VRFS III lyga: niekas nenorėjo žaisti Visos

Vienas (arba ne tik vienas) sirgalius yra pasakęs: „Man yra tik du metų laikai: futbolo sezonas ir futbolo sezono laukimas“.

„Futbolas palauks, kol vasara dar nesibaigė“, – pasakė didelė dalis VRFS III lygos komandų.

Dar niekada neturėjome tiek nukeltų rungtynių, kiek šį sezoną.

Rudens ratas formaliai prasidėjo rugpjūčio viduryje, tačiau nuo to laiko turime vos 7 sužaistas rungtynes. 14 ture iš numatytų 5 dvikovų įvyko tik 2.

Vasaros atostogos ir su tuo susiję sudėties komplektavimo iššūkiai komandas skatina nusikelti rungtynes. Kažkada į rudenį. Bet tuo pačiu kyla klausimas – kaip daugeliui pavyks sužaisti ir susiplanuoti su varžovais tas likusias 9-10 rungtynių per likusius du sezono mėnesius?

Rudeniniame rate jau turime ir techninį pralaimėjimą. VJFK Trakai nesusirinko į rungtynes Širvintose. Vėliau bandė nusikelti į kitą laiką bet nesėkmingai – VGTU-Vilkams skirta techninė pergalė 3:0.

O praėjusią sezono savaitę įvyko du mačai. AFK skaudžiai 1:4 pralaimėjo FK Medžiams, o Granitas išspaudė pergalę 3:1 prieš Terą Nemenčinės stadione.

CENTRINIS. Pagrindinėse praėjusios savaitės rungtynėse Senvagės stadione susitiko AFK ir FK Medžiai. Apžvalgininkui atrodė, kad po pergalės prieš Granitą AFK'ai pradės savo kilimą aukštyn. Bet tuo pačiu neįvertino dabartinės Medžių geros sportinės formos.

Pirmas kėlinys Senvagėje buvo atsargus, vangus ir nuobodus. Vyko pozicinė kova dėl iniciatyvos aikštės viduryje. Iki pertraukos švietėsi nulinės lygiosios, bet AFK ištiko nesėkmė, kai Deividas Čereška nukreipė kamuolį į savuosius vartus.

Pirmosiose tarpusavio rungtynėse pavasarį Medžiai irgi pirmieji išsiveržė į priekį, bet vėliau leido varžovams išlyginti ir po to komandos įsivėlė į klampų, kovingą futbolą. Šį kartą žaliai baltų planas buvo greitai mušti antrą ir palaipsniui uždarinėti rungtynes.

Planai išsipildė po pertraukos. Turėdami ilgesnį suolą, darydami dažnesnius keitimus ir palaikydami aukštesnį tempą, jie antrame kėlinyje per pirmąsias 15 minučių įmušė tris kartus ir pribaigė varžovus. AFK komandai garbės įvartį 65 min. pelnė Paulius Baradinskas – 1:4.

„Skaudūs dūriai pirmo kėlinio pabaigoje ir antro pradžioje nulėmė, kad paleidome rungtynes, – pripažino AFK vadovas Darius Navikas. – Pralaimėjimo buvome verti, bet ne tokio triuškinamo. Giliai kapstyti nesinori – III lyga šiemet apylygė, vieną kartą labiau pasiseka vieniems, kitą kartą – kitiems. Sveikiname Medžius. Jie kaunasi dėl pirmosios vietos ir didesnis jų nusiteikimas, užsivedimas nulėmė tokią pergalę.“

PAGREITIS. D. Naviko žodžius geriausiai patvirtina tvarkaraštis. Medžiai pralaimėjimo neragavo nuo birželio pradžioje buvusios išvykos į Širvintas. O pagauti geros bangos, šią savaitę Vilniaus taurės aštuntfinalyje net 6:1 sudaužė Navigatorius. Vėl Medžiai visus reikalus išsprendė anksti, jau antro kėlinio pradžioje atitrūkę 3:0. Vėliau nurimusias aistras užkūrė nesportiškas Navigų žaidėjo Klimo Gusočenko elgesys, dėl ko jis gavo raudoną kortelę.

Jei skaičiuosime su Vilniaus taure ir III lyga, Medžių pergalių serija šią vasarą pasiekė jau 8 laimėtas rungtynes. Geras pavyzdys kitoms komandoms, kurios atostogavo ir nusikelinėjo savo rungtynes.

„Mes taip pat daugiau atostogavome, nei treniravomės ir vis tiek neblogai atrodome. Aišku, sužaidėme vienas draugiškas, dalis komandos žaidė Vasaros lygoje ir palaikė sportinę formą. Kiti apskritai nesirinko ir dėl to išsibalansavo. Mes iš anksto buvome susitarę, kad bus sezono grafikas ir jo turėsime laikytis“, – paaiškino Medžių vadovas Paulius Glosas.

SLAPTAS GINKLAS. III lygos senbuviai puikiai pažįsta vieni kitus ir nustebinti oponentus tampa vis sunkiau. Visgi mače su AFK Medžių komanda išsitraukė slaptą ginklą – Joną Suproną. Jo pelnytas dublis svariai prisidėjo prie užtikrintos pergalės.

23 metų J. Supronas – aukšto lygio futbolo ragavęs Medžių naujokas. Karjerą jis pradėjo Kėdainių „Nevėžio“ klube, o po to perėjo į Kauno rajono „Hegelmann“.

2021 metų Lietuvos A lygos čempionate J. Supronas su „Hegelmann“ sužaidė 11 rungtynių. Įdomu, kad tą sezoną Transfermarkt žaidėjo kainą vertino 75 tūkst. eurų.

Praėjusį sezoną jis grįžo į „Nevėžį“ ir LFF I lygoje per sezoną įmušė 4 įvarčius.

Šį pavasarį J. Supronas paliko Kėdainių komandą ir prisijungė prie Medžių. Iš pradžių jį stabdė trauma, o pastaruoju metu žaidžia vis dažniau. Iš viso III lygoje yra pelnęs 4 įvarčius.

ČEMPIONAI. Žaidimas pasimiršta, rezultatas lieka – sena kaip pats futbolas klišė, vėl tinkanti Granito komandai. Dabar svarbu rinktis darbines pergales ir taškus, o apie grožį bus galima kalbėti po sezono.

Penktadienio vakarą čempionai turėjo komplikuotą išvyką į Nemenčinę, kur sunkiai 3:1 palaužė atostogas baigusią Teros komandą. Šios rungtynės turėjo vykti prieš savaitę, bet atostogos...

„Nesupratau šito. Čia yra nesąmonė, – apie tvarkaraščio niuansus savo nuomonę pareiškė kas dvi tris dienas žaidžiančio Granito atstovas Jevgenijus Rybakovas. – Mes susirinkome labai sunkiai, be vartininko. Bet atvirai kalbant – jau nelabai iš ko turime susirinkti ir tenka pratintis prie šito.“

Dėl to Granitui pirmame kėlinyje teko ilgokai taikytis prie varžovų ir savo persvarą jie įrodė tik antroje mačo dalyje.

„Pirmas kėlinys buvo labai sunkus, vos ištraukėme, nes labai daug grybavome aikštėje. O antras visai kitoks, iš karto įsivažiavome. Kai pradėjome visi bėgti, tai Terai nebuvo jokių šansų“, – tvirtino J. Rybakovas.

Terai tai buvo pirmos rungtynės po sugrįžimo. Pralaimėjimas padidino atsilikimą nuo lyderių trejeto, bet Teros žaidėjas Liudvikas Velička nepraranda vilties: „Aš matau šioje komandoje potencialą, kompanija susirinkusi rimta. Stengiamės ir stengsimės kiekvienose rungtynėse!“

PASTIPRINIMAS. Vasaros perėjimų langas nė iš tolo neprilygsta žiemos transferų judesiui. Šios vasaros registracijos procese galima išskirti vieną rokiruotę Elektrėnų ESFA-Versmės komandoje.

Šią komandą po pirmo rato paliko Arturas Juchno, pasirinkęs SFL A divizione dėl prizinių vietų kovojančią Top Kickers komandą.

Šį praradimą ESFA-Versmė ketina kompensuoti pasirašę solidų naujoką – jų komandos nariu tapo Audrius Brokas.

33 metų suvalkietis didžiąją karjeros dalį žaidė Marijampolės „Sūduvoje“, taip pat atstovavo Kazlų Rūdos „Šilui“ ir Tauragės „Taurui“, vieną sezoną praleido Lenkijos I lygos klube Suvalkų „Wigry“.

A. Brokas taip pat 12 kartų atstovavo Lietuvos jaunimo U-21 rinktinei ir su „Sūduva“ yra sužaidęs 5 rungtynes UEFA taurių turnyruose. Štai toks naujokas Elektrėnų komandoje.

Penkioliktas turas (09.03 – 09.04)

Širvintos/VGTU-Vilkai – FK Ataka

Sekmadienis, 14:00, Širvintų stadionas.

I ratas. Prieš tris mėnesius Pilaitės stadione esminiai mačo įvykiai nutiko jo pabaigoje. Tomas Bielickas 74 ir 80 minutėmis pelnė du įvarčius bei įjungė Atakai žalią šviesą kelyje į pergalę. Paskutinėmis minutėmis Benas Lučiūnas realizuodamas 11 m baudinį švelnino skirtumą, bet VGTU-Vilkams pritrūko laiko – 2:1.

Tema. Vasarą FK Ataka pametė savo ritmą ir nebegali jo susigrąžnti. Vilniaus taurės šešioliktfinalyje Vilties dubleriai įveikti tik po baudinių serijos, o Granitui pralaimėta be didesnių variantų – 2:5.

Prognozė. VGTU-Vilkai namų stadione ramiai pasiims pergalę prieš išsibalansavusius varžovus. 4:2.

FK Medžiai – ESFA-Versmė

Sekmadienis, 17:00, Senvagės stadionas.

I ratas. Gegužę įvykusią išvyką į Elektrėnus ir ten įvykusias rungtynes Medžiai norėtų pamiršti ir gal net ištrinti iš archyvų. Nesisekė niekas, o Versmė žaidė beveik idealias rungtynes ir jau antro kėlinio pradžioje pirmavo skandalingu rezultatu 5:1. Tik mačo pabaigoje Lukas Miščiukas padailino rezultatą ir padėjo Medžiams išvengti visiškos gėdos – 5:3.

Tema. Nepaisant svaiginamos pergalių serijos, Medžių stovykloje nėra viskas puiku ir gražu.

„Turime problemų ir nežinau, kaip pavyks jas išspręsti šiame artėjančiame mače. Kokios tai problemos – sakyti nenoriu. Tiesiog bandysime įmušti daugiau nei praleisime“, – intrigavo Medžių treneris P. Glosas. Pamatysime sekmadienį.

Prognozė. Visi šių komandų susitikimai būna savaip atkaklūs ir įdomūs. Manykime, kad sekmadienį Senvagėje nutrūks dvi serijos: Medžių šešių pergalių ir Versmės trijų pralaimėjimų. 1:1.

FC Vova – AFK

Sekmadienis, 18:30, Senvagės stadionas.

I ratas. Pirmo rato pabaigtuvėse Senvagės stadione komandos sužaidė draugiškai, pasitenkino lygiosiomis. Tai buvo retas atvejis, kai AFK į rungtynes susirinko gausiai. Rungtynes jie pradėjo Augusto Trinkūno greitu įvarčiu ir viskas ėjosi gerai. Bet pergalingus planus privertė keisti Ronaldo Obam įvartis po pertraukos (1:1).

Tema. Girdisi kalbų, kad FC Vova šią vasarą susidūrė su rimtais komandos komplektacijos ir vidinių motyvacijos paieškų iššūkiais. Neva buvo svarstyta netgi pasitraukimo iš lygos idėja, tačiau dauguma pasisakė už tęstinumą. Sugrįžimas į pirmenybes paženklintas skambia pergale prieš Trakus (4:2), bet rungtynės su Medžiais (1:6) ne tik kad neįkvėpė, bet ir turėjo demotyvuoti. Klausimas, kaip Vovai seksis ištempti iki vėlyvo rudens ir sulaukti sezono pabaigos?

Prognozė. Favoritas šiame susitikime daugiau nei akivaizdus, tačiau AFK šiemet tokie, jog patys gali sau šauti į koją. Jei taip nenutiks, nominali svečių komanda nesunkiai įsirašys tris taškus – 1:5.

FK Tera – Geležinis Vilkas

Pirmadienis, 18:30, Nemenčinės stadionas.

I ratas. Kariškių stadione dominavo Teros komanda ir gegužės mėnesį vykusiame mače sutriuškino šeimininkus rezultatu 4:0. Po poros savaičių komandos ten pat susitiko SFL taurėje ir tuomet Terai teko sunkiai dirbti – jie pirmame kėlinyje atsiliko 0:3, bet sugebėjo oponentus palaužti 4:3.

Tema. Geležinis Vilkas neprarado vilčių iškovoti pirmuosius taškus ir to tikisi kiekvienose artėjančiose rungtynėse. Bet sunku tą padaryti su akis badančia gynyba – jie praleidžia bent dvigubai daugiau už bet kurį varžovą, arba vidutiniškai po 5,8 įvarčio per rungtynes.

Prognozė. Trečioji iš eilės Teros pergalė tarpusavio rungtynėse be nerimo ir įtampos – 4:1.

FK Navigatoriai – FK Granitas

Pirmadienis, 20:20, Senvagės stadionas.

I ratas. Pirmame šio sezono VRFS „Klassikeryje“ neišvydome intrigos ir kovos, būdingos šių komandų akistatoms. Joninių išvakarėse Granitas savo aikštėje patiesė Navigus įtikinama persvara 3:0, o visus įvarčius jie pelnė dar pirmame kėlinyje. Per septynių minučių intervalą, kuris galutinai „nukilino“ be keitimų žaidusių Navigatorių norą kovoti.

Tema. Granitas į rudenį ateina Top klubų ritmu: trejos rungtynės per savaitę. Trečiadienį buvo SFL taurės aštuntfinalis su Ketera (3:1), penktadienį – Tera (3:1). Pirmadienį – „Klassikeris“. Ar atlaikys?

„Atlaikysime. Visada geriau žaisti rungtynes, nei treniruotis. Ir įdomiau. Geriausia treniruotė yra varžybos, – sakė Granito atstovas J. Rybakovas. – Pirmadienį, tai pirmadienį. Atsistatymui laiko užteks. Savaitgalį žadame praleisti ramiai.“

Prognozė. Navigatorių sportinė forma pastaruoju metu neįkvepia. Granitui gali stigti jėgų ir šviežumo, bet savo varžovus jie apsiloš – 1:3.