VRFS III lyga: bauginanti Medžių forma ir išryškėjęs pretendentų trejetas Visos

Ypatingas įvykis VRFS III lygoje – praėjusiame, 15 ture buvo sužaistos visos 5 rungtynės be jokių nukėlimų.

Turas išryškino kelis esminius dalykus: Granito kova dėl titulo gynybos toliau vyks su Medžiais ir VGTU-Vilkais, šios komandos tikriausiai ir išsidalins visų trijų spalvų medalius.

Jei turėjo medalinių ambicijų, tai po praėjusio savaitgalio jos subliuško AFK ir Atakos komandose, didelės sėkmės vaikantis trejetą prireiks ir FK Terai.

Širvintos/VGTU-Vilkai – FK Ataka 2:0 (1:0)
Širvintų stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
25' Jokūbas Bulka 1:0
75' Aurimas Tamaliūnas (iš 11 m) 2:0

Širvintų futbolininkai pratęsė savo laimėjimų seriją lygoje iki šešių. Tačiau tai buvo rungtynės, apie kurias sakoma, kad žaidimas pasimiršta, o rezultatas lieka. Nes žaidimas tikrai nebuvo išraiškingas.

„Nesužaidėme gerų rungtynių, todėl komandos sportinės formos nevadinčiau optimalia. Praėjusį turą praleidome ir tai turėjo įtakos, – pripažino VGTU-Vilkų vadovas Haroldas Kerušauskas. – Likusios rungtynės taip pat bus sunkios, nes komandos šiemet panašaus lygio. Reikia tikėtis, kad žaidimo kokybė augs su kiekvienomis rungtynėmis, kaip buvo pirmame rate.“

VGTU-Vilkai aktyviau pradėjo susitikimą. Jie taikėsi, taikėsi ir prisitaikė sužaidus 25 minutes. Aurimas Tamaliūnas labai laiku protingai įmetė perdavimą Jokūbui Bulkai ir įsibėgėjusio jaunuolio Atakos gynyba sustabdyti nepajėgė – 1:0.

Po to Širvintų žaidime matėme daug klaidų, nervingumo ir prastos gynybos pavyzdžių. Jiems labai pasisekė, kad Ataka nepasinaudojo turėtomis progomis ir neišlygino rezultato.

VGTU-Vilkų padrikumą apramino tik likus žaisti 15 minučių uždirbtas 11 m baudinys, kurį realizavo A. Tamaliūnas – 2:0.

Nebuvo patenkintas žaidimu ir Širvintų komandos treneris Deividas Maciulevičius: „Nemanau, kad tai geriausias mūsų futbolas. Paskutiniu laikotarpiu žaidėme nereguliariai. Vieną savaitę žaidėme, kitą varžovai nesusirinko, po to vėl praleidome turą. Su Ataka labai jautėsi, kad nėra žaidimo ritmo. Bet vyrai nenuleido rankų, kovojo ir turiu būti dėkingas jiems už pergalę.“

Sezono pradžioje Vilkai per 7 mačus surinko 12 taškų. Dabar sužaidė atkarpą su 6 rungtynėmis ir 18 taškų bei išlieka pretendentais į titulą.

„Laikomės principo, kad mums svarbiausios kiekvienos rungtynės, kurios artimiausios. Todėl kiekvienose bandome parodyti geriausią savo formą. Kartais pavyksta, kartais – ne, tačiau dar bus daug svarbių rungtynių ir tikiuosi, joms būsime pasiruošę geriausiai“, – vylėsi D. Maciulevičius.

FK Medžiai – ESFA-Versmė 6:1 (3:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
3' Aurimas Gudelis (į savo vartus) 1:0
11' Danielius Šaputko 2:0
17' Danielius Šaputko 3:0
35' Audrius Brokas 3:1
57' Danielius Šaputko 4:1
82' Emilis Gelažauskas 5:1
85' Rimvydas Strazdas 6:1

Praėjusią savaitę, artėjant šioms rungtynėms, Medžių treneris Paulius Glosas nerimavo, kad turi problemų. Jų nedetalizavo, bet abejojo, ar pavyks su jomis susidoroti.

Dabar jau akivaizdu, kad kur kas rimtesnių ir didesnių problemų turėjo Elektrėnų komanda.

„Vidurio gynėjai mūsų buvo iškritę. Teko lipdyti naują porą iš kitos grandies žaidėjų ir nežinojau, kaip jiems seksis susitvarkyti. Bet matome, kad žmonės susistigavo ir sužaidė sėkmingai“, – sakė P. Glosas.

Medžiai turėjo ilgą suolą ir prabangą dažnai keisti žaidėjus. Tuo metu ESFA-Versmė atvažiavo stipriai aptrupėjusi ir tik su dviem keitimais.

„Gerai, kad apskritai bent susirinkome, – pareiškė Elektrėnų ekipos treneris Romas Ščiuka. – Vėl turėjome tris jaunuolius, bet jie III lygai reikalingos kokybės dar neturi.“

Svečiai į nokdauną krito jau mačo pradžioje ir po jo neatsipeikėjo. 3 min. po Medžių skersuoto kamuolio tarpusavyje nesusikalbėjo Versmės vartininkas su gynėju. Jie susidūrė tarpusavyje ir netrukus krito įvartis į savuosius vartus.

Po to užsikūrė Danielius Šaputko. Du jo greiti įvarčiai sukrovė Medžiams trijų įvarčių pranašumą sužaidus tik 17 minučių.

Vėliau atsidarė garsus ESFA-Versmės naujokas Audrius Brokas, tačiau apie sugrįžimą į rungtynes nebuvo nė kalbos. Neturėdami savo atakuojančių plano žaidėjų, elektrėniškiai tiesiog neturėjo, ką pasiūlyti varžovams. O šie antrame kėlinyje pribaigė svečius dar trimis įvarčiais.

FK Medžių sportinė forma pastaruoju metu – bauginančiai įspūdinga.  III lygoje pasiektos 7 pergalės iš eilės, užtikrintai įžengta į Vilniaus taurės ketvirtfinalį.

Trejos iš ketverių paskutinių rungtynių lygoje ir taurėje laimėtos rezultatu 6:1. O treneris į tai žiūri labai pragmatiškai.

„Aš manau, kad galime žaisti dar geriau. To ir tikiuosi iš komandos šį rugsėjį. Yra, ką pagerinti. Pavyzdžiui, visose rungtynėse vis prasileidžiame, „atsivežame“ patys kokią nors nesąmonę. Reikėtų tai išgyvendinti“, – sakė P. Glosas.

FC Vova – AFK 2:2 (0:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
39' Ignas Baranauskas 0:1
69' Arnas Valvonis 0:2
71' Egidijus Grinis 1:2
90' Nkemabinas Berryclainas 2:2

Nė viena III lygos komanda nepatiria tokios skirtingos emocinės paletės, kaip Vova. Sunki jiems vasarą buvo, nes prieš rudens ratą teko nuveikti daug darbų, bandant vėl surinkti komandą.

Tada – efektinga pergalė 4:2 prieš Trakus. Tada – klaidų festivalis ir beviltiškas pasirodymas 1:6 pralaimėtame mače Medžiams. O tada – pagirtinas comebackas ir išplėštas taškas iš AFK komandos.

AFK'ai jau patys pašiepia save sakydami, kad pastaruoju metu pamėgo sau šaudyti į kojas. O sekmadienį be gailesčių suvarė sau visą apkabą.

Galbūt 9 iš 10 atvejų AFK, turėdami dviejų įvarčių pranašumą prieš Vovą likus 20 minučių, ramiai uždarytų rungtynes ir pasiimtų tris taškus. Bet šiemet tie metai, kai AFK'ams dažnai nutinka tas neplanuoto dešimto varianto scenarijus.

„Ne pirmą kartą susiduriame su situacija, kai rungtynių metu turime kontrolę savo rankose, bet paskutinėmis minutėmis dovanojame varžovams pergalę arba lygiąsias“, – nelinksmai konstatavo AFK kapitonas Agnius Panka.

Nesėkmės scenarijų jiems netrūksta – be šio kluptelėjimo, buvo paleista mačo kontrolė žaidžiant su Ataka (3:3) ar Tera (1:1). Su ta pačia Vova pirmame rate taip pat sužaista 1:1. Taškas po taško ir dabar AFK nuo lyderių trejeto skiria jau 13 taškų praraja.

„Galima guosti save kalbant, kad fortūna nusisuka, bet ne sėkmė čia yra svarbiausia. Pritrūksta kovingumo dvikovose ir šalto proto rungtynių pabaigoje, – pastebėjo A. Panka. – Aš vis dar tikiu, kad su AFK parodysime tikrąjį komandos veidą.“

FK Tera – Geležinis Vilkas 3:1 (3:0)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas – G. Monkus.
13' Antanas Velutovičius 1:0
35' Antanas Velutovičius 2:0
37' Antanas Velutovičius 3:0
81' Ernest Usifo 3:1

Tera laimėjo šias rungtynes, bet po pergalės buvo pikti ant savęs net daugiau, nei būna po pralaimėjimų.

„Nelengva ši pergalė. Neįmušėme gerų progų, o pabaigoje dar patys gavome vieną, – sakė Teros žaidėjas Liudvikas Velička. – Nepavyksta mums tvarkytis su kamuoliu taip, kaip norėtume. Jaunimas po atostogų neįgauna pagreičio. Daug klaidų, kartais patys sau apsisunkiname situaciją, trūksta koncentracijos. Šį kartą laimėti leido individualios pastangos. Reikia progas realizuoti ir būtų daug ramiau.“

Geležinio Vilko treneris Šarūnas Beivydas pralaimėjimą aiškino paprastai: „Rezultatas tokioje lygoje priklauso nuo žaidėjų susirinkimo ir jų meistriškumo. Kadangi neturime pakankamai reikiamo meistriškumo žaidėjų, remiamės tais, kurie pakankamai aktyvūs ir patikimi. Šį kartą turėjome net kelis keitimus. Atėjo tie, kurie norėjo žaisti, todėl ir sekėsi lengviau.“

Pasak jo, palankaus rezultato siekti sutrukdė dažnos klaidos, leidusios varžovams anksti susikrauti solidų pranašumą. Antrame kėlinyje kariškiai bandė žaisti ir kontroliuoti kamuolį, bet atžaisti trijų įvarčių skirtumą prieš tokius varžovus buvo per sunku.

Tera gali pasidžiaugti, kad šį kartą suveikė slaptas jų ginklas vardu Antanas Velutovičius. Antras pasirodymas rudens rate buvo vainikuotas asmeniniu „hat-tricku“.

„Jis ir seniau priklausė mūsų komandai, bet buvo išvykęs. Laukėme Antaniuko grįžtant, jis geras bičas“, – sakė L. Velička.

Geležinio Vilko komandai tai buvo dvyliktas pralaimėjimas iš eilės. Galimybių pasiekti norimą rezultatą lieka vis mažiau, o galbūt pavyks ateinantį savaitgalį Trakuose?

„Mes tikrai nebijome nė vieno varžovo ir kiekvieną kartą einame kovoti dėl taškų. Tiesiog kai surenki vos 11 žaidėjų, kaip ne kartą buvo šiemet, labai sunku iškovoti tuos taškus“, – teigė Š. Beivydas.

FK Navigatoriai – FK Granitas 0:1 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
48' Edgar Čičin 0:1

VRFS „Klassikeris“ baigėsi taip, kaip nuolat baigdavosi pastaruoju metu – Granitas įveikė Navigatorius ketvirtose tarpusavio rungtynėse iš eilės.

Granitas turi rimtų sudėties formavimo problemų, sunkiai sekasi surinkti komandą į rungtynes, jau nekalbant apie ilgą suolą ir kokybiškus keitimus. Tačiau demonstruoja vadinamą čempionų charakterį ir sugeba skinti pergales. Negražias, sunkias, bet visų jų vertė vienoda – 3 taškai.

Šį kartą jų pergalę nulėmė vienintelis Edgaro Čičin įvartis antro kėlinio pradžioje.

Kęstutis Maželis iš Navigatorių mano, kad Granitas pirmadienį gavo daugiau, nei nusipelnė: „Jei šias rungtynes būtume pabaigę lygiosiomis, tuomet abi komandos nusiskundimų neturėtų reikšti ir būtų plius minus patenkintos. Na bet čia atvejis, kai kamuolys apvalus ir gavosi, kaip gavosi.“

Kamuolys Navigatoriams – labai apvalus. Ir slidus. Iš 8 pastarųjų rungtynių jiems pavyko laimėti tik 1 ir šiuo metu jie bando apsiprasti labai nejaukioje 9-oje pozicijoje.

„Pirmiausiai mums geriausia būtų pradėti rinktis į rungtynes. Normaliai, turint keitimų. O tada gal jau ir pergalės ateis“, – pastebėjo Navigatorių kapitonas.