Vilniaus Supertaurė: galimybė „ką nors laimėti“ Visos

 

Gražia tradicija tampa VRFS III lygos sezoną pradėti nuo Supertaurės rungtynių. Tokiu būdu sezono uždanga pakils jau penktus metus paeiliui.

Dėl Vilniaus Supertaurės antradienį kausis 2019-ųjų III lygos čempionai FK Medžiai ir Taurės varžybose triumfavęs Ukmergės FKK Spartakas, šiemet oficialiai pakeitęs pavadinimą į FKS Ukmergė. Kovos veiksmas vyks ant LFF aikštės naujosios dirbtinės dangos. 

Intrigos mačui prideda ir tas faktas, kad nė viena komanda dar nėra iškovojusi Vilniaus Supertaurės ir apskritai iki šiol dar neturėjo galimybės žaisti dėl jos.

 

FK Medžiai – FKS Ukmergė
Antradienis (birželio 16 d.), 19.30, LFF stadionas
Teisėjas – Vilius Paulauskas

Supertaurės anonso antraštė – ne apžvalgininko fantazijos vaisius. Tokia mačo iškaba gimė bendraujant su Ukmergės komandos ilgamečiu kapitonu ir vadovu Igoriu Krasinu.

Būtent Igoris pareiškė, kad antradienio mačas jo komandai taps realia galimybė šiemet „ką nors“ laimėti.

III lygoje ukmergiškiai nei patys save laiko favoritais, nei ekspertai prognozuoja jiems nugalėtojų laurus. Maža to, SFL Taurės varžybose pernykščiai laureatai į priekį mandagiai užleido Olandus – 1:2. Tai tas atvejis, kai vienose rungtynėse nutinka netikėtumas, o galimybės pasitaisyti atsakomajame mače nebėra.

„Niekas nesitikėjo to. Patys Olandai prieš rungtynes juokavo: įmušite mums penkis viena koja. O išėjo kaip išėjo. Mes pirmavome, dominavome, praktiškai žaidėme jų aikštės pusėje. Olandai kėlė tris kampinius, po jų įmušė du įvarčius. Ir viskas“, – atsiduso I. Krasinas.

Tarpsezonio metu Ukmergės komandos sudėtis tradiciškai keičiasi minimaliai. Ir šiemet permainų nedaug – FKS Ukmergė pasipildė gynėju Pauliumi Baronu, kuris pernai I lygoje atstovavo Kupiškiui, o studentų lygoje – LSU.

Pasikeitimų nedaug ir Medžių gretose. Jie išsaugojo visą pernykštės komandos čempionišką branduolį, prie jo dar prijungė keletą naujokų, iš kurių būtina išskirti buvusį Versmės (!!!) snaiperį Julių Dranginį, ar Katastrofoje žibėjusį Danielių Šaputko.

„Svarbiausia, kad liko dauguma pagrindinių žaidėjų ir aš, – pareiškė FK Medžių senbuvis Dmitrijus Raksa. – Sužaidėme kelerias draugiškas rungtynes, esame pasiruošę ir laukiame antradienio.“

Surinkti pajėgiausius žaidėjus darbo dieną mėgėjų komandoms nėra paprasta, bet LFF stadione turėtume išvysti visas 2020-ųjų Supertaurės mačo žvaigždes.

„Nors ir esame pasiruošę, net neįsivaizduojame, nei ko laukti iš savęs, nei iš varžovų. Po priverstinės pertraukos futbolas tikriausiai bus savotiškas. Abejoju, ar šiuo metu nors viena komanda yra patenkinta savo sportine forma“, – svarstė D. Raksa.

„Susirinkti tai susirinksime, klaustukas tik ties viena pavarde. O nerimo yra. Nerimą kelia LFF stadiono aura. Ji mums nesėkminga, čia esame tik Prelegentus įveikę, visą kitą „merkdavome“. Bet gal naujoji aikštės danga mums atneš sėkmę, negali žinoti“, – spėliojo I. Krasinas.

Akis į akį

Istorija ir skaičiai žada, kad Vilniaus Supertaurės dvikova bus atkakli. Nuo 2017-ųjų abi komandos akis į akį susitiko 7 kartus ir nė viena dvikova nesibaigė didesniu nei 2 įvarčių skirtumu.

2 tarpusavio kovas laimėjo Medžiai, 4 – buvęs FKK Spartakas ir vienos rungtynės baigėsi lygiosiomis. Įvarčiai – 11:9 – ukmergiškių pusėje.

Pernai vasarą III lygoje Ukmergės komanda savo aikštėje žaliai baltiems pralaimėjo 0:1. Tačiau rudenį Medžių pamėgtame Senvagės stadione būsimiesiems čempionams revanšavosi 3:1.

Istorija netrukus pasikartojo SFL Taurės pusfinalyje – Senvagės arenoje Ukmergės futbolininkai triumfavo 2:1, o vėliau iškovojo ir šį trofėjų.

Paskutinis žodis

I. Krasinas (FKS Ukmergė): „Medžiai – toks varžovas, su kuriuo mums nėra buvę lengvų rungtynių, visos rungtynės su jais reikalauja kovos. Žinome, prieš ką teks žaisti, todėl esame nusiteikę rimtai. Tai realus šansas iškovoti trofėjų, nes bus žaidžiamos tik vienos rungtynės. Jokio spaudimo, jokios atsakomybės – laimi, arba ne.“

D. Raksa (FK Medžiai): „Ukmergė mums yra labai nepatogi ir neparanki komanda. Pernai pralaimėjome jiems Taurės pusfinalyje. Pamenu, kai pats nerealizavau pendelio. Dar vienas rungtynes pralaimėjome III lygos čempionate. Aišku, norėsime atsigriebti. Be to, dar neturime tokio trofėjaus – būtų gražus suvenyras komandos dešimtmečio proga.“

Prognozė

Medžiai dar nežaidė oficialių rungtynių, tik draugiškas. Tačiau jų buvo užtektinai žaidimui gerinti, o pergalė 5:1 prieš Gariūnus atrodo įspūdingai. FKS Ukmergė žaidė vienas oficialias, bet tas su Olandais jie norėtų pamiršti kuo greičiau. Visgi tai sufleruoja, kad ukmergiškiai sezono pradžioje vėl gali buksuoti – įsibėgėti jiems neretai prireikia laiko. Pagal žaidėjų kokybę ir įgūdžius pranašesni atrodo FK Medžiai. Tačiau FKS Ukmergė moka elgtis žaidžiant vienas svarbias rungtynes.

Apžvalgininko verdiktas: lygiosios (0:0 arba 1:1) ir FK Medžių pergalė po 11 m baudinių serijos.

Supertaurės istorija

2016 m. FK Fakyrai – FGBK Aktas 7:1

2017 m. Granitas – Navigatoriai 1:2

2018 m. Ozas – Aktas 3:2

2019 m. Navigatoriai – Ozas 0:0, 11 m. – 2:1

Supertaurės rungtynes kviečiame stebėti LFF stadione arba Vilniaus futbolo Youtube platformoje!