VRFS III lyga: užmigusi Tera, vaikštanti Ataka ir ilgai laukta Trakų pergalė Visos

FK "Ataka" nuotrauka

Nors kai kurioms III lygos komandoms futbolo kartais per daug, tačiau šiemet nusimato viena įdomiausių sezono pabaigų.

Jeigu Širvintos/VGTU-Vilkai, Medžiai ir Granitas dar kelias savaites išlaikys tokią formą ir ritmą, iki paskutinių turų turėsime tris pretendentus į titulą.

16-ame ture nesužaistų rungtynių estafetę perėmė Elektrėnų ESFA-Versmės komanda. Šeštadienį jie nesusirinko į Naujojoje Vilnioje turėjusias vykti rungtynes su Granitu. Neabejotina, Granitui atiteks techninė pergalė rezultatu 3:0.

Žinant, kad ESFA-Versmė ir prieš tai turėjo sudėties formavimo sunkumų, iškilo natūralus klausimas: ar tai nėra komandos byrėjimo indikatorius?

Elektrėnų komandos vadovas ir treneris Romas Ščiuka į klausimą atsakė plačiai apibūdindamas padėtį: „Mums sunku surinkti sudėtį, kai ir taip visą sezoną žaidžiame su 1-2 keitimais. Bet svarbiausia buvo tai, kad Granitas padarė rungtynes šeštadienį, kai mūsų žaidėjai dalyvavo mažojo futbolo čempionato ture Radviliškyje. Viso sezono metu jie žaidžia penktadienį arba sekmadienį, o štai dabar nusprendė padaryti rungtynes šeštadienį. Varžovai šį sezoną rungtynių laiką įveda likus 3-4 dienoms. Tvarka, deja, tragiška.“

Nesužaistų rungtynių atvejus ir techninius pralaimėjimus paskaičiuosime vėliau – jų tikriausiai dar bus. Bet šiuo klausimu šis sezonas, tikriausiai, bus rekordinis.

Kai praėjusiame ture Granitas nesulaukė varžovų, o Medžiai ilsėjosi, VGTU-Vilkai pasiėmė svarbią pergalę Nemenčinėje. Taip pat laimėjo AFK, ir – pagaliau – Trakų komanda.

FK Navigatoriai – AFK 0:1 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – K. Guobys.
80' Eivinas Zagurskas 0:1

Šios rungtynės turėjo būti žaidžiamos pirmadienį. Deja, kaip pastaruoju metu pamėgo sakyti Alytaus „Dainavos“ treneris Sergejus Kuznecovas, „but but but...“

Artėjant susitikimui, Navigatoriai sumojo, kad jiems net 11 žaidėjų bus sunku surinkti. Ir suprato, kad sužaisti tą vakarą nepavyks.

Kilniai šioje situacijoje pasielgė AFK, sutikę perkelti rungtynes.

„Galėjome imti techninę pergalę ir tris taškus, bet labai jau norėjome revanšo už pirmą ratą. O ir šiaip dalyvaujame čia tam, kad žaistume futbolą, o ne techninius laimėjimus rinktume“, – sakė AFK komandos vadovas Darius Navikas.

Jeigu pamenate, pirmo rato ir apskritai pirmo turo rungtynėse nustebinę Navigatoriai sumalė į miltus AFK rezultatu 8:2. Tikėtis revanšo panašiu skirtumu būtų nerealu, bet rungtynės trečiadienio vakarą vyko su AFK'ų persvara bei iniciatyva.

Tik jų įvarčių legalumas priminė žalgiriečio Mathiaso Oyewusi progų realizaciją – 1 iš 3.

Du įvarčiai buvo neįskaityti dėl nuošalės ir pražangos prieš vartininką, tačiau Eivino Zagursko tikslus smūgis likus žaisti apie 10 minučių tapo pergalingu.

„Gerai, kad pavyko laimėti, bet apmaudu, kad net trys mūsų žaidėjai patyrė pakankamai rimtas traumas, – konstatavo D. Navikas. – Rungtynės buvo smagios. Manau, mūsų dominavimas jautėsi ir pergalės nusipelnėme. Gal net didesniu skirtumu.“

FK Ataka – FC Vova 3:3 (2:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
8' Lukas Blažys 1:0
10' Egidijus Grinis 1:1
31' Tomas Bielickas 2:1
35' Yurii Stan (iš 11 m) 2:2
68' Konstantinas Tvarijonas 3:2
70' Egidijus Grinis 3:3

FC Vova antrose rungtynėse paeiliui demonstruoja charakterį ir sugeba išplėšti tašką atsilikdama nuo varžovų. Prieš tai jie panaikino dviejų įvarčių deficitą rungtynėse su AFK (2:2), o mače su Ataka tris kartus atsiliko nuo varžovų ir tris kartus lygino rezultatą (3:3).

Atakos komandos vadovas Aivaras Meškinis aiškino, kad tęsiasi tos pačios problemos – dauguma komandos branduolį sudarančių futbolo mokyklos trenerių savaitgaliais turi didelį užimtumą, todėl vis rečiau atranda laiko ir noro patys išbėgti į futbolo aikštę. Kai toks požiūris, pritrūksta ir koncentracijos, tuomet nepavyksta pirmaujant išsaugoti persvaros.

Kalbant apie Atakos dabartinę sportinę formą, reikia pasakyti tiesiai šviesiai: ši komanda „atsivalgiusi“ futbolo ir aikštėje darbą dirba.

Arba nežaidžia, o vaikšto, kaip sako A. Meškinis: „Rungtynės mums jau kaip darbas, nes rugsėjį turime daug veiklos. Malonumo žaidžiant patiems irgi likę mažai. Į savo rungtynes įtraukiame vis daugiau jaunimo. Jie daug duoda, bet pasireiškia ir trūkumų.

Savo komandos sezoną III lygoje palyginčiau su kažkokio naujo daikto įsigijimu. Iš pradžių malonu ir miela, po to ima nusibosti. Todėl dabar neatrodo, kad žaistume futbolą – tiesiog vaikštome aikštėje. O vaikščiodamas tu nieko nelaimėsi. Bet Ataka baigs sezoną, susirinksime į visas likusias rungtynes, nes gerbiame savo varžovus. Prieš sezoną jokių oficialių konkrečių tikslų nebuvome išsikėlę, todėl neturime, dėl ko gailėtis ir krimstis.“

VJFK Trakai – Geležinis Vilkas 3:0 (0:0)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
78' Artur Tyševič 1:0
80' Nedas Zagurskas 2:0
85' Paulius Malijauskas 3:0

Šito Trakų futbolo mėgėjai laukė labai ilgai. Jei jau būti preciziškai tiksliems – 91 dieną.

Tai buvo tik trečioji jų pergalė šio sezono lygoje, tačiau maloni tuo, kad pasiekta sugrįžimo į namų stadioną proga.

„Ši pergalė svarbi, laukta ir nelengva. Atrodo, pagaliau išsisprendė ilgai vilkintas namų stadiono klausimas ir dabar jau viską žaisime čia, – pasidžiaugė Trakų treneris Vidmantas Zagurskas. – Reikia tikėtis, kad namie rinksimės panašiai, kaip buvo su Geležiniu Vilku. Tokiu atveju pergalių iškovosime daugiau.“

Kai kurių žiūrovų manymu, galimai prie rungtynių baigties galėjo prisidėti ir teisėjų sprendimai. Pavyzdžiui, specialistų teigimu, prieš Nedui Zagurskui nurūkstant mušti antrą įvartį, aikštės centre šeimininkų žaidėjui galėjo būti fiksuojama pražanga.

„Girdėjau, kad teisėjų sprendimai nebuvo geriausi. Bet pačiam neteko dalyvauti rungtynėse, todėl teisėjų darbo nekomentuosiu“, – sakė Geležinio Vilko treneris Šarūnas Beivydas.

„Ne teisėjavimas buvo pralaimėjimo priežastis, – tęsė jis. – Labiau rezultatą nulėmė pirmas praleistas įvartis, kai vartininkas nesusikalbėjo su gynėju. Tai ir buvo lūžis. Po praleisto pirmo įvarčio komanda daug dėmesio skyrė puolimui, turėjo progų, todėl gynyboje atsirado skylių ir varžovai tuo pasinaudojo.“

Tai buvo reta galimybė kariškiams iškovoti pirmuosius taškus pirmenybėse, bet pritrūko 12 minučių. O kol kas komandos taškų sąskaitoje ir toliau lieka „apvalas nulis“, kaip Kvedaras sakydavo.

„Apskritai mes esame patenkinti paskutiniu metu demonstruojamu savo žaidimu ir žaidėjams neturime jokių priekaištų. Svarbiausia, kad bandome žaisti, palaikyti kamuolį bei kurti progas, nors ir nepavyksta jų išnaudoti. Tai ateis su laiku ir pasitikėjimu, o jo mums vis dar trūksta“, – konstatavo Š. Beivydas.

FK Tera – Širvintos/VGTU-Vilkai 0:2 (0:1)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
20' Matas Rutkauskas 0:1
48' Ignas Modėjis 0:2

Žodžių sąvoka „Šeštadienis Nemenčinėje“ VGTU-Vilkams neskambėjo ramiai ir užtikrintai. Dėl susirinkimo iššūkių ir dėl aikštės kokybės. Namie žaidusi Tera susirinko gausiau, bet rezultatu džiaugėsi Širvintos.

Kol Tera vis dar ieško ir neranda savęs po vasaros atostogų, VGTU-Vilkai jau seniai atkutę ir tęsia sėkmingą seriją. Pirmo kėlinio viduryje juos į priekį išvedė Matas Rutkauskas ir netrukus svečiai galėjo įtvirtinti savo pranašumą, bet švaistė progą po progos.

Antras kėlinys prasidėjo Igno Modėjaus įvarčiu (0:2) ir tai netgi tapo savotiška meškos paslauga VGTU-Vilkams – jie išsibalansavo ir prarado iniciatyvą, o Tera ėmė spausti. Bet iki galo neprispaudė.

Širvintiškiai mano, kad rezultatas yra dėsningas, o štai Teros atstovas Liudvikas Velička buvo kitos nuomonės: „Manau, jie sutiktų, kad galėjo būti lygiosios, tačiau net ir mūsų geriausiems žaidėjams kamuolys nelindo į vartus, pynėsi tarp kojų ir t.t. Mes turėjome 4-5 labai geras progas – neišnaudojome. Jie turėjo 4-5 progas – įmušė 2 įvarčius.“

Paskutines kelias minutes širvintiškiai žaidė mažumoje – dėl pašalinimo neteko vieno savo lyderių Eriko Milašausko.

VGTU-Vilkų trenerio Deivido Maciulevičiaus teigimu, Nemenčinės stadione buvo kova: „Žaidžiant su tokia komanda kaip Tera, netrūksta kovos ir emocijų. Rungtynės nebuvo lengvos, varžovų jaunimas stengėsi ir ieškojo progų. Bet atsilaikėme, pelnėme du gražius įvarčius ir pasiekėme pergalę.“

FK Tera vis dar nebe ta, kuri buvo iki vasaros pertraukos – be turėtos koncentracijos, kovingumo ir susižaidimo. Klubo senbuvis L. Velička dėl to yra toks piktas, koks nebuvo netgi senais laikais Terai pralaimint rungtynes visiems iš eilės.

„Manau, trenerių klaida, kad nemotyvavo žaidėjų atsižvelgiant į vietą turnyrinėje lentelėje. Aišku, visi matė ir turėjo žinoti situaciją, tačiau to nepakako. Aš ir pats pražiūrėjau. Retai sekiau ir analizavau lentelę iki šių rungtynių. O dabar nustebau pamatęs, kad jau 8 taškai iki trejeto. Netikėta. Pralaimėjome komandoms, kurios varžosi šiemet dėl prizinių vietų, – sakė L. Velička ir pridūrė: Treniruotes lankyti reikia. O dabar tik pasiteisinimus girdime.“

„Kiekviena komanda mėgėjų futbole turi bėdų, to neišvengsi. Tik mes stengiamės apie jas mažiau kalbėti, – iš „savo varpinės“ svarstė D. Maciulevičius. – Mums irgi trūko geresnio susirinkimo, momentais – energijos, bet džiaugiamės dėl pergalės. O problemas stengsimės spręsti, kad kitame ture būtume dar geriau pasiruošę. Nes lengvų rungtynių jau nebus.“

Septynioliktas turas (rugsėjo 17-18 d.)

FK Tera – FK Ataka

Sekmadienis, 17:30, Nemenčinės stadionas.

I ratas. Birželio rungtynėse Tera surengė vieną gražesnių „comebackų“. Pilaitės stadione jie sutriuškino varžovus 6:2, nors pirmo kėlinio viduryje atsiliko 0:2. Tada Teros komandoje visi buvo motyvuoti, kovingi ir „užsikūrę“.

Tema. „Negalim“ prieš „Nenorim“. Dviejų duobėje esančių ir su ryškiomis motyvacinėmis problemomis susiduriančių komandų akistata.

Prognozė. Labiau tikėtina, kad Atakai III lygą pastūmus į antrą planą, suspurdėti ir iš vietos atsispirti pavyks Terai – 3:1.

VJFK Trakai – AFK

Sekmadienis, 17:30, Trakų stadionas.

I ratas. Trakai kol kas iškovojo tris pergales. Dvi prieš Geležinį Vilką ir vieną – prieš AFK vasaros pradžioje. Sensacingai. Ką tose rungtynėse žaidė AFK, gerai apibūdina jų vadovo D. Naviko po rungtynių mesta replika: du ar trys žaidėjai sužaidė pagal galimybes, visi kiti – žemiau savo lygio.

Tema. Kol apatinės lentelės dalies komandos sezoną pabaiginėja be didelio entuziazmo, VJFK Trakai atrodo labiau užsivedę: jie pagaliau sugrįžo į namų stadioną ir iš kiekvienos čia atvyksiančios komandos pamėgins paklibinti taškus.

Prognozė. Jei AFK prisimena ir išmoko birželio pamokas, savigarba jiems neleis nelaimėti šių rungtynių. Tikėtina, užtikrinta persvara – 1:4.

Geležinis Vilkas – Granitas

Sekmadienis, 18:00, Kariškių stadionas.

I ratas. 11:0 – viskas, ką reikia žinoti apie pirmą šių komandų dvikovą Naujoje Vilnioje. Kartais ir treniruotė būna naudingesnė.

Tema. Sekmadienis nėra mėgstamiausia Granito rungtynių diena. Tačiau net jei čempionai savaitgalį atsipalaiduos ir į autsaiderius pažiūrės pro pirštus, vis tiek privalo pasiimti tris taškus.

Prognozė. Dar viena pamoka Geležinio Vilko komandai – 1:6.

FC Vova – ESFA-Versmė

Sekmadienis, 18:00, Senvagės stadionas.

I ratas. Vasaros mače Elektrėnuose buvo veiksmo. Teisėjams darbo netrūko, komandoms pilnų sudėčių aikštėje atrodė per ankšta ir rungtynes jos užbaiginėjo 10 prieš 10. Rezultatas buvo 2:2 ir viskas krypo link kovingų lygiųjų. Bet Giedrius Mažrimas 88 min. išplėšė Elektrėnams pergalę 3:2. O Versmės treneris Romas Ščiuka į varžovų pusę parideno akmenuką: „Per 10 metų seniai nemačiau tokių aktorių ir provokatorių, bet Vova jų turėjo.“

Tema. Penktadienio vakarą ESFA-Versmė turi žaisti Vilniaus taurės aštuntfinalio mačą su Ataka. Dvikova su Vova – nepraėjus nė 48 valandoms. Komandai, sunkiai besurenkančiai bent porą keitimų, tai gali būti pragaištingas miksas.

Prognozė. Išlaikydama kovingumą ir žaisdama be įtampos, FC Vova gali įsirašyti sau dar vieną taškelį – 2:2.

FK Navigatoriai – FK Medžiai

Pirmadienis, 20:20, Senvagės stadionas.

I ratas. Vasaros rate Navigatoriai buvo kitokie. Senvagėje jie plėšėsi su Medžiais iki galo ir pralaimėjo 1:2. Tiesa sakant, tuomet Medžiai anksti pelnė du įvarčius ir atidavė Navigams iniciatyvą, o šie nalabai žinojo, ką su ja daryti. Bet kovojo ir palaikė įtampą iki paskutinės minutės.

Kokie Navigatoriai yra dabar – parodo prieš porą savaičių vykęs Vilniaus taurės aštuntfinalis su tais pačiais Medžiais ir pralaimėjimas 1:6.

Tema. Medžių trenerių štabas dažnai nerimauja dėl savo gynybos, kuri nuolat sugrybauja ir vis atsiveža vieną kitą kvailoką įvartį. Nebijokit – Navigatoriai per pastarąsias 305 gryno futbolo žaidimo minutes teįmušė 1 įvartį. Nesvarbu, kad tiems patiems Medžiams...

Prognozė. Rami favoritų pergalė – 0:3.