VRFS III lyga: Čempionai pristabdė Margirį, Navigatoriai užsiėmė statistika Visos

 

Penktasis VRFS III lygos turas suteikė vilties, kad šį sezoną intrigą čempionate išvysime. Tą viltį pakurstė Medžiai, pirmieji šį sezoną pristabdę pergalingą A komandos-Margirio žygį.

Pergalių prieš trumpas vasaros atostogas iškovoti vis dar nepavyko Aktui ir iš konteksto iškrentančiam Lentvariui.

 

FKS Ukmergė – VJFK Trakai 3:1 (1:1)
Šventupės stadionas. Teisėjas – D. Petraška.
9' Mantas Leonavičius 0:1
45' Julius Butkus 1:1
58' Žydrūnas Germanas 2:1
78' Emilis Putinauskas 3:1

Praėjusį šeštadienį FKS Ukmergės komanda Šventupės miestelyje surengė didelę futbolo šventę, pavadinta „FKS šeimos ir futbolo diena“. Oras buvo kaip užsakytas, o gražioje vietoje prie Šventosios upės įsikūrusiame Šventupės stadione vyko 7x7 futbolo turnyras. Be kelių vietinių komandų, jame varžėsi svečiai iš Molėtų ir Top Kickers komandų. Šį minifutbolo turnyrą laimėjo ukmergiškių komanda, daugiausiai sudaryta Sporto centro jaunuolių pagrindu.

Pagrindiniu renginio akcentu tapo III lygos rungtynės tarp FKS Ukmergės r VJFK Trakų komandų. Šventupės stadione žiūrovų buvo nemažai, tad galbūt šeimininkus kiek slėgė įtampa ir jie pradėjo rungtynes prastai – po vartininko nesusikalbėjimo su gynėjais, trakiškius į priekį išvedė Mantas Leonavičius.

FKS Ukmergės kapitonas Igoris Krasinas pasakojo, kad dėl to jokio sutrikimo nebuvo – šeimininkai jautė, kad yra pranašesni, tą įrodinėjo aikštėje ir reikėjo tik išlaukti savo momentų.

Prieš pat pertrauką standartinės padėties metu rezultatą išlygino Julius Butkus.

„Jau pertraukos metu nebuvo kalbos apie jokias lygiąsias, visi tikėjo tik pergale“, – tvirtino Igoris.

Antrame kėlinyje Ukmergė tęsė dominavimą bei spaudimą ir puikiai naudojosi savo ilgesnio atsarginių suolo pranašumais. Tuo metu keli Trakų keitimai netapo lygiaverte pamaina pagrindui.

Rezultatą persvėrė Žydrūnas Germanas, o Ukmergės pergalę efektingu smūgiu įtvirtino 16-metis Emilis Putinauskas, taip sukeldamas žiūrovų ovacijų bangą.

Tai buvo 4-oji FKS Ukmergės pergalė iš 5, leidžianti laikytis antrojoje pozicijoje. Ir nors dabar pirmenybėse trumpa pertrauka, ji ukmergiškiams visai nepatinka – norėtų žaisti toliau.

„Nereikalinga ir nesuprantama pertrauka. Labai pykstu ant lygos dėl tų vasaros pertraukų. Čia nesąmonė. Ir argumentas, kad žmonėms atostogos... Manau, kad žmonės tikrai neplanuoja savo atostogų pagal SFL tvarkaraščius, ypač šią vasarą. Ir po to spalį ant apledėjusios Senvagės stadiono dangos super malonu žaisti ir į rungtynes atvažiuoja „labai daug“ žaidėjų...“, – savo požiūrį išdėstė I. Krasinas.

 

FK Lentvaris – FK Navigatoriai 1:12 (1:2)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – K. Sidorovas.
27' Dariuš Jankovskij 0:1
30' Artūras Borščevskis 1:1
42' Dariuš Jankovskij 1:2
46' Modestas Bajoriūnas 1:3
59' Dariuš Jankovskij 1:4
62' Dariuš Jankovskij 1:5
63' Dariuš Jankovskij 1:6
72' Karolis Eidukonis 1:7
73' Edvardas Pšelenskis 1:8
79' Saulius Vaiginas 1:9
84' Edvardas Pšelenskis 1:10
86' Tomas Dapkus 1:11
90' Modestas Bajoriūnas 1:12

1950 metais Brazilijoje surengtame pasaulio čempionate nutiko nemenka sensacija, kai Anglijos rinktinė grupės turnyre 0:1 pralaimėjo tuo metu labai skystai JAV rinktinei (vėliau apie šias rungtynes buvo netgi parašyta knyga ir sukurtas filmas). Kitą dieną Anglijos spauda išspausdino trumpą žinutę apie futbolininkų pralaimėjimą rezultatu 0:1. Tačiau pasipūtę anglai negalėjo tuo patikėti. Legenda pasakoja, kad jie buvo įsitikinę, jog tai spaustuvės darbuotojų klaida ir manė, kad jie ne pralaimėjo 0:1, o nugalėjo 10:0 arba 10:1.

Pamačius rezultatą Trakuose, akimirką irgi buvo galima pagalvoti apie „spaustuvės klaidą“, nes Navigatorių pergalė 2:1 atrodytų logiškesnė, nei 12:1.

„Varžovų galime tik atsiprašyti, bet niekas to nesitikėjo, nes po pirmo kėlinio buvo tik 2:1. Atrodė, bus lygi kova iki galo, bet antrame kėlinyje Lentvaris tiesiog sustojo. Gal fizinis pasirengimas, gal karštis pavedė, bet mūsų greiti įvarčiai po pertraukos juos pražudė ir varžovai nuleido rankas“, – pasakojo Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis.

Įdomu buvo pakelti SFL protokolus ieškant panašios tokios pergalės. Pastaruosius tris sezonus pavieniais atvejais Navigai yra mušę po 9 įvarčius.

O ieškant dviženklio rezultato, teko nukeliauti net iki 2010-ųjų, kai šita komanda 14:0 nušlavė jau neegzistuojančią ARG Statybos ekipą.

Trakuose aukštumoje buvo Dariuš Jankovskij, į Lentvario vartus įmušęs 5 įvarčius.

Navigatoriai iš karto ėmė ieškoti tokiam pasiekimui tinkamo apibūdinimo, nors aiškaus apibrėžimo nėra. Kažkas 5 vieno žaidėjo įvarčius yra pavadinęs „repokeriu“ (įdomu, kodėl?). Patys Navigai atkapstė savoką „Glut“. Ji kilo po vieno amerikiečių vaikų turnyro, kai penki vieno berniuko įvarčiai nulėmė komandos pergalę, kuri buvo apibūdinta angliška sąvoka „glutting“.

Galų gale patys Navigai suprato, kad taip giliai kapstytis nereikia ir D. Jankovskio benefisą Trakuose įprasmino paprasčiau: „Dariaus pokeris+įvartis!“

 

FGBK Aktas – FC Vova 2:2 (0:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
12' Ričardas Matiukievičius 0:1
49' Edgaras Kalkys 0:2
67' Mindaugas Mikulskis (iš 11 m) 1:2
69' Marius Linkevičius 2:2

Šios rungtynės susidėjo lyg iš dviejų dalių. Iš pradžių Vova uždominavo, įgijo dviejų įvarčių pranašumą ir atrodė, kad pergalės iš jų niekas neatims.

Bet kaip jau ne kartą buvo, Aktas sugebėjo rasti savyje vidinių resursų atsitiesti ir išplėšė tašką.

Ankstesniame ture Vova buvo nugalėjusi Lentvarį, ir pasak trenerio Igno Rudzevičiaus, buvo pasiryžusi įsirašyti dar vieną laimėjimą.

Viskas ėjosi pagal planą maždaug valandą.

„Kai įmušėme antrą įvartį atrodė, kad darbas atliktas. Tačiau viską sugriovė 2 minučių atkarpa, per kurią praleidome 2 įvarčius. Rezultatui tapus 2:2, prasidėjo atakos tiek į vieną, tiek į kitą pusę. Bet rimtesnių pavojų nesukūrė nė viena komanda“, – pasakojo I. Rudzevičius.

Čia reiktų paminėti, kad šeštadienį Akto kolektyvas dalyvavo tradicinėje klubo metų šventėje, rengiamoje nuo neatmenamų laikų. Todėl sekmadienį išplėštą tašką derėtų vertinti tik teigiamai.

„Kaip pakilome kovai nuo 0:2, buvo gražu žiūrėti. Chebra užsivedė ir draskėsi aikštėje. Su tokiu nusiteikimu tikrai pavyktų nuveikti daugiau, nei esame kol kas pasiekę“, – susimąstė Akto treneris Nerijus Jakučionis.

 

FK Medžiai – A komanda-Margiris 2:2 (0:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas – R. Valikonis.
3' Eivinas Zagurskas 0:1
40' Aivydas Ruškys 0:2
46' Justinas Baltrimavičius 1:2
52' Justinas Baltrimavičius 2:2

Analogišką Aktui „comebacką“ nuo 0:2 iki 2:2 Senvagės stadione surengė ir Medžiai. Tik Vova nelygu Margiris ir šis mažytis žygdarbis Medžiams labai brangus turnyrine prasme. Svarbus ir psichologinio pasitikėjimo aspektu.

Gavę šaltą dušą pirmo kėlinio pradžioje ir pabaigoje, Medžiai per pertrauką dar galėjo džiaugtis, kad rezultatas tik 0:2. Bet jie neišsigando varžovų autoriteto ir komandos lyderis Justinas Baltrimavičius antro kėlinio pradžioje sukombinavo du įvarčius – 2:2. Vėliau čempionai žaidė drąsiai ir keitėsi abipusiais pavojingais išpuoliais.

„Buvo du skirtingi kėliniai. Pirmas kėlinys pagal progas, įvarčius ir kamuolio kontrolę priklausė jiems, antras – griežtai mums, – pasakojo Medžių treneris Paulius Glosas. – Antrame sukūrėme nemažai labai pavojingų epizodų. Gaila, jie nevirto įvarčiais ir kažkodėl nebuvo įtraukti į video reportažą. Kelių Margirio pavojingų epizodų taip pat pasigedau.“

Kelios dienos iki šio mačo Medžiai analogišku rezultatu 2:2 sužaidė Trakuose. P. Glosas atviras: „Išlepome ir nebemokame žaisti ant natūralios vejos. Ten sužaidėme žemiau savo galimybių ir rezultatas buvo dėsningas.“

Dėsningas, sako, buvo ir Senvagėje: „Pirmame kėlinyje nelabai pasiteisino mūsų taktika. Greitai prasileidome, teko persigrupuoti ir vytis. Bet antrame greitas mūsų įvartis pridėjo ir noro, ir pasitikėjimo. Lygiosios prieš stiprų varžovą nėra blogai. Juolab žengiame be pralaimėjimų.“

Atsitiesti Medžiams padėjo didesnis keitimų kiekis. Tai suteikė galimybę palaikyti šviežumą aikštėje, o turnyro lentelėje – intrigą.

 

AFK – Elektrėnų Versmė 0:2 (0:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
18' Audrius Plytnikas 0:1
21' Audrius Plytnikas 0:2

Trečiadienio vakaro dvikovą Senvagės stadione Elektrėnų komanda pradėjo uraganiniu puolimu ir kūrė progas. Įvarčių ilgai laukti nereikėjo. Kėlinio viduryje dubliu pasižymėjo Audrius Plytnikas. Pirmą įvartį pelnė po kampinio, o antrą – gražiu tolimu smūgiu.

„Manau, varžovai sutiks, kad pirmame kėlinyje galėjome užbaigti rungtynes. Pelnėme du įvarčius, bet neišnaudojome dar trijų šimtaprocenčių progų“, – tvirtino Versmės treneris Romas Ščiuka.

Antrame kėlinyje AFK turėjo iniciatyvą, tačiau Versmės išpuoliai buvo staigesni ir aštresni. Pasižymėti daugiau nepavyko niekam, nors kova buvo atkakli iki pat finalinio švilpuko.

„Apart kelių tolimų smūgių, antrame kėlinyje varžovams nieko pavojingo sukurti neleidome, – sakė R. Ščiuka. – Patys vėl neišnaudojome kelių idealių progų, bet svarbiausia pasiekta pergalė. Sunkus ir kovingas mačas, kaip ir visi žaidžiant prieš AFK. Ačiū AFK už kovą, visada smagu su jais susitikti.“

AFK atstovas Darius Navikas sako, kad teko grumtis su solidžia komanda: „Versmė gerai subalansuota komanda, sužaidė solidžiai – įmušė du gražius įvarčius, o mums gausiai pasidavus į puolimą, turėjo dar kelias progas. Savo gynybos viduryje jie taip pat nedarė klaidų.“

D. Navikas teigė, kad ankstesnė pergalė prieš Aktą išvargta žaidžiant „viena koja“ atsipalaidavus, o šį kartą komanda buvo pilnai susikaupusi.

„Tik problema ta, kad darėme daug klaidų kontroliuodami kamuolį, dėl ko „atsivežėme“ kelis momentus prie savų vartų. Dėl to atsirado chaosėlis ir varžovai pasinaudoję tuo, įmušė du įvarčius rungtynių pradžioje. Nors vėliau perėmėme iniciatyvą (arba Versmė labiau atsitraukė), teisybės dėlei reikia pasakyti, kad daug progų ir nesukūrėme. Galbūt šlapia ir „greita“ aikštės danga lėmė tas klaidas, galbūt pagrindinių žaidėjų treniruočių stygius“, – svarstė AFK atstovas.

Nors III lygos pirmenybėse paskelbta pertrauka iki rugpjūčio 9-osios, AFK ateinantį sekmadienį sužais atidėtas rungtynes su Vova.

„Dabar daug kam vasara, o ne futbolas galvose, todėl pertraukėlė bus naudinga. Tikimės, rugpjūtį rinksimės geriau į treniruotes ir žaidybinio broko liks mažiau“, – vylėsi D. Navikas.