VRFS III lyga. 14 turas: Ir pasipylė triuškinantys rezultatai Visos

 

Kad ir kokia konkurencinga būtų III lyga, ne visos rungtynės baigiasi 1-2 įvarčių skirtumu, kartais pasitaiko ir nepadorių rezultatu. Toks buvo 14-asis turas, kai švieslentėje turėjome ir 5:1, ir 6:0 ir net 9:0.

Turnyro lentelės viršūnėje netikėtumų neįvyko, visi lyderiai iškovojo pergales, o Ozas tą sugebėjo padaryti netgi praleisdamas 4 įvarčius.

 

FKK Spartakas - Granitas 5:1 (3:0)
Ukmergės stadionas. Teisėjas - D. Petraška.
10' Laurynas Liausas 1:0
20' Laurynas Liausas 2:0
27' Igoris Krasinas 3:0
68' Vadim Paškevič (iš 11 m) 3:1
69' Dainius Tuškevičius 4:1
87' Giedrius Širvinskas 5:1

Mėgėjų futbolas kupinas paradoksų ir netikėtumų. FKK Spartakas SFL Taurės aštuntfinalyje namie netikėtai 0:2 krito prieš Granito 3-iąją komandą. Praėjo savaitė ir spartakiečiai pagrindinę Granito komandą sumindė 5:1.

"Dar prieš Taurės rungtynes savo komandai pasakiau, kad su Granitu-3 bus sunkiau, nei su pagrindiniu Granitu. Mačiau, kokius žaidėjus dubleriai turi, kokios puikios formos šiuo metu yra ir kaip visus šluoja C divizione. Smagi komanda, galinti toli eiti, - tikino Spartako kapitonas Igoris Krasinas. - Tose rungtynėse išryškėjo jų geresnis fizinis pasirengimas. Bet tikrai nebuvo gėda pralaimėti geresnei komandai."

O praėjusį penktadienį III lygos rungtynėse jau buvo priešingas vaizdas. Ukmergiškiai iš karto perėmė mačo kontrolę, "dusindami" varžovus ir neleisdami užsimegzti intrigai.

Paklaustas apie šį fiasko, Granito žaidžiantysis treneris Jevgenijus Rybakovas nesėkmės priežasčių siūlė ieškoti rungtynių laike. Penktadienį 18.30 val. vykusiose rungtynėse Ukmergėje jiems buvo sudėtinga nuvežti konkurencingą sudėtį.

"Todėl gerai, kad rungtynės iš viso įvyko", - sakė jis.

Kaip ten bebūtų, visi klausimai ten išspręsti greitai. Jau po pusvalandžio žaidimo rezultatas buvo 3:0 ir likusi rungtynių dalis virto formalumu.

Internetuose jau populiarėja klausimas "Kur FKK Spartakas buvo ir ką veikė pirmame sezono rate?"

"Šiuo metu pavyksta surinkti gerą sudėtį. Vyrauja puikus nusiteikimas, tad ir rezultatai atitinkami. Padarėme tam tikrus perstumdymus pozicijose, todėl dabar esame pavojingesni atakoje. To pirmame rate labai trūko", - atskleidė I. Krasinas.

 

Elektrėnų Versmė - VGTU-Vilkai 6:0 (3:0)
Fanų stadionas. Teisėjas - J. Paškovskis.
4' Julius Dranginis 1:0
8' Julius Dranginis 2:0
13' Aringas Streckis 3:0
63' Aringas Streckis 4:0
79' Julius Dranginis 5:0
82' Arnoldas Gerasimovas 6:0

FKK Spartakas mače su Granitu reikalus išsprendė per pusvalandį. O Versmė rungtynėse su VGTU-Vilkais susitvarkė dar greičiau. 3:0 čia buvo jau po 13 minučių pasižaidimo.

Dar trys įvarčiai sukrito po pertraukos ir galutinis rezultatas buvo net šeši nulis.

Įdomiausia, kad Versmė į šias rungtynes rinkosi problematiškai, netgi neturėjo pagrindinio vartininko, taip pat kelių svarbių aikštės žaidėjų. Vis tik stadione pasimatė, kad varžovų problemos buvo dar rimtesnės.

Pradėję rungtynes mažumoje Vilkai tik sužaidus pusę kėlinio į aikštę leido 11-ąjį žaidėją. Tai ir paaiškiną tokią rezultatyvią mačo pradžią.

Apie VGTU-Vilkų problemas ankstesnėse apžvalgose daug ir išsamiai pasakojo šios komandos vadovas Haroldas Kerušauskas. Tad jam belieka išreikšti viltį, kad ši krizė kada nors baigsis.

"Vis dar turime problemų su komplektacija. Dabar norisi kuo greičiau pamiršti šias rungtynes ir galvoti apie ateinančias. Sunku, nes žaidžiame be 5-6 pagrindo žaidėjų, kurie buvo rimta paspirtimi pavasarį. Todėl ir rezultatai dėsningi", - pasakojo Haroldas.

Versmės vadovas Romas Ščiuka pripažino, kad jo komanda šiame mače galėjo turėti rimtų problemų, jei tik būtų žaidusi prieš pilnos sudėties varžovus.

"Kažko daug apie tokias rungtynes nepripasakosi. Mums pasisekė, kad pasiekėme tokią pergalę, nes VGTU pirmame rate buvo vieni stipriausių", - sakė Romas.

 

Ozas - TEC 5:4 (1:0)
Panerio stadionas. Teisėjas - N. Vasiliauskas.
21' Gediminas Skrockas 1:0
52' Gediminas Skrockas 2:0
56' Valdemaras Šaveiko 2:1
57' Alvindas Dūdėnas 2:2
62' Alvinas Dūdėnas 2:3
63' Gediminas Skrockas 3:3
72' Pavelas Smolkovas 4:3
74' Deivydas Venckus 5:3
89' Tomas Verbušaitis 5:4

Panerio stadione sekmadienio popietę buvo linksma. Po tokių rungtynių treneriai paprastai sako, kad reginys turėjo patikti žiūrovams, bet jokiu būdu ne jiems. Ozas su TEC surengė turbūt įspūdingiausią šio sezono spektaklį.

TEC'ai tradiciškai dosniai išdalina savo žaidėjus kitiems futbolo turnyrams, tad III lygos rungtynėms susirenka labai kukliai, su trumpu atsarginių suolu. Šį kartą net vartininkas rungtynes baigė kęsdamas raumens skausmus.

Ozas šiame mače valdė iniciatyvą ir pelnytai buvo priekyje po Gedimino Skrocko įvarčių.

Po palyginti ramaus ir niekuo neišsiskiriančio pirmo kėlinio, antro pradžioje oranžiniai pirmavo 2:0 ir vertinant iš jų pozicijų, viskas atrodė puiku ir gražu. O tuomet - boom, kaip pasakytų vienas žurnalistas, ir pasipylė įvarčių fejerverkai.

Už per didelį nusiraminimą ir atsipalaidavimą Ozas buvo nubaustas trimis rezultatyviomis kontratakomis. Ir vos septynių minučių intervalu rezultatas iš 2:0 virto į 2:3!

O tuomet prasidėjo tikrasis totalinis futbolas. Čempionai nepalūžo, jau po minutės G. Skrockas lygino rezultatą. Praėjus dar 10 minučių, pasižymėjo Pavelas Smolkovas su Deivydu Venckumi ir šeimininkams tapo ramiau - 5:3.

"Pirmaudami 2:0 mes paprasčiausiai užmigome, nes pamanėme, kad viskas baigta. O po to viena TEC ataka, kita - ir žiūrime, kad svyla padai ir kitos kūno vietos. Gerai, kad dar sugebėjome susikaupti ir užspausti varžovus", - pasakojo G. Skrockas.

Net ir rezultatas 5:3 nereiškė kovos pabaigos. Tomui Verbušaičiui pavyko įžiebti intrigą (5:4) ir paskutinės mačo akimirkos buvo labai intensyvios.

"Pabaigoje Ozas stengėsi daugiau gintis ir saugoti rezultatą, mes bandėme "lipti". Galbūt pritrūko laiko iki teigiamo rezultato. Nors galėjome praleisti ir šeštą - futbolas paskutinėmis minutėmis buvo labai atviras", - sakė TEC atstovas Donatas Stakauskas.

Ozas išgyveno šiose rungtynėse ir įsirašė svarbius tris taškus, kurie dar leidžia palaikyti teorinę intrigą pirmenybėse. Tačiau čempionų gynyba verta susirūpinimo. "Sausus" vartus paskutinį kartą jie išlaikė 8 ture. O per paskutinius du savaitgalius praleido net 6 įvarčius.

"Atrodo, kad paskutiniu metu "normalių" įvarčių nepraleidžiame, o tik patys "atsivežame". Tai vartininkas nesusikalba su gynėjais, tai nuo jų kamuolys atšoka tiesiai puolėjui, - stebėjosi G. Skrockas. - Ir šiame ture galėjome nesiplėšydami laimėti, ramiai išsaugant persvarą. Bet ir vėl teko demonstruoti charakterį."

 

FK Medžiai - Salininkai 3:2 (1:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas - K. Sidorov.
13' Pavelas Šarynskis 0:1
19' Justinas Baltrimavičius 1:1
27' Valdemar Juchnevič 1:2
65' Dmitrijus Raksa (iš 11 m) 2:1
71' Danielius Vaitkus 3:2

Medžiai pratęsė sėkmingų antro rato rungtynių seriją. Bet ne tokiu stiliumi, kokiu patys tikėjosi. Ir ne kaip tikėjosi apžvalgininkas, žaliai baltiems pranašavęs lengvesnę pergalę su 48 proc. tikimybe.

"Turbūt visa mūsų komanda tikėjosi lengvų rungtynių ir lengvos pergalės, nors prieš jas kaip tik buvo akcentuojamas nusiteikimas", - pasakojo Medžių vadovas Paulius Glosas.

Net profesionalai prisipažįsta, kad kartais būna tokių atvejų, kad žinai, jog reikia žaisti susikaupus ir visa jėga, bet pasąmonėje kirba mintis, kad vis tiek įveiksi varžovus.

Taip ir šio mačo šeimininkai. Iniciatyvą turėjo, bet tam tikrose situacijose patausodavo jėgas, patingėdavo, todėl pirmame kėlinyje jiems teko net du kartus vytis varžovus.

Vis tik Medžiai sugebėjo perlaužti rungtynių eigą ir iškovoti pergalę, leidusią pakilti į ketvirtą vietą. Antro kėlinio viduryje rezultatą smūgiu nuo 11 m žymos išlygino Dmitrijus Raksa, o po kelių minučių persvėrė Danielius Vaitkus.

Ir šis įvartis tiek Danieliui, tiek patiems Medžiams buvo istorinis:

"Rungtynės nekokios, bet džiaugiuosi bent tuo, kad atsilikdami parodėme charakterį ir paėmėme labai reikalingus tris taškus", - apibendrino Paulius.

Bėda viena nevaikšto - tuo galėjo įsitikinti Salininkai. Jų žaidėjas Robertas Kliukovič patyrė kelio traumą ir panašu, kad sezonas jam baigtas.

Salininkai gali pasiguosti nebent tuo, kad po ilgos pertraukos III lygoje pavyko įridenti du įvarčius. Paskutinį kartą komandoje tokia šventė buvo 4 ture per rungtynes su TEC (2:3). Tačiau kitų problemų vis dar apstu.

"Mūsų didžiausia problema yra ta, kad niekaip negalime palaikyti kamuolio ir nepavyksta išspręsti su tuo susijusių problemų, - atsiduso Salininkų treneris Pranas Janušauskas. - Atrodo, kad iki sėkmingų rezultatų mums trūksta labai nedaug. Bet turime dar palaukti, pakentėti."

 

AFK - Aktas 0:1 (0:0)
LFF stadionas. Teisėjas - A. Gutovskis.
86' Andžejus Romeiko 0:1

"Kiek turėjome pajėgumų, tiek ir buvome verti šiose rungtynėse", - konstatavo AFK vadovas Edvardas Čyvas.

O pajėgumų į namų rungtynes AFK surinko ne tiek ir daug - turėjo tik tris keitimus, žaidė be kelių pagrindinės sudėties narių. Tai apsunkino tikslus siekti palankaus rezultato.

"Nenoriu tuo teisintis, žvelgiame į priekį. Tik tiek, kad lentelės viduryje dabar visiška mėsmalė. O taip norėjosi atitrūkti...", - kalbėjo Edvardas.

Po pralaimėjimo Ukmergėje ir fortūnos šypsnio pergalingose rungtynėse su Versme, Aktas po truputį grįžta. Tačiau šiose rungtynėse Geniams teko sunkiai ir kantriai dirbti visas 90 minučių, kol pasiekė norimą rezultatą.

Dinamiškose rungtynėse aktyviau startavo AFK nariai. Jie pirmame kėlinyje turėjo teritorinę persvarą, bet palaipsniui atsigavo ir Geniai.

Antrame kėlinyje jau ėmė ryškėti Akto geresnė fizinė būklė ir tą vakarą turėto šiek tiek ilgesnio suolo privalumai. Kantrus darbas Aktui vaisių davė 86 min., kai pergalingą įvartį galva įmušė Andžejus Romeiko.

Ši pergalė leido Aktui išsaugoti 10 taškų pranašumą prieš FK Medžius.

 

Navigatoriai - Kaišiadorių Baltai 9:0 (6:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - R. Valikonis.
4' Dariš Jankovskij 1:0
20' Modestas Bajoriūnas 2:0
27' Ernestas Bublevič 3:0
36' Marijus Pukevičius (į savo vartus) 4:0
37' Modestas Bajoriūnas 5:0
39' Pavel Sorokin 6:0
50' Ernestas Bublevič 7:0
79' Edvardas Pšelenskis 8:0
89' Dmitrijus Kirjackis 9:0
Pašalintas - Ernestas Bublevič (Navigatoriai, 59)

Pirmadienį į stadioną ištraukti SFL Taurės ketvirtfinalio burtų atskubėjusį VRFS prezidentą Paulių Malžinską Navigatoriai pasveikino štai tokia įvarčių puokšte.

Kaip visada gausiai, dviem sudėtimis susirinkę sezono lyderiai mėgavosi žaidimu ir smaginosi mušdami įvarčius. Nedaug trūko, kad Senvagėje pirmą kartą šį sezoną būtų sukritęs ir dviženklis įvarčių kiekis. Bet Baltams pavyko išvengti bent jau tokios gėdos.

Kažką daugiau pasakoti apie tokias rungtynes nelabai yra prasmės. Tiesiog toks yra skirtumas tarp šių komandų.

Tad pirmadienį didžiausia vakaro intriga buvo, kaip susidėlios SFL Taurės ketvirtfinalio burtai.

 

Penkioliktas turas (rugsėjo 9 d.)

Šį kartą III lygoje visas turas bus sužaistas per vieną dieną - sekmadienį. Šeštadienį dar aptarinėsime ir dalinsimės įspūdžiais apie UEFA Tautų lygos rungtynes tarp Lietuvos ir Serbijos, o sekmadienį jau rinksimės žaisti 15 turo rungtynių. Lietuviai su serbais degins LFF stadiono plastmasę penktadienį, o sekmadienį ant jos išbėgs savęs toliau beieškantys VGTU-Vilkai ir į viršutinė lentelės pusę šnairuojantys AFK žaidėjai.

Senvagėje šį sekmadienio vakarą po Akto ir FK Medžių dvikovos gali paaiškėti bronzos medalių likimas. Jei šiame svarbiame mače Aktui pavyktų išplėšti pergalę, jų persvara prieš tuos pačius Medžius išaugtų net iki 13 taškų. O tokią iššvaistyti per likusius septynis turus jau reikėtų išskirtinių gabumų. Tad Medžiams verkiant reikia laimėti, norint dar pakurstyti intrigą.

Vis tik labiau realu, kad Aktas nuspręs nerizikuoti ir pamatysime atsargų žaidimą, kurioje vieną komandą tenkins lygiosios, kita nenorės per daug rizikuoti.

Įdomiausia turo kova nusimato Ukmergėje. Čia "on fire" esantis FKK Spartakas priims dvi dešimtis Navigatorių vyrų. Fantastiškai rudens ratą pradėjęs FKK Spartako žaidėjai įgavo pagreitį, tad kodėl nenubaudus lyderių?

Juolab jie kol kas vieninteliai, šiemet atėmę taškų iš Navigatorių. Tai nutiko gegužę Senvagės stadione.

"Mes antrą ratą pradėjome gerai, bet dar laukia daug sunkių rungtynių. Ir vienos tokių bus šį sekmadienį. Mums prireiks ne tik tvirto charakterio, drausmės, bet ir sėkmės", - neabejojo FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

Granitas - Elektrėnų Versmė. Sekmadienis, 12.00. Naujosios Vilnios stadionas. 39/33/28 (2:0).

Salininkai - TEC. Sekmadienis, 14.00. Dilgynės stadionas. 30/40/30 (2:2).

FKK Spartakas - Navigatoriai. Sekmadienis, 16.00. Ukmergės stadionas. 31/33/36 (1:2).

Ozas - Kaišiadorių Baltai. Sekmadienis, 18.00. Panerio stadionas. 55/25/20 (4:1).

VGTU-Vilkai - AFK. Sekmadienis, 18.00. LFF stadionas. 29/36/45 (0:2).

Aktas - FK Medžiai. Sekmadienis, 18.15. Senvagės stadionas. 30/40/30 (1:1).