VRFS III lyga: atkaklūs Navigatoriai nepaleidžia lyderių, Aktas krenta žemyn Visos

14-asis III lygos turas sustatė daug dalykų į vietas. Pernykščiai čempionai FK Medžiai pasitraukė iš kovos dėl medalių, taip pat sumenko ir FKS Ukmergės bei Versmės šansai.

O organizacijos senbuvis Akto klubas po nesėkmingo sezono prarado vietą šiose pirmenybėse ir turėtų leistis į SFL.

Taip pat prieš sezono pabaigą daugelis komandų vis labiau jaučia traumų padarinius ir dėl to iškylančias sudėties formavimo problemas.

FKS Ukmergė – A komanda-Margiris 1:3 (0:2)
Ukmergės stadionas. Teisėjas – D. Petraška.
13' Gajus Kulbis 0:1
33' Aivydas Ruškys 0:2
71' Augustas Kuzma 1:2
80' Tomas Mikuckis 1:3

Savo stadione Ukmergės komanda žaidė po mėnesio pertraukos, tačiau pralaimėjo labai svarbias rungtynes. O ši nesėkmė nustūmė juos į ketvirtą poziciją.

Ukmergiškiai prieš Margirį abejas rungtynes šiemet pralaimėjo vienodu rezultatu 1:3, tačiau FKS kapitonas Igoris Krasinas sakė, kad bent namie jie galėjo pasiekti palankų sau rezultatą.

„Margiris tikrai nebuvo toks įspūdingas, kaip pirmame rate tarpusavio mače LFF stadione. Vienas žmogus pasakė, kad viskas susideda iš mažų detalių. Deja, bet tos detalės mums nepalankios“, – samprotavo Igoris.

O prie tų detalių prisideda ir sumažėjęs žaidėjų pasirinkimas: „Kažkuri dalis traumuotų, kažkas per skausmą bando žaisti, kas nors dirba ir taip dėl įvairių priežasčių lemiamu sezono metu negalime sužaisti, kaip sugebame.“

Margirio komandos duobelė buvo laikina – jie po dviejų iš eilės pergalių išsaugo lyderių pozicijas prieš persekiotojus.

Tuo metu FKS Ukmergė, nors iškrito iš pirmo trejeto, bet galima prisiminti, kad prieš sezoną jie kėlė tikslą patekti į Top-6 grupę.

„Iš kitos pusės, galbūt tai ir yra mūsų lygis. Na, bet liko pora turų ir šis keistas sezonas bus baigtas. Reikia pasimėgauti likusiomis rungtynėmis“, – sakė I. Krasinas.

FK Medžiai – FK Granitas 1:4 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
63' Albert Bogdan 0:1
70' Albert Bogdan 0:2
75' Albert Bogdan 0:3
80' Danielius Šaputko 1:3
87' Darius Kazubovičius 1:4

Medžių pagyvėjimas buvo laikinas – skaudus pralaimėjimas Granitui paliko juos A grupės turnyro lentelės dugne ir jie jau gali planuotis pasiruošimo kitam sezonui darbus.

Pernykščių čempionų vadovas Paulius Glosas prognozavo, kad rungtynės Senvagės stadione vyks „iki pirmo įvarčio“. Atrodė, toks scenarijus pildosi, nes maždaug valandą abi komandos rungtyniavo atsargiai ir pavojingesnių momentų nebuvo sukurta.

„O paskui sugebėjome per 5 minutes praleisti du kvailus įvarčius ir sugriuvome“, – konstatavo P. Glosas.

Naujosios Vilnios komanda šiame mače išsitraukė kozirį – Albertas Bogdan vienas pats pelnė „hat-tricką“ ir svariausiai prisidėjo prie saviškių pergalės. Iki tol A. Bogdan per šį sezoną taip pat buvo įmušęs 3 sykius.

Granitas po šios svarbios pergalės pasinaudojo Ukmergės kluptelėjimu ir sugrįžo į pirmą trejetą.

Medžiai dar turi teorinių-matematinių galimybių pakovoti dėl medalių, bet reikėtų labai palankių aplinkybių.

Ir jomis nelabai tiki netgi pats P. Glosas: „Kova dėl medalių baigta ne praktiškai, o realiai. Sezonas mums nepavyko. Ir priežasčių tame yra daug.“

FK Navigatoriai – Elektrėnų Versmė 3:1 (1:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – R. Valikonis.
4' Ričardas Kulis 1:0
23' Ruslan Tamilin 1:1
55' Dariuš Jankovskij 2:1
78' Saulius Vaiginas 3:1

Lemiamą Top-6 grupės ratą Versmė pradėjo trimis pralaimėjimais iš eilės, kas praktiškai braukia jų viltis siekti prizinių pozicijų. Elektrėnų komanda – dar viena, kenčianti dėl traumų, visgi jie dar gali driokstelėti SFL taurėje, kur šią savaitę pateko į pusfinalį, 5:0 sutriuškinę Lentvarį.

„Iš esmės tikslu išlieka taurė, bet svarbiausia susirinkti ir atžaisti visas likusias rungtynes, kadangi tiek traumų dar neturėjome. Todėl norisi garbingai užbaigti šį sezoną“, – sakė Versmės vadovas ir treneris Romas Ščiuka.

Senvagės stadione abi komandos susirinko panašiai negausiai, bet Navigams pavyko savo pranašumą įrodyti po pertraukos:

Tuo tarpu Navigatoriai toliau kovoja ir dėl taurės, ir dėl III lygos nugalėtojų titulo. Jėgas jie sugebėjo paskirstyti taip, kad optimalią formą įgautų lemiamoje sezono stadijoje. Nuo rugsėjo pradžios jie abiejuose turnyruose laimėjo 7 rungtynes paeiliui.

Visgi klubo vadovas Kęstutis Maželis tvirtino, kad tokia atkarpa Top-6 grupėje atima daug fizinių ir psichologinių jėgų: „Vyrai stengiasi, atsiduoda visu šimtu procentų. Turbūt jaučiasi ir nuovargis, pasigauname traumų, sukauptos kortelės taip pat primena apie save. Bet bandome rodyti charakterį ir eiti pirmyn.“

Pasak jo, rungtynės prieš Versmę Navigams nebuvo geriausios, trūko lengvumo aikštėje, o tikslą pasiekti pavyko juodu darbu per kovą: „Džiugina, kad pavyko tai padaryti, vadinasi, galime laimėti ir kai ne mūsų diena.“

Trečiadienį Navigatoriai sužaidė antras rungtynes per tris dienas, kai SFL taurės ketvirtfinalio sunkioje kovoje 2:1 eliminavo Širvintas-VGTU Vilkus.

„Dar vienos rungtynės, kai pergalę išvargome. Atvažiavome beveik be keitimų, aikštėje kovojo visi, net ir jausdami traumų padarinius. Turiu padėkoti vyrams, kad randa laiko atvažiuoti ir nepaisydami skausmų, kovoja iki galo ir padovanoja visiems palaikantiems pergalę.

Smagu, kad turėdami komplektacijos problemų susikaupiame ir sukovojame. Pasipykstame. pasiginčijame, bet gerai išsikrauname, išgeriame alučio ir galiausiai vis tiek visi draugai, kad ir kokios aistros virtų aikštėje. Ačiū vyrams, jų šeimoms, varžovams, lygai. Visiems norisi palinkėti geriausių emocijų, o žaidėjams – išvengti traumų“, – savo pastebėjimais dalinosi K. Maželis.

FC Vova – FK Lentvaris 4:1 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
25' Edgaras Kalkys 1:0
57' Donatas Jokubauskas 2:0
65' Eduard Tučinskij 2:1
80' Ričardas Matiukievičius 3:1
82' Ričardas Matiukievičius 4:1

Iš keturis turus besitęsusios pralaimėjimų duobės FC Vova išlipo tinkamiausiu laiku. Mat dar vienas nelaimėtas mačas būtų nustūmęs juos į iškritimo zoną.

Vovai išsiveržus į priekį, netrukus Lentvario komanda galėjo išlyginti rezultatą, tačiau Arsenijui Buinickiui nepavyko realizuoti 11 m baudinio. Antrame kėlinyje Voviniai padvigubino savo persvarą ir Lentvariui jos likviduoti jau nepavyko.

Lentvario padėtis dabar labai komplikavosi. Per likusius turus jiems būtinos pergalės prieš Trakus ir Ozą, tačiau ir tai negarantuotų išlikimo III lygoje.

Vovos parengtas reportažas apie rungtynes:

AFK – FGBK Aktas 4:3 (2:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
26' Darvydas Šernas 1:0
36' Irmantas Vilkevičius 2:0
49' Darvydas Šernas 3:0
50' Gražvydas Gujis 3:1
58' Gelminas Skaržauskas 3:2
85' Darvydas Šernas 4:2
90' Marius Linkevičius (iš 11 m) 4:3

Ilgametėje Akto klubo istorijoje nutiko unikalus įvykis ir jis nėra džiuginantis. Geniai pirmą kartą krenta iš III lygos į žemesnę, SFL pakopą.

Pernai Aktui pavyko išsilaikyti po spurto sezono viduryje, šiemet jie jau neturi net teorinių vilčių. Bet sakoma, kad kamuolys apvalus ir gali nutikti visko, kai kas nors atsisako kilti į III lygą, kas nors baigia savo egzistavimą ir tokiu būdu tenka performuoti divizionų sudėtis.

Bet kokiu atveju, Akto klube laukia pokyčiai, nes būtinybė atsinaujinti ir atsijauninti ryškiai juntama.

„Apie komandos atnaujinimą galvojame jau kelis metus. Kol kas realiai to nepavyko įgyvendinti. Taigi, laukiame papildymo Akto atsinaujinimui, rašykite mums fkaktas@gmail.com“, – pranešė Akto klubo vadovas Nerijus Jakučionis.

Laiku išnešti sveiką kailį stengiasi AFK. Jie po geros atkarpos (3 turai – 7 taškai) dabar tik vienu tašku atsilieka nuo saugios turnyro lentelės zonos.

AFK atstovas Darius Navikas sakė, kad problemos niekur nedingo, kaip ir anksčiau – šiuo metu komandoje yra 12 traumuotų ar sergančių žaidėjų.

Bet AFK'ų rezultatų pagerėjimui stiprų impulsą davė Darvydo Šerno persikėlimas iš Margirio. Akto komandą jis pavaišino hat-tricku.

„Rezultatų pagerėjimo pagrindinė priežastis yra D. Šerno prisijungimas. Tiek jo paties individualus meistriškumas aukštas, tiek kiti žaidėjai žaisdami su tokio lygio žaidėju pasitempia“, – mano D. Navikas.

FK Ozas – VJFK Trakai 1:1 (1:0)
Panerio stadionas. Teisėjas – R. Valikonis.
13' Airijus Dambrauskas 1:0
81' Mantas Leonavičius 1:1

B grupės lyderiai tarpusavio kovoje pasidalino po tašką ir toliau dalinasi 7-8 vietomis šioje lygoje.

Ozas buvo arčiau pergalės, tačiau praleido išlyginamąjį įvartį rungtynių pabaigoje. Netrukus (nuo 84 min.) įgijo kiekybinį pranašumą, bet pasinaudoti juo nebeliko nei laiko, nei jėgų.

„Mes nesusirinkome. Turėjome porą keitimų, pora žmonių buvo po balių, tai buvo aišku, kad antrame kėlinyje bus sunku, – teigė Ozo vadovas Domantas Savičius. – Galėjome ir privalėjome rungtynes pabaigti pirmame kėlinyje, bet neišnaudojome poros auksinių progų. Na, o antrame pritrūko koncentracijos.“

O Trakus tokia mačo atomazga, suprantama, tenkino. Juolab pirmame rate jie Ozui pralaimėjo net 1:5.

„Taip, esame patenkinti tokia baigtimi. Nes žaidėme su solidžia vyrų komanda. Mums naudojant nemažą kiekį jaunesnių žaidėjų tai yra vertingos pamokos ir geras rezultatas“, – komentavo trakiškių treneris Vidmantas Zagurskas.

Penkioliktas turas (spalio 10-11 d.)

Elektrėnų Versmė – A komanda-Margiris. Šeštadienis, 14.15, Elektrėnų SM stadionas. Po nuviliančio A grupės starto Versmės medaliniai šansai praktiškai išnyko, bet pasivaržyti su tokiu varžovu visada yra gera praktika. Pirmoje akistatoje LFF stadione Versmė atsivėrė ir buvo už tai nubausta 1:4. Prognozė: 1:3.

FK Granitas – FKS Ukmergė. Sekmadienis, 12.00, Vilniaus BFA arena. Granitas III lygos kovas kelia į naują erdvę – BFA areną. Ukmergė vasarą namie laimėjo 3:2, bet dabar jiems sutrukdyti gali mačo laikas – teks anksti planuotis kelionę. Prognozė: 2:0.

FK Ozas – FGBK Aktas. Sekmadienis, 14.30, Panerio stadionas. Klasikiniai VRFS varžovai yra susitikę daugybę kartų, o pastarąjį kartą sužaidė lygiosiomis 2:2. Po sekmadieninio kito tarpusavio mačo gali tekti laukti ilgai. Prognozė: 3:0.

FC Vova – AFK. Sekmadienis, 14.45, Senvagės stadionas. Įdomiausias B grupės susitikimas, mat jame gali spręstis vietos kito sezono III lygoje likimas. Pirmasis nugalėtojo neišaiškino – 1:1. Prognozė: 2:3.

VJF Trakai – FK Lentvaris. Sekmadienis, 15.00, Trakų naujas stadionas. Regiono derbyje Trakai pakartoję pirmų tarpusavio rungtynių sėkmę (tada laimėjo 4:1) kaimynus palydėtų atgal į SFL A divizioną, nors nuo tokios lemties Lentvariui išsisukti ir taip bus sudėtinga. Prognozė: 2:2.

FK Medžiai – FK Navigatoriai. Sekmadienis, 20.20, Senvagės stadionas. Pirmame rate Navigatoriai mače su Medžiais parodė, kaip galima iššvaistyti dviejų įvarčių persvarą ir pralaimėti 2:3. Antrą kartą tokios klaidos jie neturėtų kartoti. Prognozė: 1:3.