VRFS III lyga: Pernykščių prizininkų vargai ir rūpesčiai (4 turo apžvalga) Visos

Po ketvirtojo III lygos pirmenybių turo vienvaldžiais turnyro lyderiais tapo FK Medžiai. Jie vieninteliai, laimėję visas ketverias žaistas rungtynes.

Po truputį į žaidimą grįžta atsigaunantys Navigatoriai. O kiti praėjusio sezono prizininkai Ozas ir Aktas kol kas stipriai vargsta. Per 4 turus abu lygos senbuviai iškovojo tik po 1 pergalę.

Apžvalgininkas nori pasidžiaugti, kad 4 ture atspėjo net 5 iš 6 rungtynių baigtis. Tai nereiškia, kad apžvalgininkas įgauna formą. Tai reiškia, kad jūs pradedate žaisti logiškai.

FKK Spartakas - Ozas 2:1 (1:0)
Ukmergės stadionas. Teisėjas - D. Petraška.
28' Igoris Krasinas 1:0
54' Laurynas Liausas 2:0
81' Tadas Švaikevičius 2:1

Šeštadienį susitiko komandos, kurios sezoną pradėjo gerokai skysčiau, nei buvo tikimasi ir nei pačios planavo.

Iš duobės pirmieji ėmė ropštis FKK Spartako futbolininkai. Galbūt suveikė pirmųjų rungtynių namie teigiamos emocijos, galbūt ir prisiminimai, kad savo tvirtovėje jie pastaruosius du sezonus Ozo taip ir nenugalėjo, tad ukmergiškiai pagaliau iškovojo pirmą sezono pergalę.

Simboliška, kad siekiant tikslo, prie to svariai prisidėjo FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas. Pirmame kėlinyje jis įmušė įvartį po 8 rungtynių III lygoje pertraukos, o antrame rezultatyviai asistavo Laurynui Liausui.

Tai šeimininkams sukrovė dviejų įvarčių pranašumą, kurį tik rungtynių pabaigoje sušvelnino vilnietis Tadas Švaikevičius.

"Kaip ir visada, Ozas buvo kietas riešutėlis. Jie taip pat turėjo savų progų ir galėjo mus bausti už prastą realizaciją. Tačiau palaikomi savų žiūrovų atsilaikėme ir nenuvylėme", - sakė I. Krasinas.

Oranžinių pralaimėjimo priežasčių tikriausiai reikėtų ieškoti komandos paraiškoje. Ukmergėje jie susirinko be keitimų, dalį pagrindinių žaidėjų paleidę į įvairias šeimos šventes ir t.t. Nepaisant to, Ozas sužaidė gana solidžiai ir tikrai turėjo galimybių namo grįžti su taškais.

"Nebuvo Spartakas pranašesni. Mes tiesiog geras progas švaistėme. Trūko ir žaidėjų, ir tikslumo realizuojant progas, - sakė Ozo vadovas Domantas Savičius. - Mūsų buvo tik 11. Todėl nuovargis irgi turėjo įtakos tiek žaidimo kokybei, tiek realizacijai."

Gegužės mėnuo Ozui kol kas labai prastas. Per pastaruosius 3 turus pelnytas tik vienas taškas ir dabar užimama vos 8-oji vieta.

"Mums reikia vienų-dvejų sėkmingesnių rungtynių, geresnių rezultatų ir bus visai kitoks vaizdas turnyro lentelėje", - įsitikinęs D. Savičius.

Vaizdas tik šiek tiek geresnis žvelgiant iš FKK Spartako pozicijų. Dabar jų laukia išvyka į Nemenčinę pas autsaiderius, tačiau komandos kapitonas tos kelionės laukia nerimaudamas.

"Jau dabar galvojame apie ateinantį sekmadienį. Nemenčinės komanda kol kas su 0 taškų, bet tas labiausiai ir neramina, nes kažkada tuos taškus jie pradės rinkti. Tikiuosi, kad dar ne dabar", - samprotavo I. Krasinas.

FKK Medžiai - SK Nemenčinė-Hegvita 4:1 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - N. Vasiliauskas.
38' Justinas Baltrimavičius 1:0
58' Justinas Baltrimavičius 2:0
62' Ignas Kunickas 3:0
85' Ričard Jankovskij 3:1
88' Dmitrij Aschabovas 4:1
75' pašalintas Aivaras Grabliauskas (FKK Spartakas)

Lygos naujokė Nemenčinės komanda sužaidė trečias iš eilės labai panašaus scenarijaus rungtynes, kurios baigėsi pralaimėjimu. Pagal tą scenarijų Nemenčinė pirmiausiai praleidžia tris įvarčius, vėliau sušvelnina rezultatą, tačiau galiausiai išplėšti taškų nepavyksta.

Medžiai laikyti aiškiais mačo favoritais, bet įrodinėti savo pranašumą jiems sekėsi nelengvai. Ir nors pirmas kėlinys buvo laimėtas 1:0, komandos vadovas ir treneris Paulius Glosas apie jį kalbėjo rūškanu veidu: "Labai prastas pirmas kėlinys. Gal žaidėjai perdegė, nes iki pirmo įvarčio nesigavo niekas. Per pertrauką "išvėdinome" galvas, nusiraminome ir antrą kėlinį sužaidėme solidžiau."

Po pertraukos Medžiams pakako keliolikos minučių, kad susikrautų trijų įvarčių persvarą. Vėliau jie liko mažumoje, svečiai pelnė įvartį, tačiau intrigos užuomazgas užgesino Dmitrijaus Aschabovo įvartis.

Žinokit, Dmitrijaus Raksos "like'as" čia pateko neatsitiktinai. Medžiai dar niekada neturėjo tokio gero sezono starto (4 pergalės iš 4 galimų) net žaisdami žemesniuose SFL divizionuose. O čia gi III lyga.

"Taip, tai geriausias startas per mūsų istoriją. Kaip ir minėjau, puikiai renkamės į rungtynes, rūbinėje tvyro gera atmosfera, žaidėjai stengiasi, atiduoda visas jėgas ir kovoja dėl pergalės", - pažymėjo P. Glosas.

Sulig kiekviena pergalė stiprėja Medžių pasitikėjimas savo jėgomis, todėl ir fiksuojami šimtaprocentiniai rezultatai.

"Nuo daugelio dalykų priklauso, kiek ilgai pavyks tą formą išlaikyti. Mes kol kas žiūrime į kiekvienas artėjančias rungtynes", - sakė Paulius.

Advoco-A komanda - Elektrėnų Versmė 3:6 (2:3)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - R. Osipovas.
14' Benas Buzevičius 0:1
18' Ernestas Gerasimovas 1:1
30' Aivaras Meškinis 1:2
36' Ernestas Gerasimovas 2:2
40' Aivaras Meškinis 2:3
50' Nikita Juščenka (iš 11 m) 3:3
61' Deivydas Piliukaitis (į savo vartus) 3:4
80' Julius Dranginis (iš 11 m) 3:5
83' Arnoldas Gerasimovas 3:6

"Gana keistos rungtynės išėjo. Mes įmušėme daug, tačiau praleidome dar daugiau", - nusistebėjo Advoco atstovas Artūras Krasnoložskis.

Mačo siužetas gavosi įdomus. Versmės futbolininkai išsiverždavo į priekį, bet Advokatai vis lygindavo rezultatą. Jėgų tokiam apsikumščiavimui šeimininkams užteko iki antro kėlinio vidurio, kai Deivydas Piliukaitis netikėtai įsimušė kamuolį į savuosius vartus, suteikdamas Elektrėnams pranašumą (4:3).

"Kai rezultatas tapo 3:3 pagalvojau, kad galbūt atėjo laikas, kai perlaušime rungtynių eigą savo naudai. Tačiau įsimušėme kvailą įvartį į savo vartus ir palūžome", - prisiminė A. Krasnoložskis.

Po šio epizodo Advoco lyg akis išdegę ėmė bėgti į puolimą ir užnugaryje paliko spragas bei daugybę laisvo ploto. O Versmės žaidėjai tuo efektyviai pasinaudojo, pridėdami dar du įvarčius.

Advoco atstovas pripažino, kad komandai trūko geresnio nusiteikimo ir koncentracijos, ypač ginantis. Pasiruošti mačui esą sutrukdė ir prieš tai Fabijoniškėse vykusios I lygos rungtynės tarp Vilniaus ir Vilniaus Vyčio komandų, nes nebuvo laiko normaliam apšilimui padaryti.

Versmės komanda šiemet pasižymi ypač galingu puolimu. Per 4 rungtynes 14 įvarčių pelnę elektrėniškiai efektingomis atakomis retušuoja gynybos spragas.

"Galima taip sakyti. Gynyba neblizga, nes kol kas negalime remtis visais norimais gynėjais", - sakė Versmės vadovas Romas Ščiuka.

O po visko abiejų komandų atstovai apsikeitė abipusiais komplimentais.

A. Krasnoložskis: "Norime pagirti Versmės komandą. Ji turi puikius žaidėjus, ypač vidurio saugų grandyje. Neabejoju, kad ši komanda finišuos pirmame trejete. To jiems ir palinkėsiu."

R. Ščiuka: "Advoco smagi komanda, galbūt jai trūksta patirties tokiame lygyje. Vis tik čia žaidžia pirmą sezoną. Bet jų startas geras ir tikiuosi, kad išliks III lygoje. Tiesa, dar reikėtų padirbėti gerinant fizinį pasiruošimą, nes antroje mačo dalyje jiems akivaizdžiai pritrūko jėgų."

VJFK Trakai - Kaišiadorių Baltai 2:1 (1:1)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas - K. Bartuškevičius.
31' Lukas Tatarūnas 0:1
45' Mantas Orintas 1:1
60' Tomas Pučinskas 2:1

Trakiškiai nugalėjo minimalia persvara, bet tikino, kad išnaudojus visas progas, rezultatas privalėjo būti didesnis. Jų naudai.

O nutiko taip, kad šeimininkams šiame mače teko vytis varžovus. Sužaidus pusę valandos, svečiai pelnė įvartį. Nors protokole įvarčio autoriumi nurodomas Lukas Tatarūnas, patys Baltai tikino, jog tolimu smūgiu pasižymėjo Gvijas Juška.

Po praleisto įvarčio VJFK Trakai ilgiau kontroliavo kamuolį ir kūrė progas, o galiausiai prieš pat pertrauką jiems pavyko išlyginti rezultatą. Antrame kėlinyje solidų žaidimą demonstravo abiejų komandų vartininkai. Vis tik daugiau progų sukūrė trakiškiai, kuriems ir pavyko persverti rezultatą po Tomo Pučinsko tikslaus smūgio.

Tokia buvo pirmoji VJFK Trakų pergalė III lygoje - valinga ir pareikalavusi tvirto charakterio savybių.

"Kadangi komandoje žaidžia vien tik mano auklėtiniai, aš puikiai žinau jų charakterį ir galimybes, - tikino VJFK Trakų treneris Vidmantas Zagurskas. - Mūsiškiai per visas rungtynes žaidžia pasiaukojamai, tik ne visada pavyksta realizuoti tai, ką sukuriame. Šį kartą pavyko įmušti daugiau."

Baltai į Trakus atvežė pajėgią ir konkurencingą sudėtį. Deja, sekmadienį jiems žaidimas visiškai nesiklijavo.

"Tarp grandžių buvo pernelyg dideli atstumai, trūko šviežumo, energijos. Trakai, ko gero, paliko geriausią įspūdį iš tų komandų, su kuriomis šį sezoną žaidėme", - teigė komandos atstovas Andrius Jankauskas.

O žaidė šiemet Baltai ir su Medžiais (2:3), FKK Spartaku (3:2) bei Granitu (1:2).

AFK - FGBK Aktas 6:0 (2:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - D. Šimėnas.
29' Augustas Trinkūnas 1:0
34' Tomas Mikalauskas 2:0
52' Augustas Trinkūnas 3:0
63' Aurimas Tamaliūnas 4:0
74' Tomas Mikalauskas 5:0
90' Tomas Mikalauskas 6:0
76' pašalintas Elvis Daraškevičius (Aktas)

Apie Akto problemas, vargus ir rūpesčius eilinį sykį kartotis jau nesinori. Pakaktų nukopijuoti ankstesnėse apžvalgose išsakytas komandos vadovų mintis su viltimi kada nors sugrįžti į pergalių kelią.

Vis tik pralaimėjimas 0:6 jau yra kažkas naujo Genių gyvenime. Ne koks 0:1, 1:2, o 0:6.

Tad šioje vietoje tinka Akto trenerio Nerijaus Jakučionio pastebėjimas: "Užtat po rungtynių sėdėdami ir gurkšnodami alų nusprendėme, kad labai geri esame "brofkėje" ant iškalbos, mokame daug sparnuotų frazių."

AFK nariai mačui ruošėsi atsakingai. Kaip pasakojo šios komandos atstovas Rapolas Žinevičius, buvo prisiminti pernykščiai tarpusavio mačai, kurie pralaimėti vienodu rezultatu 0:1.

"Todėl motyvacijos mums tikrai netrūko, o dabartine Akto duobe pasinaudoti tiesiog privalėjome, jei norime būti konkurencingi ir varžytis dėl aukštesnių vietų", - tvirtino jis.

"Hat-tricku" šiame mače džiaugėsi Tomas Mikalauskas. Vienas jo įvartis galva buvo gražus ir efektingas:

"Man atrodo, šiose rungtynėse mes buvome aštresni, greitesni ir labiau norėjome nugalėti. Puikiai darbavosi visos žaidėjų grandys. Pradedant nuo nominalaus gynėjo vartuose, baigiant puolėjais, kurie pagaliau prapliupo įvarčiais. To tikrai ilgai mums trūko", - reziumavo AFK atstovas.

Vieną įvartį pelnęs AFK žaidžiantysis treneris Aurimas Tamaliūnas akcentavo, kad tokį komandos branduolį ir nusiteikimą, koks buvo sekmadienį, būtina išlaikyti ir artimiausiems mačams.

"Varžovams iš Akto palinkėsime atrasti problemų sprendimo būdus. Kas jiems yra - turbūt patys žino geriausiai. Neabejojame, kad atsakomasis mačas antrame rate bus gerokai kovingesnis bei sunkesnis", - pridūrė R. Žinevičius.

Beje, apie teisėjavimą. Manote, kad mėgėjų komandos visuomet pliekia arbitrus? Anaiptol ne.

R. Žinevičiaus komentaras: "Verta pasidžiaugti teisėjų brigados su Donatu Šimėnu priešakyje darbu. Ir tai ne tik šių, mums sėkmingų rungtynių, pastebėjimas. Daugeliu atveju, kai rungtynėse tenka susidurti su šiuo aikštės teisėju, jo darbas būna geras."

Navigatoriai - Granitas 5:1 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - R. Valikonis.
38' Jevgenijus Rybakovas (į savo vartus) 1:0
47' Paulius Sakalis 2:0
77' Gediminas Paberžis 3:0
83' Modestas Bajoriūnas 4:0
84' Ivan Butenko 5:0
87' Erik Sinkevič 5:1

Per netrumpą abiejų komandų susitikimų priešpriešą VRFS varžybose tai yra didžiausia vienos iš komandų pasiekta persvara tarpusavio mače.

Ar galima sakyti, kad pernykščiai Navigatoriai sugrįžta? Vertinti turbūt dar anksti, nes Granitas šiam mačui susirinko "iš bėdos".

Kaip po rungtynių VRFS komunikacijos liūtui Evaldui Gelumbauskui sakė šios komandos žaidėjas Viačeslavas Bedugnis, Granitas turėjo rimtų susirinkimo problemų komplektuojant sudėtį ir Senvagės aikštėje pasirodė daug III lygos debiutantų.

Žaidžiantysis Granito treneris Jevgenijus Rybakovas turi konkretesnį vertinimą: "Sakyti "susirinkimo problemos" būtų labai švelnu. Mes žaidėme prasčiausia įmanoma sudėtimi. Net ir žaidimas pagrindine sudėtimi prieš Navigatorius pergalės negarantuotų. Todėl toks rezultatas yra dėsningas."

Navigatoriai susirinko kaip visad gausiai, o papildomai juos motyvavo skaudi nesėkmė SFL taurės I etape.

Iš pradžių vyravo atsargus futbolas ir Granitas netgi tokia sudėtimi laikėsi beveik kėlinį, kol nuo J. Rybakovo kojos kamuolys atšoko į vartus. O antrame kėlinyje jau išryškėjo aiškus Navigų dominavimas, kai jie nesunkiai sudorojo išsikvėpusią varžovų komandą.

"Geros rungtynės mums ir prastos Granitui, - sakė prie pirmo įvarčio svariai prisidėjęs Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis. - Manau, varžovai sutiks, kad mes atrodėme geriau."

K. Maželis taip pat atskleidė, kodėl čempionams šiemet tenka "kopti į kalną": "Šiais metais mums daug sunkiau, nei buvo pernai. Mes stengiamės ir dedame daug pastangų motyvacijai bei pastangoms kovoti. Pirmadienį buvome ta komanda, kuri III lygoje gali įveikti bet ką. Tad reikia tikėtis, jog toliau nemažinsime tempo."

Penktas turas (gegužės 26–29 d.)

VJFK Trakai - Aktas. Sekmadienis, 15.00, Trakų naujas stadionas. Tai tokios rungtynės, kurių baigtį atspėtų, kaip sakė vienas garbus treneris, nebent namų šeimininkės. Sakyčiau, viskas Akto rankose ir kojose. Jei komanda pagaliau susirinks ir "užsikurs" - jiems bus gerai. Jei tęsis senos problemos - Trakų jaunimas turės smagų sekmadienį. Prognozė: Aktas susirinks - 2:3.

FK Medžiai - Advoco-A komanda. Sekmadienis, 16.45, Senvagės stadionas. Advoco pergalių serija nutrūko praėjusiame ture. Medžių serija dar tik nutrūks. Sprendžiant iš to, kaip žaliai baltų komanda kovoja ir jaučia vidinį pakylėjimą - sėkminga atkarpa dar turėtų tęstis. Prognozė: 3:1.

SK Nemenčinė-Hegvita - FKK Spartakas. Sekmadienis, 17.00, Nemenčinės Gedimino gimnazija. Prisimenant Spartako kapitono žodžius - apmaudu būna, kai autsaideriai ima rinkti taškus kovoje būtent su tavo komanda. Nemenčinė sezoną pradėjo neblogai, tačiau pastaruoju metu jiems sekasi prastai - pernelyg lengvai leidžiama varžovams atitrūkti ir po to jau būna vėlu ką nors pakeisti. Prognozė: 1:4 su Bielicko "hat tricku".

Ozas - Granitas. Sekmadienis, 20.15, Senvagės stadionas. Situacija su šiuo maču panaši į Akto padėtį. Jeigu Granitas vėl nesurinks visų savo bizonų ir atsiveš jaunimą, kaip ir praėjusį pirmadienį - galite žiūrėti prezidento rinkimų transliaciją, pasaulio ledo ritulio čempionato finalą, bet ką... Netgi tris savaites nelaimintis Ozas su tokia komanda lengvai susitvarkytų. Bet pajėgus susitvarkyti ir su solidesne Granito sudėtimi. Prognozė: 2:1.

Elektrėnų Versmė - AFK. Trečiadienis, 19.30, Žiežmarių stadionas. Pernai abi komandos debiutuodamos III lygoje jautėsi nedrąsiai, kukliai vertino savo pajėgumus. Dabar abi jos yra kaip realios pretendentės į prizines vietas. Tiesa, realesnės Versmės perspektyvos. Tačiau aišku tai, kad Žiežmarių stadione elektrėniškiams tikrai bus sunku atakuoti, o solidi saugų grandis nesuks kamuoliuko taip, kaip "ant plastmasės". Todėl AFK komandai gintis gali būti lengviau. Prognozė: fizinis futbolas ir 3:2.

Kaišiadorių Baltai ir Navigatoriai sužais birželio 26 dieną.