VRFS III lyga: Versmė matuojasi lyderių marškinėlius, Aktas rodo gyvybės ženklus (12 turo apžvalga) Visos

Po pirmojo rato VRFS III lygos turnyrinės lentelės viršūnėje žaliavo FK Medžiai logotipas, tačiau po 12 turo pirmoje vietoje atsidūrė Elektrėnų Versmė. Liepą ir rugpjūtį Elektrėnų komanda atidėtose 5 ir 6 turo rungtynėse įveikė AFK ir Akto komandas, o pirmame antrojo rato mače Kaune palaužė ir vis dar nugalėtojų titulą ginančius Navigatorius. Kadangi Medžiai 12 turo kovose dar nedalyvavo, 9 taškus iš 9 galimų surinkusi Versmė vienu ypu šoktelėjo ant aukščiausio laiptelio.  Tačiau tikrosios grumtynės dėl auksinių lyderių marškinėlių tik prasideda.

Prieš antrojo rato pradžią tam tikruose sluoksniuose žinomi futbolo ekspertai prognozavo, kad dėl pirmos vietos III lygoje kovos Medžiai ir Versmė, o į bronzines pozicijas kabinsins Navigatoriai ir Granitas. Visgi panašu, kad tarp pretendentų į medalius derėtų įrašyti ir dar vieną trijų raidžių kombinaciją. AFK.

Rugpjūčio 18 d. Senvagės stadionas

AFK –SK Nemenčinė-Hegvita 6:1

Teisėjas: K.Bartuškevičius.

12 min. A.Trinkūnas (1:0)

31 min. I.Hasgenc (1:1)

39 min. A.Trinkūnas (2:1)

64 min. A.Trinkūnas (3:1)

75 min. Gafari Yaya (4:1)

87 min. A.Trinkūnas (5:1)

90 min. G.Mikulėnas (6:1)

54 min. E.Grachockij (Nemenčinė) – pašalintas iš aikštės.

Pirmą ratą Alternatyvaus futbolo mylėtojai užbaigė nelabai skania gaida. Liepos 13 dieną AFK Žiežmariuose net 1:7 nusileido Elektrėnų Versmės komandai. Reikia pastebėti, kad tos rungtynės dėl tam tikrų niuansų vyko šeštadienį. 10 val. ryto. Tad jo baigtis nestebina. Tačiau prasileistas antausis AFK moralės nesužlugdė. Gal net atvirkščiai. Prieš antrą VRFS III lygos pirmenybių ratą Alternatyviųjų gretas papildė solidus futbolo meistrų duetas – iš Navigatorių ekipos atėję Gražvydas Mikulėnas ir Gediminas Paberžis. Jaunuoliai laiko veltui nešvaistė ir jau pirmose oficialiose rungtynėse padėjo savo naujai komandai iškovoti galingą pergalę – 6:1 sutriuškinant SK Nemenčinė-Hegvita ekipą.

G.Mikulėnas prie šio laimėjimo prisidėjo 1 įvarčiu ir 2 rezultatyviais perdavimais, G.Paberžis prisistatė 2 asistais, o geriausiai naujų komandos draugų atsiradimą pajuto rezultatyviausias AFK žaidėjas Augustas Trinkūnas. 21 metų žaidėjas pelnė 4 įvarčius ir savo tikslių smūgių sąskaitą padidino iki 12. Naujokus pagyręs ir A.Trinkūną išskyręs AFK atstovas Paulius Baradinskas konstatavo, kad nepaisant solidžios persvaros, rungtynės buvo gan nervingos. Bent jau pirmoje jų dalyje. „Grįžome po vasaros atostogų ir tai jautėsi pirmame kėlinyje. Nors iniciatyva priklausė mums, be to, mes pirmi įmušėme, bet išlikome kiek nervingi, kuo pasinaudoję varžovai susikūrė kelias progas ir netgi išlygino rezultatą. Gerai, kad po kelių minučių mes vėl išsiveržėme į priekį, o paskui jau buvo lengviau, nes antro kėlinio pradžioje varžovai liko mažumoje ir mes galutinai įtvirtinome savo pranašumą“, – teigė P.Baradinskas.

Paskutinę – 12 vietą III lygos pirmenybėse užimanti Nemenčinės komanda patyrė ketvirtą iš eilės (o iš viso – jau 10) nesėkmę. Ir nuo 9-os pozicijos juos skria jau 11 taškų. Tuo metu po šios pergalės 23 taškus surinkusi AFK turnyrinėje lentelėje šoktelėjo į 3 vietą. Tiesa, reikia pastebėti, kad prie to šuoliuko prisidėjo ir Ukmergės Spartakas.

Rugpjūčio 18 d. Ukmergės centrinis stadionas

FKK Spartakas – FK Granitas  2:1

Teisėjas: D.Petraška.

40 min. L.Liausas (1:0)

44 min. A.Sidorov (1:1)

55 min. A.Sepuro (į savus vartus) (1:2)

Sekmadienį Ukmergėje viešėjęs Naujosios Vilnios Granitas atvyko turėdamas vos vieną atsarginį ir be pavojingiausio savo puolėjo Sergejaus Makrovo. Tiesa, susirinkimu nežibėjo ir šeimininkai, tačiau bent tris atsarginius žaidėjus Spartakas surinko. Kovingose ir atkakliose rungtynėse geltonų kortelių užderėjo daugiau nei įvarčių, bet galiausiai pergale džiaugėsi Spartakas. Pirmo kėlinio pabaigoje abi ekipos apsikeitė rezultatyviais smūgiais, o lemtingu tapo Granito žaidėjo Artiomo Sidorovo nelaimingas smūgis į savus vartus.

„Rungtynės vyko tam tikromis bangomis, iniciatyva priklausydavo tai vienai, tai kitai komandai. Granitas labai norėjo pergalės, bet šį kartą fortūna buvo mūsų pusėje. Džiaugiamės iškovotais 3 taškais ir ruošiamės kitoms rungtynėms“, – trumpai pakomentavo Spartako atstovas Igoris Krasinas.

Antro rato pradžioje pelnyti 3 taškai leido Spartakui iš 7-os vietos pasilypėti į 6-ą. O be taškų Ukmergę palikęs Granitas buvo priverstas užleisti 3-ią vietą AFK kolektyvui.

I.Vilkevičius (4:2)

Sekmadienį pergale savus žiūrovus pamalonino ir VJFK Trakai komandos futbolininkai. Paskutinėse pirmo rato rungtynėse Ukmergėje po permainingos kovos nusileidę Spartakui, trakiškiai teigė, kad tas mačas padėjo dar kartą įsitikinti, kad jie yra pajėgūs varžytis III lygoje. Ir antro rato pradžioje žodžius pagrindė darbais – 4:2 nugalėję keliomis pozicijomis aukščiau buvusią Advoco A-komanda. Tiesa, advokatų atstovų teigimu, jie šiose rungtynėse dalyvavo tik viena koja. „Žaidėjai į šias rungtynes rimtai nežiūrėjo, daug kas nusprendė dar paatostogauti ar šiaip pailsėti, tad susirinkome ir be keitimų, ir be vartininko. Nors šeimininkai pirmi įmušė, bet ir mes turėjome progų, o antro kėlinio pradžioje sušvelninę rezultatą, vėliau galėjome jį ir išlyginti. Tačiau įmušti nepavyko, o vaikiškos klaidos prie savų vartų lėmė mūsų nesėkmę. Varžovai šį kartą buvo geresni ir pelnytai laimėjo,su kuo juos ir sveikiname“, – pripažino A komanda atstovas Artūras Krasnoložskis.

Savo ruožtu VJFK Trakai komandos vadovas Vidmantas Zagurskas pasidžiaugė tvirtu žaidėjų charakteriu ir konstatavo, kad jo auklėtiniai buvo tiesiog geresni. „Manau, kad šį kartą mes pademonstravome geresnį žaidimą, realizavome daugiau susikurtų progų ir to užteko pergalei“, – teigė V.Zagurskas.

FK Ozas – FK Aktas 2:5

Teisėjas: N.Vasiliauskas

Statistika nesuvesta.

Atostogų dvasia pleveno ir ilgamečių III lygos konkurentų – Ozo ir Akto rungtynėse. Po pirmo rato abi komandos labai svariai pretendavo į didžiausio III lygos sezono nusivylimo titulą. Nors tam tikri ekspertai prieš antro rato startą įžvelgė svaresnes Ozo galimybes susigrąžinti prarastas pozicijas, o Aktui siūlė susitaikyti su neišvengiamai artėjančia pažintimi su SFL varžybomis, bet pirmoji antro rato akistata parodė, kad prognozės – gan nedėkingas reikalas.

Geniai prieš antro rato pradžią apšilo atidėtose pirmo rato rungtynėse, kai rugpjūčio 10 d. Žiežmariuose po lygios kovos 2:3 nusileido Elektrėnų Versmei. Jei tai buvo įspėjimo signalas, tai Ozas, akivaizdu, jo neišgirdo. Į rungtynes oranžiniai susirinko vos su keliais keitimais, trūko ir komandos vadovo Domo Savičiaus. Tuo metu Aktas surikiavo bene solidžiausią savo kapelą, ant suolo atsargai pasilikęs net 6 žaidėjus. Žaidimo eigai įtakos turėjo ir gan anksti į Ozo vartus įkritęs įvartis. Išsiveržęs į priekį Aktas drausmingai gynėsi ir skaudžiai kandžiojosi kontratakose, tuo metu oranžiniai nesėkmingai bandė atrasti spragų varžovų gynybiniuose įtvirtinimuose. Kovinę Ozo nuotaiką dar pirmame kėlinyje prakiurdė antras praleistas įvartis, o antro pradžioje į visus klausimus atsakė per kelias minutes tris įvarčius pelnęs Akto atakuojantis gynėjas, tiesa šį kartą aikštės viduryje vijurku įsisukęs Andžejus Romeiko. Nors rungtynių pabaigoje oranžiniai sušvelnino skirtumą, bet nuo pralaimėjimo tai jų neišgelbėjo. Tiesa, pirmame rate Ozas į Akto vartus pykštelėjo 5 įvarčius be atsako, bet net ir 2:5 pralaimėjimas reikalo esmės nepakeitė.

„Pas mus dar tęsiasi atostogos, vos 12 žaidėjų surinkome, o Aktas akivaizdžiai mobilizavosi po pirmo rato. Kita vertus, mes ir vėl patys sau prisidarėme problemų, patys atsivežėme sau pirmą įvartį, o po to jau kapanojomės. Akivaizdu, kad su tokiu rinkimusi į rungtynes reikės rimtai padirbėti, kad patektume bent į 8-uką. Be keitimų galėtume SFL C divizione ramiai žaisti, bet ne III lygoje. O jei dar traumos pabirtų, tai apskritai nežinau, ką reikėtų daryti“, – konstatavo Ozo atstovas Gediminas Skrockas.

Vos antrą pergalę per 12 turų iškovojęs Aktas su 6 taškais vis dar yra 11-as, bet nuo Ozo jį skiria tik 3 taškai, o 8-9 vietose esančių Kaišiadorių ir Trakų komandų – 8 taškai. Pasak Akto vadovo Nerijaus Jakučiono, Geniai yra nusiteikę iki paskutinio atodūsio kautis dėl išlikimo lygoje. Ta proga netgi buvo atnaujintas komandos garderobas ir 12 ture Aktas į aikštę išbėgo dar skaisčiau pageltonavęs. „Nusprendėm, kad reikia versti naują puslapį antrame rate ir įsigijome naujas aprangas. Tikimės, kad ta gera nuotaika ir pozityvi banga pasitarnaus mūsų rezultatams ir antrame rate mums pavyks atsitiesti“, – vilniausfutbolas.lt rubrikai „Karštas interviu“ sakė N.Jakučionis.

„Gaila, kad nepavyko laimėti rugtynių sausai, bet pergalė yra pergalė. Jos mums labai reikėjo psichologiškai, nes visi labai norėjome išlipti iš tos 3 taškų zonos. Tikimės, kad tai tik pirmas žingsnis ir mes kilsime tik aukštyn. Į SFL grįžti mes dar nenorime“, – pareiškė N.Jakučionis.

Rugpjūčio 21 d.  Nacionalinės Futbolo akademijos stadionas

FK Elektrėnų Versmė – FK Navigatoriai 2:0

Teisėjas: G.Mažeika.

20 min. Ž.Grinevičius (1:0)

81 min. A.Streckis (2:0)

44 min. A.Labanauskas (Versmė) – pašalintas iš aikštės

83 min. T.Dapkus (Navigatoriai) – pašalintas iš aikštės.

Paskutinės (bent jau kol kas) 12 turo rungtynės vyko praėjusį trečiadienį Kaune. Jose susitiko III lygos sunkiasvoriai – Elektrėnų Versmė ir FK Navigatoriai. Kaip ir dera, tokio kalibro komandų mūšiui teisėjavo ir atitinkama teisėjų brigada – FIFA kategorijos arbitras Gediminas Mažeika ir jo asistentai Vytautas Šimkus bei Vytenis Kazlauskas.

Abi komandos į rungtynes pažiūrėjo rimtai, be jokių pasiteisinimų dėl vasaros, atostogų ar prastos nuotaikos. Kaip ir priklauso, paraiškose buvo po 18 žaidėjų, kova vyko labai atkakli, nuspalvinta ne tik geltonomis, bet ir raudonomis spalvomis, o jos pabaigoje į viršų kilo Versmės vėliava. „Po atkaklios, sunkios bei varginančios kovos nugalėjome Navigatorių komandą. Kaip ir pridera, pernykščiai čempionai rungtynes pradėjo labai aktyviai. Aikštelėje vyko tokia kova, kokios kartais nebūna ir daug aukštesnio lygio varžybose. 20 min. pavyksta pasižymėti, įvartį suorganizuoja mūsų klubo auklėtiniai, po D.Marcinkevičiaus perdavimo iš krašto, įvartį galva pelno Ž.Grinevičius. Po įvarčio vaizdas nesikeičia, vyksta intensyvus futbolas, varžovai kelis kartus pavojingai smūgiuoja, bet mūsų vartininkas smūgius atremia. Turime puikią progą padvigubinti rezultatą, tačiau uždelsiame su smūgiu ir varžovų gynėjai susitvarko. Ir kai atrodo, kad eisime ilsėtis į pertrauką, mūsų saugas A.Labanauskas per 3 min. užsidirba dvi geltonas korteles ir liekame mažumoje. Pertrauka, keičiam žaidimo planą, nes visą antrąjį kėlinį teks žaisti mažumoje, o juk varžovas ne šiaip kas, o grėsmingieji pernykščiai čempionai. Atiduodame žaidimo kontrolę varžovams, sunkiai dirbame aikštelėje ir bandome kontratakuoti. Turime vieną neblogą progą pasižymėti, bet varžovų vartininkas žaidžia užtikrintai. Kėlinys įpusėja ir papuolame į mažą duobę, varžovai užgula mūsų vartus, turi ne vieną galimybę pasižymėti, bet fantastiškai žaidžia mūsų vartininkas L.Rutkauskas, gelbėdamas mus nuo įvarčių. Kelis kartus gelbėja ir aikštės žaidėjai. Atsilaikome, varžovai palieka daug erdvių, o mes bandome tuo pasinaudoti, kelis kartus nepavyksta, bet visgi 81min. tašką rungtynėse deda A.Streckis. Dar ir yra išvaromas varžovų žaidėjas, už antrą geltoną kortelę, todėl jėgos aikštelėje išsilygina. Rungtynes užbaigiame užtikrintai ir švenčiame įspūdingą pergalę! Belieka padėkoti visiems vyrams, kurie puikiai kovojo ir nusipelnė šios pergalės“, – išsamų rungtynių vaizdą pateikė Versmės Facebook administratorius.

O Navigatoriams teko konstatuoti, kad su rezultatais šį sezoną komandai gan sunku. „Pralaimėjome Elektrėnų Versmei. Tai jau ketvirtas pralaimėjimas čempionate šį sezoną, t.y. 4 kartus daugiau nei praėjusiais metais... Neina korta“, – pripažino Navigai.

Po šios nesėkmės Navigatoriai turi 20 taškų ir yra 5-oje vietoje. Jie tašku lenkia Ukmergės Spartaką ir tašku atsilieka nuo Granito. Kova dėl medalių tikrai nebaigta, bet akivaizdu, kad toje kovoje dalyvauti ketina ne tik Top 4-uko komandos.

ANONSAS (13 turas)

Šeštadienis,18val. Ukmergės centrinis stadionas

FKK Spartakas (19 taškų) – Kaišiadorys-Baltai (14 tšk.)

Pirmame rate Žiežmariuose 3:2 laimėjo Baltai. Nors jie nukėlė 12 turo rungtynes su Medžiais, bet praėjusį trečiadienį pasipraktikavo SFL taurės aštuntfinalyje ir po baudinių serijos 4-2 įveikė AFK komandą. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi 2:2. Didžiajame futbole ilgesnis poilsiui skirtas laikas dažnai turi lemiamą reikšmę, bet mėgėjų futbole dažniausiai laimi tie, kurie geriau susirenka į rungtynes. Šeštadienis, Ukmergė, vakaras – visi šansai Spartakui pratęsti pergalių seriją.

Sekmadienis, 15 val.  Senvagės stadionas

FK Aktas (6 tšk.) – SK Nemenčinė-Hegvita (3 tšk.)

Dviejų silpniausių (bent jau pagal užimamas vietas lentelėje) III lygos komandų akistata. Tačiau Aktas jau įrodė, kad antrame rate nesiruošia tenkintis su autsaiderių statusu, todėl susitikimas su Nemenčine Geniams yra geriausia proga dar labiau papildyti taškų kraitį. Pirmame rate problemų nekilo – Aktas laimėjo 3:1. Neturėtų jų kilti ir šį kartą. Jei tik Akto motyvacija dar neišgaravo.

Sekmadienis, 16.45 val.  Senvagės stadionas

FK Medžiai (25 tšk.)  – FK Navigatoriai (20 tšk.)

Dar vienas rimtas išbandymas čempionams. Jei Navigatoriai neišlaiko ir šio testo, jų karūną jau galima nešti į lombardą. Medžiai pirmame rate laimėjo tik po 84 min. pelnyto Justino Baltrimavičiaus įvarčio, įvarčių fejerverkų nederėtų tikėtis ir šį kartą. Tiesa, SFL taurės aštuntfinalyje Medžiai leido sau kiek atsipalaiduoti ir tik 4:3 įveikė VJFK Trakus. Bet tai buvo taurė, aštuntfinalis ir trečiadienis. Sekmadienį Senvagėje laukiame lygaus, atkaklaus ir gal net kažkiek atsargaus susitikimo, kurio baigtį gali nulemti vienintelė vienos ar kitos komandos klaida.

Sekmadienis, 17 val.  Trakų naujas stadionas

VJFK Trakai (14 tšk.) – FK Granitas (21 tšk.)

Per savaitę dvi rungtynes sužaidę Trakai savo aikštėje priims po vizito Ukmergėje ne pačios geriausios nuotaikos esantį Granitą. Šiai komandai Trakuose būtina tik pergalė, nes lygiosios ar pralaimėjimas leistų dar labiau nutolti lyderiams, o gal net ir į trečią vietą pakilusiai AFK komandai. Pirmame rate Granitas savo aikštėje po dublerių – Ž.Kirsio ir D.Kazubovičiaus įvarčių laimėjo 2:0. Kadangi Granitas B žaidžia tik 28 dieną, dubleriai ir vėl bus aikštėje – ir vėl turės visas galimybes nulemti rungtynių baigtį savo komandos naudai.

Sekmadienis, 18 val.  Žiežmarių stadionas

FK Elektrėnų Versmė (27 tšk.) – FK Ozas (9 tšk.)

Esminis klausimas – ar Ozas jau grįžo iš atostogų? Kad grįžo Versmė – klausimų nėra. Tikėtina, kad ji apskritai neatostogavo, o kryptingai ruošėsi antram ratui. Pirmame rate Širvintose mačas baigėsi lygiosiomis 1:1. Antrame rate Versmė taškų švaistyti negali, o ir nenori. Jei Ozo kariauna sekmadienį nepasipildys, Žiežmariuose oranžinių laukia labai sunkus vakaras. Tikėtina, kad paženklintas praleistų įvarčių kruša.

Sekmadienis, 20.15 val.  Senvagės stadionas

AFK (23 tšk.) - A komanda (17 tšk.)

AFK antrą ratą pradėjo šaunia pergale, bet SFL taurėje nusileido Kaišiadorių Baltams. Tiesa, po baudinių serijos ir Žiežmariuose. A komanda viešėjo Trakuose ir ten taip pat nesužibėjo. Tad abi komandos sieks atsitiesti šiame ture, juo labiau, kad turnyrinėje lentelėje kiekvienas taškas yra labai svarbus. Pirmame rate Fabijoniškių VFM stadione 1:0 laimėjo advokatai. Tikėtina, kad Senvagėje įvarčių bus daugiau ir juos dažniau muš Alternatyvieji.