VRFS III lyga: Navigatoriai pagaliau atsibudo, Granitas mokė futbolo Lentvarį Visos

III lygos ketvirtasis turas buvo išsibarstęs ilgesniame periode, bet trumpesnis.

Sekmadienį planuotos FC Vovos ir AFK rungtynės neįvyko – komandos jas perkėlė vėlesniam laikotarpiui.

Vienos turo rungtynės buvo sužaistos dar liepos 1-ą dieną. Tuomet FK Medžiai Senvagės stadione po Justino Baltrimavičiaus dublio 2:0 pranoko Ozą ir įsirašė trečią pergalę iš eilės.

Ketvirtame ture Medžius turnyro lentelėje pavijo A Komanda-Margiris, taip pat laimėję trečią sykį.

FK Granitas – FK Lentvaris 6:0 (2:0)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
23' Darius Kazubovičius 1:0
44' Artiom Stepuro 2:0
52' Darius Kazubovičius (iš 11 m) 3:0
54' Sergej Miched 4:0
77' Artiom Sidorov 5:0
90' Albert Bogdan 6:0

Lentvaris pralaimėjo pirmąsias dvejas sezono rungtynes minimaliais skirtumais Medžiams ir Ukmergei, tačiau tose rungtynėse paliko labai solidų įspūdį. Bet trečiajame ture Naujojoje Vilnioje lygos naujokai sužaidė košmariškai.

„Mes ir patys nustebinti tokio savo žaidimo iš blogosios pusės. Gal tiesiog buvo ne mūsų diena, o gal varžovai nuo pirmų minučių savo spaudimu primetė savo savo žaidimą ir mus tai išmušė iš vėžių“, – tokio sutriuškinimo priežasčių ieškojo Lentvario komandos atstovas Nerijus Varnas.

Granitas nuo pirmųjų minučių ėmė spausti varžovus ir rezgė vieną išpuolį po kito, kurie virto įvarčiais.

„Šį kartą buvo žymiai geresnė progų realizacija, nei per praėjusias rungtynes“, – pastebėjo žaidžiantysis Granito treneris Jevgenijus Rybakovas.

Kaip jo komandos draugams sekėsi realizuoti progas, matyti video santraukoje. Ten pat matyti ir sunkiai paaiškinamos Lentvario žaidėjų klaidos gynyboje.

Ir taip statiškai atrodžiusi svečių komanda galutinai palūžo po trečiojo praleisto įvarčio, o Granitas su savo varžovais toliau darė, ką norėjo.

„Tą vakarą žaidė tik viena komanda, kuri buvo aiškiai geresnė. Norisi pamiršti šiuos įvykius ir nelabai ką pakomentuosi, kai žaidimas „į vieną kasą“. Tikimės, kad pavyks reabilituotis per kitas rungtynes“, – vylėsi N. Varnas.

FK Elektrėnų Versmė – VJFK Trakai 1:0 (0:0)
Elektrėnų SM stadionas. Teisėjas – A. Dapkus.
53' Audrius Labanauskas 1:0

Versmės futbolininkai savo stadione iškovojo antrą pergalę iš eilės, o Trakai išvykose kol kas lieka ne tik be taškų, bet ir be įvarčių.

Elektrėniškiai buvo laikomi poros favoritais ir prognozes pateisino, tačiau dėl trijų taškų jiems teko sunkiai dirbti.

Šeimininkai aktyviomis atakomis pradėjo rungtynes ir susikūrė dėkingų situacijų. Visgi Trakų komandą šį šturmą atlaikė, nors porą kartų gynėjai kamuolį traukė jau nuo vartų linijos.

„Būtume įmušę – ir galbūt tuomet mačo baigtis jau būtų nulemta. Bet teko ilgai dirbti norint pelnyti įvartį ir nepaleisti pergalės“, – vėliau svarstė Versmės treneris Romas Ščiuka.

Į namų rungtynes Versmė susirinko kukliai, tik su 4 keitimais ir šviežių jėgų stygius buvo ypač juntamas rungtynėms artėjant prie pabaigos.

Vienintelį bei pergalingą įvartį 53 min. įmušė Audrius Labanauskas.

VJFK Trakai ginklų nesudėjo ir rungtynių pabaigoje dėjo visas pastangas siekdami bent išlyginti santykį. Versmės atstovai, nors ir išeikvoję jėgas, išsaugojo minimalų pranašumą – 1:0.

„Pabaigoje jėgų trūko, bet parodėme charakterį ir pelnytai nugalėjome. Tikiuosi, kad per kitas rungtynes susirinksime optimaliai ir duosime kovą Margiriui“, – teigė R. Ščiuka.

FKS Ukmergė – FK Navigatoriai 1:2 (1:1)
Ukmergės centrinis stadionas. Teisėjas – D. Petraška.
26' Aldas Kartašovas 1:0
39' Edgaras Lukoševičius 1:1
86' Tomas Dapkus 1:2

Retas atvejis, kai apžvalgininkas prognozuodamas rezultatą, pataikė tiesiai į viduriuką. Aplinkybės skatino tokią nuojautą – Navigams paskutinėse rungtynėse paprasčiausiai nepasisekė, o kebli turnyrinė padėtis vertė juos siekti maksimalaus rezultato. Be to, FKS Ukmergė turi sunkumų gynyboje – iki tol per ketverias oficialias rungtynes visad praleisdavo po 2 įvarčius. Tradicija liko nepažeista ir šiame mače, o praleisdamas 2 įvarčius visų rungtynių juk nelaimėsi.

Nereikia nė sakyti, kad Navigams buvo nelengva. Visoms komandoms Ukmergėje būna sunku. O patys Navigatoriai čia per pastaruosius 4 sezonus sukrapštė vos 1 tašką (įvarčiai – 1:11), du kartus buvo atbelsti 0:4...

Tad ir Valstybės dieną kova buvo įnirtinga.

„Po tokio pralaimėjimo Medžiams mums jau būtinai reikėjo pergalės, kad vyrai visai nosių nenuleistų. Nuotaiką pasikėlėme, bet Ukmergėje, kaip ir visada, buvo sunku“, – pasakojo Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis.

Kaip ten bebūtų, šeimininkai pirmame kėlinyje atrodė pranašesni ir išsiveržė į priekį, tačiau leido varžovams išlyginti rezultatą po grubios klaidos gynyboje.

Antrame kėlinyje būtent šviežumo aikštės šeimininkams labiausiai pritrūko.

„Jau po pertraukos buvo matyti, kad didžioji dalis žaidėjų lyg išsikvėpę, pavargę ir tokie... be ugnelės“, – tvirtino FKS Ukmergės kapitonas Igoris Krasinas.

Sužaidus vos kelias minutes, Navigatoriai liko mažumoje – raudoną kortelę gavo Ernestas Bublevič. Paradoksalu, bet tuomet kaip tik vilniečiai ėmė primesti savo žaidimo stilių.

FKS Ukmergė irgi turėjo savo progų, pataikė į virpstą, tačiau 86 min. Navigatorių surengta kontrataka ir ją vainikavęs Tomo Dapkaus įvartis buvo lemtingas tą vakarą – 1:2.

„Navigatoriai buvo stipriausias varžovas, su kuriuo žaidėme šį sezoną. Jau įsibėgėjusi komanda. Gaila, nes lygiosios būtų teisingas rezultatas, – apgailestavo I. Krasinas. – Sveikiname varžovus ir jau rengiamės kovai prieš Ozą.“

Aktas – A Komanda-Margiris 2:5 (2:4)
Panerio stadionas. Teisėjas – K. Guobys.
2' Augustas Trinkūnas 0:1
11' Lukas Blažys 1:1
17' Pavel Sorokin 1:2
21' Deividas Gineitis 1:3
31' Deivydas Sabaitis 2:3
40' Eivinas Zagurskas 2:4
74' Aivydas Ruškys 2:5

Dar viena apžvalgininko prognozė „sugrojo“ – tiksliai išpranašauta A Komandos-Margirio pergalė 5:2. Jei taip ir toliau, komandoms nereikės net žaisti...

O jei rimtai, trečiadienio vakaro dvikovos baigtis Panerio stadione – logiška ir dėsninga. Aukštesnio meistriškumo komanda įrodė savo pranašumą prieš varžovus, kurių pagrindinis ginklas tokiuose susitikimuose gali būti kovingumas.

„Kovoti prieš Margirį, aišku, galima. Tačiau sudėtinga, nes varžovų sudėtis ir komplektacija yra gili, kiekvienoje pozicijoje jie turi gero lygio žaidėjų, o nuo suolo pakilę irgi būna lygiaverčiais“, – teigė Akto treneris Nerijus Jakučionis.

Nors A Komanda-Margiris dominavo rungtynėse, Aktas neatrodė prastai ir savo įvarčius įmušė, kai varžovai užsižaisdavo priekyje ir palikdavo apnuogintą užnugarį. Progų Geniai susikūrė nemažai, bet įvarčiais pavyko paversti 2 iš jų.

„Atskiruose epizoduose, atskirose atkarpose galima žaisti su Margiriu lygiaverčiai, bet imant bendrai rungtynių visumą, tai yra stipresnis varžovas ir galutinis rezultatas dėsningas“, – pažymėjo N. Jakučionis.

A Komanda-Margiris iškovojo trečią pergalę iš eilės ir dėl geresnio įvarčių santykio turnyro lentelėje aplenkė Medžius.

Ketvirtas turas (liepos 12-14 d.)

AFK – Aktas. Sekmadienis, 15.00, Senvagės stadionas. Praėjusiame ture AFK nežaidė, Aktas žaidė su Margiriu ir galėjo įvertinti savo galimybes kovoje su favoritu. Sekmadienį susitiks vienodo lygio varžovai. Tiesa, pernai Aktas taip ir nepramušė AFK gynybos – viename mače krito 0:6, kitą pralaimėjo 0:2. Prognozė: 3:2.

Ozas – FKS Ukmergė. Sekmadienis, 18.00, Panerio stadionas. Po metų pertraukos Ozas ir Ukmergė vėl susitiks legendiniame Panerio stadione. Jis ukmergiškiams blogų minčių neturėtų kelti, nes prieš ketverius metus čia šeimininkus jie nukovė 4:0, prieš penkerius – net 6:3. Šiemetinis Ukmergės žaidimas taip pat leidžia tikėtis rezultatyvios kovos. Prognozė: 2:2.

FK Lentvaris – FC Vova. Sekmadienis, 19.45, Trakų naujas stadionas. Rungtynes su Granitu ir pralaimėjimu 0:6 lentvariškiai nori kuo greičiau pamiršti, nes tame mače futbolo jie nežaidė. Geriausiai užsimiršti padeda pergalės. Lentvaris susitinka su taip pat taškų neturinčia komanda, bet garsėjančia kovingumu. Pernai SFL A divizone Lentvariui žaisti su Vova sekėsi permainingai (2:1 ir 0:4). Prognozė: 1:1.

A Komanda-Margiris – Elektrėnų Versmė. Pirmadienis, 19.45, LFF stadionas. Elektrėnų komanda su dideliu kovingumu ir ryžtu laukia šių rungtynių, nes turnyro prasme dvikova bus itin svarbi: po jos abi ekipas gali skirti 6 taškai, arba skirtumas gali apskritai išnykti. Visgi Versmei prireiks demonstruoti aukščiausio lygio susikaupimą visas rungtynes ir turėti gerokai daugiau nei 4 keitimus, kaip buvo kovoje su Trakais. Prognozė: 4:2.

FK Navigatoriai – FK Granitas. Pirmadienis, 20.20, Senvagės stadionas. Vilniaus futbolo bendruomenė dar nepamiršo auksinių šių komandų akistatų 2016 metais ir nuo to laiko tarpusavio mačai jiems tapo principiniais. Navigai, sako varžovai, jau įgavo formą ir pagreitį. Granitas vis dar priklausomas nuo susirinkimo ir realizacijos, tad mačo šeimininkus galima laikyti stabilesne komanda. Prognozė: 3:1.

VJFK Trakai – FK Medžiai. Antradienis, 19.00, Trakų naujas stadionas. Medžiai kol kas laimi viską ir bando palaikyti degimą kovoje su A Komanda-Margiriu. Kelionę link taurės jie trečiadienį pradėjo sėkmingai, svečiuose 3:2 nugalėdami Granito Senjorus. Prieš akis – nenuspėjami Trakai. Pernai Medžiai trakiškius nugalėjo visus tris sykius, tačiau dvi dvikovos (4:3) įrodė, kad su šia komanda privaloma skaitytis. Ypač jų pačių stadione. Prognozė: 3:4.