VRFS III lyga: Medžių serija, Trakų proveržis ir Navigatorių atostogos (10 turo apžvalga) Visos

 

Artėjant vasaros pertraukai III lygoje, vienos komandos jau gyvena atostogų nuotaikomis, kitos stengiasi pasigerinti pozicijas prieš žūtbūtines rudens kovas.

Ir toliau be pralaimėjimų žengia FK Medžiai, demonstruojantys puikią sportinę formą ir po truputį imantys tolti nuo persekiotojų.

Apžvalgą norisi pradėti nuo paskutinio 10 turo mačo pirmadienį Žiežmariuose, kur turėjo žaisti Elektrėnų Versmė ir Naujosios Vilnios Granitas. Rungtynės turėjo būti intriguojančios, bet tokiomis netapo.

Galingai susitikimą pradėję Versmės žaidėjai fantastiškai realizavo susikurtas progas ir jau 16 min. pirmavo rezultatu 4:0. Bet tuomet prasidėjo neadekvatus elgesys iš Granito komandos atstovų ir sirgalių pusės. Įvertinęs susidariusią padėtį ir tai, kad linijos teisėjui nėra saugu dirbti, aikštės teisėjas Saulius Karka dvikovą nutraukė. Todėl savo žodį artimiausiu metu tars VRFS Drausmės komitetas.

 

FKK Spartakas – FK Medžiai 0:1 (0:0)
Ukmergės stadionas. Teisėjas – E. Svietlikauskas.
49' Dmitrijus Raksa 0:1

Diskvalifikacijos periodą atkentėjęs Dmitrijus Raksa buvo toks alkanas futbolo, kad vos sugrįžęs nulėmė saviškių pergalę Ukmergėje.

„Tėvelis grįžo ir išsprendė reikalus“, – juokėsi pats veteranas.

FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas pasakojo, kad tai buvo tipinės rungtynės „iki įvarčio“.

Tokiu būdu lyderiai iškovojo eilinę pergalę, tačiau nebuvo aiškiai pranašesnė komanda ir, kaip dažnai būna, dėl tos pergalės turėjo stipriai paprakaituoti.

Ant lygios sintetikos įpratusiems kovoti Medžiams Ukmergėje nelengvai sekėsi adaptuotis prie tikros žolės. Todėl dažniausiai buvo bandoma ne dalinti trumpus perdavimus, o ilgais kamuoliais priekyje ieškoti puolėjo Justino Baltrimavičiaus.

Jis buvo prižiūrimas akylai, tačiau „iššovė“ D. Raksa, baigęs efektingą komandos ataką. 49 min. Egidijus Žvaliauskas surengė įspūdingą solo reidą, suklaidino kelis šeimininkų gynėjus, atliko perdavimą iš krašto, o baudos aikštelėje kamuolio laukęs Medžių „tėvelis“ sėkmingai jį „uždarė“ – 0:1.

„Pastaruoju metu kažkaip praleidžiame įvarčius nuo antro kėlinio vidurio. Atsirado nemaloni tendencija. Manau, kad žaidėjai pavargsta ir praranda koncentraciją, dėl to praleidžiame ne visuomet su futbolo logika sutampančius įvarčius, o jie kerta per žaidėjų moralę“, – pastebėjo I. Krasinas.

Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo pirmas ir paskutinis rungtynių įvartis. FK Medžiai ramiai apsigynė ir į Vilnių išsivežė dar vieną svarbią pergalę bei tris taškus.

Nugalėtojų vadovas Paulius Glosas papasakojo, kokia sunki buvo pergalė: „Nuvažiavome į Ukmergę be krūvos svarbių žaidėjų. Gerai, kad ir jie žaidė be Tomo Bielicko, tik su keliais keitimais, o mūsų suolas buvo ilgesnis. Rungtynės buvo sunkios, „į kaulą“. Keli žaidėjai mačo nebaigė dėl traumų.“

Antrą kartą iš eilės pralaimėjęs FKK Spartakas dabar jau tik 8–as. Bet komandos kapitonas optimizmo nepraranda ir toliau: „Sėkmė pastaruoju metu ne mūsų pusėje, bet aš optimistas ir toliau tikiu, kad žaidimas pagerės, rezultatai – taip pat. Tikrai nepasiduodame ir galvų nenuleidžiame.“

 

AFK – Navigatoriai 3:3 (2:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
12' Modestas Bajoriūnas 0:1
18' Aurimas Tamaliūnas 1:1
21' Augustas Trinkūnas 2:1
43' Ernestas Bublevič 2:2
63' Aurimas Tamaliūnas 3:2
68' Modestas Bajoriūnas 3:3

AFK – Navigatoriai 3:3, Tamaliūnas – Bajoriūnas 2:2. Abiejų komandų lyderiai šiame mače apsikeitė dviem tiksliais smūgiais, o vieną Tamaliūnas įmušė paleisdamas galingą šūvį iš toli.

Alternatyvaus klubo žaidėjo Pauliaus Baradinsko teigimu, šios rungtynės turėjo patikti neutraliam žiūrovui. Bet vargu ar patiko žaidėjams, plušusiems prie didesnės nei 30 laipsnių kaitros.

Rungtynės vyko sūpuoklių principu ir į priekį išsiverždavo tai viena, tai kita komanda.

„Galėjo laimėti bet kuri komanda, todėl rezultatas yra dėsningas, – pažymėjo P. Baradinskas. – Žinoma, žaidžiant prieš Navigatorius 1 taškas yra geras rezultatas, tačiau šiek tiek gaila, kadangi turint truputį daugiau sėkmės, tai galėjo būti pirmoji pergalė tarpusavio rungtynėse.“

Panašią į P. Baradinsko mintį išsakė ir Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis: „Lygiosios gal ir dėsningas rezultatas. Bet manau, kad tiek vieni, tiek kiti gali sakyti, kad jie labiau nusipelnė laimėti.“

Dar anksčiau K. Maželis sakė, kad jo komanda pastaruoju metu taškus barsto nesikuklindama.

Mušti įvarčius varžovams leidžia su dar mažesne savigrauža. Per pastaruosius 3 turus Navigai į savo vartus praleido 7 įvarčius. Ar tai reiškia, kad jų gynėjai jau atostogose?

„Jau atostogauja pusė komandos, – nusijuokė Kęstutis. – Prieš rungtynes su AFK apskritai kilo grėsmė net 11 žaidėjų nesurinkti. Bet surinkome 10 ir pakvietėme 3 dublerius iš Old Boys'ų. Karštyje žaisti su tiek keitimų sunkoka. Bet nuotaikos pas mus neblogos, juk kvepia atostogomis!“

 

Aktas – Kaišiadorių Baltai 1:2 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – R. Osipovas.
80' Eligijus Lipskis 0:1
86' Egidijus Žagaras 0:2
89' Raimondas Vilėniškis 1:2
90' pašalintas Aivaras Klinkevičius (Baltai)

Akto fronte nieko naujo. Dar vienas pralaimėjimas, dar vienos rungtynės pusiau veteranine sudėtimi ir vos pora keitimų.

Geniams vėl pritrūko nedaug, kad iškovotų bent lygiąsias, tačiau mačo pabaigoje ir vėl apleido jėgos, o tuo pasinaudoję varžovai įrodė savo pranašumą.

Akivaizdu, kad Aktui reikalinga vasaros pertrauka. Tačiau jos belaukiant ir patyrus 7 iš eilės pralaimėjimus komandos padėtis vis sunkėja. Dabar nuo saugios zonos Genius skiria jau 8 taškai.

Linksmesnė situacija Kaišiadorių komandos stovykloje. Sezono pradžia Baltams tradiciškai būna sudėtinga po vos pasibaigusių futsalo kovų. Taip nutiko ir šiemet, kai jie sunkiai rinko taškus. Bet pastarosios savaitės Kaišiadorių futbolininkams geros – per 4 turus surinkti 9 taškai.

„Tie žaidėjai, kurie nuolat rungtyniauja, pagaliau priprato prie lauko futbolo, futsalą „atidėdami“ rudeniui. Jie ir neblogą sportinę formą pasiekė“, – teigė Baltų komandos atstovas Andrius Jankauskas.

Tačiau kaišiadoriškiai neišvengė ir traumų – paskutiniuose turuose dėl to nežaidė keli lyderiai.

„O pastarosios dvejos rungtynės buvo geros dėl darnių gynybinių veiksmų. Taip pat greitose atakose daugiau aktyvumo rodo saugai. Jie ir įvarčius pelnė“, – pažymėjo A. Jankauskas.

 

VJFK Trakai – Nemenčinė–Hegvita 8:2 (2:1)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
15' Mantas Leonavičius 1:0
27' Deividas Alšauskas 2:0
39' Valdas Kondratovič (iš 11 m) 2:1
49' Nedas Zagurskas 3:1
57' Vitalijus Savickas 4:1
63' Tomas Pučinskas 5:1
69' Tomas Pučinskas 6:1
72' Tomas Pučinskas 7:1
79' Mantas Leonavičius 8:1
86' Robert Bovševič 8:2

2019 metų sezono III lygos rezultatyvumo rekordas nuo šiol priklauso VJFK Trakų komandai. AFK ir Elektrėnų Versmė anksčiau per savo rungtynes buvo įmušę po 6 kartus, bet juos „perspjovė“ VJFK Trakai, 8:2 sudoroję Nemenčinės komandą.

Pernai SFL A divizione tarp Trakų ir Nemenčinės komandų virė atkaklios kovos, o praėjusį sekmadienį jokia intriga Trakų naujajame stadione nė nekvepėjo.

Namų rungtynėse trakiškiai labai sėkmingai išnaudojo sukurtas progas, o jas kurti padėjo ir negausiai susirinkusios Nemenčinės komandos žaidėjų atsainumas.

Tomas Pučinskas prie savo komandos pergalės prisidėjo „hat–tricku“.

Įdomu, kad iki tol VJFK Trakų komanda nebuvo laimėjusi 5 rungtynių iš eilės. Tačiau kovingumo bei troškimo nugalėti neprarado. Sekmadienį jie susirinko gausiai, turėjo net 9 keitimus ir smaginosi triuškindami varžovus.

„Galbūt Nemenčinė neturėjo visų pagrindinių žaidėjų, kaip ir mes neturėjome ankstesniuose dviejuose savo mačuose. Tačiau vyrai buvo išsiilgę pergalės ir sužaidė tikrai puikias rungtynes“, – pasidžiaugė VJFK Trakų treneris Vidmantas Zagurskas.

 

Advoco–A komanda – Ozas 4:3 (1:2)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas – V. Paulauskas.
4' Erikas Milašauskas 0:1
9' Ernestas Gerasimovas 1:1
12' Andrij Nivokov 1:2
58' Erikas Milašauskas 1:3
66' Ernestas Gerasimovas 2:3
82' Edgaras Krasnoložskis 3:3
90' Artūras Sukristovas 4:3

Apžvalgininkas šiam mačui ryžosi prognozuoti neįprastą rezultatą 3:3 ir tik per plauką neatspėjo tokios baigties.

O Advoco nepaliauja stebinti. Ne dėl to, kad įveikė problemų ir traumų suriestą Ozą. Advokatai stebina gebėjimu demonstruoti tvirtą charakterį ir surengti įsimintinus „comebackus“.

Praėjusią savaitę Advoco sugebėjo panaikinti 4 įvarčių deficitą žaisdami su Navigatoriais. 10 ture žaisdami prieš Ozą, antro kėlinio viduryje jie atsiliko 1:3.

Ir tada prasidėjo. Nepaisant Ozo persvaros, Advoco turėjo teritorinį pranašumą ir iniciatyvą, todėl kūrė vieną progą po kitos. Esant tokiai žaidimo tėkmei, jiems pavyko išlyginti rezultatą. Nusprendę, kad taško per mažai, mačo šeimininkai atakavo toliau ir po Artūro Sukristovo tikslaus smūgio išplėšė dramatišką pergalę 4:3.

„Rungtynių pabaigoje sėkmė šį kartą šypsojosi mums. Iškovojome labai svarbią pergalę, nes turnyro lentelėje darosi ankšta, – sakė Advoco atstovas Artūras Krasnoložskis. – Noriu pagirti mūsų komandos lyderį Ernestą Gerasimovą, jis įmušė 2 įvarčius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Apskritai, Ernestas šį sezoną yra on fire“.

Vertindamas dramatiškus komandos rungtynių scenarijus, Artūras kalbėjo taip: „Daugelio rungtynių pradžioje patys prisikuriame sau problemų ir vėliau herojiškai stengiamės jas taisyti. Kartais pavyksta, o kartais tos klaidos kainuoja labai brangiai. Tikiuosi, kad ši pergalė prieš Ozą žaidėjus sustiprins psichologiškai. Džiaugiuosi, kad mušame daug, tačiau ir praleidžiame nemažai. Visuomet buvome labiau gynybinė komanda ir reikia kuo skubiau pasitempti.“

Atrodo, kad Ozui baisiai trūksta laikinai emigravusio Deivydo Venckaus. Pastaruoju metu dėl traumos nežaidžia ir Gediminas Skrockas.

„Pastarieji rezultatai – „nekažką“. Nieko, galbūt antrame rate pradėsime rinkti daugiau taškų“, – vylėsi G. Skrockas.

 

Vienuoliktas turas (liepos 3 – liepos 8 d.)

FK Medžiai – Granitas. Trečiadienis, 20.10, Senvagės stadionas. Savaitės viduryje startuojančiame paskutiniame pirmo rato ture FK Medžiai sieks užbaigti pradėtus darbus – išeiti atostogų taip ir nepralaimėjus nė vienų rungtynių. Jų ir Granito akistatos visuomet būna smagios – štai pernai Senvagėje Granitas triumfavo 1:0, bet Naujojoje Vilnioje karaliavo Medžiai – 4:2. Trečiadienį granitiečiai pralaimėję leistų lyderiams susikrauti 7 taškų persvarą, tad kovoti yra dėl ko. Prognozė: 1:0.

Kaišiadorių Baltai – Elektrėnų Versmė. Ketvirtadienis, 19.30, Žiežmarių stadionas. Turėsime smagų regiono derbį. Versmė pirmadienį turėjo rungtynes, bet kai tose rungtynėse sužaidi 20 minučių, apie nuovargio faktorių kalbėti neverta. Pernai abejas tarpusavio dvikovas laimėjo Baltai (3:1 ir 3:0), bet šiemet jėgų pusiausvyra pakito Elektrėnų naudai. Versmė ir bus derbio favoritė. Prognozė: 1:3.

FKK Spartakas – VJFK Trakai. Sekmadienis, 18.00, Ukmergės centrinis stadionas. Šiemet FKK Spartakas klupinėja net namie, ir po dviejų nesėkmių savame stadione kito pasirinkimo, išskyrus pergalę, nėra. Juolab ir Trakai jau yra tik 2 taškų atstumu. Prognozė: 2:0.

SK Nemenčinė–Hegvita – Advoco–A komanda. Sekmadienis, 17.00, Nemenčinės stadionas. Praėjusiame ture Nemenčinė patyrė skaudų sutriuškinimą Trakuose. Ir net jei komandos nariams pavyks atstatyti savo psichologinę pusiausvyrą, jie vis tiek jokiu būdu nebus šios poros favoritais prieš lyg ant sparnų pastaruoju metu žaidžiančius advokatus. Prognozė: 1:4.

AFK – Ozas. Sekmadienis, 20.00, Senvagės stadionas. Alternatyvus klubas tęsia savo gerą sezoną, dabar beliko pasinaudoti Ozo krize, iškovoti dar tris taškus ir ruoštis ypač svarbia mūšiui su Versme. O gal Oranžiniai pagaliau suspurdės? Prognozė: 3:2.

Navigatoriai – Aktas. Pirmadienis, 20.20, Senvagės stadionas. Turą pabaigs dviejų krizinių komandų akistata, joje ir pamatysime, kurių sportinė forma prastesnė. Jau dabar aišku, kad rudenį Akto laukia kopimas į statų kalną – teks kabintis į tolstančią saugią 9 vietą. Navigai taip pat neprarado vilčių apginti titulą, nes sezono viduryje to niekaip neprarasi. Bet laimėti pirmadienį būtina, antraip netgi pergalingo spurto rudens rate gali nepakakti Medžių susikrautam pranašumui panaikinti. Prognozė: 4:2.