VRFS III lyga: Jie juk sakė, kad sezonas bus ilgas ir nenuspėjamas (3 turo apžvalga) Visos

Mėgėjų futbolo sezonas įsibėgėjo. O III lygoje kiekvienas turas – nenuspėjamas. Kas galėjo įsivaizduoti, kad po trijų turų turnyro viršūnėje bus kol kas viską laimėję Advoco ir Medžiai?

Todėl galima prisiminti daugelio komandų vadovų prieš sezoną išsakytas mintis, kad pirmenybės bus ilgos, sunkios ir neprognozuojamos. Tą patį jie kalba ir dabar.

Ozas – FK Medžiai 1:4 (1:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
1' Dmitrijus Aschabovas 0:1
6' Vytas Galeckas 1:1
17' Justinas Baltrimavičius 1:2
55' Audrius Bukovskis 1:3
85' Audrius Bukovskis 1:4
65' pašalintas Benadas Arkauskas (FK Medžiai)

Su Ozo komanda šiemet yra taip, kad jie bene antrą ar trečią kartą skundžiasi, kad rungtynes pradeda tinkamai nenusiteikę ir nesusikaupę, o po to už tai brangiai moka.

Praleistas įvartis pirmą mačo minutę – geriausias to įrodymas.

„Pradėjome miegodami ir prasileidome. Puolime niekas nesigavo, nebuvo nei ugnelės, nei tikslumo žaidime, o gynyboje neuždengėme dviejų jų žmonių. Tie žaidėjai, kurie neturi noro žaisti dėl pergalių ir kovoti, turės vietą aikštėje užleisti kitiems, – problemų kamuolį vyniojo Ozo lyderis Gediminas Skrockas. – Jeigu trumpai, tai situacija panaši į tą, kai salės futbole Artūras Žarnovskis savus VDA–2 žaidėjus kaltino Velykų atributų trūkumu.“

Po šalto dušo oranžiniai greitai sugebėjo išlyginti rezultatą, bet taip pat greitai vėl atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje.

Antrame kėlinyje Ozas apgulė varžovų vartus, tačiau stipriai šlubavo realizacija. O gynyboje labai atsiliepė dviejų gynėjų praradimas – vienas susitraumavo dar per apšilimą, kitas – pirmosiomis mačo minutėmis. Aptrupėjusi gynybos grandis nuolat braškėjo ir Medžių lyderis Justinas Baltrimavičius joje nesunkiai rasdavo spragų.

Tai buvo pirmasis Medžių „švarus“ laimėjimas prieš Ozą didžiojo futbolo kovose. 2016–aisiais jiems pavyko nugalėti SFL taurėje, tačiau tąkart pergalė pasiekta tik po 11 m baudinių serijos.

Šiemetinius Medžių rezultatus vadinti staigmena gal būtų ne visai tikslu. Galime prisiminti, kad jau praėjusio sezono antroje dalyje mediniai demonstravo puikų žaidimą, jį perkėlė ir į šį sezoną.

Be to, padeda varžovų žaidimo analizė. Paulius Glosas su kolegomis sekė Navigatorių žaidimą ir taip pasiruošė tarpusavio pergalingai akistatai. Panašiai buvo ir su Ozu – padėjo geras „scoutingas“.

„Aš tikėjausi gero sezono starto. Bet žinodamas, koks laukia tvarkaraštis, maniau, kad po 3 turų „geras startas“ būtų 5–7 taškai. O dabar turime visus 9, – komandos pasirodymu pasidžiaugė P. Glosas. – Po pastarųjų pergalių prieš Navigatorius ir Ozą rūbinėje tvyro puiki ir kovinė atmosfera. Labai svarbu tas teigiamas emocijas bei norą išlaikyti ir toliau.“

Tuo metu Ozas dar „dainuos“. G. Skrockas tuo net neabejoja: „Esame optimalios sudėties paieškose. Dar tik pirmi turai, taisysime klaidas ir rasime savąjį žaidimą – tuo neabejoju. Reikia tik žaidėjams atrasti sau labiausiai tinkamas pozicijas.“

Aktas – Advoco–A komanda 0:1 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
90' Vitalijus Korablikovas 0:1

Šį pavasarį Akto kolektyvas išgyvena sudėtingą periodą. Iš pradžių buvo skaudus Ozo antausis 0:5 sezono starte. Praėjusią savaitę Aktui pirmas mačas SFL taurėje virto ir paskutiniu. O sekmadienį patirta dar viena nesėkmė paskutinėmis dvikovos sekundėmis.

„Ne, krizės skelbti nereikia. Nes ji kartu su mumis dar nuo pasiruošimo periodo ir dar nepraėjo“, – rūgščiai nusišypsojo Akto treneris Nerijus Jakučionis.

Pralaimėjimas Advoco priminė dramos scenarijų. Kai jau atrodė, kad komandos, kaip tokiais atvejais šabloniškai sakoma „išsiskirs taikiai“, advokatai pasiuntė III lygos senbuvius į nokautą. Perėmę kamuolį, Advoco žaidėjai nuskubėjo į puolimą ir Vitalijus Korabliovas ataką baigė pergalingu įvarčiu.

„Dėsningas rezultatas būtų lygiosios, bet buvome nubausti už atsikirtimą, – sakė N. Jakučionis. – Vis nepagauname savojo žaidimo, nesurenkame optimalios sudėties. Ypač silpnai atrodome priekyje, nes sukuriame mažai aštrių momentų.“

Iniciatyva pirmame kėlinyje dažniau priklausė Akto žaidėjams, bet jie iš to iniciatyvos ir kamuolio kontrolės nelabai ką įstengė išspausti. Advoco tuo metu pavojingai kontratakavo ir, lydimi sėkmės, galėjo įmušti kur kas anksčiau.

Po pertraukos Aktas perleido kamuolio kontrolę varžovams, tačiau ir šie pozicinėse atakose nebuvo pakankamai pavojingi ir aštrūs. Ir paskutinę minutę įvyko tai, kas nulėmė rungtynių rezultatą.

Po visko Advoco atstovas Artūras Krasnoložskis pasakojo, kad komanda labai vangiai registravosi į rungtynes, neturėjo pagrindinių krašto saugų, keli žaidėjai patyrė traumas jau mačo metu. Todėl siekiant rezultato, teko pasitelkti ir racionalų protą.

„Šiek tiek buvome išanalizavę Akto žaidimą. Žinojome, kad tai vyresnio amžiaus žaidėjų komanda, žaidžianti brandžiai ir protingai. Taip pat atkreipėme dėmesį į jų lyderį Andžejų Romeiko. Pavojingą progą jis susikūrė, bet vis tik buvo pristabdytas“, – pasakojo Artūras.

Advoco startas idealus: 3 pergalės ir vos 1 praleistas įvartis. Tačiau A. Krasnoložskis sako, kad tikrieji išbandymai prasideda dabar: „Dėkoju žaidėjams, kovojusiems per sukąstus dantis. Ateina sunkus periodas. Du turus žaisime prieš labai stiprius varžovus – Versmę ir Medžius. Šios rungtynės ir parodys, iš kokio molio esame drėbti.“

AFK – VJFK Trakai 2:1 (1:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – G. Macevičius.
6' Augustas Trinkūnas 1:0
20' Mindaugas Ragauskas (į savo vartus) 1:1
86' Egidijus Aleksandras Osetrovas 2:1

Tai buvo tik pirmas mačas šį sezoną, kai AFK įmušė daugiau nei 1 įvartį. Ir tai nulėmė antrą pergalę minimalia persvara.

Varžovų vartus AFK atrakino labai greitai. Atkreiptinas dėmesys, kad pirmosiomis minutėmis AFK surengė dvi beveik identiškas atakas. Tik pirmu atveju užbaigiant pritrūko tikslumo, o antrame jau smūgiuota tiksliai.

Apie vėliau sekusį Mindaugo Ragausko įvartį į savo vartus daug pasakoti nereikia – tai tiesiog būtina pamatyti.

Nors toks nesusipratimas gerokai išbalansavo žaidimą ir sujaukė mintis, vis tik AFK pademonstravo tvirtesnį charakterį, šaltesnius nervus ir savo tikslą pasiekė. Tolima Egidijaus Aleksandro Osetrovo „patranka“ buvo ir tiksli, ir pergalinga – 2:1.

„Kovingos ir atkaklios rungtynės, kur abi ekipas ne kartą gelbėjo virpstas. Trakų komanda fiziškai stipri, žaidžia kietą futbolą. Todėl labai džiaugiamės pergale ir trimis taškais“, – sakė AFK vadovas Gediminas Sinkevičius.

VJFK Trakai patyrė antrą nesėkmę III lygos sezone tokiu pačiu rezultatu. Trakiškių treneris Vidmantas Zagurskas akcentavo, kad jo komandai ir vėl stigo sėkmės realizuojant progas.

„Sužaidėme neprastas rungtynes prieš lygos senbuvius. Labai apmaudu pralaimėti paskutinėmis minutėmis. Akivaizdu, kad III lygoje lengva nebus – kiekvienos rungtynės čia bus kaip finalas“, – neabejojo V. Zagurskas.

Tokiu būdu AFK iškovojo sunkią, bet labai vertingą pergalę. O jos akimirkas taip pat užfiksavo ir perspektyvus sporto fotografas Saulius Čirba.

Elektrėnų Versmė – SK Nemenčinė–Hegvita 5:1 (1:0)
Kauno NFA stadionas. Teisėjas – S. Karka.
10' Julius Dranginis 1:0
64' Deividas Marcinkevičius 2:0
66' Julius Dranginis 3:0
68' Valdas Kondratovič 3:1
74' Julius Dranginis 4:1
75' Julius Dranginis 5:1

„Pergalės mes tikrai tikėjomės, tačiau rezultatas neatspindi tos kovos, kuri vyko aikštėje“, – po šių rungtynių pastebėjo Versmės vadovas Romas Ščiuka.

Kaune žaidę elektrėniškiai iš karto spustelėjo varžovus ir netrukus išsiveržė į priekį. Ankstyvas įvartis pernelyg nuramino šeimininkus ir iniciatyvą perėmė jų oponentai.

Antro kėlinio pradžioje Nemenčinė spaudė šeimininkus, nors įvarčius mušė būtent jie. Kėlinio viduryje rezultatas tapo 3:0, bet netrukus po greitos atakos Nemenčinė sušvelnino atsilikimą. Galėjo užsimegzti dar didesnė intriga, tačiau po svečių komandos atakos kamuolys „surado“ Versmės vartų skersinį.

Na, o po kelių minučių aktyvavosi taisyklė „neįmuši tu – įmuš tau“ ir sekusios dvi žaibiškos bei rezultatyvios Elektrėnų futbolininkų atakos galutinai nulėmė mačo baigtį – 5:1.

Šiaurės airių futbolo fanų pamėgtą hitą „Will Griggs on fire“ šiuo atveju galėtume perdainuoti į „Julius Dranginis on fire“. Elektrėnų komandos lyderis užfiksavo pirmąjį šio sezono III lygs „pokerį“. Dabar Juliaus sąskaitoje 5 įvarčiai – pusė tiek, kiek įmušė per visą praėjusį sezoną.

Daug solidumo Versmės komandai pridėjo ir joje debiutavęs buvęs profesionalus futbolininkas Mindaugas Grigalevičius. Jis atliko rezultatyvų perdavimą.

Nors pasiekta pirmoji pergalė, R. Ščiuka nerimavo dėl dažnų klaidų ir netikslumų komandos žaidime

Nemenčinės komandos atstovas Gediminas Janavičius, suprantama, neliko patenkintas tokia mačo atomazga: „Šį kartą nesusirinkome optimalia sudėtimi. Elektrėnai – ne ta komanda, kuriai turime pralaimėti, o juo labiau – tokiu dideliu skirtumu. Žaidimas nebuvo prastas, tik pritrūko jėgų paskutiniai rungtynių pusvalandžiui.“

Neliko svečiai patenkinti ir NFA stadione dirbusia teisėjų brigada.

„Labiausiai įsiminė veikėjas su švilpuku, kuriam labai patiko kartoti, kad jis yra valdžia aikštėje. Jam patiko ir kištis į pokalbius tarp žaidėjų ir atsarginių suolo, už tai dalinti korteles ir varyti komandos atstovus iš techninės zonos, nors šiam „garbingam“ asmeniui niekas dėmesio ir nerodė“, – pasakojo G. Janavičius.

Navigatoriai – FKK Spartakas 2:1 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
65' Gediminas Paberžis (iš 11 m) 1:0
79' Paulius Sakalis 2:0
87' Tomas Bielickas 2:1
43' pašalintas Edgaras Lukoševičius (Navigatoriai)
52' pašalintas Dainius Tuškevičius (FKK Spartakas)

Kovingose ir šiek tiek kietose rungtynėse Navigatoriai palaužė sau neparankius varžovus, o į akis krito tai, kad abi komandos labai anksti liko kovoti mažumoje 10 prieš 10. Abiejų komandų vadovai suabejojo pašalinimų pagrįstumu, tačiau neketino dėl to verkšlenti ir sakė, kad teisėjo darbo vertinimas – subjektyvus reikalas.

Sezono pradžioje Navigatoriai dar nerodo tos pernykštės čempioniškos formos ir dėl kiekvieno taško turi rimtai pakovoti.

„Aš dar sezono išvakarėse sakiau, kad šiemet jau nebus taip, kaip pernai ir mums kovoti teks dvigubai stipriau, – priminė Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis. – Tikrai yra ką gerinti mūsų žaidime, matau vietų, kur galime „pridėti“. Aptarsime tai ir su komandos nariais. Viskas gerai, laukia tikrai įdomus čempionatas.“

Kalbant apie pačias rungtynes, tai buvo klasikinis Navigatorių ir FKK Spartako susitikimas. Pirmieji žaidė pirmuoju numeriu ir turėjo iniciatyvą, antrieji kompaktiškai gynėsi ir laukė šansų kontratakoms.

„Kitaip žaisti prieš juos tiesiog negalime, nes Navigatorių žaidėjai individualia geresni už mus. Tik vieningumu ir kovingumu. sunkiu darbu galime sulyginti jėgų santykį“, – pastebėjo FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

Navigatoriai raudoną kortelę užsidirbo pirmi, tačiau antro kėlinio pradžioje dešimtyje liko ir Ukmergės komanda. O netrukus traumą patyrė ir vienas svečių gynėjas, o tai turėjo neigiamos įtakos jų žaidimui, vėliau pasipylė klaidos. Čempionai jomis naudojosi ir įmušė du įvarčius. Tomas Bielickas dar sušvelnino skirtumą, tačiau Navigai atsilaikė.

„Manau, kad turėjome išsivežti tašką, tačiau kai kuriuose epizoduose privalėjome sužaisti protingiau“, – sakė I. Krasinas.

Šiemet FKK Spartakas sustiprėjo, bet III lygos startas ne pagal jų planą – per 3 turus sukauptas vos 1 taškas. Savaitgalį laukia akistata su Ozu ir ji arba pagilins komandos duobę, arba padės stotis ant kojų. Vis tik FKK Spartako kapitonas prisiminė I lygoje žaidžiančios Jonavos komandos trenerio Eisvino Utyros žodžius. Pasak jo, duobė būna, kai komanda nelaimi dešimt kartų iš eilės. Tad viskas čia gerai!

Granitas – Kaišiadorių Baltai 2:1 (1:0)
Fanų stadionas. Teisėjas – R. Valikonis.
6' Sergejus Makrovas 1:0
65' Žygimantas Kirsis 2:0
88' Aivaras Klinkevičius 2:1

„Sunki pirmoji pergalė, bet mums lengvų rungtynių šioje lygoje nebūna“, – dar niekur negirdėtą tiesą po pirmadienio rungtynių ištarė Granito žaidžiantysis treneris Jevgenijus Rybakovas.

Praėjusį savaitgalį Kaišiadorių Baltai minėjo klubo įkūrimo 12–ąsias metines. Deja, pažymėti to pergale ar bent lygiosiomis nepavyko.

Granito pergalę nulėmė dviejų šios komandos senbuvių ir lyderių įvarčiai. Tiek Sergejus Makrovas, tiek Žygimantas Kirsis yra puikiai žinomi visiems varžovams, tačiau ne visi sugeba nuo jų apsiginti.

Nors granitiečiai antrame kėlinyje pirmavo tvirta persvara, mačo pabaigoje kelioms minutėms prisidarė sunkumų prasileisdami varžovų įvartį.

„Nebuvome kažkuo labai stipresni už Baltus, bet tikrų progų turėjome daugiau. Reikėjo tik realizuoti jas ir mačo pabaigoje nebūtų kilusi intriga“, – pažymėjo J. Rybakovas.

Ketvirtasis turas (gegužės 18–20 d.)

FKK Spartakas – Ozas. Šeštadienis, 18.00, Ukmergės centrinis. FKK Spartako užimama pozicija (10) ir surinktų taškų kiekis (1) jokiu būdu neatspindi to, ką gali ši komanda. Tik laiko klausimas, kada spartakiečiai ims ropštis aukštyn turnyro lentelėje. Todėl pirmosiose namų rungtynėse čia atvykstančiam Ozui bus karšta. Prognozė: kovingos lygiosios 2:2.

FK Medžiai – SK Nemenčinė–Hegvita. Sekmadienis, 16.45, Senvagės stadionas. Būtų neblogas „bajeris“, jei po solidžių pergalių prieš favoritus, Medžiai kluptų šiame mače. Tikėtina, kad taip nenutiks. Tačiau ir lengva nebus. Prognozė: 2:0.

Advoco–A komanda – Elektrėnų Versmė. Sekmadienis, 18.00, Fabijoniškių stadionas. Kaip sakė Advoco atstovai, dabar ir pamatysime, „iš kokio molio esame drėbti“. Ta molį minkys brandų futbolą demonstruojanti komanda iš Elektrėnų. Tikrai būsiu nustebęs, jei ir po 4 turo advokatai bus nepraradę nė taško. Prognozė: 1:3.

VJFK Trakai – Kaišiadorių Baltai. Sekmadienis, 19.00, Trakų naujas stadionas. Dar vienas sugrįžimas namo – VJFK Trakai pirmas rungtynes žais namie. Rungtynės turėtų būti rezultatyvios. O jei sėkmė neatsuks nugaros, trakiškiai gali džiaugtis pirmu tritaškiu. Prognozė: 3:2.

AFK – Aktas. Sekmadienis, 20.15, Senvagės stadionas. Daug kas nori žaisti su Aktu būtent šiuo metu. Nes jie dabar yra lengviausiai pažeidžiami. AFK neabejotinai atkreips dėmesį į genių problemas ir sieks tik pergalės. Prognozė: 2:0.

Navigatoriai – Granitas. Pirmadienis, 20.20, Senvagės stadionas. Turo desertas mūsų lauks pirmadienio vakarą tradicinėje Navigatorių namų rungtynių vietoje. Navigatorių motyvaciniu varikliu taps ne tik neįprasta padėtis turnyro lentelėje – stipriu emociniu dirgikliu bus ir neišblėsę kartūs prisiminimai iš pralaimėjo Granitui SFL taurės varžybose. Navigai dar neprimena pernykštės čempioniškos komandos. Tačiau kažkada ta forma sugrįš. Prognozė: 3:1.