VRFS III lyga: Kuriozas Fabuose, atkabinti Navigatoriai ir „Sūduvos“ atstovo vizitas (14 turo apžval Visos

FK Medžiai nuotr.

III lygos 14–ame ture pergalės skynė visos penkios pirmaujančios komandos. Dažnu atveju tos pergalės buvo užtikrintos. Bet tai nereiškia, kad turas buvo nuobodus. Priešingai.

Įspūdingą „performansą“ sekmadienio vakarą surengė Fabijoniškių mokyklos direktorius. Čia turą turėjo baigti Advoco ir Akto komandų dvikova, tačiau mėgėjams buvo pasakyta, kad rungtynių nebus, nes stadionas–aikštė rengiama mokslo metų pradžios šventei.

Apie tai komandas iš anksto informavo mačui turėjęs teisėjauti arbitras Dalius Ramanauskas.

Rungtynių šeimininkams Advoco ėmus gilintis į situaciją ir paskambinus pačiam direktoriui, buvo gautas atsakymas, kad „šventė svarbiau už jūsų tuos futbolus.“

Ir viskas.

Situaciją pakomentavo Advoco atstovas Artūras Krasnoložskis: „Norime padėkoti teisėjui, kuris perspėjo, kad mačas neįvyks. Iš Fabijoniškių mokyklos jokios žinutės negavome. Negražu ir nemandagu iš jų pusės. Juk susitarimas dėl rungtynių laiko buvo pasiektas ir jos turėjo įvykti. Jei ne teisėjo informacija, ir mes, ir varžovai be reikalo būtume vykę į stadioną ir gaišę savo laiką“.

Išeitis iš šios kebeknės rasta greitai. Sutarta, kad Advoco ir Aktas rungtynes sužais trečiadienį (rugsėjo 4 d.). Širvintų miesto stadione prie dirbtinio apšvietimo. Mačo pradžia – 20.15 val.

Kaišiadorių Baltai – Granitas 0:4 (0:1)
Žiežmarių stadionas. Teisėjas – A. Pipiras.
19' Darius Kazubovičius 0:1
64' Darius Kazubovičius 0:2
79' Darius Kazubovičius 0:3
87' Vadim Paškevič 0:4

Baltai sėkmingai šturmuoja SFL Taurės turnyrą ir jame pasiekė ketvirtfinalį. Bet III lygos rudens ratą kaišiadoriškiai pradėjo su liūdesiu. 3 rungtynės, 3 pralaimėjimai ir įvarčių santykis 0:10 – tokia jų statistika po vasaros pertraukos.

Prie Granito pergalės svariausiai prisidėjo Darius Kazubovičius, atsižymėjęs „hat–tricku“.

Granitiečiai triumfavo 4:0, o komandos žaidžiantysis treneris Jevgenijus Rybakovas ironizavo, kad teko kovoti ne tik su varžovais: „Nebuvo labai lengva, nes Žiežmariuose kartais jau vien pataikyti į kamuolį būna problema.“

Visgi Baltai neatrodė tokie beviltiški. Atsilikdami 0:1, jie turėjo galimybių pasižymėti. Bet jomis nepasinaudojo, o vėliau svečiai įtvirtino savo persvarą.

Antrą triuškinamą pergalę iš eilės iškovojęs Granitas tęsia kovą dėl medalių – nuo trečioje vietoje esančio AFK juos ir toliau skiria 2 taškai.

SK Nemenčinė–Hegvita – Elektrėnų Versmė 2:8 (0:4)
Gedimino gimnazijos stadionas. Teisėjas – L. Aržuolaitis.
18' Julius Dranginis 0:1
32' Edvinas Mučinis 0:2
40' Ignas Sabaliauskas (į savo vartus) 0:3
42' Edvinas Mučinis 0:4
56' Ruslan Tamilin 0:5
59' Edgaras Kulvinskis 1:5
61' Valdas Kondratovič 2:5
76' Mindaugas Kasparas 2:6
84' Julius Dranginis 2:7
89' Aringas Streckis 2:8

Dar baisiau nei Baltams „neina“ Nemenčinės komandai. Sunku buvo tikėtis, kad turnyro autsaideris pasipriešins lyderiui, tačiau Versmės ekipa turėjo totalų pranašumą.

Versmės vadovas Romas Ščiuka sutiko, kad tai buvo treniruočių pobūdžio mačas. Tiesa, prieš jį turėjo šiek tiek nerimo: „Trūko kelių pagrindo žaidėjų ir keitimų turėjome tik 3 – turbūt mažiausiai šiemet kiek pamenu. Bet ir varžovai nesurinko stipriausios sudėties.“

Jau po pirmo kėlinio Nemenčinės Gedimino gimnazijos stadione 4:0 pirmavo svečiai ir nugalėtojas abejonių nekėlė.

Esant tokiai situacijai, lyderiams tereikėjo ramiai ir užtikrintai pabaigti rungtynes, įsirašyti tris taškus negaunant traumų. Tą jie ir padarė.

R. Ščiuka taip pat papasakojo, kas papildomai motyvavo jo komandą: „Papildomai motyvavo po pirmo tarpusavio mačo (5:1 – aut.) varžovų vadovo išsakyti žodžiai „Elektrėnai ne ta komanda, su kuria turime prarasti taškus“. Tai buvo šioks toks papildomas užsivedimas mums, o jeigu būtume sumušę viską, ką galėjome, rezultatas būtų buvęs labai nepadorus.“

VJFK Trakai – AFK 0:3 (0:0)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – R. Valikonis.
46' Rokas Simanavičius 0:1
71' Egidijus Aleksandras Osetrovas 0:2
76' Egidijus Aleksandras Osetrovas 0:3

Dar viena komanda, kuri alkūnėmis skinasi kelią link III lygos medalių, yra spalvingasis AFK kolektyvas. Antrame rate jie žengia vien pergalingai, o per 3 rungtynes sugebėjo įmušti 12 įvarčių.

14 ture Trakuose jie patiesė vietos komandą. VJFK Trakams tai buvo antras iš eilės triuškinamas pralaimėjimas namie.

Trakiškių treneris Vidmantas Zagurskas pastebėjo, jog nesėkmės priežastys tos pačios – komanda jauna ir su ribotomis fizinėmis galimybėmis.

„O kai ne visi pagrindinės sudėties žaidėjai susirenka, su lygos senbuviais konkuruoti būna dar sunkiau“, – pridūrė jis.

Ganėtinai vangus ir ramus pirmas kėlinys Trakuose baigėsi be įvarčių. Įdomybės prasidėjo po pertraukos. Bene pirmos atakos metu AFK gretose po standartinės situacijos pasižymėjo Rokas Simanavičius.

Vėliau trakiškiai mėgino didinti apsukas, bet, kaip minėjo šios komandos treneris, palaipsniui ėmė sekti jėgos. Tuo metu Egidijus Osetrovas vos per kelias minutes pelnė du įvarčius ir padidino AFK pergalę iki 3:0. Tuomet rungtynių nugalėtojas tapo aiškus.

Po ilgos pertraukos AFK rungtynėse apsilankė ir šio klubo įkūrėjas bei globėjas Edvardas Čyvas. Žinia, Edvardas šiemet darbuojasi A lygos čempionų Marijampolės „Sūduvos“ klube. O gavęs retą progą stebėti AFK rungtynes, jis pasidalino ir savo įspūdžiais.

„Trakuose aikštė klampi, žiūrovai „aštrūs“, tad gal dėl to ten nėra paprasta žaisti, bet jeigu nekreipi dėmesio, kovoji – pasieki rezultatą. AFK – brandesnė komanda nei pernai ar užpernai, turi aiškų žaidybinį braižą, ramesnė emociškai, kovoja vienas už kitą. Pusantro kėlinio didžiavausi AFK. Smagu, jog tęsia pradėtą darbą“, – kalbėjo E. Čyvas.

FKK Spartakas – FK Navigatoriai 4:0 (1;0)
Ukmergės centrinis stadionas. Teisėjas – D. Petraška.
41' Julius Butkus 1:0
65' Tomas Bielickas (iš 11 m) 2:0
72' Žydrūnas Keblas 3:0
90' Emilis Putinauskas 4:0

Seniai diskutavome apie teisėjus, ar ne? Po šių rungtynių prisiminiau, kad 2016–ųjų vasarą Ukmergėje FKK Spartakas sutriuškino Navigatorius lygiai tokiu pačiu rezultatu 4:0. Tiesa, tuomet Navigai reiškė nepasitenkinimą ir pyktį mačo arbitru. Tas pats arbitras teisėjavo ir šį sykį. Ar istorija linkusi kartotis?

„Nepatikėsi, bet istorija kartojasi, – šyptelėjo Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis, paprastai „netarkuojantis“ teisėjų. – Bet ne tik tai problema buvo. Pirmiausiai, rungtynėse negalėjo dalyvauti 20 mūsų žaidėjų. Teisėjavimas irgi nebuvo puikus. O taip pat pralaimėjimą lėmė mūsų klaidos ir neišnaudotos progos.“

Kad teisėjavimas nebuvo pavyzdinis, sutiko ir FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas: „Rezultatas 4:0 tai ne 1:0, kur viena teisėjo klaida gali lemti nugalėtoją. Žinau, kad Navigai liko nepatenkinti. Prisipažinsiu, kad pora teisėjo sprendimų nustebino ir mane. Tai nebuvo įvartinės situacijos, paprasčiausios situacijos aikštės viduryje. Tačiau švilpukai pasirodė keistoki.“

Tai tiek apie tą teisėjavimą, o Spartako komandos nuopelnų tai neturėtų menkinti. Ir nepastebėti jų progreso neįmanoma. Savos, itin karštos publikos palaikoma Ukmergės komanda namie nuraškė jau 4–ą pergalę iš eilės.

„Rodome idealius rezultatus atsižvelgiant į netektis, kurių turime kiekvienose rungtynėse. Nuostabu, kad sugebame pakeisti rungtynėse dalyvauti negalinčius žaidėjus. Prie gerų rezultatų prisidėjo ir namų aikštė, pripratome prie tikros žolės. Žiūrovai taip pat suteikia energijos, – pasidžiaugė I. Krasinas. – Labai smagu dėl komandos, bet neskraidau padebesiuose, nes puikiai žinau, kad artėjančios rungtynės bus naujas iššūkis. Vėl reikia rinkti kuo stipresnę sudėtį, vėl nusiteikti fiziškai sunkioms rungtynėms, plius turime kortelių karalių, kuris ilsėsis.“

Pergalinga FKK Spartako serija leidžia jiems tęsti kovą dėl medalių. O pergalė tarpusavio mače, regis, „atkabina“ Navigatorius iš lenktynių dėl apdovanojimų.

Dabar čempionus nuo Top–3 skiria 8 taškai. Ir žinant, kaip dosniai šiemet jie dalina taškus, medalius jie veikiausiai matys tik ant varžovų krūtinių.

„Skaudu, bet ką dabar darysi.  Yra kaip yra, svarbu neverkti prie tvoros atsistojus, o judėti pirmyn“, – mano K. Maželis.

FK Medžiai – Ozas 3:1 (1:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – G. Macevičius.
30' Jevgenij Učajev 0:1
36' Justinas Baltrimavičius 1:1
47' Giedrius Lekandra 2:1
52' Viktor Kozlov 3:1

Artėjant kovai su vienais lygos lyderių Ozo nariai žadėjo atimti iš jų taškų. Planas veikė neblogai ir ketinimai pildėsi, bet tik vieną kėlinį.

FK Medžiai po keblios antro rato pradžios pelengva įsibėgėja. Svarbiose rungtynėse įveiktas Ozas, bet lengva nebuvo.

Pirmiausiai teko vytis varžovus, bet pusiausvyra buvo atstatyta dar pirmame kėlinyje per 6 minutes. O antro kėlinio pradžia prasidėjo pagal idealų scenarijų Medžiams. Pirmiausiai rezultatą persvėrė Giedrius Lekandra, o 52 min. Viktoras Kozlovas įmušė įvartį, vertą youtube topų.

Tame epizode Ozo gynėjas ties baudos aikštelės linija išmušinėjo kamuolį, i V. Kozlovas šoko jo perimti. Kamuolys pataikė V. Kozlovui į veidą ir po akimirkos nusileido Ozo vartų „devyniukėje“ – 3:1.

Ozo žaidėjas Gediminas Skrockas po šio pralaimėjimo skaičiavo neišnaudotas progas: „Turbūt lygiosios būtų dėsningas rezultatas. Neišnaudojome savo šimtaprocenčių progų, teisėjas nedavė akivaizdaus 11 m baudinio. Tikriausiai geresniems labiau sekasi. Nors taškų atimti tikrai galėjome. Savo progas laiku išnaudojus nežinia, kaip viskas būtų susidėlioję.“

Tuo metu Medžių vadovas Paulius Glosas kalbėjo taip: „Manau, kad šiemet esame stipresni už Ozą kaip komanda ir tą įrodėme abejose tarpusavio rungtynėse.“

(Pirmame rate Medžiai nugalėjo 4:1 – aut.).

Penkioliktas turas (rugsėjo 8 d.)

Granitas – Navigatoriai. Sekmadienis, 12.00, Naujoji Vilnia. Daug spalvingų akistatų būta šių komandų tarpusavio kovų priešistorėje. Ir nesvarbu, kad Navigatoriams medaliai slysta iš rankų – jie pamėgins sujaukti ir savo principinių oponentų situaciją. Pirmame rate Navigai nokautavo varžovus 5:1, bet dabar jau patys turės rūpintis savų vartų saugumu. Prognozė: 2:1.

Kaišiadorių Baltai – VJFK Trakai. Sekmadienis, 13.00, Žiežmarių stadionas. Pastaruoju metu Baltams III lygoje tenka bokso kriaušės vaidmuo. Sekmadienį atvyksta Trakai, kurie pastaruoju metu irgi pažeidžiami. Tad nugalės komanda, kuri turės daugiau šviežių jėgų bei keitimų. Pavasarį 2:1 triumfavo trakiškiai. Prognozė: 1:2.

SK Nemenčinė–Hegvita – FK Medžiai. Sekmadienis, 16.00, Gedimino gimnazijos stadionas. Gegužę Medžiai nugalėjo 4:1 ir sunku tikėtis, kad šį sykį bus kitaip. Prieš Versmės komandą Nemenčinė neatsilaikė, neatsilaikys ir šį sykį. Prognozė: 1:5.

Elektrėnų Versmė – Advoco–A komanda. Sekmadienis, 16.00, Žiežmarių stadionas. Prieš keturis mėnesius abi ekipos surengė smagų įvarčių fejerverką, kuriame 6:3 triumfavo Versmė. Dabar lyderiai šiomis rungtynėmis į užsienį palydės vieną savo narių, tad pasistengs, kad atsisveikinimas būtų smagus. Prognozė: 5:2.

Ozas – FKK Spartakas. Sekmadienis, 16.45, Senvagės stadionas. Spartakiečiai sužaidė įspūdinga atkarpą Ukmergėje, laimėdami 4 rungtynes iš eilės. Antra vertus, komandos atstovai nerimauja, koks bus perėjimas ant sintetikos sekmadienį. Čia žaisti labiau įpratęs Ozas, sieksiantis revanšo už pralaimėjimą Ukmergėje 1:2. Be to, FKK Spartakui nepadės „kortelių karaliumi“ tituluotas Dainius Tuškevičius. Jo kraityje – šešios geltonos kortelės. Šešios! Prognozė: 2:2.

Aktas – AFK. Sekmadienis, 18.30, Senvagės stadionas. Tomas Mikalauskas pelnė hat–tricką, o AFK tą gegužės 19–osios vakarą Senvagėje sužaidė kaip iš natų ir Aktą nupūtė 6:0. Kartojuosi, bet Geniai dabar kitokie. Ir dar vieno „6:0“ nesitikėkime. Prognozė: 3:2.