VRFS III lyga: Medžiai be pralaimėjimų, subyrėjęs Ozas ir Ukmergė (11 turo apžvalga) Visos

Audringas pavasario ratas VRFS III lygoje baigėsi tarpiniu FK Medžių triumfu. Jie atostogauti išeina dabar būdami pirmi, tačiau rudenį žaliai baltų laukia dar sunkesnis darbas, nei buvo atliktas iki šiol.

Tarp lygos lyderių atsidūrė taip pat puikiai pirmame rate pasirodžiusios Granito, AFK ir Elektrėnų Versmės komandos, tuo metu Ozas ir Aktas atsidūrė grėsmingoje „relegacijos“ zonoje.

FK Medžiai – Granitas 2:2 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – R. Valikonis.
49' Edgar Čičin 0:1
51' Benadas Arkauskas 1:1
56' Benadas Arkauskas 2:1
90' Ignas Šiaučiulis (į savo vartus) 2:2

Medžiai įpusėjus sezonui pirmi, tačiau 11 turo rungtynės su Naujosios Vilnios Granitu jiems paliko kartų prieskonį.

„Žiauriai apmaudu. Panašiai nutiko ir 6 ture žaidžiant su AFK“, – prisiminęs rungtynių pabaigą, ištarė Medžių treneris Paulius Glosas.

Jie turėjo vytis varžovus, bet po pakiliai žaidusio Benado Arkausko dublio pirmavo ir beveik turėjo pergalę savo kišenėje. Tačiau paskutinę minutę leido varžovams prasiveržti pro visą aikštę, o galiausiai šį chaosą vainikavo apmaudus įvartis į savuosius vartus – 2:2. Akivaizdu, kad taktinė pražanga aikštės viduryje būtų nutraukusi išpuolį ir leidusi persigrupuoti. Tad Medžiai gali kaltinti tik patys save.

Kaip ten bebūtų, lyderių pozicija negali nedžiuginti Medžių. Juolab per 11 turų išvengta pralaimėjimų.

„Pirmas ratas geras. Baigti jį be pralaimėjimų yra rimtas pasiekimas. Be to, esame mažiausiai įvarčių praleidusi komanda, – pažymėjo P. Glosas. – Atlikome didelį darbą ir visi nusipelnėme atostogų.“

Savo ruožtu Granito žaidžiantysis treneris Jevgenijus Rybakovas iš šių rungtynių taip pat tikėjosi daugiau: „Tą dieną nebuvome verti pralaimėjimo. Jei ne kelios akimirkos, kai iškritome iš žaidimo praleisdami įvarčius, galėjome būti dar linksmesni.“

Granitas šiemet atgijo. Jau dabar aišku, kad pirmą ratą jie baigs trejete ir toliau tęs kovą dėl medalių.

„Be abejo, pasiekti rezultatai tenkina. Nesitikėjome būti taip aukštai. Juk pernai per pirmą ratą buvome surinkę tik 12 taškų. Dabar turime 21“, – džiaugėsi J. Rybakovas.

Kaišiadorių Baltai – Elektrėnų Versmė 2:2 (2:1)
Žiežmarių stadionas. Teisėjas – A. Dapkus.
5' Aurimas Pukevičius 1:0
41' Ignas Špakauskas 2:0
43' Aivaras Meškinis 2:1
63' Edvinas Mučinis 2:2

Laimėję savo nesužaistas rungtynes, Versmės futbolininkai turėjo galimybių ne tik pavyti Medžius, bet ir aplenkti juos. Vis tik reikalus jiems derbyje pamaišė kaimynai iš Kaišiadorių.

Versmei šiame mače teko sunki užduotis panaikinti dviejų įvarčių deficitą, kurį Baltai įgijo besibaigiant pirmam kėliniui. Visgi Elektrėnams pasisekė prieš pat pertrauką sušvelninti skirtumą, ne itin sėkmingai sužaidus Kaišiadorių komandos vartininkui.

Antroje mačo dalyje Versmė didino spaudimą ir gausiomis pajėgomis atakavo sutankintą varžovų gynybą. Kėlinio viduryje rezultatą pavyko išlyginti Edvinui Mučiniui. Mačo pabaigoje Versmė ėjo va bank ir bandė išplėšti pergalę, bet galiausiai buvo užfiksuotos kovingos lygiosios 2:2.

Tašką ištraukusios Versmės treneris Romas Ščiuka po rungtynių sakė, kad jo komanda sunkiai ir vangiai pradėjo rungtynes, praleido ankstyvą įvartį, todėl po to buvo sunku žaisti prieš sutankintą, dviejų linijų varžovų gynybą.

Vis tik atkaklumas ir kovingumas padėjo elektrėniškiams atsitiesti atsiliekant 0:2.

„Likus žaisti 10 minučių rizikavome. Iš aikštės išėmėme gynėją ir vietoje jo įleidome puolėją. Turėjome dvi idealias progas išplėšti pergalę, deja, sėkmė nebuvo mūsų pusėje. Gaila prarastų taškų, tačiau visko laimėti juk neįmanoma“, – konstatavo R. Ščiuka.

SK Nemenčinė–Hegvita – Advoco–A komanda 1:3 (1:2)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
9' Valdas Kondratovič 1:0
21' Artūras Sukristovas 1:1
36' Marius Budvytis 1:2
80' Ernestas Gerasimovas 1:3

Iš trijų III lygos debiutantų šiemet Advoco kol kas rungtyniauja įspūdingiausiai. Dvi pergalės pirmo rato finiše leido jiems įsiterpti į pajėgiausių komandų šešetą.

11 ture advokatų laukė išvyka į Nemenčinę pas autsaiderius, bet tai nereiškia, kad trys taškai į taupyklę įkrito patys.

„Nors Nemenčinės komanda šiuo metu yra paskutinė, tačiau rungtynėms ruošėmės rimtai, turėjome pakankamai keitimų. Be to, žaidėme ant tikros žolės, todėl reikėjo šiek tiek laiko priprasti prie jos“, – pasakojo Advoco atstovas Artūras Krasnoložskis.

Šeimininkai pirmieji išsiveržė į priekį, bet svečių iš ritmo tai neišmušė – jie ir toliau laikėsi savo plano. Advokatai palaipsniui perėmė iniciatyvą, o Nemenčinės komanda pradėjo jausti nuovargį ir atsitraukė į gynybą.

Advoco kuriami momentai veltui nenuėjo. Dar pirmame kėlinyje jie išlygino ir persvėrė rezultatą.

Ir nors antrame kėlinyje aikštėje aiškiai dominavo Advoco, galutinai įtvirtinti savo persvarą jiems pavyko tik mačo pabaigoje – 80 min. trečią komandos įvartį pelnė Ernestas Gerasimovas.

„Iššvaistėme daugybę progų, bet vis tiek laimėjome. Apibendrinus galima pasakyti, kad išėjo smagi išvyka su geromis nuotaikomis po pergalės prie alaus bokalo“, – sakė A. Krasnoložskis.

10 rungtynių sužaidusi Nemenčinės komanda lieka su 3 taškais. Vienintelė pergalė buvo iškovota 7 ture Žiežmariuose prieš Baltus.

Nemenčinės ekipos vadovas Gediminas Janavičius pripažino, kad atsižvelgus į sudėties problemas, tikėtis geresnių rezultatų nebuvo įmanoma.

„Didžiausia mūsų problema yra susirinkimas į rungtynes. Jei kiekviename mače turėtume bent tris ketvirtadalius pagrindinių žaidėjų, rezultatai tikrai būtų solidesni. Ar galime pakeisti šią situaciją? Pamatysime tik rudenį“, – teigė G. Janavičius.

FKK Spartakas – VJFK Trakai 2:1 (0:1)
Ukmergės centrinis stadionas. Teisėjas – D. Petraška.
37' Mantas Leonavičius 0:1
55' Julius Butkus 1:1
75' Igoris Krasinas 2:1

Prieš keletą dienų pagavau save bemąstant apie tai, kad senokai lankiausi Ukmergėje. Todėl savaitgalio dienotvarkę susiplanavau taip, kad sekmadienį važiuodamas pro šalį galėčiau aplankyti ir FKK Spartako rungtynes. Juolab 11 ture pas juos turėjo atvykti turnyro lentelės kaimynai, ambicingieji VJFK Trakai.

Aplankyti Ukmergės stadioną visuomet smagu ne tik dėl jį supančio natūralios gamtos grožio bei jaukumo. Čia renkasi smagi vietinė publika. Nuo jaunimo iki viską išmanančių vietinių žinovų senjorų–ekspertų. Kaip ir paskutinį kartą, taip ir šį, įsitaisiau netoli jų.

Šeimininkai pirmiausiai nustebino tuo, kad sekmadienio vakarą susirinko be keitimų.

„Ooo kaip Spartakas „dasigyveno“, lygiai 11 atėjo“, – mestelėjo ekspertų ložės senbuvis. Kitas, skaičiuodamas Trakų atsarginių suolo keitimus, pritarė: „Sutvarkys mus.. Kai pakels tempą su tiek keitimų, bus čia....“

Nepaisant šių įžvalgų, FKK Spartakas rungtynes pradėjo pakiliai ir surengė kelias labai pavojingas atakas, po kurių galėjo būti priekyje.  Trakų treneris ragino saviškius prabusti, bet šie ilgokai snaudė. Svečiai pabudo kėlinio viduryje, po truputį perimdami iniciatyvą.

Tuo metu ekspertų ložėje lyg tarp kitko prasidėjo aptarimas apie 1975 metų Lietuvos taurės finalą, kai Ukmergės „Vienybė“ Vilniuje 3:0 paklojo Šiaulių „Kelininką“. Amžininkų teigimu, tąkart ukmergiškiai sužavėjo ir tuo pačiu nustebino „Žalgirio“ stadiono lankytojus ilgomis savo barzdomis. Tokios buvo to meto mados „Vienybėje“. Bet taurę laimėjo.

Ukmergėje prapliupęs šaltas lietus sumažino rungtynių tempą, bet išėjo į naudą Trakų komandai. 37 min. Mantas Leonavičius iššoko vienas prieš vartininką ir šia proga pasinaudojo – 0:1.

Reikia pažymėti, kad nors FKK Spartakas pirmame kėlinyje žaidė be keitimų, varžovams niekuo nenusileido ir galbūt net sukūrė daugiau pavojingų epizodų.

Antroje mačo dalyje Ukmergės komanda jau turėjo vieną keitimą ir pabandė spausti varžovus. Po tolimo smūgio kamuolys lyžtelėjo Trakų komandos vartų skersinį.

„Jei dar ir šitas pralaimėsime, krisime į 9 vietą“, – tęsė žinovai. Bet vienas optimistas pastebėjo, kad užtat spartakiečiai pirmauja visose individualiose III lygos kategorijose – ne tik pagal įvarčius, bet ir pagal korteles.

Aikštėje FKK Spartako spaudimas nesiliovė. 53 min. po n–tojo kampinio Julius Butkus baudos aikštelėje apdorojo kamuolį ir netrukus nukreipė jį į vartus – 1:1.

Ir tada prasidėjo atviras futbolas. Toks aktyvus ir gyvas žaidimas džiugino senjorų ložės ekspertus, kurie dosniai dalino patarimus futbolininkams, aiškino, kaip šie turėtų elgtis ant žaliosios vejos. Suprantama, iš 9–10 eilių vaizdas kaip ant delno.

Rungtynių pabaigai daugiau jėgų išsaugojo „Trakai“, tad jie ir pabandė pakovoti dėl trijų taškų. O FKK Spartakas išsitraukė savo pavojingiausią ginklą – kontratakas. Vienos iš jų metu žybtelėjo Tomas Bielickas. Prasiveržęs aikštės kraštu, jis buvo beveik praradęs kamuolį, bet iškrapštė jį ties galine linija ir perdavė į baudos aikštelę Igoriui Krasinui. Spartako kapitonas kamuolį pasitaisė ir netrukus smeigė į vartus – 2:1.

„Igariokas tai pramušė gerai, bet ir perdavimas koks geras buvo, klasiškas“, – įvertino ekspertų ložės lyderis.

Netrukus ložėje užvirė diskusija, kaip reikia elgtis per likusias 15 minučių – mėginti apsiginti, ar dar padidinti savo persvarą. Santūresni ragino pasirūpinti savo vartų saugumu, raičioti kamuolį. Azarto apimtieji tikino, kad per likusį laiką galima įmušti dar ir pribaigti „tuos“.

Nors paskutinėmis minutėmis FKK Spartako bandymai palaikyti kamuolį buvo chaotiški, dar labiau chaotiškesni atrodė Trakų mėginimai šturmuoti šeimininkų vartus. Rezultatas išliko nepakitęs – Ukmergės komanda šventė pergalę rezultatu 2:1 ir žiūrovai dėkojo savo komandai skanduodami „ačiū, ačiū“.

Po rungtynių savo mintimis pasidalino abiejų komandų atstovai.

Igoris Krasinas (FKK Spartakas): „Aišku, kad sarmata į namų rungtynes susirinkti be keitimų. Ir dar kokia sarmata. Turime didelių problemų su traumomis. Vyrai gydosi, stengiasi, bet tokių dalykų nesuplanuosi. Todėl laukiame atostogų. Labai noriu padėkoti tiems, kurie atėjo į rungtynes, atidavė daug jėgų ir padarė didelį darbą, kad laimėtume. Trakai stipri komanda, su treneriu, su ilgu atsarginių suolu, taip pat turi individualiai stiprių žaidėjų. Bet mūsų stiprybė charakteris ir kovingumas, be šių savybių nelaimėtume nė vienų rungtynių.“

Vidmantas Zagurskas (VJFK Trakai): „Manau, kad įrodėme, jog esame pajėgūs varžytis III lygoje. Tačiau mūsų jaunai komandai reikia subręsti, sustiprėti fiziškai, kad pasuktume į pergalių kelią. Rungtynės Ukmergėje parodė, kad būtent šie faktoriai kiša koją. Pagrindo žaidėjų pakeisti išeinantis jaunimas dar nėra subrendęs. Visgi tikiuosi, kad jų indėlis į komandos sėkmę rudens rate bus didesnis.“

AFK – Ozas 5:2 (3:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
13' Tomas Mikalauskas 1:0
16' Augustas Trinkūnas 2:0
26' Augustas Trinkūnas 3:0
32' Gediminas Skrockas 3:1
50' Dovydas Pačkauskas 4:1
72' Algirdas Radauskas 5:1
82' Vytas Galeckas 5:2

Vienos geriausių AFK rungtynių pirmame rate, o po jų nugalėtojai džiaugėsi dar ir dėl to, kad Ozą pavyko įveikti pirmą kartą – pernai abejose tarpusavio kovose patirtos nesėkmės.

AFK į šias rungtynes pažvelgė atsakingai ir susirinko gausiai, net su 8 keitimais. Bendrai mačo baigčiai labai pasitarnavo du greiti AFK ekipos įvarčiai. O kai kėlinio viduryje antrą kartą pasižymėjo Augustas Trinkūnas ir rezultatas tapo 3:0, tapo aišku, kad Ozas neatsities.

„Gerai išnaudodami progas susikrovėme pranašumą ir nusiraminome, neskubėjome priimti skubotų sprendimų, kontroliavome visų rungtynių ritmą“, – teigė AFK atstovas Gediminas Sinkevičius.

Sekmadienio rungtynės geriausiai atspindėjo dabartinę krizinę situaciją Ozo komandoje. Vos vienas keitimas ir dar viena praleistų įvarčių puokštė.

„Per tris paskutines rungtynes įmušėme 8 įvarčius, praleidome 12 ir sėdime su 1 tašku. Kai per tris turus įmuši 8 kartus ir sukrapštai tik 1 tašką, akivaizdu, kad didžiausios problemos yra gynyboje. Čia ir reikės stipriai pasitempti“, – tvirtino Ozo žaidėjas Gediminas Skrockas.

Jo skaičiavimais, keturi ekipos nariai traumuoti, dar du užsienje, dar du neatėjo į rungtynes dėl ligos. Tokios krizės pasekoje išėjo taip, kad puolime teko parungtyniauti net Mariui Šalkauskui.

„Puolime dar kažką sukrapštome, bet apsiginti prieš jaunus ir greitus varžovų žaidėjus nepavyksta. Vėl anksti praleidome tris įvarčius ir viskas. Tiesiog varžovai bėgo ir nubėgo“, – pasakojo G. Skrockas, taip pat išreiškęs viltį, kad prieš rudens ratą Ozui pavyks mobilizuotis.

To paties varžovams linkėjo ir G. Sinkevičius: „Nors šiuo metu Ozas atrodo ženkliai susilpnėjęs, tikiuosi, kad šis klubas greitai susitvarkys vidaus problemas ir grįš į pergalių kelią.“

Navigatoriai – Aktas 6:2 (2:0
Senvagės stadionas. Teisėjas – G. Macevičius.
37' Modestas Bajoriūnas 1:0
45' Pavel Sorokin 2:0
53' Juozas Dūdėnas 2:1
60' Ernestas Bublevič 3:1
66' Ovidijus Skaržauskas (į savo vartus) 4:1
75' Juozas Dūdėnas 4:2
84' Paulius Sakalis 5:2
85' Modestas Bajoriūnas 6:2

Dviejų sužeistų komandų akistatoje favoritais buvo laikomi Navigatoriai. Jie sukrapštė paskutinius motyvacijos likučius ir ratą baigė pergalingai.

Toks ir buvo jų tikslas 11 ture – laimėti bet kokia kaina ir dar šiek tiek priartėti prie lyderių prieš mėginimą atsispirti rudens rate.

„Kito pasirinkimo mes tiesiog neturėjome – pergalė buvo privaloma, – tikino Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis. – Rezultatas atrodo solidžiai, bet žaidimas ir vėl bangavo, o realizacijos fortūnos iš viso nebuvo. Visgi svarbiausia yra trys taškai. Paliekame visas įdomybes rudeniui, tuomet visi kovos kaip išprotėję ir bus linksma.“

Aktas bandė priešintis ir kabintis už taškų, bet jų ambicijas nuslopino pirmo kėlinio pabaigoje (43 min.) Mindaugo Pajuodžio gauta antra geltona kortelė. Kiekybinį pranašumą įgiję Navigai nesunkiai įrodė savo pranašumą.

Savo vargus pirmame rate Aktas baigė, o komandos treneris Nerijus Jakučionis pripažino, kad žaidėjams reikalingos atostogos tiek fiziškai, tiek psichologiškai.

Turnyro lentelėje Geniams jau skamba pavojaus varpai – kardinaliai nepagerinus rezultatų, kitą sezoną tektų susipažinti su SFL A divizionu.

„Matysime, ką galime nuveikti antrame rate. Ir ar apskritai dar ką nors galime“, – svarstė Akto strategas.

Pirmame sezono rate dar liko sužaisti kelias atkeltas rungtynes. Šeštadieį 10 val. ryte Žiežmariuose jėgas išmėgins Elektrėnų Versmė ir AFK. Turnyro prasme tai labai svarbios rungtynės, kadangi laimėjusi Versmė įsispraustų į trejetuką, aplenkdama Navigatorius. Tuo metu AFK pergalės atveju įsitvirtintų antroje vietoje. Lygiosios vilniečiams irgi nebūtų prastas variantas.

Rugpjūčio 10 dieną Versmė taip pat Žiežmariuose priims Aktą ir sužais neįvykusias 6 turo rungtynes. Jau vasaros pabaigoje Ozas ir Nemenčinė susitiks atkeltose 9 turo rungtynėse.

O rudens ratas oficialiai startuos rugpjūčio 17–18 dienomis ir tuomet, kaip sakė K. Maželis, „visi kovos kaip išprotėję“.