VRFS III lygos startas: Čempionams vos neįkando naujokai; favoritai degino progas Visos

Po stipriai vėlavusios 2020-ųjų III lygos sezono pradžios buvo neįmanoma nuspėti, kaip atrodys komandos pirmosiomis varžybų savaitėmis. Tačiau bent jau pirmajame ture rezultatai nestebino, nes penkiuose mačuose laimėjo komandos, kurias ir buvo galima numatyti nugalėtojomis. Viename susitikime tarp senų draugų užfiksuota lygybė.

Sezonas šiemet trumpesnis – vietoje 22 turų numatyti 16, tad kiekvienas taškas ir pergalė įgauna didesnę vertę.

FKS Ukmergė – FK Granitas 3:2 (1:1)
Ukmergės centrinis stadionas. Teisėjas – A. Dapkus.
16' Žydrūnas Germanas 1:0
35' Darius Kazubovičius 1:1
64' Žygimantas Kirsis 1:2
66' Tomas Bielickas 2:2
67' Žydrūnas Germanas 3:2

Ukmergės komanda iš SFL taurės pasitraukė jau I etape, pralaimėjo Supertaurės mačą, per jį kelioms savaitėms prarado pagrindinį vartininką, bet yra per daug užsispyrusi, kad būtų sau leidusi pralošti ir sezono atidarymo mačą namų stadione.

Granitas pirmoms rungtynėms į Ukmergę nusivežė stipriausią savo kapelą.

To negalima pasakyti apie šeimininkus, kuriems teko pasitelkti dublerius. Vienas jų – šešiolikmetis Jovydas Jusevičius gynyboje pagirtinai grūmėsi su tokiais bizonais, kaip Darius Kazubovičius, Sergejus Makrovas ir Žygimantas Kirsis. Už tokį pasirodymą Ukmergės senbuviai jaunuoliui suraitė tvirtą dešimtuką.

Rungtynių pradžioje šeimininkai du kartus patikrino varžovų vartų virpstą. Todėl Žydrūno Germano įvartį 16 min. buvo galima vadinti logišku.

Solidesnę ir įvairesnę sudėtį surinkusiam Granitui vėliau pavyko perimti iniciatyvą ir ne tik išlyginti, bet ir persverti rezultatą savo naudai.

„Tą akimirką pagalvojau, kad vėl fortūna nusisuko, kaip buvo SFL taurėje ir Supertaurėje, – emocijas prisiminė FKS Ukmergės kapitonas Igoris Krasinas. – Bet įspūdingai sugrįžome.“

Granitas persvara mėgavosi vos porą minučių. Tuomet Tomas Bielickas rezultatą išlygino, o po minutės Ž. Germanas – ir persvėrė (3:2).

„Pirmas turas, pirma pergalė – viskas super. Nuostabi pergalė prieš tą vakarą stipresnį varžovą suteikia dvigubą malonumą. Bet tai jau praeitis, dabar laukia Lentvaris Trakuose. Turėsime netekčių“, – teigė I. Krasinas.

Granito žaidžiantysis treneris Jevgenijus Rybakovas sakė, kad nors sudėtis buvo „kovinė“, antrame kėlinyje ji gerokai išretėjo dėl traumų.

„Atrodo, kad rimtesnių traumų išvengėme. O labiausiai komandą paveikė du „atsivežti“ įvarčiai vienos minutės intervalu“, – teigė jis.

FC Vova – A komanda-Margiris 0:3 (0:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
2' Darvydas Šernas 0:1
7' Eivinas Zagurskas 0:2
60' Aivydas Ruškys 0:3

Aiškus pirmenybių favoritas sezono starte vargo neturėjo. Į debiutantų vartus vienas po kito krito du „greiti“ įvarčiai, vėliau pridėtas dar vienas.

Tiesa, A komandos-Margirio puolėjai Darvydas Šernas ir Aivydas Ruškys nors ir pasižymėjo po kartą, dėl iššvaistytų progų sulaukė tiek kandžių replikų, kad tą sekmadienio popietę komandoje niekas jų nebelaikė rimtais puolėjais.

„Abu gal po penkis kartus buvo atsidūrę vieni prieš vartininką. Jei reikėtų rinkti geriausią mačo žaidėją, juo taptų Vovos vartininkas. Arba mes tiesiog mušdavome į jį, arba jis tiesiog traukdavo viską“, – stebėjosi A komandos-Margirio vadovas Gediminas Paberžis.

III lygos debiutantų krikštas galėjo baigtis liūdniau. Todėl rezultatas 0:3 FC Vovai dar laikytinas padoriu.

„Puolime nepersistengta. Jei taurėje įveikdami Ozo tapyrus 11:0 išnaudojome 50 proc. progų, tai šį kartą jų išnaudota gal 10 proc. Puikių galimybių įmušti buvo daug, bet nesukrito tie įvarčiai. Gal ir gerai – gal sukris kitose rungtynėse, kai to labai reikės“, – dėl to nesijaudino G. Paberžis.

AFK – VJFK Trakai 5:0 (3:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – R. Valikonis.
29' Tomas Mikalauskas 1:0
35' Irmantas Vilkevičius 2:0
39' Aurimas Tamaliūnas 3:0
66' Tomas Mikalauskas 4:0
88' Irmantas Vilkevičius 5:0

Trakų jaunimas pernai atkakliai grūmėsi su AFK, todėl toks jų pasirodymas tapo didžiausiu pirmo turo nusivylimu.

„Niekaip nepavyko susirinkti pagrindinės sudėties žaidėjams, todėl ir rezultatas toks“, – paaiškino VJFK Trakų treneris Vidmantas Zagurskas.

„Esame patenkinti pirmąja sezono pergale, bet jei atvirai – tokio rezultato nelabai tikėjomės. Juolab nors praėjusiais metais Trakus įveikėme abu kartus, tačiau rungtynės buvo kovingos, kietos ir sunkios“, – tikino AFK atstovas Gediminas Sinkevičius.

AFK'ai ilgai neužtruko, kol „atrakino“ oponentų vartus ir tai jų žaidimui suteikė ramumo, jie mažiau klydo ir po to žaidė kūrybingai.

O prieš pirmenybių startą AFK pristatė dar vieną solidų naujoką – prie jų prisijungė Robertas Šuškevič. Prie pirmosios pergalės Robertas prisidėjo rezultatyviu perdavimu. Kitas prieš sezoną į AFK atvykęs naujokas Irmantas Vilkevičius pasižymėjo dviem įvarčiais.

„Džiaugiamės, kad į komandą puikiai įsiliejo naujokai. Robertas į žaidimą įnešė ramybės, Irmantui pavyko net du kartus pasižymėti, o Ibrahimas Hasgencas sukūrė daug pavojingų epizodų, – naujokus gyrė G. Sinkevičius. – Kaip bebūtų, šio rezultato nesureikšminame ir susikaupę laukiame rungtynių su Margiriu – tai bus vienas rimčiausių išbandymų mums šį sezoną.“

Versmė – Navigatoriai 4:1 (2:1)
Eletrėnų SM stadionas. Teisėjas – R. Cviklinskis.
6' Aringas Streckis 1:0
27' Deivydas Piliukaitis (į savo vartus) 1:1
33' Aivaras Meškinis 2:1
58' Mindaugas Bičkovas 3:1
85' Edvinas Mučinis 4:1

Versmės pergalė prieš Navigatorius nestebina. Labiau stebina persvara, kuria jie tą pergalę pasiekė. Bet sugrįžimas į namų stadioną elektrėniškiams buvo nuostabus.

„Kad laimėsime – buvau užtikrintas, nes kolektyvas superinis, sudėtis lygi ir subalansuota, plius namų sienos. Viskas turėjo baigtis, kaip ir baigėsi“, – užtikrintai kalbėjo Versmės vadovas ir treneris Romas Ščiuka.

Namuose ir savos sienos padeda. Nors šį kartą – ir sava žolė.

Elektrėnų Sporto mokyklos aikštės žolė šįsyk nuvylė mačo svečius.

„Stadiono veja tikrai visus pribloškė... Galima buvo ją nupjauti, nes buvo nupjauta tik palei linijas, kad jos matytųsi, – pastebėjo Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis. – Visas stadionas kažkiek priminė Kaišiadorių stadioną, kur teko vieną kartą žaisti. Aišku, ten buvo dar blogiau, bet ir čia ne itin gerai. Tikėkimės, Elektrėnai kitiems kartams pasirengs geriau.“

Tačiau čia pat K. Maželis pridūrė: „Antra vertus, stadionas vienodas visiems. Tik pasirinktas komandų žaidimo braižas buvo skirtingas ir Versmė pasirinko tikslingesnį. Dėl to jie, naudodamiesi mūsų klaidomis, šventė įtikinamą pergalę. Sveikinimai jiems.“

Versmė dominavo visas rungtynes. O varžovams tik trumpam buvo pavykę išlyginti rezultatą po šeimininkų įvarčio į savuosius vartus.

„Džiugu už vyrus ir pademonstruotą žaidimą, nes realiai varžovams neleidome nieko sukurti ir jei ne įvartis į savus vartus, būtų iš viso puiku, – džiaugėsi R. Ščiuka. – Iš kitos pusės, tai tik sezono pradžia, čia daug gerų komandų ir paslysti galima žaidžiant prieš bet kurią. Todėl optimalaus nusiteikimo reikia visada.“

Aktas – Ozas 2:2 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – A. Dapkus.
24' Andžejus Romeiko 1:0
61' Levanas Chapodze 1:1
80' Andžejus Romeiko 2:1
81' Martynas Rašinskas 2:2

Antrą sezoną iš eilės šios legendarnos VRFS komandos susitiko pirmajame ture. Prieš metus 5:0 triumfavo Ozas, o šiemet pirmasis komandų susirėmimas tapo turbūt gražiausiomis turo rungtynėmis.

Trumpai apibendrinant – šiomis rezultatyviomis lygiosiomis neliko per daug nusivylęs nei vienos, nei kitos komandos vadovas.

Aktas nustebino į pirmąsias rungtynes atvykęs be tikro vartininko. Pirmą kėlinį į vartus teko stoti aikštės žaidėju Marijui Rimui. Vaizdo jis negadino, herojiškais ir pasiaukojamais šuoliais gelbėjo komandą bei savo pamainą atstovėjo taip ir nepraleidęs įvarčio, o iš trenerio gavo riebų pliusą.

Veteranas Andžejus Romeiko įrodė, kad yra puikiai pasirengęs sezonui. Po jo įvarčių Aktas du sykius pirmavo, bet persvaros neišsaugojo – 2:2.

„Gaila neišlaikyto pranašumo, bet objektyviai vertinant, rungtynės buvo lygios ir rezultatas yra dėsningas, – sakė Akto treneris Nerijus Jakučionis. – Komandos žaidimas man patiko, buvo labai neblogų atkarpų.“

Ozui vadovaujantis Domantas Savičius sekmadienį tikėjosi daugiau ir mano, kad jo komanda buvo geresnė, tačiau įvertinus, kad teko vytis Aktą – taškas yra gerai.

„Vieną įvartį gavome teisėjams „sugalvojus“ kampinį, kitą – po atsikirtimo nespėjome persigrupuoti. Progų realizacija irgi šlubavo. Buvo nemažai broko perduodant kamuolį. Kita vertus, pusei komandos buvo pirmas 11x11 mačas per gerus pusę metų“, – vertino D. Savičius.

Ozas surinko plačią sudėtį ir turėjo net 8 keitimus – pernai apie tokius skaičius jie galėdavo tik pasvajoti.

„Net nesigavo visiems leisti palakstyti – norėjosi geresnio rezultato... Bet sezonas ilgas – visi turės progą prisidėti prie rezultatų“, – sakė Ozo vadovas.

FK Medžiai – FK Lentvaris 2:1 (1:1)
30' Justinas Baltrimavičius 1:0
40' Artur Tyševič 1:1
76' Justinas Baltrimavičius 2:1

Čempionai naują sezoną pradėjo rungtynėmis, po kurių paprastai sakoma „svarbiausia trys taškai“, „rungtynės pasimiršta – rezultatas lieka“ ir t.t.

Rungtynių pradžia priklausė Medžiams, o Lentvario žaidėjai rungtyniavo lyg prisibijodami varžovų komandos statuso. Šeimininkai spaudė aktyviai ir sužaidus pusę valandos, išsiveržė į priekį po nuostabiai atlikto Justino Baltrimavičiaus baudos smūgio.

Per kelias minutes Medžiai turėjo ne vieną gerą progą dar labiau padidinti savo persvarą, bet nutiko priešingai – Lentvario kontratakos metu Arturas Tyševič smūgiu galva išlygino rezultatą.

„Tada ir prasidėjo mūsų vargai. Varžovai pajuto savo žaidimą, o mes kažkodėl sutrikome“, – prisiminė Medžių vadovas Paulius Glosas.

Antrame kėlinyje Senvagės aikštėje vyko rimta kova, o šeimininkų nuostabai, įsidrąsinę Lentvario futbolininkai kūrė progą po progos. Pavojingai smūgiavo Arsenijus Buinickis ir Eduardas Tučinskis, kamuolys „surado“ ir vartų konstrukciją, bet galiausiai Medžiams nusišypsojo sėkmė.

76 min. J. Baltrimavičius lyg ir bandė atlikti skersą perdavimą, tačiau kamuolys užsisuko taip, kad nusileido Lentvario vartuose vartininkui „už apykaklės“ – 2:1.

Medžiai atsilaikė ir iškovojo pirmą, bet labai sunkią pergalę. P. Glosas gyrė J. Baltrimavičių už reikiamu metu parodytas lyderio savybes ir išskyrė vartus saugojusį Modestą Petrauską: „Per apšilimą jis nusilaužė pirštą ir vartuose stovėjo su viena sveika ranka, tačiau patraukė kelis įspūdingus smūgius. O šiaip jis yra mūsų vidurio gynėjas...“

Lentvaris šias rungtynes pralaimėjo, bet aikštę paliko pakeltomis galvomis.

„Komandos nusiteikimas kovai buvo nuostabus, nepasišiukšlinome ir nekritome veidu į purvą. Čempionai gavo gerą kovą, – pabrėžė Lentvario vadovas Nerijus Varnas. – Logiškas rezultatas būtų lygiosios, bet Medžių kuriozinis antrasis įvartis išmušė mus iš vėžių, po to pritrūko laiko siekiant išlyginti rezultatą.“

III lygos naujokus liaupsino ir Medžių vadovas: „Galiu tik pagirti jų komandą, kuri antrame kėlinyje perėmė iniciatyvą ir ne kartą rimtai grasino mūsų vartams. Jie turi viską, kad „apkandžiotų“ ne vieną III lygos komandą.“

O apetitas kyla bevalgant.

„Nors rezultatas neigiamas, bet paties mūsų komandinio žaidimo kokybe aš negaliu nesižavėti. Rungtynių analizė parodė, kad mes galime bet kuriai lygos komandai įkąsti ir dabar išsikėlėme tikslą patekti į pirmą šešetuką“, – tvirtino N. Varnas.

Antras turas (birželio 27-29 d.)

FK Lentvaris – FKS Ukmergė. Šeštadienis, 17.00, Trakų naujas stadionas. Stiprų emocinį impulsą net ir po pralaimėjimo Medžiams pajutusi Lentvario komanda pirmosios pergalės tikėsis jau šeštadienį Trakuose. Ukmergės atstovai sako, kad šioje išvykoje neturės optimalios sudėties, bet tokie sunkumai šiai komandai – ne naujiena. Prognozė: 1:1.

FC Vova – FK Granitas. Sekmadienis, 15.00, Senvagės stadionas. Prieš trejus metus būta tokio nutikimo, kai SFL taurės turnyre Vova nokautavo Granitą 4:0. Paprastai žaibas ten pat du kartus netrenkia. Ir jei Granitas vėl surinks tokią sudėtį, kaip praėjusį šeštadienį Ukmergėje, debiutantai liks be taškų. Prognozė: 1:3.

Ozas – Versmė. Sekmadienis, 17.00, Panerio stadionas. Atsižvelgus į komplikuotą komandos pasirengimą sezonui ir draugiškų rungtynių nebuvimą, Ozas prieš Aktą atrodė gana solidžiai. Vis tik Versmė yra geresnėje parengtyje, komandos vadovas džiaugiasi puikiu mikroklimatu, o tą patvirtino užtikrinta pergalė prieš Navigatorius. Šeimininkams bus karšta visomis prasmėmis, nebent jie turi slaptų kozirių. Prognozė: 2:4.

VJFK Trakai – Aktas. Sekmadienis, 19.00, Trakų naujas stadionas. Jei Vidmantui Zagurskui bent į namų rungtynes pavyks surinkti svarbiausius savo žadėjus, Genių lauks sunkus turas. Priešingu atveju trakiškiai net namie neturėtų daug šansų, ką ir parodė 1 turo įvykiai. Prognozė: 3:3.

A komanda-Margiris – AFK. Pirmadienis, 19.45, LFF stadionas. AFK atstovai sako, kad pirmadienį jų laukia vienos svarbiausių ir rimčiausių sezono rungtynių, bet panašiai apie dvikovą su Margiriu turbūt kalbės dažna III lygos komanda. AFK sieks parodyti, kad kai kurie piliečiai tarpsezoniu iš jų į A komandą-Margirį persikėlė visai be reikalo. Bet jei Margiris patobulins realizaciją – rodyk nerodęs... Prognozė: 6:1.

Navigatoriai – FK Medžiai. Pirmadienis, 20.20, Senvagės stadionas. Abu „Senvagės derbiai“ pernai buvo atkaklūs – vienas baigėsi 1:1, kitame 1:0 praslydo Medžiai po to paties J. Baltrimavičiaus įvarčio. Jei Navigatoriai ir antrame ture pralaimės, išankstinių apžvalgininko prognozių gyvavimui iškils didelė grėsmė. Todėl komandoms siūlau ramiai pasidalinti po tašką. Prognozė: 1:1.