VRFS III lyga: Pasikeitęs lyderis, Nemenčinės krachas ir Baltai rūke (16 turo apžvalga) Visos

 

Po mėnesio pertraukos FK Medžiai susigrąžino VRFS III lygos lyderių pozicijas. Taip įvyko dėl to, kad AFK ir Elektrėnų Versmė 16 turo mače sužaidė lygiosiomis, o Medžiai nuskynė tris taškus.

Niūresnis turo įvykis buvo tas, kad neįvyko rungtynės tarp Ukmergės FKK Spartako ir Nemenčinės komandų. Pastaruoju metu ir taip sunkiai sudėtį rinkusi Nemenčinės komanda informavo varžovus, kad nesurenka žaidėjų ir sekmadienį į Ukmergę važiuoti neketina. Tad ukmergiškiams be kovos atiteko trys taškai ir techninė pergalė 3:0.

„Gaila, nes mums patinka laimėti aikštėje“, – rašė FKK Spartakas, prieš trejus metus namie nesulaukęs ir Baltų vizito.

Dar vienas vertas dėmesio faktas – taip pat techninis pralaimėjimas (0:3), skirtas Granito komandai. 15 turo apžvalgoje aprašėme situaciją, kai Granito ir Navigatorių rungtynėse (1:1) pirmosios komandos sudėtyje buvo neregistruotas žaidėjas. Savo ruožtu Navigatorių komanda pateikė protestą.

Trečiadienį Drausmės komiteto išplatintame pranešime teigiama:

“- FK „Granitas“ komandai yra skiriamas techninis pralaimėjimas rezultatu 0:3 už II lygos komandai priklausančio žaidėjo Denis Romanov dalyvavimą VRFS III lygos rungtynėse (nuostatų 57 punkto c) dalies pažeidimas) VRFS III lygos rungtynių FK „Granitas“ – FK „Navigatoriai“ metu.“

Tokiu būdu Granitas neteko brangaus taško kovoje dėl medalių, o priblėsusios Navigatorių viltys tapti prizininkais vėl ėmė rusenti.

 

Granitas – Ozas 5:1 (3:1)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
12' Žygimantas Barauskas 1:0
15' Žygimintas Kirsis 2:0
18' Gediminas Skrockas 2:1
20' Sergejus Makrovas (iš 11 m) 3:1
46' Žygimantas Kirsis 4:1
73' Žygimantas Kirsis 5:1

Ozo pralaimėjimai nebestebina, bet stebina tai, kad jie du kartus per sezoną sugebėjo prapilti Granitui rezultatu 1:5.

Nuotaikos pralaimėjusiųjų stovykloje nebuvo geriausios, tačiau Ozo žaidėjas Artūras Žarnovskis žinojo, kaip įkvėpti komandą. Ir prisiminė rinktinės trenerio Valdo Urbono po pralaimėjimo 1:5 portugalams ištartus žodžius: „Įrodėme, kad nesame visiški lūzeriai“.

Pirmoji mačo dalis buvo itin rezultatyvi. Galbūt po jos Ozas dar puoselėjo ambicijas pakovoti dėl teigiamo rezultato, bet jas nubraukė antro kėlinio pradžia ir Žygimanto Kirsio pelnytas įvartis, po kurio rezultatas tapo 4:1. Po pusvalandžio Ž. Kirsis užfiksavo ir „hat–tricką“.

Lygindamas du vienodus pralaimėjimus 1:5 prieš Granitą, Ozo vadovas Domantas Savičius sakė, kad oponentai abejose rungtynėse puikiai pasinaudojo oranžinių klaidomis.

„Pirmus tris įvarčius apskritai „užsidirbome“ patys. Buvo ir simpatiškų blyksnių mūsų žaidime, susikūrėme progų, bet viskas liko tik progomis“, – pažymėjo jis.

Tokioje kritinėje situacijoje Ozas nebuvo net 2014 metais, kai taip pat vargo lentelės apačioje, tačiau tada visą laiką buvo solidžiai atsiplėšęs nuo iškritimo zonos.

Šiemetinė situacija verčia sunerimti ir kelti klausimą, ar tik neteks kristi į A divizioną?

„Tikiuosi, kad pavyks išlikti III lygoje. Pagal sudėtį „ant popieriaus“, tai net privalome tai padaryti. Tačiau visuomet didelis klausimas, kokią sudėtį pasiūlysime varžovams kiekvieną savaitgalį. Susirinkimas gerėja, bet vis dar trūksta drausmės ir sėkmės. Laukia trys mačai su tiesioginiais konkurentais, juose viskas ir paaiškės“, – situaciją pakomentavo D. Savičius.

 

Advoco–A komanda – FK Medžiai 1:3 (1:2)
Širvintų stadionas. Teisėjas – D. Petraška.
34' Dmitrij Aschabovas 0:1
36' Ernestas Gerasimovas 1:1
40' Audrius Bukovskis 1:2
64' Ignas Šiaučiulis 1:3

Medžių vadovo praėjusią savaitę perduotą žinutę, kad vasara ir su ja susijusios visos šventės bei pramogos baigėsi bei metas kautis dėl 1 vietos, komandos nariai priėmė literaliai.

Todėl nieko keisto, kad sekmadienio vakarą į Širvintų stadioną Medžių suvažiavo lygiai dvi dešimtys.

Žaliai–balti ir vėl praleido įvartį, tačiau tradiciškai už varžovus mušė daugiau ir iškovojo trečią pergalę iš eilės tuo pačiu rezultatu 3:1.

„Mes turėjome dvi sudėtis, Advoco – du keitimus, – komandų resursus palygino Medžių vadovas Paulius Glosas. – Rungtynės nebuvo lengvos, nes esant tokiai situacijai turnyre, mes klysti neturėjome teisės.“

Neklydo, nors Advoco ir spardėsi, buvo išlyginę rezultatą. Advokatų entuziazmas aprimo tik po trečio praleisto įvarčio antro kėlinio viduryje. O jį įmušęs Ignas Šiaučiulis tą vakarą šitaip pažymėjo savo 27–ąjį gimtadienį.

„Mes sukūrėme daugiau progų įmušti. Manau, kad iškovota pergalė pelnytai. Tačiau visos lemiamos kovos dar tik laukia priešakyje“, – tvirtino P. Glosas.

 

AFK – Elektrėnų Versmė 2:2 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – R. Valikonis.
45' Gražvydas Mikulėnas (iš 11 m) 1:0
76' Julius Dranginis 1:1
79' Audrius Labanauskas 1:2
80' Dovydas Pačkauskas 2:2

Centrine turo dvikova pavadintos rungtynės puikiai pateisino šį statusą. Daug kovos, atsidavimo, intrigos ir gražių įvarčių – viskas, ko reikia tokio pobūdžio mačams.

Savo meistriškumą dar kartą įrodė AFK (ne)naujokas Gražvydas Mikulėnas. Pirmo kėlinio pabaigoje jis pats uždirbo 11 m baudinį, pats jį sumaniai realizavo. Versmės komandai antrame kėlinyje pavyko ne tik išlyginti, bet ir persverti rezultatą. Bet pasidžiaugti tuo nespėjo – netrukus Dovydas Pačkauskas pakišo kamuolį po skersiniu, fiksuodamas rezultatą 2:2.

Šiomis lygiosiomis nutrūko AFK komandos keturių, o Versmės – šešių pergalių serijos. Bet dėl to niekas nenusiminė.

Karštuose interviu po rungtynių abiejų komandų žaidėjai, tiek Aurimas Tamaliūnas (AFK), tiek Benas Buzevičius (Versmė) pripažino, kad lygiosios yra dėsningas rezultatas bei vertino jį palankiai.

„Pritariu, rezultatas dėsningas. Lygių varžovų įtempta dvikova. Gaila tik tiek, kad nepavyko priartėti prie lyderių, – sakė kitas AFK žaidėjas Dainius Tubutis. – Aišku, tiek mūsų, tiek Elektrėnų komandai dar laukia daug sunkių rungtynių, todėl bus labai įdomi ir intriguojanti sezono pabaiga.“

Tam tikromis intrigomis apipintoje pirmoje tarpusavio kovoje liepos mėnesį Versmė Žiežmariuose triumfavo 7:1. Suprantama, dėl to AFK buvo dvigubai motyvuoti.

„Po tų rungtynių tikėjausi, kad AFK žais su dvigubu užsivedimu, taip ir buvo, – pasakojo Versmės komandos vadovas Romas Ščiuka. – Mums trūko aštrumo, ypač pirmame kėlinyje, kai žaidimo eigą kontroliavo AFK. Antrame jau atrodėme geriau, persvėrėme rezultatą, deja, greitai praleidome išlyginamąjį įvartį. Iš esmės esame patenkinti rezultatu, nes kovojome su rimtu varžovu.“

Po 12 turo Versmė buvo tapusi III lygos lydere. O dabar užleido šią poziciją Medžių naudai.

Tačiau R. Ščiuka nesureikšmina šio fakto: „Kol kas tai nieko nereiškia. Tiek mums, tiek Medžiams ir AFK dar liko daug sunkių rungtynių, visų lyderių tvarkaraštis įtemptas. Ir tik sezono pabaigoje pamatysime, kas gali džiaugtis.“

 

Aktas – VJFK Trakai 2:2 (1:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
15' Andžejus Romeiko 1:0
26' Žygintas Piragis 1:1
42' Tomas Vitkauskas 1:2
72' Andžejus Romeiko 2:2

Tai buvo rungtynės iš dviejų dalių, kuriose iš pradžių aiškiai dominavo ir iniciatyvą turėjo viena komanda, tačiau gal dėl jaunatviško entuziazmo, gal dėl patirties stokos, persvaros neišlaikė.

„Kaip visada, po tokių rungtynių, su tiek sukurtų ir neišnaudotų momentų, pasiektos lygiosios palieka apmaudą ir kartėlį“, – atsiduso Trakų ekipos treneris Vidmantas Zagurskas.

Trakų jaunimo neišmušė iš ritmo anksti praleistas įvartis. Jie užsuko tokią žaidimo karuselę, kad kai kurie Akto veteranai nelabai suprato, kas vyksta.

Įpusėjus mačui VJFK Trakai pirmavo 2:1, bet rezultatas galėjo būti gerokai didesnis. Tačiau svečiai nepasinaudojo puikiomis progomis, iš kelių metrų nepataikydavo į vartus.

„Trakų jaunimas pirmame kėlinyje bėgo taip, kad mūsų „jaunimui“ buvo sudėtinga išlaikyti tempą ir tuos jaunuolius sugaudyti. Laimė, kad varžovai neišnaudojo visų sukurtų progų“, – prisiminė Akto treneris Nerijus Jakučionis.

Tačiau po pertraukos Geniai atgimė. Atsivėrė papildomos jėgų ir energijos čakros. Galbūt trakiškiai to nesitikėjo, bet šeimininkai sugrįžo į rungtynes ir užkūrė puikią kovą.

„Net trakiškiai po rungtynių stebėjosi, iš kur mes atradome tiek jėgų bėgti ir kovoti. Ant tos bangos ir įmušėme išlyginamąjį įvartį“, – sakė N. Jakučionis.

Vertinant rungtynių siužetą, šios lygiosios labiau tenkina Aktą. Be to, papildomas taškelis į taupyklę dar padidino galimybes išlikti III lygoje. Tuo metu Trakams dėl išlikimo taip pat dar teks pakovoti, nebent Advoco su Baltais ir toliau raškys pralaimėjimus.

 

Navigatoriai – Kaišiadorių Baltai 9:2 (6:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – K. Sidorov.
8' Modestas Bajoriūnas 1:0
17' Modestas Bajoriūnas 2:0
24' Paulius Sakalis 3:0
34' Linas Naujanis 3:1
36' Paulius Sakalis 4:1
44' Paulius Sakalis 5:1
45' Dariuš Jankovskij 6:1
58' Ernest Bublevič 7:1
63' Linas Naujanis 7:2
75' Tomas Dapkus 8:2
86' Modestas Bajoriūnas 9:2

Navigatoriai pirmadienį sužaidė kaip senais gerais laikais. Varžovams jie primušė tiek įvarčių, kad ir patys pamiršo rezultatą. Savo feisbuke paskelbė, kad laimėjo 7:1. Iš tiesų rezultatas – 9:2.

„Baltų sudėties gerai nežinau, bet tikriausiai surinko, kas galėjo žaisti, ir atvažiavo nuotaikomis „bus, kaip bus“. Nuo pirmų minučių jautėsi, kad laimėsime, todėl buvo ir atsipalaidavimo ženklų“, – apie lengvus tris taškus sakė Navigatorių kapitonas Kęstutis Maželis.

Dėl šių rungtynių viskas aišku. Tačiau nerimą kelia dabartinė Baltų komandos sportinė forma ir rezultatai.

„Žaidžiant su Navigatoriais mums panašiai nepasiseka jau ne pirmą kartą“, – šyptelėjo ilgametis Baltų treneris Romas Jankauskas, prisiminęs, kad pernai Navigams buvo pralaimėta net 0:9, o prieš trejus metus – 1:6.

Skaičiai iškalbingi. Rudens rate Baltai pralaimėjo visas penkerias žaistas rungtynes, įmušė 5 ir praleido 23 įvarčius. Milžiniškas kontrastas su pavasario ratu, kai buvo surinkta 14 taškų.

„Pirmame rate mus dažnai lydėjo sėkmė, tai padėjo laimėti kelerias rungtynes. Antrame sėkmė jau nebeaplanko. Taip pat ir susilpnėjome. Komandai dėl traumos pastaruoju metu negali padėti pagrindinis puolėjas Gvidas Juška“, – pasakojo R. Jankauskas.

Treneris užsiminė, kad III lyga dabartinei komandai yra kiek per aukšta kartelė – pernai čia vos pavyko išsilaikyti. O šiemet, jei teks leistis į A divizioną, niekas Kaišiadoryse dėl to tragedijos nedarys.

„Sudėtį pavyksta surinkti, nežaidžiame mažumoje. Tačiau komandos branduolys jau „metuose“, o žaidžiant III lygoje tai labai juntama. Iš jaunimo norėtume daugiau entuziazmo tiek treniruotėse, tiek rungtynėse. Visuomet norisi pasirodyti kuo geriau ir tikrai specialiai nesieksime iškristi į SFL A divizioną. Bet jei nepavyks išlikti III lygoje, stipriai neliūdėsime“, – atviravo R. Jankauskas.

 

Septynioliktas turas (rugsėjo 21–22 d.)

FKK Spartakas – Advoco–A komanda. Šeštadienis, 16.00, Ukmergės stadionas. Praėjusį savaitgalį Spartako žaidėjai ir jų aistruoliai varžovų nesulaukė. Šį šeštadienį futbolas Ukmergėje tikrai įvyks. Ir pastaruoju metu vien pergales skinantis Spartakas mėgins dar kartą palaužti stringančius Advokatus (pavasarį – 2:0). Prognozė: 3:1.

Granitas – SK Nemenčinė–Hegvita. Sekmadienis, 12.00, Naujoji Vilnia. Birželį Granitas iš Nemenčinės parsivežė pergalę 4:2, nors įtampėlė tuomet laikėsi iki paskutinių minučių. Dabar pergalė turėtų ateiti lengviau, jei tik Nemenčinė atvyks į rungtynes. Prognozė: 3:0.

Kaišiadorių Baltai – Ozas. Sekmadienis, 12.00, Žiežmarių stadionas. Didelės svarbos rungtynės, kurios gali turėti nemažai įtakos tolesnei kovai dėl išlikimo lygoje. Baltai pripažino, kad kritimas iš lygos jiems nebūtų tragedija. Ozui – būtų, nes pasirodyti geriau įpareigoja komandos statusas ir paskutinių sezonų titulai. Tikėtina, kad Ozas pagaliau sujudės ir sužais sėkmingiau, nei pirmo rato akistatoje (1:1). Prognozė: 1:4.

Aktas – Elektrėnų Versmė. Sekmadienis, 16.45, Senvagės stadionas. Kad Versmė turės sunkumų sekmadienį – galima neabejoti. Aktas rimtai priešinosi dar prieš penkias savaites Žiežmariuose, kai antrame kėlinyje pirmavo 2:1, bet pabaigoje praleido du įvarčius ir pralaimėjo 2:3. Prognozė: 2:3.

Navigatoriai – VJFK Trakai. Sekmadienis, 17.00, Trakų naujas stadionas. Kol pirmaujančios komandos pliekiasi tarpusavyje, Navigatoriai privalo rinti taškus ir siekti trečiosios vietos. Tai bus šiokia tokia kompensaciją už neapgintą titulą. Apytiksliai jis turėtų būti prarastas po 2–3 savaičių. Pirmo rato kovoje Navigai neįveikė Trakų (1:1), todėl ir šį kartą prieš jaunuolius privalės palikti visas jėgas. Prognozė: 2:1.

FK Medžiai – AFK. Sekmadienis, 20.15. Senvagės stadionas. Dar viena Top–3 kompanijos kova. Pastarojoje AFK su Versmė sužaidė lygiosiomis. Dar vienos lygiosios AFK'ams reikštų, kad sezono pabaigoje reiktų ginti 3–iąją poziciją, o ne kovoti dėl 1–osios. Kovoje su lyderiais jie turės labai rimtą nuostolį – rungtynes dėl kortelių praleis Aurimas Tamaliūnas. Lygiosios nebūtų palankios ir Medžiams, todėl anksčiau ar vėliau, komandos tikriausiai atsivers. Prognozė: 1:0.