VRFS III lyga: ar pasinaudos Navigatoriai ir Ukmergė savo šansais? (15 turo apžvalga) Visos

Nuotrauka – Leo Stankevičius Photography

Antrą sezoną iš eilės III lygos čempionų klausimas spręsis paskutiniame sezono ture. Bet pirmą kartą nuo 2016 metų aukso medalių likimas paaiškės tiesioginių konkurentų akistatoje. Tad kitą pirmadienį Navigatorių ir A komandos-Margirio mačas dėl aukso vainikuos šį trumpą, bet įdomų III lygos sezoną.

Prieš paskutinį turą Navigatoriai tapo lygos lyderiais ir turi puikų šansą. Puikios galimybės išplėšti bronzą atsirado FKS Ukmergės komandai po įspūdingų praėjusio, 15 turo įvykių.

Elektrėnų Versmė – A komanda-Margiris 2:1 (0:0)
Elektrėnų SM stadionas. Teisėjas – A. Dapkus.
64' Audrius Plytnikas 1:0
73' Artūras Sukristovas 1:1
90' Aringas Streckis 2:1

Šeštadienį netikėta žinia atėjo iš Elektrėnų, kur vietos Versmės komanda privertė favoritą Margirį patirti antrą pralaimėjimą šiemet (anksčiau tą padarė Ozas).

„Elektrėnuose visiems būna sunku, aikštė ten nelengva. Nieko ypatingo neįvyko, Versmė pramušė du gerus smūgius ir įmušė du gražius įvarčius, – pasakojo Margirio atstovas Gediminas Paberžis. – Jie gerai gynėsi, atsimušinėjo. Normalus rezultatas. Svarbu, kad jie laimingi, džiaugėsi kaip Čempionų lygą laimėję, todėl sveikiname varžovus.“

Beje, svečiai šias rungtynes pradėjo mažumoje.

„Keturi mūsiškiai dalyvavo vaikų turnyruose, todėl vėlavo, o varžovai nesutiko pavėlinti rungtynių laiko. Visa komanda susirinko, kai jau buvo įpusėjęs pirmas kėlinys“, – teigė G. Paberžis.

Per tą laiką nieko išskirtinio aikštėje neįvyko, o pirmas kėlinys apskritai baigėsi be įvarčių.

Visi įdomumai laukė po pertraukos. Vyravo kovingas ir įvykių kupinas futbolas. 64 min. nuostabiu tolimu smūgiu Versmės komandą į priekį išvedė Audrius Plytnikas. Bet jau po poros minučių šeimininkai liko mažumoje, kai raudoną kortelę prieš save išvydo Mindaugas Kasparas.

Margiris metėsi į priekį ir greitai išlygino rezultatą (73 min. Artūras Sukristovas).

80 min. žaidėjų pusiausvyra aikštėje išsilygino, antrą įspėjimą gavus vilniečiui Ruslanui Kliukoičiui.

Paskutinis ir lemiamas žodis šeštadienį priklausė Elektrėnų komandai. Besibaigiant mačui, Aringas Streckis puikiu smūgiu iš toli išplėšė saviškiams pergalę.

Nors Versmė dėl medalių nekovoja, šiame mače sugebėjo tinkamai motyvuotis.

Todėl Versmės vadovas Romas Ščiuka liko patenkintas savo komandos pasirodymu: „Rungtynės mums buvo svarbios, nes norėjome laimėti ir parodyti tiek jiems, tiek patys sau, kad nepaisant daugybės netekčių, galime kovoti. Mums svarbu garbingai baigti sezoną, todėl šiose rungtynėse vyrai parodė, ką gali. Tikimės, Navigatoriai pasinaudos mūsų dovana jiems.“

Elektrėnai iš tiesų pakeitė jėgų išsidėstymą III lygoje – dabar lyderių rolę perėmė Navigatoriai. Antra vertus, Margirio šansai nesumenko. Tik jiems paskutinėje akistatoje pirmadienį lygiųjų su Navigais jau nepakaks. Reikės laimėti.

„Gal tai netgi į gerą. Galvojimas, kad tau pakanka lygiųjų, gali padaryti meškos paslaugą, – svarstė G. Paberžis. – Norėdamas tapti čempionu, privalai įveikti tiesioginius konkurentus. Tikiuosi, pirmadienį viskas bus gerai.“

Į būsimą auksinį mūšį Margiris žvelgia labai rimtai ir atsakingai. Prie šios komandos jau prisijungė buvęs Lietuvos rinktinės saugas Edgaras Česnauskis, šiemet siautęs SFL 8x8 turnyre.

FK Granitas – FKS Ukmergė B 0:1 (0:0)
Pilaitės BFA maniežas. Teisėjas – R. Valikonis.
74' Laurynas Liausas 0:1

Pastarosios savaitės Ukmergės komandai buvo įtemptos ir permainingos. Jie tai atsidurdavo pirmame trejete, tai iškrisdavo. O po paskutinių dviejų nesėkmių net komandos vadovai buvo susitaikę su mintimi, kad medaliai nuplaukė.

Tačiau šios rungtynės situaciją pakeitė iš esmės – Ukmergė įveikė tiesioginį konkurentą kovoje dėl bronzos ir aplenkė jį.

Pergalingą įvartį svečiams pelnė Laurynas Liausas, bet nugalėtojai mačo naudingiausiuoju pasirinko savo vartininką Nerijų Kačinską.

„Viskas buvo gerai ir mes dominavome, jau pirmame kėlinyje turėjome pirmauti 3:0. O vietoje to sugebėjome pralaimėti ir sugadinti visą sezoną“, – apmaudo dėl neišnaudotų progų neslėpė Granito atstovas Jevgenijus Rybakovas.

„Rimtos rungtynės, daug kietos, bet korektiškos kovos ir – nuostabus mūsų vartininko pasirodymas“, – džiaugėsi FKS Ukmergės kapitonas Igoris Krasinas.

Po trejų metų pertraukos ukmergiškiai vėl gali pasidabinti III lygos medaliais. Jų padėtis gera: +2 prieš Granitą ir rungtynės paskutiniame ture namie su Medžiais.

„Pusė darbo padaryta, lieka finalas su Medžiais. Jie tampa tradiciniais mūsų lemiamo sparingo varžovais“, – sakė I. Krasinas.

FK Medžiai – FK Navigatoriai 1:3 (1:3)
Senvagės stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
Justinas Baltrimavičius/ Karolis Eidukonis, Edgaras Lukoševičius, Dariuš Jankovskij.

Medžiai trumpai suspurdėjo Top-6 grupės starte, bet vėliau tapo aišku, kad į aukštumas šiemet jie nepretenduos.

Pralaimėjimas prieš Navigatorius praėjusio sezono čempionams buvo 4-asis šiemet.

„Visada nesmagu pralaimėti. Nepratę prie to, bet šiemet reikia su tuo susitaikyti. Stengiamės, bet žaidėjų akys nebedega. Sunkiai renkamės, žaidžiame traumuoti, – komandos nuotaikas atspindėjo jos vadovas Paulius Glosas. – Laukiame sezono pabaigos ir kitais metais, jei traumos nepjaus, grįšime stipresni.“

Navigai žinojo, kad įveikę Medžius, taps III lygos lyderiais. Bet gerai pradžiai jų tai neįkvėpė – teko vytis varžovus po jų lyderio Justino Baltrimavičiaus įvarčio.

Visgi dar pirmame kėlinyje Navigatoriai pelnė tris įvarčius ir pirmavo 3:1. Toks rezultatas išliko iki pabaigos, nepaisant abipusių gerų progų pasižymėti.

Didelį krūvį patiriantys Navigatoriai per 7 dienas sužaidė 3 rungtynes. Komandos vadovas Kęstutis Maželis sako, kad dėl tokio intensyvumo aikštėje trūko šviežumo.

„Jautėsi nuovargis, darėme klaidų, bet noras nugalėti ir geras nusiteikimas leido pasiekti pergalę ir pelnyti tris taškus, – reziumavo jis. – Dėkojame varžovams už kovą, o patys pasidžiaugėme, kad sėkmingai atlaikėme savaitės maratoną. Kiek pamenu iš Navigatorių istorijos, to padaryti mums nelabai pavykdavo.“

K. Maželis sakė, kad naujienos iš Elektrėnų jo nelabai nustebino – esą šiame šešete bet kas gali nugalėti bet ką.

„Dabar situacija pasikeitė tik tiek, kad mums užtenka lygiųjų per rungtynes su Margiriu. Bet jei galvosi apie lygiąsias prieš eidamas į aikštę, nieko gero tikrai nebus“,– įsitikinęs K. Maželis.

FK Ozas – FGBK Aktas 4:1 (1:0)
Panerio stadionas. Teisėjas – K. Sidorovas.
23' Gediminas Skrockas 1:0
55' Giedrius Šablinskas 2:0
61' Gediminas Skrockas (iš 11 m) 3:0
71' Tadas Diržininkas 3:1
89' Tadas Švaikevičius 4:1

Daug metų šie du VRFS banginiai svilindavo aikštes įnirtingomis ir nuožmiomis tarpusavio kovomis. Tačiau sekmadienį draskytis nebuvo dėl ko. Ozas ramiai užbaiginėja sezoną ir aukščiau 7 vietos nepakils, Akto galimybės išlikti lygoje žlugo anksčiau.

Todėl nenuostabu, kad Panerio stadione vyravo rami, draugiškų rungtynių aura. Komandos susirinko, ramiai ir nepersistengdamos sužaidė eilines rungtynes bei išsiskirstė.

Suprantama, dominavo Ozas. Rezultatas pagal sukurtas progas galėjo būti ir didesnis, tačiau niekam tai nerūpėjo.

„Draugiškai išlydėjome Aktą ir tiek. Atrodo, ši komanda ruošiasi veteranų lygai“, – sakė du įvarčius pelnęs Gediminas Skrockas.

FC Vova – AFK 0:1 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
88' Darvydas Šernas 0:1

Darvydas Šernas daro skirtumą. Šis garsus futbolininkas su kompanija daug prisideda, traukdamas AFK komandą iš prarajos.

AFK'ai per pastaruosius keturis turus surinko 10 taškų. O mūšis su Vova buvo klinikinis, leidęs aplenkti šiuos varžovus ir pakilti į saugią 9 poziciją.

„Taip, kova buvo rimta, tačiau korektiška. Su Vova esame seni draugai ir kitaip būti negali“, – draugystę su varžovais akcentavo AFK atstovas Darius Navikas.

Bet draugystės aikštėje pasimiršta. Suvokdami mačo svarbą, AFK'ai susirinko gausiai (anot Dariaus – seniai nebuvo taip gerai), tačiau futbolui kokybės tai nepridėjo.

„Nesiklijavusį žaidimą dalinai galima paaiškinti mūsų lyderių praktikos stoka, nes jie ilgai nežaidė. Be to, Vova labai kokybiškai gynėsi visas rungtynes“, – teigė AFK atstovas.

Atkaklių rungtynių baigtį 88 min. nulėmė D. Šernas, nukreipęs kamuolį į apatinį vartų kampą – 0:1.

„Klampios rungtynės, per kurias laimėti galėjo tiek vieni, tiek kiti. Vova nepasinaudojo keliomis progomis, mes taip pat turėjome galimybių. Bet realizacija pavedinėjo iki pat rungtynių pabaigos“, – sakė D. Navikas, kurio ir komandos nuotaika pastarosiomis savaitėmis pastebimai pagerėjo.

VJFK Trakai – FK Lentvaris 4:1 (2:1)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – R. Cviklinskis.
3' Igoris Čaplijevskis 1:0
35' Tomas Vitkauskas 2:0
42' Andžej Baranovskij 2:1
60' Mantas Orintas 3:1
80' Igoris Čaplijevskis 4:1

„Derbis yra derbis“, – sako VJFK Trakų komandos treneris Vidmantas Zagurskas, regiono kaimynus šiemet abu sykius nušlavęs vienodu rezultatu 4:1. Kaip sakant, be gailesčio.

Pastarasis pralaimėjimas Lentvariui buvo ir skaudus, ir apmaudus. Po jo oficialiai tapo aišku, kad lentvariškiai krenta atgal į SFL A divizioną.

Trakų komanda vietą III lygoje užsitikrino anksčiau, o kaip ir pernai, čia gali užimti 7 vietą.

Būtina pažymėti, kad ši jauna komanda rudenį žaidžia solidžiai ir pasiekė 6 nepralaimėtų rungtynių seriją.

„Antrus metus iš eilės išsilaikėme III lygoje. Vėl įrodėme sau, kad galime čia žaisti. Ir jei turėtume bent pusėtinas treniruočių ir žaidimo sąlygas, galėtume kovoti dėl aukštesnių vietų“, – neabejojo V. Zagurskas.

Šešioliktas turas (spalio 17-19 d.)

FK Navigatoriai – A komanda-Margiris. Pirmadienis, 20.20, Senvagės stadionas.

Viso III lygos sezono desertas mūsų laukia Senvagės aikštėje, kur vėlų pirmadienio vakarą sužinosime, kas perims lygos čempionų regalijas iš FK Medžių.

Situacija labai paprasta: Navigatoriams pakanka lygiųjų, Margirį tenkins tik pergalė, nors abiejų komandų atstovai pripažįsta – ėjimas į aikštę žaisti tikintis lygiųjų gali būti pražūtingas.

Pirmą kartą abi komandos susitiko paskutinę rugpjūčio dieną tame pačiame Senvagės stadione. Navigai įmušė pirmieji (Aivydas Ruškys), bet Margiris atsakė trimis įvarčiais, o vėliau, turėdamas kiekybinę persvarą, praleido tik pačioje pabaigoje ir nugalėjo varžovus 3:2.

Margirio atstovas Gediminas Paberžis sako, kad žaisti prieš Navigatorius buvo smagu: „Vienintelė lygos komanda, galbūt dar Granitas, kurie žaidžia futbolą, o ne atsispardo. Normalu, nes yra gerai sukomplektuoti, turi aukšto lygio žaidėjų. Edgaras Lukoševičius jau pažadėjo mus nubausti! Pažiūrėsime, kaip bus iš tikrųjų. Bus įdomu, bus geras futbolo pirmadienis.“

Prognozė: Viskas priklausys nuo komandų susirinkimo (kaip ir visą sezoną). Kad Navigatoriai turės dvi dešimtis žaidėjų – nėra abejonių. Jei Margiris surinks savo pajėgiausius, juos bus galima laikyti nedideliais mačo favoritais ir prognozuoti sunkią pergalę 1-2 įvarčių skirtumu (2:1, 3:1 ir pan.).

FKS Ukmergė – FK Medžiai. Šeštadienis, 14.30, Ukmergės centrinis stadionas. Lygoje gyva ir bronzinė intriga, nors čia viską kontroliuoja ukmergiškiai. Šeštadienį jiems pakanka namie taško kovoje su Medžiais ir jų iš trejeto niekas neišstums. Ukmergė su Medžiais visuomet pliekiasi rimtai ir tai nėra jiems parankus varžovas. Bet Ukmergei palanku tai, kad Medžiai stipriai aptrupėję ir nelabai motyvuoti. Prognozė: 2:1.

FK Granitas – Elektrėnų Versmė. Sekmadienis, 12.00, BFA arena. Granito požiūris ir nusiteikimas į rungtynes priklausys nuo mačo Ukmergėje rezultato. Nesant vilčių laimėti medalius, šeimininkams tai tebus formalumas. Kaip ir Versmei, kuri ruošis SFL taurės pusfinaliui. Prognozė: 2:2.

VJFK Trakai – AFK. Šeštadienis, 14.00, Trakų naujas stadionas. AFK trūksta taško, kad išgelbėtų sezoną ir išliktų III lygoje. Pirmame rate jie Trakus sutriuškino 5:0, bet Trakuose bus visai kitas vaizdas, nes čia dar nė vienai komandai nebuvo lengva. Prognozė: 1:1.

FK Lentvaris – FK Ozas. Šeštadienis, 16.00, Trakų naujas stadionas. Ozui – dar vienas draugiško pobūdžio susitikimas, kuriame kovos tikėtis neverta. Tiesa, oranžiniai bus pikti už pralaimėjimą pirmame rate 1:2 ir pasistengs revanšuotis. Prognozė: 2:7.

FGBK Aktas – FC Vova. Sekmadienis, 16.30, Senvagės stadionas. Sekmadienį Aktas atsisveikins su III lyga žaisdamas prieš komandą, kuriai žūtbūt reikia laimėti. Pirmame rate komandos sužaidė lygiosiomis 2:2. Prognozė: 1:3.