VRFS III lyga: Lemiamą etapą Margiris pasitinka pralaimėjimu (11 turo apžvalga) Visos

Visi, kurie manė, kad A komanda-Margiris pabėgs toli į priekį nuo konkurentų, dabar turi prisipažinti klydę. Tame tarpe ir apžvalgininkas.

Pirmo rato pabaiga Margirio žvaigždynui buvo nesėkminga ir kainavo net penkis prarastus taškus. Jie vis dar III lygos lyderiai, tačiau atotrūkis nuo pagrindinių konkurentų yra tik 1-3 taškai.

11-ame ture laimėjo visos keturios paskui Margirį besirikiuojančios komandos. O tai reiškia, kad Top-6 kovos rudens etape bus labai intriguojančios.

FK Granitas – FK Medžiai 3:1 (1:0)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas – K. Guobys.
39' Žygimantas Kirsis 1:0
71' Arnoldas Jurys 1:1
81' Žygimantas Kirsis 2:1
86' Žygimantas Kirsis 3:1

Granitas šiuo metu yra karščiausia III lygos komanda. Nuo rugpjūčio pradžios jie per 7 rungtynių atkarpą iškovojo 5 pergales ir 2 sykius sužaidė lygiosiomis.

Ši aplinkybė, o taip pat tai, kad Medžių sudėtis „išpjauta“ traumų, lėmė, kad granitiečiai buvo akistatos su čempionais favoritais.

„Mes kiekvienas rungtynes žaidžiame vis su kitais gynėjais, todėl praleidžiame daug, o ir įmušame mažai“, – konstatavo Medžių vadovas Paulius Glosas.

Į Naująją Vilnią žaliai balti atsivežė ir dublerių. Nepaisant to, jie grūmėsi pagirtinai ir vienu metu net galėjo tikėtis palankaus rezultato. Tačiau Granitui pergalė nulėmė du Žygimanto Kirsio įvarčiai paskutinėmis minutėmis.

„Sužaidėme pagal savo galimybes. Į pagalbą teko kviestis dublerius, III lygoje debiutavo du nauji žaidėjai. Neturime daug svarbių žmonių, kurie galėtų imtis iniciatyvos, užbaigti atakas. Priekyje labai trūksta aštrumo“, – problemas vardino P. Glosas.

To aštrumo, pasak jo, netrūksta Granito ekipoje: „Stipri komanda, turinti žaidėjų, kurie gali nulemti rungtynes. Tą dieną tokiu buvo Ž. Kirsis. Jis ir nulėmė pergalę raudoniesiems.“

Kaip ir visa komanda, taip ir Ž. Kirsis žaidžia labai gerą sezono atkarpą. Per pastaruosius 4 turus jis įmušė net 7 įvarčius. Iš viso jų turi 9 ir baigia pavyti snaiperių įskaitos lyderius – komandos draugą Darių Kazubovičių bei Justiną Baltrimavičių iš Medžių (po 10 įv.)

FC Vova – FKS Ukmergė 0:2
Senvagės stadionas. Teisėjas – R. Cviklinskis.
Įvarčiai – Tomas Bielickas, Gytis Vaivada.

FKS Ukmergė yra komanda, kuri jau dabar pasiekė savo sezono tikslus ir gali juos su kaupu viršyti.

Sezono pradžioje pavadinimą pakeitę ukmergiškiai startavo sunkiai, stokojo susižaidimo. Tačiau po to įsibėgėjo labai greitai.

Ukmergės komandos tikslas buvo patekti į Top-6 grupę ir dar nesibaigus pirmam ratui buvo aišku, kad jie tą tikslą pasieks.

Tomo Bielicko bei Gyčio Vaivados įvarčiai sekmadienį FKS nutapė 7-ą pergalę, po kurios jie išsilaikė 3-ioje pozicijoje.

„Bus karšta. Penkios komandos pretenduoja į 2-3 vietas ir visų šansai plius minus yra vienodi. Manau, kad Margiris neužleis pirmosios pozicijos, su tokia sudėtimi jie neturi teisės ją užleisti. Mes taip pat stengsimės laimėti ir po daugiau nei mėnesio matysime, kas iš to išėjo“, – kalbėjo FKS Ukmergės kapitonas Igoris Krasinas.

Jį pradžiugino ir šiemet SFL struktūroje debiutavusios dublerių komandos pasiekimai. Antroji Ukmergės komanda D divizione kol kas laimėjo visas 11 rungtynių ir praktiškai užsitikrino pirmą vietą.

„Išankstiniai sezono tikslai jau pasiekti. Mes patekome į šešetą, dublerių komanda pakils į C divizioną. Dabar tik norisi, kad dubleriai laimėtų ir visas likusias savo rungtynes bei tobulai finišuotų“, – tvirtino kapitonas.

AFK – FK Ozas 0:3 (0:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – R. Osipovas.
26' Deividas Paulauskas 0:1
60' Gediminas Skrockas 0:2
74' Gediminas Skrockas 0:3

Sudėtingą vidinę krizę išgyvenanti AFK ekipa toliau ritasi žemyn: 11 ture patyrė jau šeštą pralaimėjimą iš eilės.

Šį sykį juos baudė pagaliau atsigaunantis Ozas, prieš tai nupūtęs Trakus.

„Eilinis pralaimėjimas toliau labai komplikuoja galimybes išlikti lygoje. Kito rezultato buvo sunku tikėtis, kadangi iki paskutinės akimirkos nebuvo aišku, ar turėsime bent 11 žaidėjų“, – rašė AFK paskyra.

Kažkada tvirtumu garsėjusi AFK'ų gynyba šiemet patikimumu toli gražu nepasižymi. Ir jau pirmame kėlinyje Ozas galėjo susikrauti solidų pranašumą, tačiau tik Deividui Paulauskui pavyko įmušti iki pertraukos.

Antrame kėlinyje prožektorių šviesos nukrypo į Gedimino Skrocką. Jo dublis 15 minučių intervale įtvirtino Ozo pranašumą – 3:0.

„Neturėjome penkių pagrindinių žaidėjų, todėl buvo neramu. Tačiau gerai gynėmės, mobilizavomės. Nedarėme, ko nereikia ir palaikėme kamuolį – tai varžovai mums leido daryti“, – kalbėjo dublio autorius.

Tuo metu AFK per visas rungtynes ypatingų progų prie varžovų vartų taip ir nesukūrė.

„Mes buvome sunkūs su judėjimu, bet jie atrodė dar sunkesni“, – pastebėjo G. Skrockas.

VJFK Trakai – A komanda – Margiris 1:1 (0:0)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
70' Ernestas Plavskij 1:0
88' Tomas Mikuckis (iš 11 m) 1:1

Apžvalgininkas apgailestauja dėl lengvabūdiškos prognozės ir žadėtos lengvos Margirio pergalės Trakuose keturių įvarčių skirtumu.

Praėjusi savaitė Margiriui buvo kontrastinga. Iš pradžių neįtikėtinu rezultatu 17:0 buvo nušluota Lentvario komanda.

Rekordinės pergalės autorių vadovas Gediminas Paberžis sako, kad tame mače oponentai nestovėjo vien rankas iškėlę: „Lentvaris – normali komanda, keitimų turėjo gal net daugiau už mus. Bet pradžia mums buvo labai gera, sukrito keli įvarčiai, o po to jau pasipylė kaip iš gausybės rago!“

Sekmadienį nieko panašaus nebuvo. Trakuose lyderiai susidūrė su aršiu šeimininkų pasipriešinimu.

Dėl traumų, ligų ir vaikų turnyrų optimalios sudėties nesurinkusiai A komandos-Margirio komandai teko sunki popietė, vos su dviem keitimais sunkiai sekėsi diktuoti tempą trakiškiams.

„Progų turėjome daug, bet jomis nepasinaudojome. Du kartus nepataikėme į tuščius vartus, du kartus traukė gynėjai nuo linijos, dar trys virpstai... – skaičiavo G. Paberžis. – Ne mūsų diena.“

Trakai kantriai laukė savo galimybės gindamiesi ir kontratakuodami. Atpildo už kantrybę sulaukė tik 70 min., kai po kampinio kamuolį į svečių vartus pasiuntė Ernestas Plavskij.

„Futbolas tuo ir įdomus, kad prieš skirtingą varžovą yra pasirenkama atitinkama taktika. Mes atidavėme iniciatyvą Margirio komandai ir žaidėme kontratakomis. Nors įvartį pelnėme po kampinio, bet dar keli staigūs mūsų išpuoliai galėjo pasibaigt įvarčiais į varžovų vartus“, – teigė trakiškių treneris Vidmantas Zagurskas.

O pasibaigė įvarčiu į šeimininkų vartus, kai 88 min. Margirio uždirbtą 11 m baudinį realizavo Tomas Mikuckis. Bet lygiosios Trakų komandos nenuvylė.

„Šį kartą komandos parodė kažką daugiau, nei III lygos futbolas. Reikia pasakyti, kad ir Margiris žaidė neblogai, bet jiems matyt parankiau rungtyniauti ant sintetinės dangos“, – svarstė V. Zagurskas.

Tačiau G. Paberžis aikščių dangos faktoriaus nenorėjo sureikšminti: „Nepasiekus rezultato, aikštę galima kaltinti visuomet. Bet aikštė buvo vienoda abiem komandoms. Mes nesumušėme savo progų ir tiek žinių. Nieko baisaus neįvyko. Trakai gerai gynėsi, gerai kontratakavo ir pasiekė norimą rezultatą. Šaunuoliai.“

Tuo Margirio nuotykiai III lygos savaitėje dar nesibaigė. Bet apie tai – kiek vėliau.

FGBK Aktas – FK Navigatoriai 0:6 (0:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas – J. Valatka.
21' Paulius Sakalis 0:1
43' Tomas Dapkus 0:2
53' Ernestas Bublevič 0:3
72' Tomas Dapkus 0:4
76' Ernestas Bublevič 0:5
79' Modestas Bajoriūnas 0:6

„Gerai, kad bent nešalta“, – besibaigiant rungtynėms, pirmadienio vakarą atsiduso vienas jų dalyvių.

Iš tiesų, šiame mače intrigos nebuvo beveik jokios ir jei ne vasariškai šiltas oras, abiem komandom tai galėjo tapti kančia.

Puikiai suprasdami dabartines savo galimybes ir kaip visuomet turėdami tik du tris keitimus, Akto geniai atsitraukė atgal ir atidavė varžovams iniciatyvą, tad žaidimas daugiausiai vyko mėlyna ir geltona spalvomis vilkinčios komandos aikštės pusėje.

Kurį laiką ir Navigams nesisekė nieko sukurti. Bet kėlinio viduryje buvo patikrintas varžovų vartų skersinis, o po poros minučių Dariušo Jankovskio pastangas ardant gynybą vainikavo Paulius Sakalis – 0:1.

Įsižaidė ir Aktas, o Navigatoriai juos bandė pagauti kontrišpuoliais. Bandymai išvesti puolėją į priekį baigdavosi nuošalėmis, bet galiausiai P. Sakalio užmetimas Tomui Dapkui buvo legalus ir Navigai netrukus įgijo dviejų įvarčių persvarą.

Akto suolas dar bandė protestuoti dėl nuošalės, tačiau video medžiagoje (2:00 min.) matyti, kad arbitrai šį kartą nesuklydo.

0:2 žaidžiant su Navigatoriais Aktui yra nemenka duobė, tačiau Geniai per pertrauką dar kūrė planus, kaip pamėginti išlipti iš jos.

„Arba bus gerai, arba gausime šešis“, – sumurmėjo Akto senbuvis Tomašas Labulis.

Kaip į vandenį žiūrėjo. Keli epizodai įsibėgėjus antram kėliniui parodė, kad stebuklų pirmadienio vakarą tikėtis neverta. O T. Labuliui teko atsiversti telefoną ir pradėti nagrinėti, kokia eilės tvarka prasidės penki žūtbūtiniai mūšiai dėl vietos III lygoje išsaugojimo.

Rimti iššūkiai laukia ir Navigatorių, kurie vieninteliai dar nėra sužaidę lygiosiomis (7 pergalės ir 4 pralaimėjimai).

Jie kol kas tik penkti, tačiau visi aukščiau esantys varžovai yra ranka pasiekiami.

Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis sakė, kad pirmas ratas būtų neblogas, jei ne itin apmaudūs pralaimėjimai Medžiams (2:3) bei FC Vovai (0:1).

„Bet manau, kad esame ne vieninteliai, kuriems pasitaikė juodų dienų. Kova Top 6 bus labai įdomi, niekas niekur toli nepabėgo, visi turi galimybių pakovoti dėl prizinių vietų ir tą darys. Todėl rudenėlį pasitinkame geromis kovingomis nuotaikomis ir tikimės, kad bus graži intriga ir III lygoje, ir kituose SFL divizionuose“, – samprotavo Kęstutis.

FK Lentvaris – FK Elektrėnų Versmė 0:2 (0:1)
41' Audrius Labanauskas 0:1
60' Edvinas Mučinis 0:2

Lentvario komanda sugebėjo atsitiesti po patirto šokiruojančio pralaimėjimo Pilaitės manieže prieš Margirio komandą. Bet kokiu atveju, trečiadienio dvikovos favoritais buvo Versmės komanda.

Trakuose vyko atviro futbolo rungtynės su abipusėmis progomis.

Versmė į išvyką vyko tik pergalės, ją pasiėmė, bet kaip patys sakė – sužaidė tikrai ne geriausias rungtynes.

„Mačas buvo svarbus, nes paskutinis prieš lemiamą etapą, todėl nenorėjome prarasti taškų. Varžovai kovojo, o mes žaidėme prastokai, nerealizavome daugybės progų. Lentvaris taip pat galėjo porą kartų pasižymėti“, – pasakojo Versmės komandos vadovas Romas Ščiuka.

Audriaus Labanausko ir Edvino Mučinio įvarčiai suteikė Elektrėnų komandai dviejų įvarčių pranašumą sužaidus valandą. Nepaisant to, Lentvaris vis klibino jų gynybos liniją ir elektrėniškiai iki pat mačo pabaigos negalėjo jaustis visiškai ramiai.

„Pergalė pasiekta ir tai svarbiausia. O dabar laukiame kitų rungtynių“, – po darbinės pergalės konstatavo nugalėtojai.

Lentvario komandos vadovas Nerijus Varnas įsitikinęs, kad pagal žaidimo kokybę jo ekipa niekuo nenusileido varžovams. Bet žudė progų realizacija.

„Kaip visada, neišnaudojame savo šansų, o prelegentams sukrenta čirkos, rikošetai. Realizuok savo šansus ir nebūtų tokio, – teigė N. Varnas. – Šiose rungtynėse niekaip nėjo kamuolys į vartus, bet kaip matome, ir vėl karma mus suvedė SFL taurėje. Tai komanda, kuriai  galime primesti kovą ir žaisti, bandysime reabilituotis taurėje.“

A komanda-Margiris – FK Ozas 1:3
Pilaitės maniežas. Teisėjas – R. Valikonis.
Įvarčiai – T. Mikuckis; G. Skrockas, T. Švaikevičius, V. Galeckas.

Pastaruoju metu A komanda-Margiris atsisveikino su LFF stadionu, kur tai gaudavo norimą rungtynių laiką, tai negaudavo, ir persikėlė į Pilaitės maniežą, aptrauktą kupolu.

Nauja namų aikštė G. Paberžiui paliko puikius įspūdžius: „Viena geriausių dirbtinės dangos aikščių Lietuvoje. Dėl minkšto, amortizuojančio pado nenuvargsta čiurnos, klubai ir sąnariai. Be to, šios aikštės išmatavimai yra 110x70 m. Maksimalūs standartai ir mes tokiame plote žaisdami jaučiamės labai gerai.“

Tuos žodžius Gediminas pasakė dar iki mačo su Ozu. O būtent vėlų trečiadienio vakarą Pilaitėje nutiko nemenka sensacija ir Margiris turėjo įsirašyti pirmą pralaimėjimą.

Jau pirmos Ozo atakos metu, nesužaidus nė minutės, oranžinius į priekį išvedė Gedimino Skrocko įvartis.

Tokia netikėta pradžia labai pasitarnavo Ozo taktiniams sumanymams.

„Pirmą minutę įmuštas įvartis pridėjo pasitikėjimo. O be to, manau, šiek tiek išmušė varžovus iš vėžių“, – pastebėjo Ozo vadovas Domantas Savičius.

Po to epizodo Ozas, suprantama, atsitraukė atgal ir laukė progų. Po perimto kamuolio aikštės viduryje jie nurūko į ataką ir pelnė antrą įvartį. Vėliau Tomas Mikuckis rezultatą sušvelnino, bet Ozas surengė dar vieną rezultatyvų kontrišpuolį – 1:3.

„Išėjome į aikštę žaisti atsipūtę, iš karto gavome įvartį, o po to jau visas rungtynes Ozas prie savo baudos aikštelės statė dešimt žaidėjų, vieną palikdami priekyje. Buvo sunku, – teigė G. Paberžis. – Progų netrūko. Net stebėjausi, kaip juos gelbėja vartininkas. Kartais būna rungtynių, kur reikia pergalę nagais išplėšti. Deja, nepavyko.“

„Laimėjome, nes laikėmės žaidimo plano ir nesugriuvome sunkiais epizodais. Nors retkarčiais gynyba tikrai braškėjo, – pasakojo D. Savičius. – Margirio komanda visa galva pranašesnė. Bet futbolas tuo ir įdomus, kad silpnesnė komanda žaisdama drausmingai su maksimaliu užsivedimu gali sukurti nedidelį stebuklą. Sėkmės Margiriui. Manau, net šis kluptelėjimas nesutrukdys jiems laimėti visą čempionatą.“

Gražias ir kovingas rungtynes aptemdė konfliktinė situacija antrame kėlinyje, kai margirietis Gajus Kulbis alkūnės mostu patikrino G. Skrocko stuburo tvirtumą. Pastarasis po šio epizodo turėjo prigulti, kad atgautų kvapą. Kadangi epizodas vyko ne žaidimo epicentre, teisėjas to gerai nematė ir pražangą įvertino tik geltona kortele.

„Nepaisant kovingų rungtynių, norisi iš neigiamos pusės išskirti G. Kulbį. Antro kėlinio viduryje po švilpuko spyrė iš visų jėgų gulinčiam mūsų žaidėjui kamuolį į nugarą. O po keleto minučių smūgiu alkūne į nugarą „atjungė“ Gediminą Skrocką, kuris tęsti rungtynių nebegalėjo, – pasakojo D. Savičius. – Gaila, teisėjas nematė antrojo epizodo, nes toks „žaidėjas“ ne tik kad nenusipelnė likti aikštėje, o ir turėtų praleisti sekančius mačus. Aš suprantu kai per rungtynes pasitaiko apsižodžiavimų, vienas kitas kietesnis užėjimas, bet tokiam nesportiškam ir net grubiam elgesiui ne vieta nei futbolo aikštelėje, nei bet kur kitur.  Gėda.“

G. Paberžis savo komandos draugo elgesį minėtame epizode vertino atsargiai: „Nebuvau šalia įvykių, todėl ne viską gerai mačiau, nes kamuolys buvo kitoje vietoje. Iš pradžių tarp jų buvo apsižodžiavimai. Vėliau, kaip sakė, atsitrenkė ir pataikė jam į nugarą. Man sunku komentuoti. G. Kulbis turėjo žaisti ramiau ir šaltakraujiškiau. Bet kokiu atveju, jei tai tyčinis veiksmas – negalima to pateisinti. Mums apskritai reikia kuo mažiau veltis į panašias situacijas, o savo pranašumą įrodinėti žaidimu ir pergalėmis.“

Margirio pergalės pristojo – buvo lygiosios Trakuose, o dabar tokia baigtis kovoje su Ozu ir turnyro lentelėje liko vos 1 taško persvara.

„Gal netgi geriau. Jau vienu metu pradėjome skaičiuoti, kokia persvara pirmaujame, kiek dar čia pergalių reikia. Dabar komanda pamatė, kad niekas nebaigta, viskas prasideda beveik nuo nulio. Nuo to tik įdomiau, – komentavo G. Paberžis. – Komandos nariai jau kalba, kad reikia pradėti normaliai rinktis, nes kitaip nieko nebus. Juk varžovai prieš mus kovoja su dvigubu entuziazmu. Atrodo, laukia smagus sezono finišas.“

Dvyliktas turas (rugsėjo 20-23 d.)

Elektrėnų Versmė – FKS Ukmergė. Sekmadienis, 15.00, Elektrėnų SM stadionas. Kai rugpjūčio pabaigoje pralaimėjo Ukmergėje 0:2, Versmės vadovas R. Ščiuka tas rungtynes pavadino prasčiausiomis šiemet. Ir pastarosiose prieš Lentvarį Versmė nesužaidė tobulai, todėl prieš sugrįžimą į namų stadioną reikės pasitempti. Prognozė: 3:2.

FC Vova – FK Ozas. Sekmadienis, 15.00, Senvagės stadionas. Būtų komiška, jei po skambios pergalės prieš Margirį dabar Ozas pralaimėtų Vovai. G. Skrockas iš Ozo sako, kad komanda dabar tokios būsenos, kad gali nepralaimėti visų penkerių likusių rungtynių, bet lygiai taip pat gali jas ir pralaimėti... Aš gi manau, kad po Vovos antausio Panerio stadione (1:4) pasistengs laimėti. Prognozė: 1:3.

FK Granitas – FK Navigatoriai. Sekmadienis, 15.30, Naujosios Vilnios stadionas. Centrinis turo mačas tarp senų principinių varžovų. Liepą tarpusavio akistatoje 2:0 triumfavo Navigai. O po to prasidėjo Granito serija, apie kurią dažnai kalbame – 17 taškų per 7 rungtynes. Tiesa, ir Navigatoriai dabar daug sunkiau pažeidžiami, todėl sekmadienis žada labai kokybiškas rungtynes. Prognozė: 2:1.

FGBK Aktas – VJFK Trakai. Sekmadienis, 16.30, Senvagės stadionas. Labiausiai Akto atstovai nenorėjo su Trakais žaisti Trakuose. Dėl aikštės specifikos. Nei pernai, nei šiemet geniams iš kelionių į Trakus parsivežti taškų nepavyko (šiemet pralaimėta 2:4). Sekmadienį bus žaidžiama ant Senvagės kilimo ir tai proga Aktui pradėti dar vieną mažytį savo renesansą. Prognozė: 3:2.

A komanda-Margiris – FK Medžiai. Trečiadienis, 20.30, Pilaitės maniežas. Ne pats geriausias metas nukraujavusiems Medžiams dabar žaisti prieš Margirį, pas kurį po pastarųjų įvykių sportinis pyktis liesis per kraštus. O dar noras įrodyti, kad lygiosios pirmame mače (2:2) buvo atsitiktinės... Medžių laukia sunkus vakaras. Prognozė: 5:1.

AFK – FK Lentvaris. Šiose rungtynėse pralaimėjusiai komandai turbūt teks ruoštis sugrįžimui į SFL A divizioną, nes kažin ar bus įmanoma pataisyti situaciją per likusius keturis savaitgalius. Vienodai įdomi intriga – ar bus AFK septintas pralaimėjimas iš eilės, ar jie parodys kiaušius? Manykime, kad dar ne viskas šioje komandoje sugriuvo. Prognozė: 2:2.