriai turi daug potencialo, tačiau Aktas turi daug nenuspėjamumo faktoriaus. Vis tik Navigatoriai prisimena 1 turo rezultatus ir susitikimui su senais varžovais pasirengs tinkamai. 43/32/25.

Divenda - FKK Spartakas

Vieta ir laikas dar neaiškūs.

Jeigu Spartakas ir dar į vieną išvyką sugebės surinkti 20 žaidėjų, turės pagrindo tikėtis sėkmės. Divendos rezultatas didžia dalimi priklausys nuo to, ar pavyks savo sudėtyje turėti tikrą vartininką. 28/34/38.