VRFS III lyga: Margiris vėl pirmas, Granitas sužaidė puikų rugpjūtį Visos

VRFS III lygos pirmenybėse liko du turai, po kurių komandos skils į du šešetus. Pirmame šešete jau seniai tapo ankšta, o į jį visomis išgalėmis dar bando įsisprausti Vovos komanda.

Devintame ture lyderių pozicijas susigrąžino A komanda-Margiris, lengvomis pergalėmis nustebino Granitas ir Ozas.

FC Vova – FK Medžiai 3:3 (2:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – R. Valikonis.
16' Audrius Bukovskis 0:1
32' Valdas Vitkauskas 1:1
40' Valdas Vitkauskas 2:1
67' Ignas Šiaučiulis 2:2
83' Justinas Baltrimavičius 2:3
87' Edgaras Kalkys 3:3

„Labai apmaudu. Parodome charakterį, atsilikdami perimame iniciatyvą ir persveriame rezultatą, o galiausiai vis tiek paleidžiame pergalę iš savo rankų žaisdami daugumoje“, – atsiduso Medžių komandos narys Dmitrijus Raksa.

Medžiams tikrai turi būti apmaudu. Jiems atsiliekant 1:2, 63 min. raudoną kortelę gavo Romanas Soročkinas ir Vova liko žaisti mažumoje. Žaliai balti pasinaudojo kiekybiniu pranašumu ir sugebėjo persverti santykį.

Kuomet pernykščiai čempionai jau jautė pergalės skonį, charakterį pademonstravo Vovos komanda. Edgaro Kalkio įvartis likus žaisti tris minutes atstatė pusiausvyrą – 3:3.

Medžiai nelaimi trečių rungtynių iš eilės – prieš tai buvo nesėkmė Elektrėnuose (2:3) ir lygiosios su Aktu (1:1).

„Apie krizę kalbėti dar per anksti. Turime labai daug traumuotų žaidėjų, todėl komanda šiek tiek išsiderinusi ir žaidžia nestabiliai“, – paaiškino D. Raksa.

Į duobę Medžiai įpuolė be savo komandos vadovo ir tėvo Pauliaus Gloso, esančio trumpose atostogose. Paulius sakė, kad net už kelių šimtų kilometrų pajūryje jį ima pyktis, todėl kitame ture jau bus su komanda ir pasistengs suvaldyti besimezgančią Medžių krizę.

AFK – FK Lentvaris 1:2 (1:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
21' Aurimas Tamaliūnas 1:0
42' Artūras Borščevskis 1:1
87' Arsenij Buinickij (iš 11 m) 1:2

Po kiekvieno turo AFK viliasi, kad blogiausia – jau praeityje ir netrukus prasidės pakilimas. Bet kiekvieną kartą tenka nusivilti.

AFK patyrė jau ketvirtą pralaimėjimą iš eilės, o bendra nelaimėtų rungtynių serija išsitęsė iki šešerių. Nors Lentvaris jiems buvo įkandamas varžovas, viskas vėl baigėsi apmaudžiai.

Šeimininkai įmušė pirmieji – kėlinio viduryje juos į priekį išvedė komandos lyderis Aurimas Tamaliūnas. Bet lengviau AFK nuo to netapo – Lentvaris atakavo labai grėsmingai ir bent du sykius pataikė į varžovų vartų konstrukciją. Vis tik svečiai rezultatą išlygino dar iki pertraukos.

„Pirmas kėlinys parodė, kad atrodome geriau už AFK ir kovodami galime išsivežti pergalę“, – prisiminė Lentvario komandos vadovas Nerijus Varnas.

Po pertraukos užsisuko smagi futbolo karuselė, abi komandos nusprendė ne saugoti lygiąsias, o siekti trijų taškų. Neišnaudotos progos liejosi į abi puses. Vienos atakos metu AFK pataikė į skersinį. Komandos atstovas Darius Navikas sakė, kad tuo metu jie pradėjo tikėti, kad bus pergalė.

Tačiau nutiko priešingai. Likus kelioms minutėms iki mačo pabaigos po Lentvario žaidėjo baudos smūgio kamuolys atsimušė į AFK gynėjo ranką ir teisėjas skyrė 11 m baudinį. Jį realizavo Arsenijus Buinickis, saviškiams išplėšdamas dramatišką pergalę.

N. Varnas taip pat išskyrė komandos vartininką Arturą Ratkevič – be jo solidaus pasirodymo Lentvaris pergalės nebūtų nuskynęs.

Praėjusi savaitė Lentvariui buvo gera. Jie po laimėjimo prieš Olandus (3:1) iškopė į SFL taurės ketvirtfinalį, o sekmadienį pasiekė svarbią pergalę III lygos pirmenybėse.

„Siekiant kilti iš turnyro lentelės dugno, komandai šios pergalės reikėjo kaip oro. Prasileidome pirmi, o po to visai komandai teko stipriai padirbėti. Bet atsilošėme. Kovingos rungtynės, iš kurių laimėtojais išėjome mes“, – pasidžiaugė N. Varnas.

FK Ozas – VJFK Trakai 5:1 (1:0)
Panerio stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
17' Gediminas Skrockas (iš 11 m) 1:0
50' Giedrius Šablinskas 2:0
58' Pavelas Pelakauskas 3:0
60' Tomas Radzevic 3:1
85' Darius Pupliauskas 4:1
88' Giedrius Šablinskas 5:1

Ilgai laukė Ozo komanda šios šventės – pirmą ir paskutinę pergalę jie buvo iškovoję birželio pabaigoje prieš Versmę (1:0), o vėliau oranžiniai fiksavo net šešių pralaimėjimų seriją.

Sekmadienį namų rungtynėms jie pagaliau surinko optimalią sudėtį. Buvo netgi Šoblinskas ir Šablinskas, o pastarasis pasižymėjo dubliu.

VJFK Trakai eilinį kartą patvirtino nenuspėjamos, „nuotaikos komandos“ statusą. Dar visai neseniai jie po 11 m baudinių serijos SFL taurėje eliminavo tą patį Ozą, vėliau atėmė taškų iš Medžių, tačiau III lygoje trakiškių situacija prastėja.

Keli Trakų komandos žaidėjai ne visada atlaiko lyderių naštą, nes jiems trūksta lygiavertės pamainos iš jaunesnių ekipos narių. Todėl ši komanda šiemet pasmerkta kautis dėl išlikimo.

Pralaimėjimų serija nepalaužė Ozo entuziazmo – netgi motyvavo.

„Susirinkome gerai. Matyt, visi pasidarė reikiamas išvadas, turėjome šešis keitimus, visus – į saugų ir puolimo grandį. Todėl keitėmės kas 15-20 minučių, palaikėme tempą ir žaidėme gana tiksliai“, – paaiškino Ozo žaidėjas Gediminas Skrockas.

Trakai priešinosi net atsilikdami. Tačiau juos palaužė trečiasis Ozo įvartis, kai laikinasis vartininkas po tolimo Pavelo Pelakausko smūgio praleido kamuolį „už ausų“.

„Jei tai nebuvo mūsų vienkartinis blykstelėjimas, jei ir toliau rinksimės ir žaisime taip, kaip sekmadienį, apie iškritimą iš lygos gal nereikės galvoti, – svarstė G. Skrockas. – Bet reikia mažiau kalbų, o daugiau darbų.“

FKS Ukmergė – Elektrėnų Versmė 2:0 (2:0)
Ukmergės centrinis stadionas. Teisėjas – V. Paulauskas.
33' Gytis Vaivada 1:0
36' Tomas Bielickas 2:0

Praėjusį savaitgalį Ukmergė prieš Elektrėnus futbolo fronte pasiekė dvigubą pergalę. Dublerių komandų mače D divizione ukmergiškių pamaina nugalėjo net 6:1, o pagrindinių ekipų akistatoje Ukmergė triumfavo 2:0.

„Be abejo, puikus mūsų dublerių žaidimas verčia ir pirmą komandą labiau pasitempti, – tikino FKS Ukmergės kapitonas Igoris Krasinas. – Šiuo metu visi kovoja kaip išprotėję, nori būti pirmame šešete ir mes – ne išimtis. Toks yra mūsų išsikeltas tikslas ir stengiamės jį pasiekti.“

Ukmergiškiams pavyko reabilituotis savų žiūrovų akivaizdoje po prieš tai patirto pralaimėjimo Akto komandai. Sekmadienį jiems pavyko išnaudoti dvi progas pirmame kėlinyje ir patikimai apsiginti.

O Versmės komanda išvykoje buvo lyg nesava ir išsimušusi iš ritmo. Jų treneris Romas Ščiuka neabejojo – tai prasčiausios rungtynės ne tik šį sezoną, bet ir kiek pats prisimena.

Dar rungtynių pradžioje Elektrėnų komanda dėl traumų prarado du gynėjus ir tai turėjo įtakos tolesnei žaidimo eigai.

„Tai paveikė mūsų žaidimą. Žaidėme prastai, dėl to pelnytai pralaimėjome, – pripažino R. Ščiuka. – Kad Ukmergėje bus sunku – žinojome, juk ne pirmą kartą žaidėme ten. Bet ar nusiteikimo stoka, ar kitos priežastys nulėmė labai prastas mums rungtynes.“

FGBK Aktas – FK Granitas 0:6 (0:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas – I. Kaprašovas.
17' Žygimantas Kirsis 0:1
45' Albert Bogdan 0:2
55' Darius Kazubovičius 0:3
65' Žygimantas Kirsis 0:4
75' Deimantas Rimpa 0:5
77' Andrius Kondratovič 0:6

Turbūt nesuklysiu pasakęs, kad Granitas žaidžia geriausia sezoną nuo 2017-ųjų, kai paskutinį kartą laimėjo III lygos medalius.

Jei lygoje rinktume geriausią mėnesio komandą, rugpjūčio laurai neabejotai keliautų į Naująją Vilnią. Paskutinį vasaros mėnesį Granitas III lygoje sužaidė 5 rungtynes ir surinko 13 taškų iš 15, įvarčių santykis – 21:4.

„Tikiuosi, kad šį sezoną komanda savo lubų dar nepasiekė“, – sakė Granito žaidžiantysis treneris Jevgenijus Rybakovas.

Mače su Aktu jie pakartojo savo sezono rekordą (anksčiau taip pat 6:0 sutriuškino Lentvarį), ir, liaudiškai tariant, savo varžovus užvaikė.

Dvi dienas prieš tai dalis Akto komandos narių pratęsė pasirodymą atsinaujinusiame SFL veteranų čempionate, kita dalis išvakarėse dalyvavo kitame turnyre, tad sekmadienį jiems buvo sudėtinga vaikytis tokius bizonus, kaip Darius Kazubovičius ar Žygimantas Kirsis.

„Visų stipriausių žaidėjų nesurinkome, trūko kelių svarbių narių. Turėjome 5 keitimus, nes prieš rungtynes skambinome pavojaus varpais ir kaip visada, gelbėjo komandos veteranai, – aiškino Akto treneris Nerijus Jakučionis. – Bet ne veteranams sugaudyti Kazubovičių su Kirsiu.“

Akto atstovai pripažino, kad net su optimalia sudėtimi vargiai pakovotų su Granitu, kuris šiemet – labai solidus.

„Granitas gerai sukomplektuota komanda. Turi ir gerų jaunų žaidėjų, ir jau patyrusių. Bet kur kamuolio nespiria, protingai rezga atakas. Nors rezultatas 0:6, bet viskas logiška“, – konstatavo N. Jakučionis.

FK Navigatoriai – A komanda-Margiris 2:3 (1:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
7' Aivydas Ruškys 0:1
23' Tomas Dapkus 1:1
52' Gediminas Paberžis 1:2
79' Deividas Gineitis 1:3
87' Ričardas Kulis 2:3

Pirmadienio vakarą Senvagės aikštėje pamatėme vienas kito vertų varžovų akistatą su daug įvarčių. Taip pat joje galėjome įsitikinti, kodėl Margiris vis dėl to užima 1-ąją vietą. Šios komandos žaidėjai yra šiek tiek aukštesnio meistriškumo, ir nors savo progų realizaiją galėtų pagerinti, bet varžovus už klaidas baudžia skaudžiai.

Prieš rungtynes pabėręs liaupsių varžovams, margiriečių treneris Gražvydas Mikulėnas spėjo, kad šį kartą neteks vargti kieto gynybinio futbolo klampynėje, o bus galima pasimėgauti atviresniu futbolu.

Panašiai ir buvo. Favoritų situaciją šiame mače palengvino ankstyvas (7 min.) Aivydo Ruškio įvartis.

Nepaisant to, Navigatoriai toliau laikėsi savo. Jie perleido varžovams iniciatyvą, bet pasitikdavo juos aukštai ir tykodavo galimybių kontratakoms. Būtent tokiu būdu kėlinio viduryje buvo išlygintas rezultatas, kai po greito išpuolio kraštu ir gero Modesto Bajoriūno perdavimo Tomas Dapkus nukreipė kamuolį į vartus (1:1).

Vėliau Navigai surengė dar vieną pavojingą greitą ataką, o Margiris kėlinį baigė akcentuotu smūgiu į šeimininkų vartų skersinį.

Antras kėlinys Navigatorių komandai prasidėjo nuviliančiai. 52 min. prie baudos aikštelės įvyko keistas nesusikalbėjimas, apmaudus bei nesuprantamas kamuolio praradimas ir po akimirkos Gediminas Paberžis jau šventė tolimu smūgiu pelnytą įvartį.

Po šio epizodo Navigatorių gynyba ėmė degti atvira liepsna, o jų varžovai skaičiavo neišnaudotas progas. Galiausiai 79 min. Deividas Gineitis baudos aikštelėje ramiai pasitvarkė kamuolį ir įtvirtino Margirio pranašumą.

Tuo rungtynių baigtis ir buvo nulemta, nes netrukus raudoną kortelę gavo Navigatorius Arminas Levickas. O Ričardo Kulio įvartis mačo pabaigoje jau nieko nekeitė – 2:3.

Dešimtas turas (rugsėjo 5-7 d.)

FK Lentvaris – FGBK Aktas. Šeštadienis, 14.00, Trakų naujas stadionas. Dviejų autsaiderių dvikovoje – proga laimėtojams kilti iš lentelės dugno. Arba pasiimti po tašką ir toliau užsiimti matematika. Lentvaris ne tokia greita komanda kaip Granitas, tad Geniai antrą savaitgalį nebus tokie beviltiški. Prognozė: 2:3.

FK Elektrėnų Versmė – FK Granitas. Sekmadienis, 12.00, Širvintų stadionas. Istorija rodo, kad Granitui tolesnėse išvykose paprastai sekasi sunkiai. O šį kartą palyginti ankstyvą sekmadienį teks transportuotis į Širvintas, kur namų rungtynes žais Versmė. Nors Granito serija įspūdinga, minėtos aplinkybės gali kišti koją. Prognozė: 1:0.

VJFK Trakai – FC Vova. Sekmadienis, 18.00, Trakų naujas stadionas. Kažin, ar prieš sezoną buvo daug tikinčių, kad Vova gali kovoti dėl vietos Top-6, o būtent to jie dabar siekia. Šansai nėra labai dideli, bet pergalė Trakuose juos paliktų gyvus prieš paskutinį I rato turą. Prognozė: 2:3.

FK Medžiai – FKS Ukmergė. Sekmadienis, 20.20, Senvagės stadionas. Pastaraisiais sezonais šios komandos surengia labai atkaklius tarpusavio pasirodymus. Jų susirėmimu SFL Supertaurėje prasidėjo šiemetinis mėgėjų sezonas. Tąkart 2:0 triumfavo kur kas užtikrinčiau atrodę Medžiai, bet pagal paskutinius jų „pasiekimus“ čempionų vadinti favoritais liežuvis nesiverčia. Prognozė: 2:2.

A komanda-Margiris – FK Ozas. Pirmadienis, 19.45, LFF stadionas. „Mažiau kalbų, daugiau darbų“, – po nutrauktos šešių pralaimėjimų serijos pasakė Ozo lyderis G. Skrockas. Būtent tų „darbų“ ir preciziškai tikslaus žaidimo bei koncentracijos prireiks oranžiniams norint mesti iššūkį Margiriui. Nes jie visus varžovus be išimties baudžia už menkiausią klaidą. Prognozė: 5:2.

FK Navigatoriai – AFK. Pirmadienis, 20.20, Senvagės stadionas. Ne kova dėl šeštosios vietos figūravo Navigų priešsezoniniuose planuose. Bet norint atlaikyti Vovos šturmą ir išlaikyti pozicijas tame šešete, pirmadienį reikia laimėti. Ir pasinaudoti AFK'ų krize. Prognozė: 4:1.