VRFS III lyga: Protestas, Spartako sprintas ir Trakų įspūdingas „comebackas“ (15 turo apžvalga) Visos

Elektrėnų Versmė, FK Medžiai, AFK – visas VRFS III lygos lyderių trejetas 15–ame ture iškovojo pergales ir išsaugojo turimas pozicijas.

Atkreiptinas dėmesys į Ukmergės FKK Spartako sprintą. Pavasarį 7–8 vietose besikapsčiusi ekipa po pergalingos serijos jau pavijo Granitą ir dabar nuo lyderių trio atsilieka tik 4 taškais.

Granitas – Navigatoriai 1:1 (0:0)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas – R. Valikonis.
65' Darius Kazubovičius 1:0
84' Tomas Dapkus 1:1

Buvusių III lygos grandų dvikovos prieš metus kitus tapdavo turo puošmenimis. Dabar šių ekipų statusas pakitęs, o lygiosios tarpusavio dvikovoje nebuvo naudingos nei vieniems, nei kitiems – atstumas iki medalių zonos dar labiau padidėjo.

Po rungtynių Navigatoriai feisbuke pranešė, kad buvo prarasti du taškai. Iš dalies keistas traktavimas žinant, kad tai jie išlygino rezultatą likus žaisti 6 minutes.

„Sunku pasakyti, ką jie prarado. Gal pirmame kėlinyje turėjo daugiau progų, bet pagal antro scenarijų galima tvirtinti, kad mes praradome taškus“, – sakė Granito žaidžiantysis treneris Jevgenijus Rybakovas.

Kęstutis Maželis, Navigatorių vadovas ir gynėjas, pripažino, kad komandoje šlubuoja drausmė: „Su drausme pas mus problemos ir net pas mane patį. Vėluojame į apšilimą, vėliau sunkiai įsivažiuojame. Rungtynės buvo smagios, progų turėjo abi komandos. Tai buvo lygių komandų dvikova.“

Navigai šį kartą neapsidžiaugė aikštės kokybe Naujojoje Vilnioje: „Arba ji mažiau prižiūrima, arba gauna per didelį krūvį. Šiemet prastesnės kokybės, nei buvo pernai. Tikimės, kitais metais bus geresnė.“

O dabar – apie svarbiausią mačo momentą. Gali būti, kad rezultatas 1:1 bus anuliuotas ir Navigatoriams atiteks techninė pergalė. Mat svečiai pateikė protestą.

Kokia protesto esmė, aiškina K. Maželis: „Rezultatas mus tenkina. Bėda ta, kad Granite žaidė ne visai iki galo registruotas žaidėjas, t.y. jis Comet sistemoje registruotas už FK Viltis komandą ir tai reiškia, kad jis gali žaisti už 2 komandas: FK Viltis ir FK Granitas. Pateikėme protestą, matysime, ką DK pasakys. Aš net siūlyčiau DK palikti rezultatą 1:1, bet reikėtų, kad komandos susitvarkytų savo žaidėjų registraciją. Mūsų lyga turi būti pavyzdys kitiems. Susitvarkykime savo kieme, tada galėsime pirštais baksnoti į kitų kiemus. Visi darome klaidų ir tikiu, kad FK Granitas tiesiog nesužiūrėjo iki galo visko, bet bėda tame, kad su jais tai kartojasi, o tai jau nėra gerai. Todėl ir pateikėme protestą.“

Kaišiadorių Baltai – VJFK Trakai 3:4 (2:1)
Žežmarių stadionas. Teisėjas – A. Dapkus.
10' Tomas Pučinskas 0:1
19' Aivaras Klinkevičius 1:1
43' Mindaugas Žigutis 2:1
81' Lukas Tatarūnas 3:1
85' Tomas Pučinskas 3:2
86' Tomas Pučinskas 3:3
90' Mantas Leonavičius 3:4

Rungtynės su tokiu scenarijumi kur nors A lygoje tuoj būtų apraizgytos įtarimų voratinkliu ir sąmokslo teorijomis. Bet mėgėjų futbole viskas vyksta nuoširdžiai.

Baltai atsitiesė po anksti praleisto įvarčio ir atrodė, kad praėjusį sekmadienį nutrauks trijų pralaimėjimų seriją.

81 min. Lukas Tatarūnas padidino kaišiadoriškių persvarą iki 3:1, bet netrukus užsidirbo antrą geltoną kortelę. O tada prasidėjo neįtikėtini dalykai. Trakų futbolininkai per likusias šešias minutes sugebėjo įmušti tris įvarčius ir persverti rezultatą savo naudai 4:3. Sužibėjo Tomas Pučinskas, prie pergalės prisidėjęs „hat–tricku“.

Beje, pirmo rato tarpusavio kovoje Trakai taip pat nugalėjo Baltus atsilikdami (2:1), o pergalingą įvartį tuomet pelnė tas pats T. Pučinskas.

VJFK Trakus galima tik pagirti, kad nepalūžo po dviejų pralaimėtų rungtynių, per kurias praleido 8 įvarčius ir Žiežmariuose surengė įspūdingą „comebacką“.

„Ne kartą minėjau, kad šita komanda turi charakterį, moka ir gali žaisti III lygoje, bet be sėkmės faktoriaus būna sunku, – pasidžiaugė VJFK Trakų treneris Vidmantas Zagurskas. – Tai pirmos rungtynės, kuriose mums pavyko paskutinėmis minutėmis išplėšti labai svarbią pergalę. Baltai žaidė gerai, bet lemiamam spurtui mes išsaugojome daugiau jėgų. Taip pat lydėjo sėkmė.“

Elektrėnų Versmė – Advoco–A komanda 5:2 (1:1)
Žiežmarių stadionas. Teisėjas – A. Dapkus.
21' Audrius Labanauskas 1:0
41' Rimvydas Strazdas 1:1
53' Edvinas Mučinis 2:1
62' Paulius Giedraitis 3:1
68' Aivaras Meškinis 4:1
73' Edvinas Mučinis (iš 11 m) 5:1
83' Rimvydas Strazdas 5:2

Versmės komanda nusprendė pradžiuginti apžvalgininką ir sužaidė tokiu pačiu rezultatu, kaip ir jis prognozavo – 5:2.

Advokatai šiame mače kovėsi maždaug valandą. Ir tik po to išryškėjo Versmės pranašumas. O po pirmo kėlinio rezultatas „švieslentėje“ degė 1:1.

„Rungtynes mes kontroliavome, bet akivaizdžiai trūko užsivedimo, ypač pirmame kėlinyje, – tvirtino Versmės vadovas Romas Ščiuka. – Varžovai tvarkingai gynėsi ir rezultatą išlygino tikriausiai pirmuoju savo smūgiu.“

Kitokį futbolą mačo šeimininkai pademonstravo po pertraukos. Su didesniu užsivedimu ir noru įrodyti savo pranašumą.

53 min. varžovų vartininko neužtikrintumu pasinaudojo Edvinas Mučinis, 62 min. įmušė Paulius Giedraitis ir rungtynių svarstyklės nusviro į Versmės pusę. Įvarčių netrūko ir daugiau, o galutinis rezultatas – 5:2.

„Advoco yra tikrai smagi komanda, o šį kartą atvyko be vartininko ir tik su dviem keitimais. Todėl jiems buvo sunku. Linkime jiems išlikti III lygoje“, – sakė R. Ščiuka.

SK Nemenčinė–Hegvita – FK Medžiai 1:3 (1:2)
Gedimino gimnazijos stadionas. Teisėjas – K. Bartuškevičius.
14' Audrius Bukovskis 0:1
16' Ignas Kunickas 0:2
27' Eduardas Tučinskis 1:2
66' Kasparas Šimkus 1:3

Šiai Medžių pergalei pamatus paklojo sėkminga susitikim pradžia. Po Audriaus Bukovskio bei Igno Kunicko įvarčių svečiai jau 16 min. pirmavo 2:0.

Tokia pradžia turėjo ir neigiamos įtakos – įgiję pranašumą, Medžiai atsipalaidavo ir įsidrąsinusi Nemenčinė palaipsniui perėmė iniciatyvą, o Eduardo Tučinskio įvartis grąžino juos į rungtynes – 1:2.

Įtampa rungtynėse išliko iki antro kėlinio vidurio. Tik kai Kasparas Šimkus Medžiams pelnė trečią įvartį (3:1), šie nusiramino ir pradėjo rungtyniauti labiau užtikrintai. Nusiramino ir Nemenčinė, supratusi, kad atkovoti tokį deficitą žaidžiant su Medžiais sudėtinga.

Tokia buvo Medžių pergalinga sekmadienio išvyka. Šiuo metu tenka girdėti, kad žaliai balti nežaidžia įspūdingai ir nors laimi, pastarosiose rungtynėse tiesiog „slysta“.

Su tokia opinija nelinkęs ginčytis ir Medžių vadovas Paulius Glosas: „Rudenį nežaidžiame optimalia sudėtimi, ir į Nemenčinę nevyko visi pajėgiausieji. Pirmame rate tikrai žaidėme gražiau ir efektyviau. Dabar truputį stringame puolime, praleidžiame daugiau įvarčių, nei norėtume. Turime traumuotų žaidėjų, kai kurie renkasi bernvakarius, vestuves ar kitas asmenines šventes. Tačiau vasara baigėsi, reikia susikaupti. Visiems priminta, dėl ko kovojame ir turime susiimti. Aišku, viskas dar prieš akis.“

Tuo metu Nemenčinės situacija labai niūri. Komanda pralaimėjo jau 8 rungtynes iš eilės. Iki saugios 9–os vietos juos skiria 11 taškų. Dar lieka 7 turai, bet vargu ar toks išsigelbėjimo ministebuklas įmanomas. Veikiau reikia ruoštis sugrįžimui į SFL A divizioną.

„Nors Nemenčinė autsaiderė, bet tai komanda, kurią įveikti nėra paprasta, jie kovoja. Turi gerų žaidėjų, bet manau bėda ta, kad tarp ekipos lyderių ir silpnesnių grandžių yra nemenkas skirtumas, stinga balanso. Tai ir lemia tokius rezultatus“, – vertino P. Glosas.

Ozas – FKK Spartakas 1:2 (1:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
11' Žydrūnas Germanas 0:1
21' Tomas Bielickas 0:2
32' Gediminas Skrockas 1:2

FKK Spartako futbolininkai III lygoje iškovojo jau penktą pergalę iš eilės ir taip pateikė pareiškimą, kad jungiasi į kovą dėl medalių.

Po rungtynių paklaustas, kur laimėjimų priežastys, FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas daug negalvojo: „Sėkmė. Be jos nebūtų tiek pergalių.“

Didelė sėkmė juos lydėjo ir sekmadienį. Spartakas gali pasidžiaugti, kad namo išsivežė tris taškus, kadangi viskas galėjo baigtis daug liūdniau.

Buvo rungtynėse ir diskutuotinų arbitrų sprendimų, juos galima įvertinti peržiūrėjus rungtynių santrauką.

Skaičiuojant su Taurės turnyru, Spartakas per tris savaites buvo sužaidęs net 4 rungtynes savo stadione ant natūralios vejos. Todėl I. Krasinas sakė, kad sugrįžimas ant Senvagės sintetikos buvo labai komplikuotas. Ypač tai jautėsi antrame kėlinyje, kai svečių komanda atrodė akivaizdžiai pavargusi. Jiems trūko ir papildomų žaidėjų – atvyko vos su dviem keitimais.

Kaip ten bebūtų, FKK Spartakas atsilaikė ir po rungtynių nuotaikos buvo geriausios.

Ozas gali apeliuoti į tam tikrus teisėjų sprendimus, tačiau vieno nepaneigsi – gintis reikia atidžiau ir progas išnaudoti būtina. Progų Senvagėje buvo tiek, kad užtektų kelioms rungtynėms.

Realizacija yra jau sena oranžinių problema, lydinti kelis turus iš eilės. Paklaustas, ar tai meistriškumo bėda, ar psichologiniai dalykai, Artūras Žarnovskis pareiškė: „Nežinau, netikiu aš tomis psichologijomis. Arba įmuši, arba ne. Meistriškumo spragos ir tiek... (cenzūra – aut.)“.

Aktas – AFK 0:2 (0:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
4' Aurimas Tamaliūnas 0:1
50' Gražvydas Mikulėnas 0:2

Nors pirmame rate AFK sumalė Aktą net 6:0, tikėtis dar vieno tokio scenarijaus galėjo tik naivuoliai. Šį kartą Senvagėje vyravo kur kas aršesnė kova.

„Aktas į antrąjį ratą III lygoje grįžo visai kitoks – stipresnės sudėties ir labiau motyvuotas. Buvo labai kovingos ir vyriškos rungtynės, netrūko kietų dvikovų, mačas pareikalavo labai daug jėgų“, – tvirtino AFK atstovas Gediminas Sinkevičius.

Jo komandai labai padėjo ankstyvas įvartis. Jau 4 min. Aurimas Tamaliūnas puikiu baudos smūgiu įsuko kamuolį į varžovų vartų „devyniukę“.

Akto treneris Nerijus Jakučionis pripažino, kad anksti praleistas įvartis išmušė iš vėžių. Bet vėliau jo komanda įsibėgėjo ir žaidimas trenerį tenkino.

Antras kėlinys prasidėjo taip, kaip ir pirmas. Sužaidus vos kelias minutes, AFK muša įvartį (Gražvydas Mikulėnas) ir didina savo persvarą iki 2:0.

Geniai kurį laiką bandė žaisti aktyviai ir atakuoti, bet palaipsniui ėmė sekti jėgos, tad teko susitaikyti su tokia rungtynių baigtimi.

G. Sinkevičius pasidžiaugė, kad pavyko sutvirtinti AFK pozicijas Top–3, o varžovams linkėjo sėkmės: „Aktas bus nelengvas varžovas visoms lyderiaujančioms komandoms ir iš kažko, tikėtina, kad atims taškus.“

Šešioliktas turas (rugsėjo 15–16 d.)

Granitas – Ozas. Sekmadienis, 12.00, Naujosios Vilnios stadionas. Pirmos šio sezono tarpusavio kovos Ozas nė prisiminti nenori – trys praleisti įvarčiai per pusvalandį ir gėdingas pralaimėjimas 1:5. Nors Ozas kapstosi lentelės apačioje, nėra beviltiška komanda. Jei „pramuš“ progų realizacija – Granitui bus bėdų. Prognozė: 2:2.

FKK Spartakas – SK Nemenčinė–Hegvita. Sekmadienis, 16.00, Ukmergės stadionas. Po ilgokos pertraukos pasitikrinę čiurnų tvirtumą ant sintetikos, spartakiečiai vėl grįžta namo, ant įprastos natūralios vejos. Pirmame rate Nemenčinėje FKK Spartakas išplėšė sudėtingą pergalę 3:2. Bet įvertinus komandų formą pastaruoju metu, jiems neturėtų kilti sunkumų pergalių seriją pratęsti ii 6 laimėtų rungtynių. Prognozė: 4:1.

Advoco–A komanda – FK Medžiai. Sekmadienis, 18.00, Širvintų stadionas. Pirmame rate labai simpatiškai atrodžiusi ir su tais pačiais Medžiais lygiosiomis (0:0) sužaidusi Advoco komanda dabar po keturių pralaimėjimų serijos po truputį sminga žemyn. Žaidimas ir gynybos nepatikimumas sufleruoja, kad situacija sekmadienį nesikeis. Prognozė: 1:3.

AFK – Elektrėnų Versmė. Sekmadienis, 18.30, Senvagės stadionas. Centrinis 16 turo mačas ir ne kitaip. Abi komandos puikiai supranta rungtynių svarbą ir laukia jų su nekantrumu. Versmės pergalė faktiškai eliminuotu AFK iš kovos dėl titulo. Priešinga dvikovos baigtis dar labiau paaštrintų situaciją lentelės viršuje. Liepos viduryje atidėtose rungtynėse Versmė Žiežmariuose triumfavo 7:1. Prognozė: 3:4.

Aktas – VJFK Trakai. Sekmadienis, 20.15, Senvagės stadionas. Trijų Akto pergalių seriją nutraukė AFK, bet tai neturėtų išmušti šios komandos iš vėžių. Vis tik šį kartą geniams reikės tinkamai paskirstyti jėgas, kad atlaikyti energingos Trakų komandos diktuojamą tempą. Pastariesiems įspūdinga pergalė Žiežmariuose pridės dar daugiau pasitikėjimo. Pirmą akistatą 2:1 laimėjo Trakai. Prognozė: 2:1.

Navigatoriai – Kaišiadorių Baltai. Pirmadienis, 20.20, Senvagės stadionas. Pergalė pirmame tarpusavio mače 2:0 buvo vienas iš nedaugelio Baltų ekipos šviesulių šį sezoną. Pastaruoju metu jiems fatališkai nesiseka ir laukia dar vienas sunkus išbandymas. Prognozė: 4:2.