VRFS III lyga: Čempionų autoritetas Medžiams įspūdžio nepadarė (2 turo apžvalga) Visos

 

Praėjusiais metais Navigatoriai III lygos nugalėtojų titulą užsitikrino 18 ture, kai dar nebuvo patyrę nė vieno pralaimėjimo. Tiesa, sezono pabaigti be nesėkmių jiems taip ir nepavyko.

Šiemet pirmasis pralaimėjimas lygos favoritus aplankė jau antrame ture – juos patiesė autoritetų nepaisantys FK Medžiai.

Iš viso antrame ture praėjusį savaitgalį įvyko penki mačai. Naujosios Vilnios Granitas ir VJFK Trakai savo rungtynes sutarė sužaisti birželio 26 dieną.

 

Kaišiadorių Baltai – FKK Spartakas 3:2 (1:0)
Žiežmarių stadionas. Teisėjas – A. Dapkus.
16' Gvidas Juška 1:0
50' Gvidas Juška 2:0
73' Ignas Špakauskas 3:0
78' Tomas Bielickas 3:1
83' Tomas Bielickas 3:2

Šeštadienio pavakare Žiežmariuose susitiko dvi komandos, pastaruoju metu įsisukusios į varžybų maratoną ir sėkmingai kovojančios LFF Taurės turnyre. Vos per savaitę Lietuviškoje taurėje Baltai eliminavo Kuršėnų Ventą (3:1) ir Kelmės FK (3:2); FKK Spartakas – Top Kickers (4:3) ir Klaipėdos Sendvarį (4:1).

Belaukiant šešioliktfinalio burtų, abi ekipos susikovė Žiežmariuose. Čia rezultatyviame mače sėkmė lydėjo Baltus – 3:2.

Esant tokiam rungtynių grafikui ir krūviui, nuovargio faktorius gali tapti svarbiu veiksniu. Juolab FKK Spartakas į šias rungtynes atvyko tik su trimis keitimais. Tačiau ne tai, pasak svečių, reikėtų akcentuoti.

„Trumpas suolas ir įtemptas grafikas netapo pralaimėjimo priežastimi. Pralaimėjimą lėmė trys grubios klaidos ginantis. Suklydome visa komanda. Labai retos, vaikiškos ir net kvailos klaidos. Net nežinau kaip dar apibūdinti komandos veiksmus tose situacijose“, – pareiškė FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas, paprastai nuo aštresnės kritikos savo komandos atžvilgiu susilaikantis.

„Varžovai apskritai net nebandė kažko kurti. Tiesiog spirdavo kamuolį į priekį ir laukdavo, kol jis atsimuš į kokį kupstą ir taip suklaidins mūsiškius, – tęsė jis. – Labai skaudus pralaimėjimas. Tačiau turime jį priimti ir susitaikyti su tuo.“

Baltus į priekį šiame mače išvedė Gvidas Juška, o antro kėlinio pradžioje jis padvigubino persvarą iš karto po vartininko Egidijaus Žagaro rezultatyvaus perdavimo. 73 min. eiline ukmergiškių klaida pasinaudojo Ignas Špakauskas – jis pabėgo nuo gynėjų ir įmušė trečią šeimininkų įvartį.

FKK Spartakas rankų nenuleido ir pabandė sugrįžti į rungtynes. Du jų snaiperio Tomo Bielicko įvarčiai atgaivino intrigą, tačiau atkovoti to, kas buvo prarasta, svečių komandai jau nepavyko.

Sėkmingas Baltų žaidimas sezono pradžioje gali šiek tiek stebinti prisiminus, kad jų komanda lauko sezoną pasitiko be jokio pasiruošimo, tiesiai po salės futbolo batalijų.

„Pradžia rezultatyvi, nemažai įmušame, tačiau ir nemažai praleidžiame. Gerą žaidimą demonstruoja G. Juška ir I. Špakauskas, jie kelia daug pavojaus varžovų gynybai, – pasakojo Baltų atstovas Andrius Jankauskas. – Optimalios sudėties dar nebuvome surinkę. Visgi turime 4 atsarginius žaidėjus ir galime leisti pailsėti lyderiams. Nuotaikos darbinės ir tai džiugina.“

„Be abejo, mes turime pasveikinti Baltų žaidėjus, kurie puikiai pasinaudojo mūsų klaidomis ir pasirinko teisingą taktiką“, – pridūrė I. Krasinas.

 

Ozas – Elektrėnų Versmė 1:1 (0:0)
Širvintų stadionas. Teisėjas – D. Petraška.
51' Benas Buzevičius 0:1
75' Gediminas Skrockas 1:1

Pirmame ture Versmė buvo arti taškų rungtynėse su Navigatoriais, o antrame nuskausmino kitą pretendentą į titulą.

Mačas Širvintų miesto stadione prasidėjo aktyviai ir be didesnės žvalgybos, vyravo atviras futbolas. Pirmame kėlinyje aštresni buvo Versmės išpuoliai, bet pasižymėti nepavyko nei jiems, nei šeimininkams.

Visgi antro pradžioje elektrėniškiai atsidūrė priekyje – smūgiu nuo baudos aikštelės linijos pasižymėjo jų kapitonas Benas Buzevičius.

Šis įvartis vaizdo aikštėje nekeitė – abi komandos toliau aktyviai ieškojo kelių prie varžovų vartų ir kūrė progas. 75 min. Ozui pavyko išlyginti rezultatą po Gedimino Skrocko tikslaus smūgio.

Nepaisant abipusių progų ir pusprogių, rungtynės taip ir baigėsi lygiosiomis 1:1.

„Sakyčiau, mes labiau tą tašką iškovojome nei praradome du. Bet rezultatas dėsningas“, – teigė G. Skrockas.

„Iš dalies sutikčiau, kad praradome du taškus. Nors buvo keli epizodai, kai fortūna padėjo mums. Ypač prie rezultato 1:0 mūsų naudai“, – savo vertinimą pateikė Versmės vadovas Romas Ščiuka.

Abu pašnekovai sutiko, kad pirmas kėlinys priklausė Versmės komandai. Tačiau neišnaudotos progos lėmė, kad vėliau jiems teko kovoti dėl taško. Tuo metu Ozas pirmame kėlinyje atrodė labai nykiai, pastebimiausias žaidėjas buvo jų vartininkas ir tik po pertraukos oranžiniai ėmė žaisti aktyviau, agresyviau, išnaudojo visą aikštės plotą.

R. Ščiuka atvirai prisipažino, kad Ozas jo nesužavėjo: „Varžovai neatrodė kaip komanda, kuri šioje lygoje nuolatos kovoja dėl titulų. Jei lygintume su Navigatoriais – jų žaidime nieko įspūdingo. Keista, kad Navigatoriai abejose taurėse nesugebėjo jų įveikti užtikrintai.“

O apie saviškių progresą Versmės vadovas kalbėjo optimistiškai: „Mūsų žaidimas gerėja ir jau kitame ture galime tikėtis pergalės“.

Tuo neabejojo ir G. Skrockas: „Versmė labai smagiai pasistiprinusi komanda, vidurio saugai kardinaliai pakeitė jų žaidimą į gerąją pusę. Jei ir toliau rinksis visa sudėtimi, neabejoju, kad Top–5 šita komanda tikrai bus.“

 

SK Nemenčinė–Hegvita – Aktas 1:3 (0:2)
Nemenčinės gimnazijos stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
27' Andžejus Romeiko (iš 11 m) 0:1
31' Juozas Dūdėnas 0:2
55' Andžejus Romeiko 0:3
58' Ibrahim Hasgenc 1:3

Sezoną skaičiais 0:5 pradėję Akto geniai atsitiesė greitai ir Nemenčinėje iškovojo labai reikalingą pergalę.

Į šį mačą mėlynai–geltoni pažiūrėjo rimtai bei susirinko beveik dviem sudėtimis – turėjo net 10 keitimų.

Ir nors Aktas nesužaidus nė valandos pirmavo 3:0, taip praktiškai nulemdamas dvikovos baigtį, nereikėtų manyti, kad sekmadienį jiems Nemenčinėje buvo lengvas pasivaikščiojimas.

„Nemenčinė žaidė gerai. Jie netgi buvo geresnė to mačo komanda. Turėjo sočiai momentų mums prištampuoti panašią įvarčių porciją, kaip Ozas pirmame ture. Tokiu atveju sakome, kad svarbiausia yra trys taškai“, – teigė Akto atstovas Tomašas Labul, kurio komanda visus tris įvarčius pelnė po standartinių situacijų.

„Meistriškumu vargu ar nusileidome Aktui, bet neišnaudojome aibės progų“, – kalbėjo SK Nemenčinės atstovas Gediminas Janavičius, suabejojęs teisėjų sprendimų pagrįstumu skiriant standartines situacijas, po kurių krito įvarčiai.

Jei būtų renkamas rungtynių MVP, šis prizas sekmadienį neabejotinai būtų tekęs Akto vartų sargui Arijui Skaržauskui. Tik jo dėka komanda į Vilnių grįžo su trimis taškais.

„Arijus rodė stebuklus. Nuo pirmų minučių pagavo žaidimo ritmą ir sužaidė be klaidų“, – kolegą gyrė T. Labul.

„Akto vartininkas vertas atskiro paminėjimo. Tai buvo jo diena. Traukė viską – kas įmanoma, ir kas neįmanoma“, – stebėjosi G. Janavičius.

Po dviejų turų Nemenčinės sąskaitoje lieka, kaip Julius Kvedaras pasakytų, „apvalas nulis“, tačiau naujokų komanda savo solidžiu žaidimu ir kovingumu įrodė, kad bus konkurencingi varžovai visiems. Reikia tik ir toliau į rungtynes rinktis pilna sudėtimi.

Tuo metu Akto senbuvis T. Labul dabartinę komandos būseną ir formą palygino su kopimu į kalną.

„Šiuo metu esame toli nuo optimalios savo formos. Fizinė būklė ir susižaidimas – sudėtingas klausimas. Normalaus pasiruošimo neturėjome, tik dvejas draugiškas rungtynes, todėl dabar tai atsiliepia aikštėje. Taigi, lipame į kalną ir noriu tikėti, kad per artimiausius 3–4 turus pavyks į jį įlipti. Antraip lauktų sudėtingas sezonas“, – nerimavo jis.

 

Advoco–A komanda – AFK 1:0 (1:0)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas – I. Kaprašovas.
18' Nikita Juščenko 1:0

Nors šiame mače pavojingų momentų netrūko, rezultatą nulėmė vienintelis Advoco naujoko Nikitos Juščenkos įvartis pirmo kėlinio viduryje, įmuštas po standartinės situacijos.

Fabijoniškėse iniciatyva daugmaž priklausė AFK komandai, tačiau ir jie žaidė ramiai, inteligentiškai, leido advokatams palaikyti kamuolį, stipriai jų nespaudė. Paskutinėmis minutėmis abi komandos apsikeitė šimtaprocentinėmis progomis, bet rezultatas nepakito.

O kovingas rungtynes vainikavo abipusis emocijų protrūkis bei apsistumdymas joms pasibaigus, dėl ko teisėjui teko apdovanoti kelis aktyviausius žaidėjus geltonomis kortelėmis.

Advoco atstovai, suprantama, liko patenkinti tokia sezono pradžia: „Nors klaidų dar pasitaiko, tačiau smagu žiūrėti į komandą, kuri žaidžia kaip vienas kumštis. Kiekvienas žaidėjas atsidavė maksimaliai, o kaip taisyklė, jeigu dedi daug pastangų – ateina ir rezultatai!“

Gediminui Sinkevičiui iš AFK teko apgailestauti dėl neišnaudotų progų ir fortūnos stokos. Realizacija iš tiesų kol kas kiša koją AFK – per dvejas rungtynes jie kamuoliui kelią į varžovų vartus surado tik vieną kartą.

„Buvo labai kovingos rungtynės, per kurias vyrai atidavė visas jėgas, bet vien to pergalei pasiekti neužteko. Praradome taškus, darysime išvadas, sezonas tik prasideda. Sveikinimai A komandai toliau pergalingai tęsiant žygį III lygoje“, – apibendrino G. Sinkevičius.

Artūras Krasnoložskis iš Advoco gyrė komandos darbą ginantis: „Norėčiau išskirti gynybos grandį bei vartininką, kurie žaidė labai užtikrintai ir neleido varžovams įmušti. Visus tris įvarčius šį sezoną pelnėme galva po standartinių padėčių. Taigi, pats laikas pradėti mušti ir koja.“

Advoco startas III lygoje – bene tobulas. 6 taškai iš 6 galimų. Tiesa, advokatai kol kas „ima“ sau įkandamus varžovus – pirmame ture nugalėjo VJFK Trakus, o dabar – AFK.

„Turbūt turėčiau sakyti, kad tai fantastiška pradžia, tačiau žinome, kad su kiekvienomis rungtynėmis bus vis sunkiau ir sunkiau. Dabar esame pergalių kelyje, bet niekas nežino, kokia situacija bus po 5 ar 7 turo, arba po pirmo rato, – padebesiais neskrajojo Artūras. – Neatskleisiu paslapties pasakydamas, kad mėgėjų futbole svarbiausias dalykas yra komandos požiūris ir susirinkimas. Abejose rungtynėse turėjome daug keitimų, tai leido palaikyti didelį tempą ir suteikti lyderiams poilsio pertraukėlių.“

 

Navigatoriai – FK Medžiai 0:1 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – R. Valikonis.
84' Justinas Baltrimavičius 0:1

Kiekvienas Navigatorių kluptelėjimas, o ypač pralaimėjimas, tampa ir taps reikšmingu III lygos turo įvykiu. Ir tai suprantama, nes komanda su tokia sudėtimi, atrodo, turėtų nunešti visus varžovus. Bet kol kas nenuneša.

Ankstesniuose Navigų mačuose tribūnose buvo galima išvysti delegatus iš FK Medžių komandos. Akivaizdu, kad žvalgyba pasiteisino.

„Šiemet mačiau visas Navigatorių oficialias rungtynes. Jų komanda dar nerodo to lygio, kuriuo pernai daužė visus varžovus. Suprantama, dar tik sezono pradžia. Bet jie vis tiek lieka pagrindiniais pretendentais į auksą“, – teigė Medžių treneris Paulius Glosas.

Saviškiams už solidų pasirodymą pirmadienį jis gero žodžio netaupė: „Mano vyrai verti aukščiausio įvertinimo, nes aikštėje jautėsi maksimalus atsidavimas ir noras kovoti dėl taškų. Antrame kėlinyje pajautėme, kad galime ir laimėti rungtynes.“

Kantriai siekę pergalės, ją išplėšė po išpuolio 84 min. Justinas Baltrimavičius aikštėje buvo pasirodęs tik keliolika sekundžių, kai atsidūrė gerai suregztos atakos smaigalyje ir pasinaudojęs varžovo gynėjo klaida, nukreipė kamuolį į vartus.

„Gynyboje „išstovėjome ant 0“ prieš komandą, kuri visiems paprastai muša po 3 ir daugiau įvarčių. Kantriai, sukandę dantis laikėmės žaidimo plano. Viso to rezultatas – pergalė, kuri daug kam netikėta“, – džiaugėsi P. Glosas.

O Navigatorių sezono startas yra toks, koks yra: pralaimėjimas taurės pirmame etape Granitui, išvargta pergalė lygoje prieš Elektrėnus ir Medžių vožtas antausis.

„Sunku pasakyti, kodėl taip yra. Galbūt mes patys iš savęs per daug tikimės. Realiai, tai nieko čia tokio nenutiko – tiesiog pralaimėjome. Viena klaida nulėmė rungtynių baigtį, nors mes patys kažko ypatingo nesukūrėme ir turbūt lygiosios būtų dėsningesnis rezultatas“, – svarstė Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis.

Lemtingą klaidą Navigatoriai padarė likus žaisti 6 minutes ir laiko jai ištaisyti buvo nedaug.

Kaip ten bebūtų, Kęstas tragedijos dėl šio pralaimėjimo nedaro: „Vyrams trūksta ugnelės, kai kuriems – gal ir motyvacijos šiek tiek. Sezonas tik prasidėjo ir tebūnie jis įdomus visoms komandoms.“

Šias įsimintinas rungtynes aplankė bei svarbiausius įvykius fiksavo ir VRFS operatorius, ir fotografas.

Trečiasis turas (gegužės 12–13 d.)

Ozas – FK Medžiai. Sekmadienis, 15.00, Senvagės stadionas. „Galime žaisti daug geriau. Tikiuosi, kad toks pirmas kėlinio, koks buvo mače su Versme, nepasikartos“, – sakė Ozo atstovai po praėjusio turo. Jei vėl pasikartotų – taškų praradimas būtų praktiškai užprogramuotas. Tačiau ir taip kautis prieš puikiai sezoną pradėjusius Medžius bus labai sunku. Labai. Prognozė: trečios iš eilės tarpusavio lygiosios – 1:1.

Aktas – Advoco–A komanda. Sekmadienis, 16.45, Senvagės stadionas. Iš karto po pirmo mačo, Senvagės dangą svilins šios komandos. Advoco III lygoje debiutavo labai gerai ir tas startas gali būti dar geresnis. Žaisti prieš Aktą dabar palankiau, nei pavyzdžiui birželį, kai jie jau bus įsibėgėję. Iš Nemenčinės geniai pergalę parsivežė daugiausiai vartininko dėka, o SFL taurėje buvo išmesti Salininkų. Tad Advoco atsiveria gera proga tęsti savo seriją. Prognozė: 2:2.

AFK – VJFK Trakai. Sekmadienis, 18.30, Senvagės stadionas. Sekmadieninį III lygos maratoną Senvagėje pabaigs puolime stringantys AFK ir praėjusią savaitę ilsėjęsi Trakai. Trečias kartas nemeluoja, todėl AFK puolėjai pagaliau turėtų pratrūkti. Prognozė: 3:1.

Elektrėnų Versmė – SK Nemenčinė–Hegvita. Pirmadienis, 20.15, Kauno NFA stadionas. Versmė pirmą kartą namų rungtynes sužais Kaune. Čia sutiko atvykti Nemenčinės komanda. Jei viskas vyks pagal pirmuose dviejuose turuose išryškėjusias tendencijas, šeimininkai turėtų nesunkiai pasiekti pirmą pergalę. Prognozė: 4:1.

FK Navigatoriai – FKK Spartakas. Pirmadienis, 20.20, Senvagės stadionas. Kiekviena Navigų ir Spartako akistata pasižymi unikalia istorija. Komandos tikrai nepamiršo dvejų metų senumo susitikimo toje pačioje Senvagėje, kai Spartakas pirmaudamas 3:0, per paskutines 20 minučių leido varžovams išlyginti rezultatą. Panašaus scenarijaus tikėtis nerealu, ypač kai po daugybės kliurkų Žiežmariuose Spartakas šį kartą tikrai žais atsakingiau. Prognozė: 1:0.

Granitas – Kaišiadorių Baltai. Pirmadienis, 21.30, Fanų stadionas. Granitas – vienintelė įvarčio dar neįmušusi lygos komanda, bet ir žaidusi tik 1 kartą. Pirmadienį šansų jie tikrai turės, nes Baltai per 4 oficialius šio sezono mačus praleido jau 8 įvarčius. Tiesa, įmušė 11 ir granitiečiai turėtų į tai atkreipti dėmesį. Prognozė: 2:1.