VRFS ragina komandas laikytis SAM ir NVSC reikalavimų Visos

 

Vilniaus regiono futbolo sąjunga (VRFS) ragina komandas laikytis Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) nustatytų reikalavimų ir ribojimų, susijusių su COVID-19 ligos prevencija.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) prie SAM informuoja:

  • Užsikrėtęs asmuo, jeigu leidžia jo sveikatos būklė, turi bendradarbiauti atsakydamas į NVSC specialisto klausimus ir pateikti visą prašomą informaciją apie užsikrėtimo aplinkybes bei žmones, su kuriais jis bendravo užkrečiamuoju laikotarpiu, net jeigu jie yra pasiskiepiję arba persirgę.
  • Privaloma izoliacija visiems žmonėms, kurie bendravo su užsikrėtusiuoju ilgiau nei 15 minučių  mažesniu nei 2 metrų atstumu. Saviizoliacijos terminas – 14 dienų. Ne anksčiau kaip 7-tą dieną atlikus PGR tyrimą ir gavus neigiamą atsakymą, izoliacijos terminas gali būti sutrumpintas iki 10 dienų.
  • Išimtys pasiskiepijusiems ir persirgusiems: Jei nuo persirgimo ar skiepijimo praėjo mažiau nei 90 dienų – žmogui, net ir turėjus didelės rizikos sąlytį, izoliuotis nereikia, tačiau rekomenduojama stebėti savo sveikatos būklę ir, jei, vis dėlto, atsirastų naujų COVID-19 ligos simptomų, izoliuotis. Jei nuo vakcinacijos ar persirgimo praėjo daugiau nei 90 dienų, vertinama, ar žmogui per pastarąsias 60 dienų buvo atliktas antikūnų testas. Jei jis teigiamas – tuomet žmogui izoliacija netaikoma. Jei antikūnų testas neatliktas, rekomenduojama jį atlikti. Kol gaunamas antikūnų testo atsakymas, žmogus privalo būti izoliacijoje.

Daugiau informacijos galima rasti puslapyje https://nvsc.lrv.lt/lt/

VRFS atkreipia dėmesį, kad nesilaikant SAM ir NVSC nurodymų, sankcijos grės ne tik komandoms, bet kils reali grėsmė visų VRFS organizuojamų turnyrų tęstinumui, o pablogėjus pandeminei situacijai vėliau taps sudėtingiau atnaujinti varžybas.

Prašome būti atsakingais bei saugoti savo ir kitų sveikatą.