VRFS III lyga: Granito žingsnelis ir pusmetį laukta Geležinio Vilko šventė Visos

III lygos 19-ame ture komandos prapliupo įvarčiais – per 4 susitikimus atlikti net 24 tikslūs smūgiai arba vidutiniškai po 6 kiekviename iš jų.

Granitas svarbiame mače dar kartą palaužė Širvintų VGTU-Vilkus ir susigrąžino vienvaldžių lyderių poziciją. Kovoje dėl titulo – vėl viskas jų rankose. Medžiai turėjo pasinervinti kovoje su Ataka, Tera patyrė fiasko Trakuose, o Geležinis Vilkas pagaliau galėjo švęsti ilgai lauktą pergalę.

FK Granitas – Širvintos/VGTU-Vilkai 2:1 (1:0)
BFA maniežas. Teisėjas – J. Paškovskis.
23' Tomas Petkevičius 1:0
72' Vadim Ivaško 2:0
86' Vydmantas Kuzmickas 2:1

Vėlų praėjusio penktadienio vakarą III lygos lyderiai susikibo po BFA arenos kupolu. Nepaisant vėlyvo rungtynių meto (apie 22 val.), abi komandos išrikiavo geriausias sudėtis. Ilgas Širvintų atsarginių suolelis nestebina nieko, o štai Granitas turėjo netgi tris keitimus. Kas, pasak komandos vadovo Jevgenijaus Rybakovo, jų masteliais yra labai daug.

Širvintiškiai žaidė drąsiai, pirmu numeriu ir bandė dominuoti, tačiau pirmi praleido įvartį pirmo kėlinio viduryje.

Po praleisto įvarčio VGTU-Vilkai dar labiau perėmė iniciatyvą į savo rankas ir kojas, tačiau jų atakų užbaigimas buvo labai prastas. Tuo metu Granitas ramiai atsimušinėjo, nors keliuose epizoduose juos gelbėjo vartininko Karolio Makevičiaus meistriškumas.

Kai 72 min. įmušė Vadimas Ivaško, tapo aišku, kad pergalės čempionai nepaleis. Rungtynių pabaigoje Vydmantas Kuzmickas buvo įžiebęs svečiams viltį (2:1), bet laiko buvo likę per mažai.

VGTU-Vilkams po pralaimėjimo buvo apmaudu. Haroldo Kerušausko manymu, jie privalėjo tas rungtynes laimėti. Bent jau lygiosios būtų teisingesnis rezultatas. Mat Širvintų komanda žaidė pirmu numeriu ir sukūrė daugiau progų, bet nė viena nepasinaudojo, o Granito meistriškumas vėl paliko juos be taškų.

„Iš tikrųjų, Širvintos žaidė visai neblogai ir porą kartų galėjo įmušti, – pripažino J. Rybakovas. – Bet ir mes turėjome progų padidinti rezultatą dar pirmame kėlinyje. Kalbant apie kamuolio kontrolę, tai mums po įmušto įvarčio nelabai tos kontrolės reikėjo, todėl ją perleidome varžovams. Apskritai, tai buvo lygių komandų dvikova ir nepasakyčiau, kad kažkuri turėjo ryškų pranašumą.“

VGTU-Vilkų treneris Deividas Maciulevičius pralaimėjimo priežastis aiškino taip: „Turėjome keletą gerų momentų, bet realizacija ir sėkmė buvo ne mūsų pusėje. Pabudome tik rungtynėms einant į pabaigą. Kai kuriems žaidėjams trūko energijos ir noro pirmoje rungtynių dalyje, dėl to turiu prisiimti asmeninę atsakomybę, nes neradau reikiamų žodžių žaidėjus įkvėpti ir padėti suprasti, kokios svarbos tai rungtynės. Granitas – gera ir patyrusi komanda. Dažniausiai su jais žaidžiant būna didelės svarbos rungtynės, o jie tokias moka sužaisti geriau.“

Per tris sezonus III lygoje Granitas nugalėjo širvintiškius visus penkis kartus – Vilkams svarbiose rungtynėse nesiseka įkąsti šiems varžovams.

„Apie tą nelemtą statistiką mes žinojome, – tęsė D. Maciulevičius. – Akcentavome tai prieš rungtynes, norėjome seriją nutraukti, bet nepavyko. Noriu tarti didelį ačiū mūsų klubo draugams ir sirgaliams, kurių vėlyvą vakarą palaikyti mūsų susirinko daug. Gaila, kad juos nuvylėme.“

Savo ruožtu J. Rybakovas visiškai nenori sureikšminti fakto, kad VGTU-Vilkus nugalėjo penktą kartą iš eilės. „Nekaifuoja“ ir dėl šeštos iš eilės pergalės III lygos pirmenybėse.

„Manau, kad mėgėjų futbole nėra prasmės ieškoti panašių išvedžiojimų, paralelių ir daryti toli siekiančias išvadas. Parankus neparankus – žaidžiame ir tiek. Širvintoms, matyt, kažko trūksta, o ko trūksta – aš nežinau. Nesureikšminu tokių serijų. Visada einame į aikštę galvodami apie pergalę, ne apie serijas“, – sakė J. Rybakovas.

Vis tik VGTU-Vilkai turės galimybę pakeisti nepalankių tarpusavio rungtynių su Granitu statistiką – abi komandos netrukus susitiks „Vilnius 700“ taurės ketvirtfinalyje.

FC Vova – Geležinis Vilkas 3:5 (1:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – G. Macevičius.
19' Matas Kirkutėnas (iš 11 m) 0:1
32' Stanley Chinonso Uzoigwe 1:1
50' Stanley Chinonso Uzoigwe 2:1
51' Stanley Chinonso Uzoigwe 3:1
58' Ernest Usifo (iš 11 m) 3:2
60' Matas Kirkutėnas 3:3
64' Edvinas Lašinskas 3:4
85' Gustas Viganauskas 3:5

Jei kažką darai teisingai ir esi kantrus – už tai bus atlyginta. Ko jau ko, bet kantrybės Geležinio Vilko komandai šiemet netrūko. Debiutavę III lygoje dramatišku pralaimėjimu Trakams (1:2) jie beveik pusmetį turėjo laukti pirmosios savo pergalės. Iki praėjusio sekmadienio surinko 15 pralaimėjimų sekinančią seriją.

Bet Senvagės stadione paaiškėjo, kad Geležinis Vilkas negali pralaimėti 16 kartų iš eilės!

Šios pergalės jie nusipelnė, nes aikštėje buvo pranašesni už varžovus ir žaidė geresnį futbolą. Nors susirinko ne idealiai, nekreipė dėmesio į aplinkybes, į turnyro lentelę ir bandė dominuoti. Įvarčius mušti autsaideriai moka, bet duobę jiems rausdavo apverktina gynyba. Šį kartą puolimas įveikė gynybą.

Mačo svečiams įspūdžio nė kiek nepadarė Stanley Chinonso Uzoigwe „hat-trickas“, po kurio FC Vova antro kėlinio pradžioje pirmavo 3:1. Vilkai laikėsi savo ir nubaudė oponentus keturiais įvarčiais be atsako.

„Nepaisant nesėkmių, komanda nestokojo noro. Jau prieš tai buvusiose rungtynėse su Navigatoriais matėsi potencialas puolime, bet buvo kiaura gynyba. Dabar teko silpnesnis varžovas ir, matyt, prasčiau susirinkęs. Tad pasisekė“, – komentavo Geležinio Vilko treneris Šarūnas Beivydas.

Vien šituo apsiriboti jie nežada ir per likusias rungtynes su AFK, VGTU-Vilkais ir Ataka turi planų pasididinti taškų sąskaitą.

„Sieksime kuo geriau susirinkti į kitas rungtynes, suburti stipriausią sudėtį. Jei neprarasime noro ir geros nuotaikos, gal pasiseks ir daugiau taškų prisirinkti“, – svarstė Š. Beivydas.

VJFK Trakai – FK Tera 5:2 (1:2)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
12' Modestas Graliauskas 1:0
20' Viačeslav Trušakov 1:1
30' Oleksijus Mazurenko 1:2
51' Mantas Leonavičius (iš 11 m) 2:2
60' Kevinas Lukaševič 3:2
65' Kevinas Lukaševič 4:2
84' Modestas Graliauskas 5:2

Kai susitinka Trakų ir Teros komandos, sproginėja įvarčių fejerverkai. Per pastaruosius 3 metus šių komandų dvikovose nebuvo įmušta mažiau, nei 4 įvarčių. O sekmadienį sproginėjo ir emocinės iškrovos.

Šias rungtynes galima skirti į dvi dalis: maždaug iki 35 minutės ir tai, kas buvo po jos.

Pirmoje dalyje Tera atrodė geresne komanda aikštėje, turėjo iniciatyvą ir pelnytai pirmavo rezultatu 2:1.

Bet tada neišlaikė Teros žaidėjo Simono Laužiko nervai. Stabdydamas Trakų išpuolį, jis „nupjovė“ varžovą, o netrukus panoro su juo rimčiau pasiaiškinti santykius. Teisėjas emocingąjį prasižengėlį iš karto išsiuntė iš aikštės.

„Pirmi praleidome, tačiau įmušėme du atgal, turėjome daugiau progų, viskas ėjosi neblogai ir atrodė, kad valdome rungtynes, – prisiminė Teros žaidėjas Vytautas Velička. – Bet tuomet ta raudona kortelė. Jei tai būtų tik pražanga – gautų geltoną kortelę ir viskas. Tačiau jis nesusitvardė ir buvo pašalintas. Labai gaila, nes viskas iki to epizodo ėjosi gerai.“

Antras kėlinys priklausė Trakams, kurie įgiję kiekybinį pranašumą, per pertrauką nusiramino, aptarė žaidimo planą ir grįžo į aikštę su intencija nukauti varžovus.

51 min. Mantas Leonavičius realizavo 11 m baudinį, skirtą už žaidimą ranka.

Tuomet Tera mėgino gintis žema gynybos linija, tačiau 60 min. Kevinas Lukaševič paleido keistą, bet tikslų parašiutą į varžovų vartus, kai vartininkas kažkodėl bandė kamuolį atmušti kojomis. Ir Tera palaipsniui pakriko. Tuo metu įsijautę Trakai smaginosi toliau ir savo persvarą pavertė triuškinama – 5:2.

Trakų komandos treneris Vidmantas Zagurskas akcentavo, kad persilaužimą nulėmė kaip niekad gausūs keitimai: „Tokio ilgo atsarginių suolo neturėjome nė vienose šio sezono rungtynėse. Visi, pasirodę aikštėje, buvo verti pagrindinės sudėties. Labai gerai sužaidėme antrame kėlinyje, kai varžovai buvo mažumoje. Šie faktoriai ir nulėmė mūsų pergalę prieš gero lygio komandą.“

V. Velička pripažino, kad trečiasis jų praleistas įvartis Trakuose buvo kertinis: „Po trečio įvarčio mes pralaimėjome. Žaisti mažumoje sunku. Nors negalima kaltinti vien tik raudonos kortelės, bet po trečio įvarčio epizodo palūžome ir nesugebėjome gintis mažumoje.

Vėliau dar bandėme kabintis, rizikuoti ir turėjome progą, bet neįmušėme, o po to vėl patys prasileidome. Trakai žaidė gerai ir drausmingai. Bet aš manau, kad jei ne tas pašalinimas – rezultatas tikrai būtų kitoks.“

FK Medžiai – FK Ataka 4:2 (1:2)
20' Arnas Levonauskas 0:1
26' Rimvydas Strazdas 1:1
39' Dovydas Lučiūnas 1:2
61' Justinas Baltrimavičius 2:2
73' Adomas Antanavičius 3:2
78' Justinas Baltrimavičius 4:2

Kaip viešai deklaravo FK Atakos vadovai – jie šį sezoną jau nekovoja dėl nieko, turi problemų dėl susirinkimo ir tiesiog laisvu pagreičiu užbaiginėja pirmenybes bei integruoja į komandą jaunimą.

Tačiau sekmadienį Ataka susirinko kaip reta gausiai – jei tikėti oficialiu protokolu, turėjo net 8 keitimus. Ir Medžiams pasiūlė labai rimtą kovą, du kartus pirmaudami rungtynėse.

„Pastebiu tendenciją, kad prieš mus žaisdamos dauguma komandų susirenka. Nežinau, ar tai sutapimas, bet varžovai išstato geras sudėtis ir kovoja“, – svarstė Medžių treneris Paulius Glosas.

Anot jo, Medžiai sužaidė prastas rungtynes. Žemiau savo galimybių ribos. Daug klydo perduodami kamuolį ir pridarė klaidų, po kurių eilinį kartą „atsivežė“ įvarčių.

„Šitas dalykas kelia nerimo, – pripažino Paulius. – Gynyba nežaidžia tobulai. Gerai, kad puolimas nestabdo. Kol kas važiuojame su tuo, kad įmušame daugiau už varžovus. Rungtynėse su Ataka nebuvo jokio atsipalaidavimo ar nenusiteikimo ženklų. Labiau kalbėčiau apie nervinę įtampą, kuomet reikia laimėti visas rungtynes, tuomet atsiranda ir susikaustymas, klaidos.“

Į pertrauką Medžiai išėjo atsilikdami 1:2. Tuomet atliko perstumdymus ir save ramino, kad prieš akis dar – 45 minutes, per kurias viską galima pakeisti.

Kebliu momentu komandą truktelėjo kapitonas Justinas Baltrimavičius. Jis išlygino rezultatą 61 min., ir tuomet įvyko persilaužimas. Netrukus įmušė Adomas Antanavičius, dar vieną įvartį pridėjo kapitonas ir Medžiai nugalėjo 4:2.

III lygoje Medžiai iškovojo 9-ą pergalę iš eilės ir tęsia Granito persekiojimą.

„Nors ir atsilikome nuo Atakos, panikos ar pasimetimo nebuvo. Žinojome, kad prieš akis visas kėlinys. Padarėme reikiamas korekcijas ir tai pasiteisino. Toliau viskas mūsų rankose – reikia laimėti visas likusias rungtynes, nors lengvų jau nėra ir nebus. Aš tikiu savo komanda. Ji gali daug, jei žaidėjai susitvarkys su savo galvomis ir įtampa“, – neabejojo P. Glosas.

20 turas (spalio 8 d.)

Širvintos/VGTU-Vilkai – FK Navigatoriai

Sekmadienis, 12:00, Širvintų stadionas.

I ratas. Pavasario rato pabaigtuvėse Navigatoriai jau buvo įklimpę į pralaimėjimų pelkę, tačiau Senvagėje sugebėjo duoti rimtą kovą svečiams iš Širvintų. Jie du kartus pirmavo, o VGTU-Vilkai sugebėjo išplėšti sunkią pergalę 3:2 po Vydmanto Kuzmicko ir Igno Makarausko svarbių įvarčių per paskutinį rungtynių pusvalandį.

Tema. Pralaimėjimas Granitui nuvylė VGTU-Vilkų komandą, bet nesužlugdė ambicijų kovoti dėl pirmosios vietos, nors dabar reikės ir varžovų pagalbos. Vis tik pirmiausiai reikia atlikti savo darbus. Širvintiškiai pradeda trijų mačų namie seriją su Navigatoriais, AFK ir Geležiniu Vilku – visose reikalingos pergalės. Taigi, dėl motyvacijos klausimų nekyla.

Prognozė. Didesnė intriga, kiek Navigatorių sekmadienio rytą atsispirs pagundai likti namie ir prisivers važiuoti 50 km už Vilniaus žaisti jiems nelabai reikšmingų rungtynių su pretendentais į medalius. 5:2.

VJFK Trakai – FK Medžiai

Sekmadienis, 14:15, Trakų naujas stadionas.

I ratas. Liepos mėnesio pradžioje Medžiai tapo pirma komanda, kuri šį sezoną atskaitė Trakams penkis įvarčius. Rungtynės Senvagėje priminė formalumą: per dvidešimt minučių krito du įvarčiai, per kėlinį trys, o dvikovą Medžiai pabaigė su akivaizdžia persvara 5:0.

Tema. Reikėjo tik sugrįžimo į namų stadioną ir Trakų komanda atkuto bei motyvavosi. Buvo niekinis pasirodymas su AFK, bet po jo treneris pabarė komandą ir jie pakeitė požiūrį. Trakiškiai kandžiojosi su Granitu (1:3) ir uždominavo Terą (5:2), tai kodėl nepatampius nervų Medžiams?

Prognozė. Nuo birželio taškų neprarandantys Medžiai pastaruoju metu turi ligą praleisti bent po įvartį nuo bet kokio varžovo. Veikiausiai praleis ir Trakuose, bet po to varžovus pasiųs į nokautą – 1:5.

FC Vova – Granitas

Sekmadienis, 18:00, Pilaitės stadionas.

I ratas. Po pergalės prieš VGTU-Vilkus Granitas susigrąžino vienvaldžio lyderio statusą. Paskutinės savaitės bus karštos, artėja galbūt lemiama dvikova su Medžiais. Bet prieš ją dar reikia nugalėti FC Vovą. Varžovas nerimtas? Rimtas, nes liepą Senvagėje sugebėjo sensacingai įveikti čempionus 1:0.

„Tada dalis mūsų komandos neblogai pabaliavojo išvakarėse, todėl kitą dieną sugebėjo pralaimėti. Į Vovą reikia žiūrėti rimtai. Apsilošti juos ir tada galvosime apie Medžius“, – paaiškino Granito vadovas J. Rybakovas.

Tema. Granitas labiau mėgtų žaisti penktadieniais, galbūt šeštadieniais, bet mažiausiai noro – sekmadienį. Tačiau šį kartą visi motyvaciniai ir susirinkimo klausimai susiveda į liepos 2-osios rezultatą. J. Rybakovas tiesiog galėtų pakabinti šių rungtynių protokolą rūbinėje ir pusė darbo būtų atlikta.

Prognozė. Žaibas du kartus į tą pačią vietą nepliekia. 1:6.

AFK – Geležinis Vilkas

Sekmadienis, 18:15, Senvagės stadionas.

I ratas. Atostogos abiem komandoms atėjo anksčiau. 3:0 „ant popieriaus“.

Tema. Alternatyvus klubas šiemet III lygoje „floppino“. Jau dabar aišku, kad finišuos kažkur 4-5 vietose. Todėl visas komandos dėmesys turėtų būtų nukreiptas į „Vilnius 700“ taurės turnyrą. Tačiau ir ten pasirodymas nėra įkvepiantis. Trečiadienį vykusiame ketvirtfinalio mače AFK nelengvai įrodė savo pranašumą prieš žemesnio diviziono Tėvynės Sąjungos komandą – 2:0.

„Žaidėme slogiai, tačiau ir to pakako iškovoti vietai pusfinalyje“ – taip savo pasirodymą įvertino patys AFK'ai.

Geležinis Vilkas po pirmosios pergalės jaučiasi kaip ant sparnų. Ir jei AFK vėl sužais slogiai, galbūt sulauksime dar vieno sensacingo rezultato?

Prognozė. Tokios reikšmės rungtynėse nebus susikaustymo, bus daug laisvo futbolo ir įvarčių. 5:3.