VRFS III lyga: Pirmasis Navigatorių pralaimėjimas, Akto šventė ir Medžių viltys Visos

"FC Baltai" nuotrauka

 

Praėjusiame, 20–ame III lygos ture užfiksuotas unikalus šiemet atvejis, kai Navigatoriai patyrė pirmą pralaimėjimą per sezoną.

Sezono nugalėtojus pirmą kartą palaužė Akto futbolininkai, tokiu būdu užsitikrinę sidabro medalius. Favoritas kovoje dėl bronzos vis dar Ozas, trimis taškai lenkiantis FK Medžius.

 

NETIKĖTUMAS

Spalio 1 dieną Navigatoriai oficialiai užsitikrino VRFS III lygos nugalėtojų titulą, kai iki sezono pabaigos dar buvo likę 4 turai. Niekam tuomet nekilo nė menkiausios abejonės, jog jie buvo stipriausi šį sezoną. Anksti užsitikrinę titulą, Navigai ėmė svarstyti apie galimybę sezoną apskritai baigti be pralaimėjimų.

Marius Linkevičius iš Akto tapo šios, rezultatu 2:0 laimėtos dvikovos herojumi, kai per pirmą rungtynių pusvalandį pelnė du įvarčius, kurie nulėmė galutinį rezultatą.

„Aktas gera komanda. Buvo puiki kova, jie geriau išnaudojo progas, jiems sekėsi, o mums ne itin. Bet kaip sakoma, sekasi geresniems“, – konstatavo naujųjų III lygos nugalėtojų vadovas Kęstutis Maželis.

Pasak jo, koją šiek tiek kišo ir atsipalaidavimas. Užsitikrinusi titulą, komanda į rungtynes rinkosi vėluodama, ne taip susikaupusi ir tikriausiai tinkamai nenusiteikusi.

„Bet ir patiems nepavyko išnaudoti to, ką sukūrėme, patys padarėme klaidelių ir už jas gavome įvarčius. Geros rungtynės buvo, sveikiname Akto komandą“, – sakė Kęstutis,

„Aš nepasakyčiau, kad Navigatoriai buvo atsipalaidavę, nenusiteikę ar dar kažkas, – oponavo Akto atstovas Tomašas Labulis. – Iš pradžių jie mus užspaudė, „degėme“, gavome smūgį į skersinį ir tik po to pavyko sustyguoti žaidimą.“

Tuomet pasirodė M. Linkevičiaus meistriškumas. 13 min. jis įmušė pozicinės atakos metu, vėliau padvigubino rezultatą po kontratakos.

Po viso to Aktas dėmesį sutelkė gynybai, retkarčiais kontratakose patikrindami varžovų gynėjų budrumą.

„Gynėmės labai drausmingai, mūsų vartininkas A. Pilkauskas ne kartą gelbėjo komandą“, – po pergalingų rungtynių sakė Tomašas.

 

FORMA

SFL bendruomenėje būdingas garbingo žaidimo principų laikymasis, kai pagiriami varžovai. Ir šį kartą Akto atstovai siuntė komplimentus Navigatoriams, tvirtindami, jog jie ne veltui tapo čempionais turėdami milžinišką taškų rezervą.

„Navigatorius reikia pagirti, nes ne veltui lygą laimėjo su tokia didele taškų persvara. Jų suolelis labai ilgas, ypač galima išskirti puikią fizinę formą. Tikrai gerai bėgo ir dažniausiai paskui juos nespėjome“, – atviravo Tomašas.

Akto senbuvis pridūrė, kad tai buvo sunkiausios komandos rungtynės šį sezoną, o jose jiems pavyko sužaisti ir drausmingai, ir kovingai.

O Navigatoriams po to tarsi nuslūgo koks nors psichologinis akmuo.

„Na ir pagaliau!“, – ironizavo jie.

 

ŠVENTĖ

Ji šiuo metu yra Akto kieme.

Nugalėję čempionus, geltonai mėlyni geniai III lygoje užsitikrino sidabro medalius. Nes likus dviems turams iki pirmenybių pabaigos, turi +6 taškų pranašumą prieš Ozą ir palankesnį tarpusavio rungtynių santykį.

Daugelį metų Aktą mes nurašydavome ir kartais laikydavome sena bei menkai motyvuota komanda (kai rinkosi į rungtynes be keitimų), bet šiemet jie III lygoje pasirodė solidžiai.

T. Labulis priminė, kad lauke Aktas medaliais džiaugėsi dar 2012 metais. Vėliau sekė 9, 6, 5, 7 ir 5 vietos. Kasmet.

„Senokai medalius buvome nusinešę, tad džiaugiamės“, – santūriai nykštį į viršų kėlė Labas.

 

KRIZĖ

Kol atjaunėjęs Aktas džiaugiasi renesansu, Ozas toliau išgyvena krizę.

Praėjusio sezono nugalėtojams ir vėl nepavyko laimėti. Šį kartą Oranžiniai gimtajame Panerio stadione 1:1 sužaidė su banguojančiu Granitu. Pirmo kėlinio pabaigoje Ozo atakų lyderis Gediminas Skrockas išvedė saviškius į priekį, bet 69 min. rezultatą išlygino Erikas Sinkevič.

„Bet kuri komanda galėjo pagriebti tris taškus, nors gal Ozas daugiau momentų sukūrė... O mums taškas yra gerai. Svarbiausia, kad jau neiškrisime iš lygos“, – komentavo rudenį sunkiai atrodančio Granito žaidžiantysis treneris Jevgenijus Rybakovas.

Dar sunkiau pastaruoju metu atrodo Ozo komanda, tik pavasario rate surinktų taškų dėka išliekanti tarp lyderių.

Šios komandos lyderis G. Skrockas prisiminė gerą pavyzdį, apibūdinantį dabartinę situaciją Ozo gretose.

„Jei jau man pačiam teko į vartus stoti, tad ką kalbėti apie kovą dėl antrosios vietos“, – ironizavo jis.

Skaičiai niekada nemeluoja. O jie sako, kad Ozas po pergalės prieš TEC rugsėjo pradžioje per kitas 6 rungtynes III lygoje nelaimėjo nė karto ir surinko tik 2 taškus.

„Nieko nepadarysi. Traumos ir kitos aplinkybės lemia, kad kiekvienoms rungtynėms mums renka rinkti vis kitą sudėtį.“, – konstatavo G. Skrockas.

Ozo vadovai yra deklaravę, kad praradus III lygos nugalėtojų titulą šiemet keliamas tikslas ir prioritetas teikiamas SFL Taurės kovoms. Jų pusfinalyje spalio pabaigoje Ozas susigrums su Granitu. Pergalės atveju finale tektų kovoti prieš Navigatorius arba Granito dublerius.

 

VILTYS

Ozas dar turi galimybių suspindėti ir iškovoti SFL Taurę.

Lygiai taip pat turi galimybių susigadinti sezoną ir prarasti prizinę vietą III lygoje. Į ją pasikėsinti teoriškai vilčių dar neprarado puikią atkarpą rudenį žaidžiantys FK Medžiai.

Jie sekmadienį 3:1 nukovė AFK ir sumažino atsilikimą nuo Ozo iki 3 taškų.

Iki sezono pabaigos lieka dar du turai, tad visko čia gali nutikti.

Apie tai kalbėjo ir Medžių idėjinis vadas Paulius Glosas: „Minimalių šansų užimti prizinę vietą yra, nes Ozas rudens rate kažkodėl buksuoja. Be to, likusiose rungtynėse jų laukia ne tokie lengvi varžovai.“

Ozo šeštadienį laukia sudėtingas pasivažinėjimas į Ukmergę, kur dar niekas nesidžiaugė lengvomis rungtynėmis. O sezoną jie pabaigs namų maču su Versme.

Tiesa, ir Medžiams sezono pabaigoje ne saldainis (kaip išsireiškė ekipos vadovas) – iš pradžių Navigatoriai, o po to TEC. Tad panaikinti tą trijų taškų atsilikimą gali būti sunku.

„Tačiau kol yra bent teorinė galimybė, mes bandysime kabintis“, – žadėjo P. Glosas.

 

COME'BACKAS

Visi žinome, kad šiuo terminu vadinamas vienos komandos įspūdingas sugrįžimas į rungtynes beviltiškai atsiliekant.

Bet tai, ką padarė TEC'ai mače su Elektrėnų Versme, paneigia bet kokius futbolo logikos dėsnius. Įspūdingai rungtynes pradėję elektrėniškiai puikiai realizavo progas ir jau 32 min. buvo priekyje rezultatu 3:0. Netrukus raudoną kortelę prieš save išvydo vienas TEC lyderių Valdemeras Šaveiko. Geresnės rungtynių pradžios ir nesugalvosi, ar ne?

„Mano klaida buvo išleisti svarbius žaidėjus namo, kurie skubėjo ir jiems buvo tolimas kelias“, – vėliau pasakys Elektrėnų komandos treneris ir vadovas Romas Ščiuka.

68 min. aikštę dėl antrosios geltonos kortelės paliko kitas TEC žaidėjas Tomas Statkevičius.

Atrodė, kad Versmės komandai tereikia ramiai pabaigti rungtynes, tačiau TEC surengė įspūdingą come'backą ir per paskutines 20 minučių sugebėjo išlyginti rezultatą 3:3.

„Per anksti patikėjome pergale. Mūsų žaidimas ir rezultatas iš pradžių nieko blogo nežadėjo. Bet išleidus lyderius namo, likę žaidėjai nesusitvarkė su užduotimis“, – nesėkmės priežastis analizavo R. Ščiuka.

Vienas TEC vadovų Donatas Stakauskas pasakojo, kad po beviltiškos pradžios žaidėjus purtęs pyktis iššaukė du pašalinimus. Tuomet jiems viskas nesisekė.

Tačiau nuostabus TEC'ų vartininko žaidimas antrame kėlinyje padėjo išvengti sutriuškinimo ir dalinai motyvavo komandą šiam žygdarbiui.

„Po antros raudonos kortelės (kurios nekomentuosime) varžovai patikėjo, kad mes patys save jau „nužudėme“. O mes toliau rizikavome ir bėgome į priekį. Įmušėme vieną. Patys nustebome. Įmušėme antrą ir akys užsidegė“, – entuziastingai pasakojo D. Stakauskas.

Kaip pripažino pats Versmės vadovas Romas, jo komanda tuomet pasimetė. O TEC'ai, lyg užsimiršę, kad žaidžia 9 prieš 11, atakavo toliau bei uždirbo 11 m baudinį. Jį realizavo ir rezultatą išlygino Ignas Griškonis.

Rungtynių pabaiga buvo energinga ir emocinga, tačiau rezultatas išliko nepakitęs – 3:3.

Čia – Versmės komandos reziumė.

 

EMOCIJOS

Jos liejosi mače komandų, kovojančių dėl palankesnės vietos turnyro lentelės viduryje. Čia Kaišiadorių Baltai laikiname namų stadione Žiežmariuose 1:2 pralaimėjo Ukmergės FKK Spartakui, pakilusiam į penktą vietą.

Rungtynėms teisėjavęs kaunietis Saulius Karka svečiams geltona kortele mostelėjo 3 kartus, šeimininkams – 4. O Baltų žaidėjas Tautvydas Valkavičius antro kėlinio viduryje prieš save išvydo ir raudoną kortelę.

„Rungtynės buvo labai emocingos. Tik gerai, kad daugiausiai emocijų sklido iš šeimininkų pusės, o mes tuo pasinaudojome“, – šyptelėjo FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

„Nežinau, ar jie visad taip žaidžia, ar tik šį kartą... Tiesa, spėju, kad Baltai skųsis teisėjo darbu, kuris, reikia pripažinti, pernelyg pasitikėjo savo jėgomis. Padarė ir klaidų“, – pridūrė jis.

Ar skųsis Baltai, atsakyti sudėtinga, nes jie jau kelias savaites neatrašinėja į apžvalgininko užklausas. Ir patys pas save ne visada parašo.

Na, o pats žaidimas taip pat išėjo atraktyvus. Baltai pirmieji išsiveržė į priekį pirmo kėlinio pabaigoje, bet eilinį kartą valią pademonstravęs FKK Spartakas antrame kėlinyje sugebėjo įmušti du kartus ir persverti rezultatą 2:1 savo naudai,

„Prireikė viso pirmo kėlinio, kol apsipratome prie šios aikštės, ji sunki ir joje žaidžiant žemais perdavimais daug klystama, – į seną Žiežmarių stadiono problemą pirštu bakstelėjo I. Krasinas. – Bet antrą kėlinį sužaidėme brandžiai ir kantriai, atakavome, kūrėme progas ir tai davė vaisių. Sunkiai, bet nugalėjome ir namo grįžome su trimis taškais.“

 

PENKI

Salininkų komandai turbūt galima skirti prizą už kovingumą. Nors jų sezonas seniai palaidotas, kiekvienose rungtynėse jie varžovams kimba į atlapus iš paskutiniųjų.

20 ture Salininkų futbolininkai Dilgynėje rezultatu 5:3 nukovė VGTU–Vilkų komandą.

Penki įvarčiai Salininkų komandos puolime ne toks dažnas reiškinys. Vasarą apskritai turėjome seriją, kai salininkiečiai per 8 rungtynes tepelnė 2 įvarčius.

Šį kartą jiems po kojomis pasitaikė sunkią atkarpą išgyvenantys Vilkai, kurie buvo nubausti 5:3.

Nepaisant retos (trečios) pergalės šiemet, Salininkų treneris Pranas Janušauskas tradiciškai išliko reiklus savo komandai: „Blogai, kad praleisti 3 įvarčiai. Žaidimas „per pasą“ stringa, Pavelas neįmušė nė karto. Bet gerai, kad jam atakoje atsiranda kiti pagalbininkai, galintys įmušti.“

„Bobų vasara tęsiasi, reikia tikėtis, kad ir Salininkų pergalės tęsis“, – pridūrė jis.

Deja, nei bobų vasara, nei sezonas ilgai jau nesitęs.

 

21–as turas (spalio 20–21 d.)

Sekmadienį gali paaiškėti galutinė III lygos prizininkų rikiuotė. Jei Ozas 21 ture surinks bent tašku daugiau už Medžius, Oranžinius bus galima sveikinti su bronzos medaliais.

Vis tik nuo rugsėjo 2–osios lygoje nelaiminčių Ozo žaidėjų šeštadienį laukia išvyka pas ambicingąjį FKK Spartaką. O Ukmergėje Ozas nėra laimėjęs du pastaruosius sezonus.

Vilčių pačiupti medalius dar neprarado Medžiai. Jų varžovas sekmadienį – Navigatoriai. Jau užsitikrinę titulą, jau patyrę pirmąjį pralaimėjimą, tad čia visko galima tikėtis.

FKK Spartakas – Ozas. Šeštadienis, 15.00. Ukmergės stadionas. 39/33/28 (2:1).

Granitas – Salininkai. Sekmadienis, 12.00. Naujoji Vilnia. 44/33/23 (2:0).

Elektrėnų Versmė – Kaišiadorių Baltai. Sekmadienis, 14.00. Fanų stadionas. 30/40/30 (1:1).

FK Medžiai – Navigatoriai. Sekmadienis, 16.30. Senvagės stadionas. 31/38/31 (1:1).

Aktas – VGTU–Vilkai. Sekmadienis, 18.15. Senvagės stadionas. 51/29/20. (3:0).

AFK – TEC. Sekmadienis, 20.00 Senvagės stadionas. 30/40/30 (2:2).