VRFS III lyga: Medžiai kyla į desperatišką šturmą, Ozas savo sprintą tęsia (12 turo apžvalga) Visos

Leo Stankevičius Photography nuotrauka

VRFS III lygos komandos pradėjo antrą ir lemiamą sezono ratą, kurio kovos tęsis dar maždaug mėnesį.

Dėl 1-6 vietų konkuruojančių komandų grupėje penkios ekipos išsirikiavusios koviniu atstumu. Nuo jų akivaizdžiai atsilieka Medžiai, bet pernykščiai čempionai baltos vėliavos kol kas neiškėlė.

7-12 vietų kompanijoje visa galva pranašesnis atrodo Ozas, užtikrintai jaučiasi ir Trakai. O kitų dar laukia sunki kova dėl išlikimo.

Elektrėnų Versmė – FKS Ukmergė 2:3 (2:2)
Elektrėnų SM stadionas. Teisėjas – A. Dapkus.
2' Tomas Bielickas 0:1
16' Deividas Marcinkevičius 1:1
19' Konstantinas Tvarijonas 2:1
26' Žydrūnas Germanas 2:2
60' Igoris Krasinas 2:3

Ukmergė šiemet Versmės komandą nugalėjo abu kartus. Po pralaimėjimo svečiuose (0:2) Versmės treneris Romas Ščiuka saviškių pasirodymą vadino prasčiausiu sezone.

Ir šį kartą komandos žaidimas Romo nesužavėjo: „Rungtynės taip pat labai prastos, labai prastas susirinkimas. Ir laimėjo tie, kurie norėjo labiau laimėti tą dieną.“

Pastarasis mačas buvo kupinas įvykių. Ukmergė įmušė anksti, po to atsiliko 1:2, lygino rezultatą, antrame kėlinyje nerealizavo 11 m baudinio (Tomas Bielickas prašovė), bet galiausiai Igoris Krasinas galva pelnė pergalingą įvartį svečiams.

Neprašovė ir VRFS operatorius, aplankęs šias rungtynes Elektrėnuose.

Matomas bei pastebimas buvo ir šių rungtynių arbitras Arūnas Dapkus. Abiem komandoms jis parodė 9 geltonas korteles, o pirmo kėlinio viduryje iš techninės zonos pašalino Ukmergės komandos vadovą, trenerį Beną Tereką.

Šį epizodą pakomentavo pats Benas: „Antras įvartis įkrito po labai tikėtinos nuošalės baudos aikštelėje, o linijos teisėjas stovėjo perdavimą paduodančio žaidėjo pozicijoje, kitaip sakant – smarkiai vėlavo su pozicija. Aistros paėmė viršų ir kreipiausi į teisėją, kad atšauktų sprendimą. Kreipimasis buvo aistringas, todėl buvau apdovanotas raudona kortele. Pikta, kai po grubių teisėjų klaidų krinta įvarčiai. Dar prisidėjo aistros iš rungtynių su Medžiais dėl identiškos teisėjo klaidos rungtynių pabaigoje.

Po raudonos kortelės, kaip buvęs Alytaus Dainava treneris, nuėjau prie visų keturių atvykusių mūsų palaikyti fanų. Dar turiu pastebėti ir visai agresyvią teisėjo išraišką atbėgus manęs raminti. Agresija kelia agresiją. Nieko čia nepadarysi. Įdomus faktas, kad taip buvau išvarytas du kartus ir abu – su Elektrėnų Versme.“

Ir be savo trenerio Ukmergė sugebėjo susikaupti ir pasiekti pergalę. O ją išplėšęs komandos kapitonas I. Krasinas pasakojo: „Nenaudojame jokių burtų, tiesiog labiau norėjome laimėti. Per daug nesureikšminame šios pergalės, nes ji gali būti nieko verta, jei dabar atsipalaiduosime.

Jau galvojame apie ateinančio pirmadienio vakarą pas Navigatorius ir sprendžiame komplektacijos problemas. Navigai ant bangos ir jei nesurinksime rimtos chebros, ta banga gali nuplauti mus nuo Senvagės paviršiaus...“

FK Granitas – FK Navigatoriai 1:3 (0:3)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
18' Daniel Gunevič 0:1
32' Daniel Gunevič 0:2
38' Daniel Gunevič 0:3
62' Žygimantas Kirsis 1:3

Posakis, kad namų sienos padeda, tinka ne visiems. Sunku patikėti, tačiau III lygos kovose Granitas savame stadione nuo 2016 metų dar nėra nugalėjęs Navigatorių.

Iš viso per penkis sezonus Granito rezultatų namie prieš Navigatorius suvestinė – 1 lygiosios ir 4 pralaimėjimai.

Dabartinėje sezono atkarpoje Granitas demonstravo solidžią formą, bet Navigatorių tai nė kiek nejaudino. Jie turėjo savų argumentų ir susigraibė tris taškus Naujojoje Vilnioje.

Danielius Gunevičius iki praėjusio turo III lygoje buvo „sausas“, o sekmadienį iš karto atsidarė „hat-tricku“. Ir viską sumušė per pirmą kėlinį.

„Navigatoriai yra komanda, mokanti bausti už klaidas. Tris kartus atsikirtome ir gavome tris identiškus įvarčius. Ko gero, komandą labiausiai paveikė pirmasis, kur buvo akivaizdi nuošalė, – tvirtino Granito žaidžiantysis treneris Jevgenijus Rybakovas. – Antrame kėlinyje atakavome, spaudėme, bet kaip ir per pirmas tarpusavio rungtynes (0:2), kamuolys į Navigatorių vartus nėjo.“

Kamuolys niekaip neina į Navigatorių vartus, bet lengvai eina į jų varžovų stačiakampį. Trys pergalės iš eilės ir tvirtos pozicijos siekti aukščiausių tikslų. Ką gali žinoti, galbūt paskutinės sezono rungtynės su A komanda-Margiriu taps ir auksinėmis?

„Gerai pasirodyti prieš Granitą padėjo tinkamas nusiteikimas ir požiūris. Vis dėlto, jau prasidėjo lemiamos kovos, per jas viskas ir spręsis. Reikia tikėtis, kad ir toliau su tokiu požiūriu rinksimės į rungtynes, – apie Navigatorių pasitempimo priežastis kalbėjo jų vadovas Kęstutis Maželis. – Likusi sezono atkarpėlė bus labai įdomi visoms komandoms.“

A komanda-Margiris – FK Medžiai 0:0
Pilaitės maniežas. Teisėjas – J. Paškovskis.

Turo prognozėje apžvalgininkas nurašė traumų apgenėtus Medžius ir lengva ranka atidavė Margiriui pergalę 5:1. Nuvertintas buvo net faktas, kad žaliai balti pirmieji šį sezoną pristabdė favoritus (2:2).

Medžių sudėtis iš tiesų stipriai išretėjusi ir jų treneris Paulius Glosas netgi sunkiai gali suskaičiuoti visus žaidėjus, kurie šiuo metu gydosi traumas.

Tačiau kovai prieš lyderius Medžiai sulaukė solidaus pastiprinimo – pagaliau sugrįžo aikštės dirigentas Justinas Baltrimavičius ir gynybos generolas Dainius Jagminas.

Nutraukti šešis turus besitęsiančios nelaimėtų rungtynių serijos tai nepadėjo, tačiau lygiosios su Margiriu – vis šis tas.

„Žvelgiant per turnyrinę prizmę, tai nieko gero. Bet vertinant patį žaidimą, tai jau šiek tiek nuteikia pozityviai“, – sakė P. Glosas.

Rungtynės vyko pagal siužetą, kurį nebuvo sunku nuspėti. Margiris dominavo aikštėje, o Medžiai žaidė antru numeriu, kontratakų taktika. Jose sugebėdavo susikurti progelių, bet gerokai pavojingesni buvo šeimininkų išpuoliai. Vien į vartų konstrukciją Margirio futbolininkai trečiadienio vakaro mače pataikė tris kartus.

Medžių treneris akcentavo, kad prie patikimo žaidimo gynyboje daug prisidėjo sugrįžęs D. Jagminas, taip pat neteko kaitalioti gynybos grandies narių ir susižaidimas bei susiklausymas nebuvo paskutinėje vietoje.

Na, o Margiris nors ir dominuoja aikštėje, bet nesugebėjo laimėti trečių rungtynių iš eilės. Dvejos lygiosios su Medžiais, neįveikti Trakai, pralaimėjimas Ozui rodo, kad šis baubas nėra toks baisus, kaip buvo piešiama sezono pradžioje?

„Su jais tikrai galima žaisti, tik reikia pasirinkti teisingą taktiką, – įsitikinęs Paulius. – Vasarą stebėjau rungtynes, kai Versmė atsivėrė ir gavo keturis įvarčius. Atviro futbolo prieš Margirį nepažaisti ir nepasivaržysi, kas įmuš daugiau. Reikia kantrybės.“

Kantrybės reikės ir Medžiams. Titulo jie jau neapgins, iš pirmo šešeto komandų jų taškų kraitis mažiausias, bet dėl medalių jie dar pakovos, nors iki jų skiria 6 taškų deficitas.

„Jei pavyks surankioti visus dar turimus resursus ir pakovoti kaip trečiadienį, mes tikrai pasimušime. Bėda ta, kad nuo mūsų pačių jau niekas nepriklauso. Turime laimėti viską patys ir laukti palankių rezultatų iš kitų rungtynių“, – realiai į situaciją pažiūrėjo P. Glosas.

AFK – FK Lentvaris 3:0 – DK sprendimu

Lentvario klubo vadovams po praėjusio sekmadienio teko griebtis už galvų.

Senvagės stadione jie sužaidė geras rungtynes ir pasiekė pergalę. AFK legionierius Ibrahimas Hasgencas pirmame kėlinyje pelnė įvartį ir išvedė saviškius į priekį. Bet Lentvario komandai po pertraukos pavyko perlaužti dvikovos eigą Arsenijaus Buinickio bei Artūro Borščevskio įvarčiais – 2:1.

Tačiau pergale nugalėtojai džiaugėsi neilgai. Paaiškėjo, kad jų gretose žaidė žaidė Arturas Tyševič, kuris prieš tai vykusiame ture gavo 4-ą geltoną kortelę ir privalėjo praleisti dvikovą su AFK.

Pagal varžybų nuostatus, rungtynių rezultatas buvo panaikintas ir AFK komandai skirta pergalė techniniu rezultatu 3:0.

FC Vova – FK Ozas 0:3 (0:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas – J. Valatka.
5' Giedrius Šablinskas 0:1
33' Albertas Perkovskis 0:2
83' Vytas Galeckas 0:3

Po to, kai prieš mėnesį Ozas buvo sutriuškintas Vovos rezultatu 4:1, šį kartą buvo galima laukti revanšo. Taip ir nutiko, nors oranžiniams teko tausoti jėgas.

8 dienų laikotarpyje jie žaidė 3-ias VRFS rungtynes, be to, nemaža dalis komandos dar rungtyniavo MFL, kur varžybų grafikas taip pat labai įtemptas.

Tačiau jau 5 min. pelnytas Giedriaus Šablinsko įvartis labai padėjo siekiant savo tikslo, vėliau komanda patikimai gynėsi ir realizavo dar dvi progas.

„Po visos savaitės rungtynių maratono jautėsi jėgų stygius, – sakė Ozo žaidėjas Gediminas Skrockas. – Teko pasikviesti dublerių komandos narių. Visi MFL'ininkai dažnai keitėmės ir neatidavėme varžovams kamuolio kontrolės aikštės viduryje.“

Pirmoje sezono dalyje stipriai strigęs Ozas įsibėgėjo rudeniop. Sekmadienį jiems tai buvo 4-oji pergalė iš eilės ir akivaizdu, kad III lygos B grupėje jie nelabai turės sau lygių.

„Pirmame rate buvo rungtynių, kur neišnaudojome belekiek progų. Būtume jas sumušę – dabar aukštesniame šešete žaistume. Bet esame ten, kur ir turime būti. Komanda padarė reikiamas išvadas, žaidimas gerėja, tad reikia finišuoti kaip įmanoma aukščiau“, – teigė G. Skrockas.

Priešinga Vovos rezultatų kreivė. Po įkvepiančios pirmosios sezono dalies dabar jie užstrigo – nelaimi nuo pirmosios tarpusavio akistatos su Ozu, per pastaruosius 4 turus surinko tik 1 tašką.

„Panikos dar nėra, bet reikia kuo greičiau lipti iš duobės“, – rašo Vovos paskyra.

FGBK Aktas – VJFK Trakai 0:2 (0:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – V. Gomolko.
20' Mantas Masenzovas (iš 11 m) 0:1
87' Mantas Orintas 0:2

Prieš antro rato pradžią Akto atstovai labai nenorėjo su Trakais susitikti jų aikštėje, kur jiems anksčiau sekėsi labai prastai.

Tačiau ir gerai pažįstamoje Senvagėje Geniai pasirodė ne geriau – dar vienas pralaimėjimas stumia juos vis gilyn. O tik 1 įvartis per pastarąsias 4 rungtynes verčia durti pirštu į prastą realizaciją ir neefektyvų atakų užbaigimą.

„Nesiseka su atakų užbaigimu ir tai akivaizdi tiesa. Lyg ir stumdome kamuolį, turime jo kontrolę, bet atakos smaigalyje taip ir neprieiname iki aštrumo“, – pažymėjo Akto treneris Nerijus Jakučionis.

Retai jis skundžiasi arbitrų darbu ir dar rečiau jų veiksmuose ieško pralaimėjimo priežasčių, bet šį sykį Akto vadovui teisėjavimas įspūdžio nepadarė.

„Teisėjas irgi nuo savęs pridėjo. Įžvelgė ranką, kai kamuolys atsitrenkė į krūtinę, ir skyrė 11 m baudinį. Ir vėliau „plaukiojo“ tai į vieną, tai į kitą pusę. Asistentės irgi klydo, kartais akivaizdžiai mūsų naudai, bet mes nemanome, kad taip turi būti. Trakų puolėjas gavo geltoną, kai apeliavo dėl neskirtos pražangos mūsų gynėjui, kuri tikrai buvo...“, – vardino N. Jakučionis.

Situacija III lygos lentelės apačioje tokia, kad Aktas net po eilinio pralaimėjimo išsaugo šansus likti lygoje. Artimiausi du turai ir mačai su Lentvariu bei AFK jiems bus esminiai.

Tuo tarpu Trakų padėtis daug ramesnė. Visgi jų treneris Vidmantas Zagurskas sako, kad mače prieš Aktą tenkina rezultatas, bet ne žaidimo kokybė: „Buvo sunku. Aktas žaidė gerai, bet galbūt dėl ilgesnio atsarginių suolo mums pavyko išsaugoti daugiau jėgų ir laimėti. Mes sužaidėme prastokas rungtynes, nors laimėti pavyko.“

Tryliktas turas (rugsėjo 26-29 d.)

FK Lentvaris – FGBK Aktas. Šeštadienis, 16.00, Trakų naujas stadionas. Prasideda tiesioginė kova dėl išlikimo. Antrasis Lentvario ir Akto dublis Trakuose. Pirmajame prieš tris savaites Aktas žaisdamas mažumoje išsigelbėjo pačioje pabaigoje (1:1). Dabar abiem komandoms reikia tik pergalės, jei planuoja ir kitą sezoną žaisti III lygoje. Mačo favoritais yra Lentvaris, bet tik tuo atveju, jei susitvarkys su psichologiniais demonais po pastarųjų nesėkmių. Prognozė: 2:1.

FC Vova – VJFK Trakai. Sekmadienis, 16.00, Fanų stadionas. Ilgą laiką debiutantai III lygoje jautėsi tvirtai ir ramiai, bet pastaruoju metu Vovai jau ima skambėti pavojaus signalas. Kaip sakė komandos atstovai – panikos nėra, bet reikia lipti iš duobės. Ir siekti revanšo už nesėkmę Trakuose (1:3). Prognozė: 3:2.

FK Ozas – AFK. Sekmadienis, 17.10, Panerio stadionas. „Kabinetinė pergalė“ prieš Lentvarį įžiebė AFK viltį, bet nei pastarųjų savaičių sportinė forma, nei pirmoji akistata su Ozu (0:3) dideliu optimizmu nedvelkia. Prognozė: 4:1.

FK Medžiai – Elektrėnų Versmė. Sekmadienis, 20.20, Senvagės stadionas. Medžiai tikina, kad kovos iš visų jėgų iki tol, kol bus bent menkiausia viltis laimėti medalius. Didžioji dalis jų žaidėjų vis dar lazarete, bet sekmadienio varžovas toks, prieš kurį papildomos motyvacijos nereikia. Prieš mėnesį Elektrėnuose po skystokų rungtynių čempionai pralaimėjo 2:3. Prognozė: 1:1.

FK Navigatoriai – FKS Ukmergė. Pirmadienis, 20.20, Senvagės stadionas. Navigatoriai artėja prie istorinio pasiekimo. Jie gali pirmą kartą įveikti Ukmergę abiejuose sezono tarpusavio mačuose per visą III lygos istoriją, kuri skaičiuojama nuo 2012-ųjų. Matant pastarųjų turų Navigų sportinę formą ir žaidimą, istorija, panašu, bus sukurta. Prognozė: 3:1.

A komanda-Margiris B – FK Granitas. Antradienis, 20.30, Pilaitės maniežas. Margiriečių persikėlimas į Pilaitės maniežą nebuvo toks sėkmingas, kokio tikėtasi, o trys nelaimėtos rungtynės jau turėtų kelti įtampą komandos viduje. Juolab įveikti Granito jiems nepavyko ir Naujojoje Vilnioje. Rugpjūtį ten teko kapstytis iš dviejų įvarčių deficito ir tenkintis tik lygiosiomis 2:2. Tad bus reikalų. Prognozė: 1:0.